Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Дизел не се чака, дизела се кара. На място не загрява, с малки изключения от марки различни от ФИАТ.Дизела се чака да се изгаси ако си му спирал тока.Дизел се скапва зимата, когато трябва да се кара с 0в40, а се кара с 10в40, щото някой педал в някой магазин имал такова масло налично и гледал да го пробута не незапознатия клиент. Е клиента пали и дава газ, не го е*е за мотора.Егати изречението ама т’ва е самата истина.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #77
      iwoto написа:
      Red Storm написа:
      Бих искал да поясня-нямам Стило.Имах преди четири години,но го продадох. Спазих старата житейска мъдрост-"Най-хубавото Стило е продаденото".
      Да не дава господ да се съгласявам с таз мъдрост житейска. Гледам ,че си минал на ВАГ - изборът на мъдрия български народ.
      Не те познавам,но искрено ти пожелавам много безаварийни километри със Стилото.И аз много му се радвах на моето,особено когато Бат Емо ми го чипоса. Даже ми направи два-три различни файла.Обаче в един момент взе да свети и пищи за какво ли не.И го разкарах. А какво карам в момента едва ли е твоя работа.Като направят италианосите кола 1,8Т/180кс с четири врати и голям багажник,(щастливото ергенство приключи,имам две малки момченца)пак ще се върна в отбора. Много се отклонихме от темата,просим си наказание...
      Octavia RS
      Evo 10-служебната играчка.

      Коментар


        #78
        Red Storm написа:
        А какво карам в момента едва ли е твоя работа.Като направят италианосите кола 1,8Т/180кс с четири врати и голям багажник,(щастливото ергенство приключи,имам две малки момченца)пак ще се върна в отбора. Много се отклонихме от темата,просим си наказание...
        Жив и здрав , карай си тайната кола с удоволствие ,но ми се струва че думите ми се интерпретират малко.Пиша, че имам разход 4,1 при икономично каране с 80-90км/ч , по равно - не можело със 120 да имам 4 разход. Можело при 80 зад тир. Ко му хвърля и 1 въже може и 1 разход да направя.Пиша ,че декмври при -13 гр(по борд компютър, не инфирмация от БАН) по маршрута Ст.З - Ичера - Стз - 160 км от които 120 са прав , равен път , 20 км катерене и 20 спускане ,ми даде 5,6 (6 на отиване 5,6 общ). Отговор - лятото щял да е 3 в сливенския балкан! А всъщност като я засичах тогава ми се видя много и затова не зареждам вече от Лукойл. Още не съм изтрил последното засичане - 1900 км - едно ходене до София , едно до Пловдив (800 км магистрала) , 3-4 пъти до Раднево (250 км) и другото градско 6,3 в момента. Стилът ми на каране е извън града яваш , в града понатискам от време на време. Невероятно ли е? Да снимам ли? Нямам необходимост да ви убеждавам в неверен разход - не продавам колата. Даже не съм и чистил още мапове , мафове , надявам се от там да дойдат още 5,6 коня и допълнителна икономия.

