Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    От последното зануляване - 1800 km , 800 магистрала , 800 градско и 200 извънградско - 6,2 среден разход.Иначе съм засичал: градско зимата - 8,5/100 (кара се само студена , от първа до 3та скорост), извънградско 80-90 кв - свалял съм я на 4,1/100 , магистрала 120-130 - 5,3-5,5/100.Зареждам само ЕКО , на нова година сипах Лукойл и нещо не ми хареса.

    Коментар


      #47
      К’во тва ? Пунто 1.3 ли ? :D
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #48
        Стило - мултивагон 1,9 / 115 -засичано само по борд компютър. Кой разход ти се струва нереален. 4,1 то е при доста икономично каране до Раднево и обратно (равен път) 2ма човека и си го постигам винаги , когато искам , по тоз маршрут. Като ми се ръчка 4,5 -4,8. На нова година (-13 гр заснежено) с Лукойлса нафта и натоварена кола до Ичера (сливенския балкан) и обратно - 5,6. Освен това прекъдяваше.

        Коментар


          #49
          Просто исках да знам возилото, какво е
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #50
            iwoto написа:
            Стило - мултивагон 1,9 / 115 ...На нова година (-13 гр заснежено) с Лукойлса нафта и натоварена кола до Ичера (сливенския балкан) и обратно - 5,6. Освен това прекъдяваше.
            Лятото ще ти падне под 4 по този маршрут.
            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
            Kawasaki ER-6n'2012

            Коментар


              #51
              Не знам как ги карате тея коли че да ви горят 3.8-4.1. Да не би да имате ВАГ-енски двигатели. Или пък сте си подготвили колите за рали тоест няма седалки, вратите са от кофички от кисело мляко, а стъклата от стреч фолио. При тези условия бих се съгласил, щото ежедневно слушам как разни шкоди ТДИ по 90 коня горят 5 в града с настъпване по светофарите и 4 по магистрала със 140. Извинявам се много сърдете се банвайте ме плюйте ме но тея разходи са нереални не може със 120 да ти гори 4.1 вие още малко и по-малък разход от Приус и Опел Ампера ще направите сигурно ако карате със 90 трябва да гори 2.5 максимум и тогава "зелените" балъци ще си кажат ее що не си взех ВАГ или ФИАТ ами набутах пари за едно жилище в хибрид. Аре бегай бегай дет вика Бойко. Готов съм да се хванем на бас с някой дето колата му гори 4/100 със 120 ама по метода пълно пълно - първия път той си го пълни до горе караме със 120 спираме да зареждаме пак и пълним до горе за моя сметка и ако е 4 разхода или под 4 зареждането е за моя сметка + 100 лева подарък + билети за двама за спа почивка на Малдивите.
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #52
                Абсолютно неверни разходи при тези скорости.Смятай ги с литър отгоре.Минимум.Стилото може да гори по борд 4/100,но при скорост 80км/ч зад някой Тир,без изпреварване.При 130-140 разхода е 6-6,5/100.Това е за двувратото.Комби не съм имал.
                Octavia RS
                Evo 10-служебната играчка.

                Коментар


                  #53
                  mitkosoft написа:
                  не може със 120 да ти гори 4.1 вие още малко и по-малък разход от Приус и Опел Ампера ще направите сигурно ако карате със 90 трябва да гори 2.5 максимум
                  4,1 гори със 80-90 , при 120 отива 5,3-5,5. При това този разход се постига със следене на моментния разход и намиране оптималното позиция на педала на газта.Например караш с 90 км, отвръщаш съвсем леко газта , скоростта пада с 5 км а моментния разход с 20-30%.Зета с Пасат 131кс неможе да падне под 5 на тоз маршрутНа мен не ми изглежда чак толкоз икономична - гори си нормално колата. 4,1 е супер , обаче рядко карам извънградско.Най-много ми е градското, а там си гори 8 нагоре в Стара Загора. За магистрала 5,5 при леко каране също не е нещо невероятно.Ако се настъпи на 140 вероятно ще иде над 6.

