Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак тоя дизелак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    reiban написа:
    а на мен може ли да ми кажете от каде може да ми идва проблема с паленето сутрин като запаля припущва отзде и леко прекъсва докато не е изфорсирам и после през деня само за 1-2 секунди прекъсва и сама се стабилизира , проверих свещите и мисля че са изправни
    Какво припушва? Ако е бяло може да е студена горивна камера /някоя свещ да не е наред/ или нередовен разпръсквач... пикаеща дюза.Ако е зацапан може да се оправи и с добавка, особено тази светлосинята та STP.Може и разпръсквача да е за калибровка или смяна... все операции за специализиран сервиз.
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #32
      ами да припушва бяло и със особена миризма .Какво ли ще е, и ако може да ми обсниш и за добавката
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #33
        еми друго освен мерси не мога да кажа, а иначе понеже имам доста литература за колите, а не се старая да помня справочна литература, но може да се намери..... а и доста коли сме ремонтирали с баща ми, в гаража дори стенд си имахме до скоро, ама засега съм много зает в нашата фирма и само карам......по-готино е...освен това планираме едно голямо пътешествие из българия....просто супер
        СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
        бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
        сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
        ИТАЛФЕСТ 2007

        Коментар


          #34
          Е колеги, тази тема определено трябва да се постави на видимо място. Тук се събрахте от компетентни по-компетентни. Това много ме радва. Благодаря Ви за съветите. Ще проверя свещите и евентуално ще ги сменя. Ще проверя и къде точно засмуква въздух щом така си вдига оборотите.

          Коментар


            #35
            аз днес сложих един прозрачен маркуч точно преди помпата, като е изфорсирвах не се видя да прави балончета но ще видя като стои до утре сутринта дали не са се появили някой.
            Fiat Marea 1,9TD100

            Коментар


              #36
              по принцип това са най лесните и евентуални проблеми на дизелите.....има още едно нарича се ГНП гориво-нагнетателна помпа, някога прави проблеми ама това става ясно само и единствено на стенд за диагностика....мисля че всеки като си вземе дизел трябва да провери поне тези две неща, свещите и дюзите, свещите си ги тествате сами, а дюзите ги тестват на стенд, за по 4-5 лв. на дюза(за цената не съм 100% сигурен, ама преди година две беше толкова), не вярвам да е съпер скъпо, а и те са само 4 на брой така че това е като за начало, края е много далеч....но по принцип това е достатъчно, а въздуха ясно....НЕ трябва да смуче въздух от никъде
              СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
              бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
              сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
              ИТАЛФЕСТ 2007

              Коментар


                #37
                а нещо за добавките помагат ли
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #38
                  reiban написа:
                  ами да припушва бяло и със особена миризма .Какво ли ще е, и ако може да ми обсниш и за добавката
                  От мултицета е предполагам.За STP-то поне при мен нещата бяха поразителни.Същият проблем го имах като теб с Реното.Сутрин като запаля /ЛЯТОТО/, тресе, работи на 3 цилиндъра и един бял пушек като на Икарус.Бях се отчаял.. "аре дюзи" ти вика всеки, а тогава разпръсквачите хич не бяха евтини.... комплект една заплата!! Та шофьора на шефа ми изстресе едно тубичка на бюрото и вика пробвай.Ефекта беше поразителен.След около стотина километра колата пак взе да си пали нормално с леко облаче черен дим на студено и равномерна работа.Същата работа следващото лято... пак тубичка, две, ама този път не ще да се оправи. Беше подгревна свещ, лято е и почти може да не се забележи ако не бяха пак белите пешуци.Добавката е в светлосиня опаковка, има я на OMV и е около 13лв.Фирмата е STP.Особената миризма па пушека е на неизгоряла нафта.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #39
                    Nino мерси за иформацията утре още ще отда да е купя и после ще пиша за последствията.Дано да са положителни
                    Fiat Marea 1,9TD100

                    Коментар


                      #40
                      ако имаш някой от проблемите по-горе всмисъл да смуче въздух или изгоряла подгряваща свещ, няма да помогнеединствено при лек проблем на дюзи има някакъв шанс, ама не е сигурно, всеки случай от както баща ми кара шел ви пауер супер дисел или там каквото беше най скъпото колата се оправи някак си или по точно заработи много по-добре отпреди....така че ако не помогне то поне няма да навреди......
                      СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                      бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                      сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                      ИТАЛФЕСТ 2007

                      Коментар


                        #41
                        phoenixаз свщите ги проверих сложих прозрачен маркуч да видя за въдух дали взима остана да пробвам и добавка и това ако не стане трябва ходя в сервиз
                        Fiat Marea 1,9TD100

                        Коментар


                          #42
                          Понеже темата е много полезна, аз ще я обогатя с информация за дизеловите двигатели http://www.bolimefara.com/bg/nstat.php?id=3

                          Коментар


                            #43
                            ..............

                            Коментар


                              #44
                              а тази кутия за какво е също так и над третата свещ има някакъв маркуч той за какво е и може ли да се откачи. Днес си купих такава добавка STP но още не съм е сложил пише че е за 60 литра но можели да е сложа на 4- 5 пъти
                              Fiat Marea 1,9TD100

                              Коментар


                                #45
                                здрасти колега.....все пак аз си мисля че имаш нерабтоща правилно свещ....понеже колата прави този номер само когато се пали мотора, което според мен твърдо е свещ, която дори да не е изгоряла трябва да се свалят и да се проверят дали се загряват наистина, понеже се е случвало да работи свещ или така изглеждаше като я мерхме, но се оказа че не загрява...... дано да помогне присадката, все пак понякога проблема не се оказва там където го очакваш.....но присадката изчиства дюзите и помпата, а ако имаш проблеми с тях то щеше да прекъсва без значение дали сега палиш или е загряла колата........пиши какво е станало
                                СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
                                бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
                                сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
                                ИТАЛФЕСТ 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X