Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Plamengran написа:
    Колеги, някой успял ли е да прочете с този софтуер километрите (пробега) на ECU - Bosch EDC15C7 С другите ECU няма проблем, но на ECU - Bosch EDC15C7 не успях. Изписва ми 0.0км. с другите параметри няма проблем. Същия проблем имах с Unidiag, но не успях да намеря друг автомобил със същото ECU за да проверяда не би проблема да е в самото ECU.
    Четат се и с този софт и с унидиага.
    Marea Weekend HLX Jtd 110

    oO(_)____////____(_)Oo

    Коментар


      Благодаря Ви, за навременните отговори !Явно проблема е в самото ECU.Защото вчера на друг автомобил със същото ECU прочете пробега без никакви проблеми.

      Коментар


        Здравейте,от днес има нова версия - 1.5. Вече с поддръжка на airbags.Това са новите ECU-та които се поддържат от програмата:- Bosch EDC 16/CF4- Magneti Marelli IAW 5NF- Lucas DPNC (TD100) - Siemens Airbag- TRW Airbag
        Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
        Punto HLX JTD '02

        Коментар


          Поздравления за бързата работа. Даже успя да ме изпревариш при анонсирането.Въпрос.What to expect next:- More gasoline Engine Management ECUs support- More airbag ECUs support- CAN support- Support for ECUs connected to CAN network- Service ResetВече не виждам Bosch ABS 5.3 в листата за предстоящи обновления.Надявам се не си се отказал да го интегрираш.Още веднъж - огромни благодарности.Ако може едно предложение. При изчертаване на графиките в реално време, фона е е черен, ако може да бъде сменен.Малко трудно се четат графиките. Бяло или сиво може би ще е по-добре.
          Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
          ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

          Коментар


            Поздравления за програмата ! Миналия уикенд колегата емзо ми я качи на лаптопа и поработих малко с нея.Останах много доволен,най-вече от това,че могат да се следят параметри в реално време.Отново браво !
            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

            Коментар


              Поздравления за проекта, с който си се захванал, колега! Искам да попитам дали се поддържа Bosch Motronic M2.10.4 ECU? Също така ако се търсят хора, които могат да допринесат за развитието на проекта - мога да опитам да помогна... Аз съм Java’ист но имам и известен опит с писане на C# приложения Поздрави,Марто

              Коментар


                дали става за чистене на аербеци на Alfa Romeo 156 JTD 105 и 115 и Fiat Stilo 1.9JTD 115, както и другите JTD на либра и т.н. и как точно става - запоил съм пин1 и пин7 с кабелче
                Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

                Коментар


                  Браво за начинанието колега Мислиш ли да интегрираш и Bosch ME 7.3H4,или няма да е скоро Малко милост и към нас с малките мотори :P
                  Fiat Punto Mk2 1.2 16V Sporting `00

                  Коментар


                    направо е върха програмата,дано само да се смилиш и на боксер феновете че няма програма в нета която да ни помогне
                    alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
                    fiat bravo TD100-печката на брата

                    Коментар


                      sparky_zv написа:
                      дали става за чистене на аербеци на Alfa Romeo 156 JTD 105 и 115 и Fiat Stilo 1.9JTD 115, както и другите JTD на либра и т.н. и как точно става - запоил съм пин1 и пин7 с кабелче
                      може ли отговор
                      Fiat Stilo 1.9JTD 116++ a.k.a "палавата италианка"

                      Коментар


                        sparky_zv написа:
                        sparky_zv написа:
                        дали става за чистене на аербеци на Alfa Romeo 156 JTD 105 и 115 и Fiat Stilo 1.9JTD 115, както и другите JTD на либра и т.н. и как точно става - запоил съм пин1 и пин7 с кабелче
                        може ли отговор
                        Пин 1 и 7 е за ABS. Вържи пин 3 и 7 и трябва да стане.
                        Marea Weekend HLX Jtd 110

                        oO(_)____////____(_)Oo

                        Коментар


                          pr_00f написа:
                          Вече не виждам Bosch ABS 5.3 в листата за предстоящи обновления.Надявам се не си се отказал да го интегрираш.
                          Оказа се, че протокола който се използва в 5.3 е малко по различен от другите и не мога да го направя без кола за тестване. Ако някой от Варна със ABS 5.3 има желание да отдели 1 час за тестове - ще стане.
                          Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                          Punto HLX JTD '02

                          Коментар


                            Благодаря за отговора.До колкото знам 5.3 е инсталиран на доста модели Алфа и Ланча.Но за съжаление не разполагам с точна информация за модели и година на производство.Ако можеш да ми подадеш това инфо ще се постарая да уредя асистенция от някой колега от Алфа форума, а и предполагам че никой от колегите тук няма да окаже да даде своят принос.Още веднъж поздравления за проекта. Това което правиш е просто страхотно.Пращам ти мейл на ЛС за до уточняване на подробности.п.с Линкче към Алфа форума. ( обособих темата за новият софтуер, и както можеш да се досетиш веднага те налазиха колегите с бензинови двигатели)http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=41265п.п.с Надявам се че консумираш бира
                            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                            Коментар


                              pr_00f написа:
                              Благодаря за отговора.До колкото знам 5.3 е инсталиран на доста модели Алфа и Ланча.Но за съжаление не разполагам с точна информация за модели и година на производство.Ако можеш да ми подадеш това инфо ще се постарая да уредя асистенция от някой колега от Алфа форума, а и предполагам че никой от колегите тук няма да окаже да даде своят принос.
                              Това е списък на колите с ABS 5.3.
                              Прикачени файлове
                              Stilo Dynamic MW 1.9 JTD '03
                              Punto HLX JTD '02

                              Коментар


                                Мерси,Мисля че съм готов на първо четене с 2 коли.156 2.0 ts146 1.9 jtdДрасни ми един мейл за да уточним подробности и контакти с хората.
                                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                                Коментар

                                Working...
                                X