        Коментар


          #79
          Red Storm написа:
          iwoto написа:
          Red Storm написа:
          Бих искал да поясня-нямам Стило.Имах преди четири години,но го продадох. Спазих старата житейска мъдрост-"Най-хубавото Стило е продаденото".
          Да не дава господ да се съгласявам с таз мъдрост житейска. Гледам ,че си минал на ВАГ - изборът на мъдрия български народ.
          Не те познавам,но искрено ти пожелавам много безаварийни километри със Стилото.И аз много му се радвах на моето,особено когато Бат Емо ми го чипоса. Даже ми направи два-три различни файла.Обаче в един момент взе да свети и пищи за какво ли не.И го разкарах. А какво карам в момента едва ли е твоя работа.Като направят италианосите кола 1,8Т/180кс с четири врати и голям багажник,(щастливото ергенство приключи,имам две малки момченца)пак ще се върна в отбора. Много се отклонихме от темата,просим си наказание...
          Е, ако допускаш и над 180 коня, то една 159-ка ти върши работа. :D
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #80
            BO написа:
            Red Storm написа:
            iwoto написа:
            Red Storm написа:
            Бих искал да поясня-нямам Стило.Имах преди четири години,но го продадох. Спазих старата житейска мъдрост-"Най-хубавото Стило е продаденото".
            Да не дава господ да се съгласявам с таз мъдрост житейска. Гледам ,че си минал на ВАГ - изборът на мъдрия български народ.
            Не те познавам,но искрено ти пожелавам много безаварийни километри със Стилото.И аз много му се радвах на моето,особено когато Бат Емо ми го чипоса. Даже ми направи два-три различни файла.Обаче в един момент взе да свети и пищи за какво ли не.И го разкарах. А какво карам в момента едва ли е твоя работа.Като направят италианосите кола 1,8Т/180кс с четири врати и голям багажник,(щастливото ергенство приключи,имам две малки момченца)пак ще се върна в отбора. Много се отклонихме от темата,просим си наказание...
            Е, ако допускаш и над 180 коня, то една 159-ка ти върши работа. :D
            Фургонът(багажникът) ще му бъде малък и недостатъчен :D
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              #81
              iwoto написа:
              Red Storm написа:
              А какво карам в момента едва ли е твоя работа.Като направят италианосите кола 1,8Т/180кс с четири врати и голям багажник,(щастливото ергенство приключи,имам две малки момченца)пак ще се върна в отбора. Много се отклонихме от темата,просим си наказание...
              Жив и здрав , карай си тайната кола с удоволствие ,но ми се струва че думите ми се интерпретират малко.Пиша, че имам разход 4,1 при икономично каране с 80-90км/ч , по равно - не можело със 120 да имам 4 разход. Можело при 80 зад тир. Ко му хвърля и 1 въже може и 1 разход да направя.Пиша ,че декмври при -13 гр(по борд компютър, не инфирмация от БАН) по маршрута Ст.З - Ичера - Стз - 160 км от които 120 са прав , равен път , 20 км катерене и 20 спускане ,ми даде 5,6 (6 на отиване 5,6 общ). Отговор - лятото щял да е 3 в сливенския балкан! А всъщност като я засичах тогава ми се видя много и затова не зареждам вече от Лукойл. Още не съм изтрил последното засичане - 1900 км - едно ходене до София , едно до Пловдив (800 км магистрала) , 3-4 пъти до Раднево (250 км) и другото градско 6,3 в момента. Стилът ми на каране е извън града яваш , в града понатискам от време на време. Невероятно ли е? Да снимам ли? Нямам необходимост да ви убеждавам в неверен разход - не продавам колата. Даже не съм и чистил още мапове , мафове , надявам се от там да дойдат още 5,6 коня и допълнителна икономия.
              Спокойно,ще ги почистиш.Даже и ще ги смениш по няколко пъти. Карай си със здраве Стилото.
              Octavia RS
              Evo 10-служебната играчка.

              Коментар


                #82
                ма то щото на Аудито или Голфа ти с този мотор от 180 коня няма да сменяш мафове и мапове. Карал съм такъв мотор само че 150 конната версия и на магистрала гореше над 8 с разрешената скорост. Няма нищо за хвалене твоя мотор с въртящ момент 235НМ и разход започващ от 6.2 нагоре а в града го дават 11. Тъй че Стило Мило ама с разликата в разхода за 2 месеца ше имаш избивка за нов МАФ.
                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                Коментар


                  #83
                  iakvvu написа:
                  Фургонът(багажникът) ще му бъде малък и недостатъчен :D
                  Човекът е казал, че иска 4 врати, а не катафалка с 4 кубика багажник.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #84
                    mitkosoft написа:
                    ма то щото на Аудито или Голфа ти с този мотор от 180 коня няма да сменяш мафове и мапове. Карал съм такъв мотор само че 150 конната версия и на магистрала гореше над 8 с разрешената скорост. Няма нищо за хвалене твоя мотор с въртящ момент 235НМ и разход започващ от 6.2 нагоре а в града го дават 11. Тъй че Стило Мило ама с разликата в разхода за 2 месеца ше имаш избивка за нов МАФ.
                    Не разбрах защо се захванахте с моята кола.Че и започнахте кусури да й търсите . Разхода не ми е бил критерий при избора на личен автомобил.Нека не сравняваме турбобензин с турбодизел.Искате ли за всеобщо успокоение да взема да купя едно Стило и да приключим този безмислен дебат?
                    Octavia RS
                    Evo 10-служебната играчка.

