Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак тоя дизелак

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Е точно затова ти казах да споделиш как е с паленето сутрин след смяната(виж ми по горното мнение)-аз на моята какво ли не и смених и-нищо!!!Направо немам думи-колега те сега не палят а я си помисли зимата-да знаеш че ще е много тежка ако не измислим вариант-тук в моя град са много зле с дизелите поне ти може да я пуснеш на цялостна диагностика и да се види за какво иде реч-щото зимата си идва и трябва да ги зазимяваме до пролетта-повярвай ми!
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    Коментар


      #92
      puntotras написа:
      Е точно затова ти казах да споделиш как е с паленето сутрин след смяната(виж ми по горното мнение)-аз на моята какво ли не и смених и-нищо!!!Направо немам думи-колега те сега не палят а я си помисли зимата-да знаеш че ще е много тежка ако не измислим вариант-тук в моя град са много зле с дизелите поне ти може да я пуснеш на цялостна диагностика и да се види за какво иде реч-щото зимата си идва и трябва да ги зазимяваме до пролетта-повярвай ми!
      Стига бе човек. Аз точно в Пловдив мисля вече да идвам на диагностика за дизеловата помпа "Лукас". Имало един сервиз специализиран за Лукас и се намирал на "Цариградско шосе" 92. Ти знаеш ли го тоя сервиз? Може ли да разбереш нещо за него? Имам им телефона и звънях и казаха,че ще го оправят проблема, ама дали???

      Коментар


        #93
        Чул съм много добри отзиви за майстор на такива помпи в Ловеч. Знам, че всички с дизелови коли в Плевенска област ходят при него. Ако имате интерес ще се опитам да му намеря кординатите.

        Коментар


          #94
          Ми нямам представа къде е тоя сервиз-на цариградско шосе са много сервизи-на ауди има хубав на бош също те поне са един до друг всичките та лесно ще го намеришП.С-Преди живеех в Пловдив а сега съм мигрирал в Пазарджик и за Пазарджик говорех че няма сервизВ тоя форум няма ли специалисти който могат да дадат поне някаква представа за дизела като агрегат?При мене проблема е при първото палене сутрин-после като работи-проблеми нямам-едната ми дюза препикава когато е студена колата,но не мисля че проблема е от там!А да не говорим,че имам и черпене на ток отнякъде и акуму;латора ми пада за 10-15дни!Все екстри за модела))
          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

          Коментар


            #95
            iko79 написа:
            Чул съм много добри отзиви за майстор на такива помпи в Ловеч. Знам, че всички с дизелови коли в Плевенска област ходят при него. Ако имате интерес ще се опитам да му намеря кординатите.
            Ако можеш да намериш координатите ще много полезно не само за мен, а и за колегите за напред. Ще сме ти благодарни, ако успееш!
            puntotras написа:
            Ми нямам представа къде е тоя сервиз-на цариградско шосе са много сервизи-на ауди има хубав на бош също те поне са един до друг всичките та лесно ще го намериш П.С-Преди живеех в Пловдив а сега съм мигрирал в Пазарджик и за Пазарджик говорех че няма сервиз В тоя форум няма ли специалисти който могат да дадат поне някаква представа за дизела като агрегат?При мене проблема е при първото палене сутрин-после като работи-проблеми нямам-едната ми дюза препикава когато е студена колата,но не мисля че проблема е от там!А да не говорим,че имам и черпене на ток отнякъде и акуму;латора ми пада за 10-15дни!Все екстри за модела))
            А ти за какъв дизел говориш, защото определено колата от подписа ти не е дизел?

            Коментар


              #96
              Колата от подписа жена ми я кара аз карам ланча тема 2и5тди
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #97
                аз в понеделник вечерта ще карам мойта кола на един майстор на помпи лукас в долно езерово за да може сутринта да ми измери компресията да види дюзите и след това помпта , казват че ги оправял помпите а и като ходих ми вика на ей това е като твойта помпа, на един форд мондео но неразбрах какво и правише.Питах го за каква сума става дума при ремонта на помпата ако е от нея а той ми вика ааааа там не се знае може да са много работи.Като му е закарам ще пиша за резултатите
                Fiat Marea 1,9TD100

                Коментар


                  #98
                  Май ще има ефект от добавката :D Днес запали от втория път. Така както е тръгнало в понеделник ще ме чака пред вратата

                  Коментар


                    #99
                    doofiat написа:
                    Май ще има ефект от добавката :D Днес запали от втория път. Така както е тръгнало в понеделник ще ме чака пред вратата
                    а представяш ли си да е била карана нон-стоп с хубавата ни нафта българска :D
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      Нафтата е от скъпата - ОМВ Спринт Дизел, но май позасмука дънцето и се налапа с боклуци.

                      Коментар


                        Забравих вече ( много мнения станаха ) ти провери ли горивния филтър? Ако е засмуквала боклуци вероятно и той ще е задръстен...

                        Коментар


                          doofiat колко километра мина като осети разликата и , имаш ли идея какво да направя да сложа пак добавка ама резервоара ми е пълен има към 50.А съм се уговорил за понеделник вечерта да е карам на сервиз а ми се иска пак да пробвам с добавка
                          Fiat Marea 1,9TD100

                          Коментар


                            reiban написа:
                            doofiat колко километра мина като осети разликата и , имаш ли идея какво да направя да сложа пак добавка ама резервоара ми е пълен има към 50.А съм се уговорил за понеделник вечерта да е карам на сервиз а ми се иска пак да пробвам с добавка
                            Ти щом си се уговорил я закарай. После, ако искаш си сложи за профилактика пак добавка, ама от тъмносинята. Аз ако имах такъв човек на близо веднага щях да я закарам така,че отивай.

                            Коментар


                              Резултатът днес е: Запали от първия път без проблеми, а днес е по-хладно от вчера. Минал съм със сместта( цяла тубичка добавка на около 15-20 литра нафта) около 60 км вчера. За момента съм доволен и така като гледам Киро Алфата ще излезе прав,че се е запушило клапанчето за обратната нафта и че трябва да пусна една добавка :D За колегата, който ме пита за филтър, да смених го и резултат нямаше.

                              Коментар


                                doofiat написа:
                                Резултатът днес е: Запали от първия път без проблеми, а днес е по-хладно от вчера. Минал съм със сместта( цяла тубичка добавка на около 15-20 литра нафта) около 60 км вчера. За момента съм доволен и така като гледам Киро Алфата ще излезе прав,че се е запушило клапанчето за обратната нафта и че трябва да пусна една добавка :D За колегата, който ме пита за филтър, да смених го и резултат нямаше.
                                Извинявай за глупавият въпрос, но каква е "тъмносинята" добавка Четох, че се спомена за РЕДЕКС, КАСТРОЛ и т.н. дори ХЕЛИКС, но не разбрах в крайна сметка
                                http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                                Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                                FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                                FIAT Punto 99' 1.7 TD

                                Коментар

                                Working...
                                X