                  Коментар


                    #54
                    Red Storm написа:
                    Абсолютно неверни разходи при тези скорости.Смятай ги с литър отгоре.Минимум.Стилото може да гори по борд 4/100,но при скорост 80км/ч зад някой Тир,без изпреварване.При 130-140 разхода е 6-6,5/100.Това е за двувратото.Комби не съм имал.
                    Кое е нереално , невиждам да казвам нещо различно от теб.

                    Коментар


                      #55
                      Напълни резервоара и тогава пиши цифри.Италианците са написали, че извънградския разход е 4.5, ти твърдиш, че е 4.1...Или я караш само по инерция или компютъра ти отчита грешно. Не се заяждаме, това е реалността.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #56
                        iwoto написа:
                        .Най-много ми е градското, а там си гори 8 нагоре в Стара Загора.
                        Явно аз съм нервак, но 6ти дизел карам вече и под 10 градско не слизам, а не е като да кажеш, че са ми неизрядни колите Падал съм на 9 ама без климатик, като пусна климатика си кове десятката. Карам по 2.2км на посока с няколко стоп-а и светофара.Средна скорост макс. 15км/ч, повече около 12км/ч
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #57
                          emzo написа:
                          iwoto написа:
                          .Най-много ми е градското, а там си гори 8 нагоре в Стара Загора.
                          Явно аз съм нервак, но 6ти дизел карам вече и под 10 градско не слизам, а не е като да кажеш, че са ми неизрядни колите Падал съм на 9 ама без климатик, като пусна климатика си кове десятката. Карам по 2.2км на посока с няколко стоп-а и светофара.Средна скорост макс. 15км/ч, повече около 12км/ч
                          Ето ей тва е реален разход, предималко пак спорих с един ВАГаджия има сеат дизел 90 коня и ФР 150 коня...та по-маломощния горял 4 със 130-140 , а мощния горял 6.5 с яко настъпване. Еми невярвам и толкова.
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                          Коментар


                            #58
                            mitkosoft написа:
                            emzo написа:
                            iwoto написа:
                            .Най-много ми е градското, а там си гори 8 нагоре в Стара Загора.
                            Явно аз съм нервак, но 6ти дизел карам вече и под 10 градско не слизам, а не е като да кажеш, че са ми неизрядни колите Падал съм на 9 ама без климатик, като пусна климатика си кове десятката. Карам по 2.2км на посока с няколко стоп-а и светофара.Средна скорост макс. 15км/ч, повече около 12км/ч
                            Ето ей тва е реален разход, предималко пак спорих с един ВАГаджия има сеат дизел 90 коня и ФР 150 коня...та по-маломощния горял 4 със 130-140 , а мощния горял 6.5 с яко настъпване. Еми невярвам и толкова.
                            4/100 масло или нафта?
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #59
                              А3 AHF ми гореше 4/100 точно при 100км/ч и климатроник.градско - точно 8 на 100.Ама малко купенце и само 110 коня
                              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                              Коментар


                                #60
                                M5kov написа:
                                Напълни резервоара и тогава пиши цифри.Италианците са написали, че извънградския разход е 4.5, ти твърдиш, че е 4.1...Или я караш само по инерция или компютъра ти отчита грешно. Не се заяждаме, това е реалността.
                                Аз казвам какво ми пише компютъра. Не твърдя ,че е най-икономичната кола. Не твърдя ,че по колонка ще е толкова.Не твърдя ,че ако се натиска няма да лапа. Много зависи от стила на каране и от стремежа към икономия.Както писах ,малка редукция на скоростта, дава голямо отражение в разхода. Понякога ми прави ми кеф да я галя и да гледам ниския разход -сигурно полуъчавам вътрешно задоволство ,че преебавам монопола. Друг път ми се приисква да я понатисна , нали затуй и плащам данъка - токава не я засичам :D . Но съвсем ясно обясних при какви условия е постигам 4,1. И се чудя що ви се струва толкоз невероятен при положение ,че Емзо показа в началото на темата разход 2,4 от набрало положение , при включен круиз а аз от старт без круиз.

                                Коментар

                                Working...
                                X