                    Коментар


                      #85
                      Колеги кви са тея разходи 3-4.1/100.Хааааа.Как ги карате тея коли че да горят толкова с тея дизели старо поколение.Имам много познати с ТД 100 и ЖДТ двигатели от които двама пенсионери.Ми и двамата оставиха мареите си поради факта,че в града под 8/100 не падат.В момента са на форд колкото и да я мразя тая марка се оказа че е по икономична.Както и да е.Едва ли някои ви вярва...Аз карах брава бензин гас и разхода ми съвсем честно беше над 14/100 градско и 9/100 извънградско гас.От 2 години съм на дизел Орел 1,7 сдти ма извънградско и да застана зад някои тир под 5,5 не мога да я сваля бе...Бургас-пловдив по магистралата и обратно по 3 до 4 пъти годишно,80-100-120 макс....ми под 5,5 не пада пущината...Над 120 ми е стигала до 6,5/100.До Сливен и обратно бургас проба праихме яваш с 80-тук там 100....ми пак 5,5...(пълно пълно по резервоар).аз на бордкомп. Не вярвам.Имам и приятел с мерива 1.3 сдти(на фиат мисля е двигателя евала много здрав.работи кат часовник).Същата работа.101 коня.Как с нови поколения дизелови двигатели не можем да икономисаме малко...хаааа.Градско колкото и да галя педала(като пенсионер я карам).Ми 7,2/100 и 6,5/лятото.Ма като ви казвам 6,5/100 градско имаите предвид че ме е стах да натисна педала.И къдет вида надолнище се пуска по енергия.Аи я натисна малко повече и виждам как пада стрелката буквално.Аи спрете малко с тея разходи.Ма толкова били показвали бордовете....Стига сте гледали тея бордове.Слезте на земята малко...Производителите не дават такива разходи каквито ми ги друсате тука...а там тестовете са такива,че може и без обурудване и интериор да ги тестват за да дадат най-малка стоиност(ко остава за един или двама човека вътре) евентуално да има....хха.Кара ли се нормално дизела(говоря без да ти се схваща крака от пазене да не натиснеш повече от коклкото трябва).Си гори колицата.И то поне с литър минимум от тея разходи къде ми ги пишете тука.......
                      FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

                      Коментар


                        #86
                        galinchooo написа:
                        .Едва ли някои ви вярва...
                        Боли ме фара, дали вярват или не. Готов съм да се обзаложа, но само срещу подходяща сума.Аре ся се замисли, дали не ми гори колата толкоз, щом се навивам да заложа пари.Ако искаш заповядай да засичаме, ама си вземи парички.
                        BO написа:
                        Е, ако допускаш и над 180 коня, то една 159-ка ти върши работа. :D
                        Мани я тая 59ка, само ядове. RS-ката си е натокана (зеления емотикон 2-3ма души ще го разберат) и е къде по-приятна за поддръжка, че и на гЪзифициране подлежи
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #87
                          galinchooo написа:
                          Колеги кви са тея разходи 3-4.1/100.Хааааа.Как ги карате тея коли че да горят толкова с тея дизели старо поколение.Имам много познати с ТД 100 и ЖДТ двигатели от които двама пенсионери.Ми и двамата оставиха мареите си поради факта,че в града под 8/100 не падат.В момента са на форд колкото и да я мразя тая марка се оказа че е по икономична.Както и да е.Едва ли някои ви вярва...Аз карах брава бензин гас и разхода ми съвсем честно беше над 14/100 градско и 9/100 извънградско гас.От 2 години съм на дизел Орел 1,7 сдти ма извънградско и да застана зад някои тир под 5,5 не мога да я сваля бе...Бургас-пловдив по магистралата и обратно по 3 до 4 пъти годишно,80-100-120 макс....ми под 5,5 не пада пущината...Над 120 ми е стигала до 6,5/100.До Сливен и обратно бургас проба праихме яваш с 80-тук там 100....ми пак 5,5...(пълно пълно по резервоар).аз на бордкомп. Не вярвам.Имам и приятел с мерива 1.3 сдти(на фиат мисля е двигателя евала много здрав.работи кат часовник).Същата работа.101 коня.Как с нови поколения дизелови двигатели не можем да икономисаме малко...хаааа.Градско колкото и да галя педала(като пенсионер я карам).Ми 7,2/100 и 6,5/лятото.Ма като ви казвам 6,5/100 градско имаите предвид че ме е стах да натисна педала.И къдет вида надолнище се пуска по енергия.Аи я натисна малко повече и виждам как пада стрелката буквално.Аи спрете малко с тея разходи.Ма толкова били показвали бордовете....Стига сте гледали тея бордове.Слезте на земята малко...Производителите не дават такива разходи каквито ми ги друсате тука...а там тестовете са такива,че може и без обурудване и интериор да ги тестват за да дадат най-малка стоиност(ко остава за един или двама човека вътре) евентуално да има....хха.Кара ли се нормално дизела(говоря без да ти се схваща крака от пазене да не натиснеш повече от коклкото трябва).Си гори колицата.И то поне с литър минимум от тея разходи къде ми ги пишете тука.......
                          не казвам че не е възможно но тези 3,4 лт разход може да се осъществят само при специални условия и за кратко време и пробег те новите м джет 2 мотори не магат да горят под 4-5 лт , имам колега с 500л 1,6 дизел , през зимата гори яко :D 12 лт в градско :D , аз за 50 км пробег бях успял 3,6лт , но имаше наклон и карах около 70кмН ,иначе при нормален пробег на автомагистрала с много търпение под 4,1 лт не успях да намаля
                          Linea .2009 .1,6 Mjet Emotion
                          ESP ASR CC HH MSR 6AB

