Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изолиране на EGR-системата - 1.9 JTD 105, и др.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ЕГР

    Явно при мен наистина е бил проблемен този ЕГР. Сменявах турбо, защото старото изпуши. Разлика имаше само в това, че поспря да дими толкова колата и не харчи вече толкова масло. Ефекта, че имам турбо усетих едва, когато изолирах въпросния ЕГР клапан. Поздрави.
    Fiat Marea Weekend TD100

    Коментар


      Тук е моментът да благодаря на колегата rosenmvr, който ме подсети да проверя ЕГР-запушването. И наистина - като пипнах тръбата, на студена кола, току що запаалена - бързо се затопляше. Мисля че системата работи, затова и не ми записва вече грешка ЕГР. Или казано просто - ламаринката е изгоряла, най-вероятно, и с нея е като без нея. Проверете и вие.

      Коментар


        ogi28b написа:
        Тук е моментът да благодаря на колегата rosenmvr, който ме подсети да проверя ЕГР-запушването. И наистина - като пипнах тръбата, на студена кола, току що запаалена - бързо се затопляше. Мисля че системата работи, затова и не ми записва вече грешка ЕГР. Или казано просто - ламаринката е изгоряла, най-вероятно, и с нея е като без нея. Проверете и вие.
        Не е ли нормално да загрява, все пак газовете напъват до изолираното и е нормално да загрее, според мен.

        Коментар


          Еми - като знам как преди съм се хващал за нея, и е била студена ... сега беше топла горе, точном при ламаринката. И то доста топла. Не е като да е било само от напъването.

          Коментар


            Когато си купих колата и при мен беше запушено, но както каза колегата Оги и при мен се беше отцепила на половина ламаринката. Не мисля обаче, че проблема е от напъване или каквото и да било, просто при стягането на ламаринката според мен се вкопава и я прекъсва и с времето се отчупва. Другият вариант е понеже клапана се движи и ту да напъва от газовете ту от турбината и това да я клати и я скъсва с времето. На скутера ми тази тръба е запушена с маркуч, тръбата е дълга около 30см и накрая е вкаран маркуч който е прегънат на обратно и е хванат със свинска опашка, затопляне на тръбата има няколко сантиметра от самото начало.

            Коментар


              ogi28b написа:
              Тук е моментът да благодаря на колегата rosenmvr, който ме подсети да проверя ЕГР-запушването. И наистина - като пипнах тръбата, на студена кола, току що запаалена - бързо се затопляше. Мисля че системата работи, затова и не ми записва вече грешка ЕГР. Или казано просто - ламаринката е изгоряла, най-вероятно, и с нея е като без нея. Проверете и вие.
              Сега от къде да знаеш, че съвсем примерно не се е отчупило по-голямо парче от ламарината наведнъж и не се е заклещило някъде около клапана. И от там нататък може да има много варианти.По-добре сажда в двигателя отколкото ламарини Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Потвърждавам, преди малко свалих тръбътъ, а ламаринката изглеждаше така, все едно и се е случило нещо ужасно. Ще премина към нов начин на изолиране - отново с ламаринка, ном този път - и с извадено вакуумно маркуче от клапана.

                Коментар


                  Aз на Бравото бях сложил 2 ламаринки.Ама минах само 2к със затапен ЕГР.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    Аз пък 3 ламаринки съм сложил, но и аз мисля да извадя вакуум маркучлето. :P
                    Fiat Marea Weekend TD100

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      Потвърждавам, преди малко свалих тръбътъ, а ламаринката изглеждаше така, все едно и се е случило нещо ужасно. ..
                      Ами с тенекето от бира няма как да кара дълго. Някой беше запушвал с клингерит, но и с него ми се струва че няма да кара дълго.Аз съм затапил с 1мм медна ламарина ... преди повече от година ... Щях да ползвам ламаринката от капачка за буркан, но ми попадна медна ламарина от охлаждането на някакъв захранващ блок ...Тази вечер отворих да ревизирам състоянието на затапването защото ми се стори че при натоварване май пропушва повече, ... а дебитомера го сменях преди това и вероятно е още ОК щото сега при натоварването даваше към 4.2 волта ... въздуховодите скоро ги бях проверявал и те са ОК ... Та искам да кажа че ламарината си беше здрава. А я сложих защото при мен след почистане на ЕГР клапанана не винаги затваряше добре и колата ту вървеше добре, ту губеше мошност и при натоварване пушеше яко ... След затапването имаше коренно подобрение ...ПП/ Маркучето съм си го сложил ... да не се мандахерца де ... диагностиката ми дава грешка в ЕГР, макар че не се сещам как ЕКУ-то разбира че ЕГР клапана не работи и/или че съм затапил тръбата от ЕГР към главата ...
                      Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                      Коментар


                        Разбира от МАП-а

                        Коментар


                          Всъщност разбира от МАФ-а.

                          Коментар


                            chaveto написа:
                            Разбира от МАП-а
                            МАП? Хайде да обясниш как на JTD105 контролера ще разбере, че ми виси маркуча у въздуха? Ще ходи да го проверява?И кое точно е МАП-а на JTD? Обясни моля те логиката, логическият път... 1. Компютъра подава сигнал на вакум клапана2. Вакум клапана сработва и EGR клапата се отваря3. Скъсан ми е маркуча точно към EGR клапана4. MAP-а? разбира? Кое е мапа и как разбира? 5. Ситуацията по т. 4 не е хипотетична - беше ми скъсан този маркуч и не ми е отчитало грешки.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              Променя се налягането в колектора когато отвори ЕГР-а и от там МАП-а го споделя това нещо с комп............................ Логиката си я направи сам.

                              Коментар


                                Само да питам нещо ,че не разбрах...вие колеги, когато поставяте ламаринКА до всмукателния колектор само на това ли разчитате като "изолиране на ЕГР" или откачате и мъркуча към електроклапанчето ???
                                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                                http://www.keepfighting.ms

                                Коментар

                                Working...
                                X