Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Двутактово масло в нафтата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изчетох цялата тема. Ще сипя и аз 300мл. масло на 1 резервоар пък каквото ще да е. И на мене ми е жал сутрин как трака първите няколко секунди. JTD 105 е колата.
    VW Passat ABF kombi: FIAT Bravo 1.9 JTD

    Коментар


      Инжекторите се повреждат основно от некачествено гориво и повишен разход на масло в двигателя.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        BO написа:
        FGRC написа:
        Нещо не разбрах,провери си отговора.Става въпрос за добавяне на двутактово масло в нафтата,а скороста на изгаряне и е по голяма от на маслото.
        Би ли се обосновал защо при добавяне на масло в нафтата ще повиши компресията?
        Абе и на мен ми беше странно тва твърдение..............
        Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
        Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
        Ventura garage

        Коментар


          Колега FGRC, стрнни работи пишеш при 2мл /л двутактово масло, какво ще се промени в изгарянето на горивната смес, и как това масло, като влиза с нафтата, 2 мм преди буталото да стигне ГМТ и изгаря до достигане на буталото в ГМТ, ще смазва цилиндрите, като ще е напълно изгоряло ? А как ще промени скороста на изгаряне на горивната смес, като е в такова съотношение с нафтата ? Я поясни малко, че ми срина всички надежди да съм на ясно с работата на ДВГ ?
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            Mury написа:
            BO написа:
            FGRC написа:
            Нещо не разбрах,провери си отговора.Става въпрос за добавяне на двутактово масло в нафтата,а скороста на изгаряне и е по голяма от на маслото.
            Би ли се обосновал защо при добавяне на масло в нафтата ще повиши компресията?
            Абе и на мен ми беше странно тва твърдение..............
            Споко, предполагам какъв ще е отговора и имам подготвени контра въпроси
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Kолеги маслото като изгаря в цилиндупъра се отделят маслени пари.Тези пари или газове както щете ги наречете,те са мазни и оплътняват в малка степен сигментите.Буталото слиза надолу вследствие на експлозията и докато не се отвори изпускателния клапан газовете са вътре в цилиндъра.Колкото по бързо изгаря горивото,толкова по тих е двигателя.Чукането при дизелите не е механично а е вследствие на термодинамични процеси.За JTD мотора е направо пагубно да се слага масло в дизеловото гориво.Аз казвам моето мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него.С двата милилитра на литър само си мърляш газовете и нищо не правиш.Аз спирам до тук.Поздрави на всички.
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                Мазането и компресията са две различни действия. Масления сегмент обира маслото при движение на буталото надолу.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар


                  FGRC написа:
                  Kолеги маслото като изгаря в цилиндупъра се отделят маслени пари.Тези пари или газове както щете ги наречете,те са мазни и оплътняват в малка степен сигментите.Буталото слиза надолу вследствие на експлозията и докато не се отвори изпускателния клапан газовете са вътре в цилиндъра.Колкото по бързо изгаря горивото,толкова по тих е двигателя.Чукането при дизелите не е механично а е вследствие на термодинамични процеси.За JTD мотора е направо пагубно да се слага масло в дизеловото гориво.Аз казвам моето мнение и никой не е длъжен да се съобразява с него.С двата милилитра на литър само си мърляш газовете и нищо не правиш.Аз спирам до тук.Поздрави на всички.
                  1. Как тези пари ще ти вдигнат компресията на двигателя?2. Как по-бързото изгаряне на горивото ще ти донесе по-тиха работа?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Да маслените сегменти обират маслото в цилиндъра,а какво става когато се поизносят.Маслото започва да преминава в над буталното пространство и двигателя започва да го гори.Съответно започва да зацапва свещи, дюзи,клапани и работата на двигателя се влошава.При преминаването си то спомага за оплътняване на компресионните сегменти и временно компресията се запазва сравнително добра.Ако се погледнат изходящите тръби ясно се вижда мазния нагар по тях точно както при двутактовия двигател.Точно това се получава при слагане на масло в горивото.За двигатели с директно впръскване е пагубно слагането на масло във горивото защото инжекторите са силно чувствителни към лошото гориво и повишения разход на масло.В момента когато маслото достигне до смукателния колектор вече двигателя е за основен ремонт.Като напълните две спринцовки едната с масло а другата с нафта при коя ще е по лесен шприца.Още един път казвам,никои не е длъжен да се съобразява с мен.
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар


                      FGRC написа:
                      Да маслените сегменти обират маслото в цилиндъра,а какво става когато се поизносят.Маслото започва да преминава в над буталното пространство и двигателя започва да го гори.Съответно започва да зацапва свещи, дюзи,клапани и работата на двигателя се влошава.При преминаването си то спомага за оплътняване на компресионните сегменти и временно компресията се запазва сравнително добра.Ако се погледнат изходящите тръби ясно се вижда мазния нагар по тях точно както при двутактовия двигател.Точно това се получава при слагане на масло в горивото.За двигатели с директно впръскване е пагубно слагането на масло във горивото защото инжекторите са силно чувствителни към лошото гориво и повишения разход на масло.В момента когато маслото достигне до смукателния колектор вече двигателя е за основен ремонт.Като напълните две спринцовки едната с масло а другата с нафта при коя ще е по лесен шприца.Още един път казвам,никои не е длъжен да се съобразява с мен.
                      Абе човек,няма ЖТД което да няма масло в смукателния колектор............................Те хората/инженери/ по света казват че е добре,пък ти пробвай да ги обориш
                      Fiat Idea 05" 1.9 JTDm
                      Lancia Ypsilon 06" 1.4 16v Momo design
                      Ventura garage