                          Коментар


                            #88
                            Така , да налеем малко масло в огъня. Стара Загора - Раднево , по селския път (минава през 5,6 села, равен) занулен преди тръгване от края на Стара Загора, без климатик. 3ма човека по 90 кила. Поддържана скорост между селата 80-85 км/ч , в селата 60. Тир ,да му се лепна ,не успях да срещна.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #89
                              Е, и?Установено е, че ако водиш благоприличен начин на живот, не ходиш по жени, не пушиш, не пиеш, лягаш си навреме и ставаш навреме, можеш за доживееш до сто години!Обаче, при този начин на живот... струва ли си?Що не си карате колите както ви е кеф, ами сте тръгнали да спорите, коя по-малко гори?С градско и извънградско не ми е показвала повече от 6.2 на сто. На дълъг път съм виждал и 5.0 при 84 км средна скорост, изпреварям си с кеф и колата не се плаши от баирите. Що трябва да се опитвам, да правя рекорди по икономия? 6-7 литра на сто ме устройва!
                              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                              Коментар


                                #90
                                dabadaba написа:
                                Е, и?Установено е, че ако водиш благоприличен начин на живот, не ходиш по жени, не пушиш, не пиеш, лягаш си навреме и ставаш навреме, можеш за доживееш до сто години!Обаче, при този начин на живот... струва ли си?Що не си карате колите както ви е кеф, ами сте тръгнали да спорите, коя по-малко гори?С градско и извънградско не ми е показвала повече от 6.2 на сто. На дълъг път съм виждал и 5.0 при 84 км средна скорост, изпреварям си с кеф и колата не се плаши от баирите. Що трябва да се опитвам, да правя рекорди по икономия? 6-7 литра на сто ме устройва!
                                Евала, най-якия коментар от цялата тема. Аз си карам както ми е кеф като изпреварвам педала е до дупка независимо от предавката, не ускорявам плавно щото не ме кефи. Баирите ги катеря с макс скорост докато не дойде завой когато натискам яко спирачката като не ми дреме за шибаното феродо и скапаните дискове. Като се изхабят ще ги сменя. Като ми свърши нафтата има бензиностанции през 10 километра. На светофар тръгвам на жълто с мръсна газ, а не тръгвам на тъмно зелено с 1050 оборота 100 метра на полусъединител докато вдигна 15км/ч. И въпреки това разход в града над 8 не съм видял а извънграда над 6 също не съм видял...устройва ме напълно и не ми дреме. Като имам пари за нова кола гледам да надграждам с по-пощна и качествена като не ме интересува , че данъка ми е с 50 лева по скъп.Не ги разбирам хората и толкова, може би съм смотан, имам приятел с 3.0 ТДИ 204 коня мисля, че е и ми се хвали че карал икономично и постигал по 11/100 в града...абе объркана работа карат коли по 200 коня а си гледат разходите и същевременно се мислят за пичеловци а са пълни смешки.
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                                Коментар

                                Working...
                                X