Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как карате дизелите си? Колко ви горят? част 2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Red Storm написа:
    Стилото може да гори по борд 4/100,но при скорост 80км/ч зад някой Тир,без изпреварване.При 130-140 разхода е 6-6,5/100.Това е за двувратото.Комби не съм имал.
    Качи го Стилото и в сливенския Балкан,тогава пада на 3/100 през лятото щом при -13 гори 5,6 средно.
    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
    Kawasaki ER-6n'2012

    Коментар


      #62
      Неговото е 2вртато , само комбито е свръх икономично.

      Коментар


        #63
        Сигурно е свръх икономично.Особенно ако е и с извънземна технология и аеродинамика.Колегата правилно ти е писал при какви условия може да ти гори 4 по комп. и то двуврато,защото е по-леко и с по добра аеродинамика от комбито.
        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
        Kawasaki ER-6n'2012

        Коментар


          #64
          Гледам тук епични доводи се вадят.Аз да питам...За 1.9 JTD 80 кобили Стило комби сутрин да го чакам ли да позагрее 5-6 минути с работа на място или да си тръгвам направо. За 5-6 минути на място, колко ще изхарчи и като е загряло, няма ли да е една идея по-икономично?Карам го 7-8 километра градско до работа и вечер същото, в обратна посока.Става дума сега, за температурите пролетта, сутрин е около 10 градуса.

          Коментар


            #65
            Палиш и тръгваш.Нито ще загрее, нито ще ти е по-икономично.
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #66
              Айде и аз да споделя разхода си от днес след лато аложих новия дебитомер. Понеже сън сиромах и не мога да напълня догоре се задоволих само с 30 литра. Преди да заредя стрелката беше на първата червена точка от скалата преди дъното. Тръгнах днес сутринта в 4 за Варна...на отиване минах по стария път: Сливен-карнобат-магистрала-бургас-обзор и така нагоре до варна. На връщане до бургас същия път само, че от там по магистралата до сливен..на отиване карах с различни скорости ползвах принудителния празен ход при навлизане в селата при спускане също. От скорост не изключих и в двете посоки освен по светофарите. На селския път 80-90 на магистталата пид 120 не падах на моменти 140 и един път насръпах до 170 но кривите джанти ме укротиха. Равносметката 529 километра и лампата още не е светнала. Разход за сега 5.67 с тенденция за 5.5 докато светне лампата. Поради нелинейното отчитане на уреда да се смята че разхода е около 6/100 но не повече от това.
              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

              Коментар


                #67
                Палим сутрин 2 мин държа педала на газта малко на обороти да позагрее и излизам. Става дума за 1.7тд пунто 96-та, която харчи 5/100. Всеки ден по 4 км изминавам.
                Фиат Пунто 96'' 1.7ТД

                Коментар


                  #68
                  sevisevi16 написа:
                  Палим сутрин 2 мин държа педала на газта малко на обороти да позагрее и излизам. Става дума за 1.7тд пунто 96-та, която харчи 5/100. Всеки ден по 4 км изминавам.
                  Е много ти гори в града е брат, махай го. Има му нещо на моя комшия пунтото което го ползваше за катър му гореше 4/100. Може би ако не държиш педала на обороти ше ти падне доста
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                  Коментар


                    #69
                    mitkosoft написа:
                    Поради нелинейното отчитане на уреда да се смята че разхода е около 6/100 но не повече от това.
                    Колега, за това Браво този разход си е доста.

                    Коментар


                      #70
                      naskobg написа:
                      mitkosoft написа:
                      Поради нелинейното отчитане на уреда да се смята че разхода е около 6/100 но не повече от това.
                      Колега, за това Браво този разход си е доста.
                      е ако трябва да сме точни в момента е 5.5 с 30 литра днес светна пак лампата километрите са 540 смятай ги. Като от тея километри имам 20-тина километра в Сливен и около 50 във Варна + баирите на Обзор колко да гори. Казвам около 6 че е разхода щото отчитам до светване на лампата което знаеш не е точен метод, а по скоро ориентировъчен, но долу горе бива метода на светната лампа съм слагал 6.5 литра нафта карам до метро в стара загора и се връщам и след 5-6 километра из Сливен светва пак лампата смятай 6.5/120 = 5.4 на 100. При изпреварване педала винаги е до долу, не мога да изпреварвам като пенсионер. Стария фиат 12 волтовия ми гореше 17/100 с тоя маниер на каране тъй, че 5.4 - 5.5 ми е мн добре а и мисля , че тва е добър разход понеже е комбиниран градско малко и после извънградско. Но съм далеч от мисълта, че може да ми гори 4/100 може би ако ускорявам съвсем леко и не вдигам повече от 80 ще го постигна тоя разход.
                      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                      Коментар


                        #71
                        iwoto написа:
                        Неговото е 2вртато , само комбито е свръх икономично.
                        Бих искал да поясня-нямам Стило.Имах преди четири години,но го продадох. Спазих старата житейска мъдрост-"Най-хубавото Стило е продаденото".
                        Octavia RS
                        Evo 10-служебната играчка.

                        Коментар


                          #72
                          mitkosoft написа:
                          Но съм далеч от мисълта, че може да ми гори 4/100 може би ако ускорявам съвсем леко и не вдигам повече от 80 ще го постигна тоя разход.
                          И на мен ми е чужд този маниер на каране. :D

                          Коментар


                            #73
                            Red Storm написа:
                            Бих искал да поясня-нямам Стило.Имах преди четири години,но го продадох. Спазих старата житейска мъдрост-"Най-хубавото Стило е продаденото".
                            Да не дава господ да се съгласявам с таз мъдрост житейска. Гледам ,че си минал на ВАГ - изборът на мъдрия български народ.

                            Коментар


                              #74
                              Всяка марка кола си има вродени болести , но единствено само на немските не се споменават. Ами как да се споменава болест на кола която 2003 година сърува от 7 до 10000 лева, а да не говорим че има още голф тройки за по 5000 лева. Как да говорят за проблеми като знаят колко са наляли в стара кошница. Всички плюят алфите, но никой не се заглежда в голф 5 било той и гти, но в 159 всеки се заглежда. Лично аз мноо мразя изказвания от типа на алфа ли е не го хвали или Fix It Again Tomorrow(FIAT)
                              Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                              Коментар


                                #75
                                sevisevi16 написа:
                                Палим сутрин 2 мин държа педала на газта малко на обороти да позагрее и излизам. Става дума за 1.7тд пунто 96-та, която харчи 5/100. Всеки ден по 4 км изминавам.
                                Най-вредното нещо за двигателя е да го форсираш докато е студен!
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X