                      Коментар


                        Не бъркай черния нагар от рециркулацията на отработените газове с масло.Наличието на масло в колектора означава лоша вентилация или тръгнала турбина.Колите са ни стари все пак.Не съм чул инженерите да казват,че е добре да има масло в колекторите.
                        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                        Коментар


                          FGRC написа:
                          Да маслените сегменти обират маслото в цилиндъра,а какво става когато се поизносят.Маслото започва да преминава в над буталното пространство и двигателя започва да го гори.Съответно започва да зацапва свещи, дюзи,клапани и работата на двигателя се влошава.При преминаването си то спомага за оплътняване на компресионните сегменти и временно компресията се запазва сравнително добра.Ако се погледнат изходящите тръби ясно се вижда мазния нагар по тях точно както при двутактовия двигател.Точно това се получава при слагане на масло в горивото.За двигатели с директно впръскване е пагубно слагането на масло във горивото защото инжекторите са силно чувствителни към лошото гориво и повишения разход на масло.В момента когато маслото достигне до смукателния колектор вече двигателя е за основен ремонт.Като напълните две спринцовки едната с масло а другата с нафта при коя ще е по лесен шприца.Още един път казвам,никои не е длъжен да се съобразява с мен.
                          А хонинга на цилиндъра знаеш ли какво прави Също така правиш ли разлика между 2Т и останалите видове масло Знаеш ли, че 2Т масло е направено да изгаря на 100% и да не прави нагари.........Гледал си тарбанчета....... преди 20г че правят ауспуха мазен..... и те го правеха мазен защото всеки се престараваше с маслото, никой не сипваше толкова колкото трябва и никой не го разбъркваше предварително.Дори и на двигатели които си имаха резервоар....... за подаване на масло към двигателя, ганьо пак си добавяше масло в бензина.П.С В гората някой професор като прекали с маслото "за да си пази двигателя" и тези след него умират Затова 2Т последни на опашката

                          Коментар


                            Обясни за хонинговането.
                            Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                            Коментар


                              FGRC написа:
                              Да маслените сегменти обират маслото в цилиндъра,а какво става когато се поизносят.Маслото започва да преминава в над буталното пространство и двигателя започва да го гори.Съответно започва да зацапва свещи, дюзи,клапани и работата на двигателя се влошава.При преминаването си то спомага за оплътняване на компресионните сегменти и временно компресията се запазва сравнително добра.Ако се погледнат изходящите тръби ясно се вижда мазния нагар по тях точно както при двутактовия двигател.Точно това се получава при слагане на масло в горивото.За двигатели с директно впръскване е пагубно слагането на масло във горивото защото инжекторите са силно чувствителни към лошото гориво и повишения разход на масло.В момента когато маслото достигне до смукателния колектор вече двигателя е за основен ремонт.Като напълните две спринцовки едната с масло а другата с нафта при коя ще е по лесен шприца.Още един път казвам,никои не е длъжен да се съобразява с мен.
                              Колега, прав си до някъде. Първо, двутактовото масло се слага за да смазва ГНП, а не да подобри горене и други подобни, както твърдят някои колеги. Тази малка пропорция от 2мл/л , не оказва влияние на вискозитетеа на горивото. Изгарянето на масло в цилиндрите си го има постоянно, защото картерните газова съдържат значително количество маслени изпарения които влизат в цилиндрите през смукателната система. Когато в ДВГ се зарежда масло, прдписано от производитела, или подходящо аналагогично, то не оказва отрицателно влияние на инжекторите. В ДВГ с ЕГР, отсъствието на тези маслени изпарения е дори вредно, защото маслото за ДВГ с ЕГР съдържа съставки, очистващи смукалтелния колектор от сажди и нагар, навлизащи през ЕГР клапана. Маслото нанася щети, когато е в наднормени количества и не е предвидено за изгаряне както двутактовото. На двутактовите машини - те са бензинови, двутактовото масло си върши работата по смазване на двтайлите преди да изгори. Проблема с нагара по изпускателната система на двутактовите ДВГ е в следствие от добавяне на двутактово масло в горивото, в значително по-големи дози от предписаните, както и от температурата и разликата в скоророста на изгаряне на бензина и маслото. Бензина изгаря значително по-бързо от нафтата и маслото, което води до непълно изгаряне на двутактовото масло в горивната камера съответно и до изхвърляне на неизгоряло масло. Колкото по-бързо изгаря горивото в цилиндъра, при един и същ момент на впръскване при дизела и един и същ момент на подаване на искра в бензиновия ДВГ, толкова по-осезаемо се чуват детонациите в горивната камера и толкова по-шумно работи ДВГ. За да се избегнат тези нежелани детонации, се коригира октановото число при бензина и цетановото при дизела, както и момента на впръскване при по-новите дизели, и момента на подаване на искра при бензиновите ДВГ, в зависимост от режима на работа на ДВГ.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                И след като гори по-бавно, какво става с процеса на горене - дори и с малко ще се удължи, което ще доведе до повишаване на температурата в горивната камера и прегаряне на изпускателните клапани.

                                Коментар

                                Working...
                                X