Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак тоя дизелак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Така е, пари са, но имайки предвид, че не съм го правил и си нямам и представа как да стане, а освен това рано или късно ще са за смяна, тия свещи и по-добре да са си нови. Благодаря на колегата SEV, звъннах на Киро, но имал доста работа и се уговорихме за понеделник да закарам колата.

    Коментар


      #77
      Чудя се за какво е тази пъпка или съчма не знам как да я кръстя.
      Прикачени файлове
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #78
        Така, и аз сложих масло в нафтата.Налях 300гр. на целият резервоар.Резултатът се появи след 10-15км. Моторът започна да работи доста меко и сякаш колата започна да върви по-леко Излишни пушеци няма :D Много съм доволен от резултата :D :D Чудя се обаче какво ще става зимата с това масло в нафтата, дали няма да замръзва повече
        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
        FIAT Punto 99' 1.7 TD

        Коментар


          #79
          doofiat написа:
          Благодаря на колегата SEV, звъннах на Киро, но имал доста работа и се уговорихме за понеделник да закарам колата.
          добрекажи после какво е станало
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #80
            Dodo 155 написа:
            Така, и аз сложих масло в нафтата.Налях 300гр. на целият резервоар.Резултатът се появи след 10-15км. Моторът започна да работи доста меко и сякаш колата започна да върви по-леко Излишни пушеци няма :D Много съм доволен от резултата :D :D Чудя се обаче какво ще става зимата с това масло в нафтата, дали няма да замръзва повече
            Колега, аз сложих 3 литра масло на 15 литра нафта. Това не съм го мисли аз, а ми го каза пича в Супер дизел. Не знам как си усетил разлика с 300 гр. на цял резервоар.

            Коментар


              #81
              Tornado написа:
              Чудя се за какво е тази пъпка или съчма не знам как да я кръстя.
              e те тази сачма би трябвало да е за самообезвъздушаване, без да се налага да се ровиш ти.....затова е и на най виското място....като има въздух тя пада и той излиза, флуида не може да излезе и държи натисната сачматап.с.Според мен де.....
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #82
                днес ходих в един сервиз кадето ми бяха казали(на 28.06.06) че до два месеца ще им докараат техника за замерване на помпи лукас но ми казаха че апаратурата била в България но не са им е донесли още и казаха че до един месец ще е при тях.После отидах до Долно езеро там при един дизелджия на който му се носи славата че оправя помпи лукас и всичко по системата де , и му казах какви са симптомите че прекъсва сутрин докато загрее и после от време на време претриса , и той и каза да се уговорим един ден да да му е закарам от вечерта колата да може сутринта да и измери компресията да види дали имам слаб цилиндар, ще провери и дюзите и после вече ако всичко е ок че гледа и помпата.И се чудя какво да правя да изчакам да докарат техниката за да ми замерят всичко с нея или да отивам при този майстор( дори незнам всъщност ако ми замерят помпата излиза ли каква е повредата дали има слаб цилиндар или развалена дюза или помпата не е нарад или каквото е там)
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #83
                  Не виж, те могат да ти проверя дюзите в какво състояние са и затова не е необходимо задължително да се диагностицира със софтуер на Лукас. На мен ми казаха, че с диагностиката на Лукас ще излезе дали проблема е в помпата,свещите или дюзите или нещо друго. Според мен си ходи на читав сервиз или изчакай другия да започне работа. Ако има слаб цилиндър може би ще ти дърпа и повечко масло, няма да дърпа, на баир ще се мъчи и няма да има мощност. Според мен от това ходене по мъките си, което съм разбрал е, че дизелите цялата горивна и въздушна система трябва да ти се диагностицира да се отстрани проблема и ако нещо пак не е в ред да се търси причината в двигателя. И аз карам с тия свещи, които не са в час още и чакам Киро Алфата да се поосвободи малко и да я карам от понеделник. Знам,че и помпата ми е за настройка. Освен това като бях на среща на форум, един колега ми каза,че на помпа Лукас има някакви гумички, които дават фира и са слабо място на Лукас. Така,че изчакай да докарат техниката на новия ви сервиз.Ако се притесняваш нещо ти давам телефона на тоя пич, при който евентуално ще карам колата. Сервиза му е за помпи Лукас и има тоя софтуер. Казва се Панчо Панев 0888 01 04 89. Аз като му звъннах вика притръсква ли като пали и аз - да, и той ще я оправим карай я. Успех колега!

                  Коментар


                    #84
                    Колата е в бокса на Киро Алфата за смяна на свещи. Ще видим дали като ги сменя ще пали както преди.

                    Коментар


                      #85
                      Колата вече е със сменени свещи. Сега пали от раз. Все пак за да се подобри работата, Киро Алфата ми препоръча да сипя добавка в резервоара и то една тубичка на 20 литра нафта. Мисля да опитам и това. Нещо се съмняваше в клапанчето за обратната нафта и затова да съм я прочистил с добавката.Пича е много точен. Препоръчвам го на всеки, който си няма доверен човек. Взема и евтино.

                      Коментар


                        #86
                        казах аз подгревни свещи, прав съм бил айде със здраве, и дано само безаварийни километри
                        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                        ИТАЛФЕСТ 2007

                        Коментар


                          #87
                          Еи ще ме накарате да си купя свещи и да ги сменяама незнам дали моята болка ще е от тях!!!Кажи утре сутринта как пали братле
                          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                          Коментар


                            #88
                            Колеги, много благодаря за съветите. Получи се добра тема. Надявам се да е полезна за в бъдеще. Благодаря ви и дано да нямам скоро грижи пак с дизелака!

                            Коментар


                              #89
                              На мен ми казаха че ако имало изгоряла подгревателна свещ, щяло да мига реотанчето на таблото което светва по време на подгряването, така ли е според вас? Пича от сервиза каза че често се случвало да работи свещта, но да загрява "отгоре", а не "отдолу" каквото и да означава това.
                              Fiat Brava 1.9 TD 100

                              Коментар


                                #90
                                Пак не пали, тц тц тц!!!

                                Тая тема явно няма да я завърша скоро така както е тръгнало Е пак едва запали тая сутрин. Омръзна ми само да вися по сервизите вече. Киро Алфара каза да взема да пусна една добавка, защото се съмнява,че клапанчето за обратната нафта нещо се е зацапало. Според вас сега какво е?

                                Коментар

                                Working...
                                X