Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак тоя дизелак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Интересното е че само стрин прекъсва при първото палене но после по някой път придърпва като потеглям или ако стои на място претресва мотора ,и да питам свещите как се свалят като им откача кабелчета и само ги развивам ли и после как да ги проверя дали загряват.Мерси за отговорите
    Fiat Marea 1,9TD100

    Коментар


      #47
      непрофесионалния начин за проверка е точно този, сваляш кабелчетата и ги развиваш от главата, после с едно кабелче можеш да ги провериш на акумулатора......трябва да се загреят до червено, не само леко да станат по топли.....истинския начин е в някой сервиз за диагностика......но и сам ще се справиш
      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
      ИТАЛФЕСТ 2007

      Коментар


        #48
        Ето какво стана днес. Отидох в сервиз "Супер дизел". Там вкарах колата за малко, но понеже беше края на работното им време, ме помолиха ако мога утре да дойда. Но пича ми каза,че е най-добре да ходя на сервиз на Фиат, но там както знае във великия сервиз АУТО ИТАЛИЯ, нямат софтуер за диагностика на дизелови помпи Лукас. Аз му казах,че съм намерил сервиз Лукас, и той вика ходи по-добре там и ще закачат колата и веднага ще ти кажат какво й има и защо не пали и защо ти се вдигат оборотите. Той обаче ми каза и още нещо - ако имаш 15 литра нафта в резервоара отиди си купи 3 литра от най-евтиното българско масло и го налей в резервоара. Аз се втрещих, но после се сетих,че е прав, защото помпата има лагери, които ще се смажат и прочистят с това масло. Вика няма да пуши, няма нищо да й стане на колата. Сипвай и няма да се плашиш.Сега съм с 15 л нафта и 3 литра масло. Резултата ще се прояви евентуално след ден два или като свърши нафтата. Иначе другата седмица ще си посветя един ден, за сервиз Лукас.

        Коментар


          #49
          аз попринцип слагам масло около 0,500 л на 20 литра и добре се държи колата освен проблема при паленето.някаде в бургас правят ли диагностика на лукас
          Fiat Marea 1,9TD100

          Коментар


            #50
            До колкото знам има някакъв сервиз на Лукас в Несебър. Разбрах,че при по-сериозни проблеми изпращат помпата в Турция, защото имали доста добра техника за диагностика. Във един друг форум бях чел доста добри отзиви за него. Ако не ми помогнат в софийския Лукас, ще ходя до Несебър.

            Коментар


              #51
              reiban написа:
              аз попринцип слагам масло около 0,500 л на 20 литра и добре се държи колата освен проблема при паленето.някаде в бургас правят ли диагностика на лукас
              А какво масло слагаш?
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #52
                doofiat написа:
                Ето какво стана днес. Отидох в сервиз "Супер дизел". Там вкарах колата за малко, но понеже беше края на работното им време, ме помолиха ако мога утре да дойда. Но пича ми каза,че е най-добре да ходя на сервиз на Фиат, но там както знае във великия сервиз АУТО ИТАЛИЯ, нямат софтуер за диагностика на дизелови помпи Лукас. Аз му казах,че съм намерил сервиз Лукас, и той вика ходи по-добре там и ще закачат колата и веднага ще ти кажат какво й има и защо не пали и защо ти се вдигат оборотите. Той обаче ми каза и още нещо - ако имаш 15 литра нафта в резервоара отиди си купи 3 литра от най-евтиното българско масло и го налей в резервоара. Аз се втрещих, но после се сетих,че е прав, защото помпата има лагери, които ще се смажат и прочистят с това масло. Вика няма да пуши, няма нищо да й стане на колата. Сипвай и няма да се плашиш.Сега съм с 15 л нафта и 3 литра масло. Резултата ще се прояви евентуално след ден два или като свърши нафтата. Иначе другата седмица ще си посветя един ден, за сервиз Лукас.
                Пиши за резултатите след слагане на маслото в нафтата А заработили по-тихо сега мотора, защото по пътя на логиката би трябвало и дюзите да се смазват по-добре, следователно и ще започнат работа по-тихо
                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                Коментар


                  #53
                  Колега кажи къде е тоя сервиз на Лукас - и след като отидеш пиши и отзиви. Вярвам, че ще бъде полезно. Иначе аз имах изгоряла свещ доста време - 1- 2 месеца и нямах голям проблем с паленето...

                  Коментар


                    #54
                    morg написа:
                    Колега кажи къде е тоя сервиз на Лукас - и след като отидеш пиши и отзиви. Вярвам, че ще бъде полезно. Иначе аз имах изгоряла свещ доста време - 1- 2 месеца и нямах голям проблем с паленето...
                    1 свещ трудно се хваща лятото
                    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                    FIAT Punto 99' 1.7 TD

                    Коментар


                      #55
                      на старата кола слагах Приста мисля че беше на Метро го продаваха - плащаш 4 литра взимаш 5 за около 9-10 лв., а сега един познат ми даде някакво но и аз незнам какво, но двигателя си променя звука.
                      Fiat Marea 1,9TD100

                      Коментар


                        #56
                        ИНФО ЗА СЕРВИЗ ЛУКАСТОЕРА София 1618кв. "Красно Село", ул. "Житница" 21тел/факс: (02) 955 43 251. Лицензиран сервиз за ремонт на кормилни механизми - хидравлични и механични за товарни и леки автомобили, автобуси и селскостопански машини. 2. Ремонт на автомобилна хидравлика - крикове, цилиндри, хидравлични помпи и разпределители. 3. Сервиз за дизелова горивна апаратура - официален дистрибутор на ЛУКАС/Англия/ Диагностика и ремонт на горивно - нагнетателни помпи, дюзи, подгревни свещи. Центровка на запалителната система на дизелови автомобили 4. Магазин за резервни части за дизелова горивна апаратура, горивно нагнетателни помпи /ГНП/, разпръсквачи, горивни маслено въздушни филтри, подгревни свещи, спирачни накладки за всички марки и модели автомобилиДа колеги, разбира се,че споделя впечатления след като мина през Сервиз Лукас. Мисля другата седмица да ходя.Иначе колата е значително по-тиха, а освен това ми се струва,че дърпа повече. Ще кажа и дали е имало ефект от маслото. Ако някой ще пробва да не забравяте,че трябва да има минимум 15 литра нафта и си взимате 3 литра от най-евтиното масло. Това се правело с цел почивстване на отлагания и както казахме заради лагерите на помпата.

                        Коментар


                          #57
                          Опааааааа. Стана тя една. В Тоера не правели диагностика на ТД. Дадоха ми телефон в Пловдив и там правели. Обадих се и другата седмица ще си взема отпуск и отивам да видят помпата най-накрая. Пича вика какво прави, тресе ли при палене викам да и си вдига оборотите като ускоря бързо и той айде да се чуем в сряда и да видим дали ще може да те вземем в четвъртък или петък. И така.

                          Коментар


                            #58
                            doofiatкато ти е тестват да пишеш да кажеш какво е станало
                            Fiat Marea 1,9TD100

                            Коментар


                              #59
                              Да разбира се,че споделя.

                              Коментар


                                #60
                                сложих добавката STP и минах 350км но сутрин пак си го прави този проблем да пуши и да прекъсва докато загрее , а после от време на време когато работи на място колата двигатела претрисава за миг, някой ще ме посаветва ли нещо друго
                                Fiat Marea 1,9TD100

                                Коментар

                                Working...
                                X