Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    NikMar написа:
    Инсталирай и пробвай, малко интерфейса не е като на Multiecuscan, но ще се справиш, от начало се шашках защо не тръгва и после видях клавиша "Старт" за да тръгнат данните.
    Кое по-добре win xp или win 7,с кой ще ми по лесно

    Коментар


      Аз съм със 7-ца
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        Здравейте колеги,вчера се опитах да си диагностицирам пунтото 1.4гт турбо 97г с алфаобд и кабел ваг-ком ккл,давам му конект от горе пише да изчакате и започва да брои 1-2 и т.н.Обикновенно спира на 2 и ми изписва да изключа от контакт и да си проверя кабелите(MAR)това ми изписва,някакви идеи,версията е 1.8 да търся ли последна версия или и с тази ще стане,нищо не ми даде да прочета,изписва едно и също,някой да помага.Примерна снимка
        Прикачени файлове

        Коментар


          Не е в програмата, избери си правилния порт и комп на колата, защо си задал Алфа, като си с Пунто, ето моите настройки за моята колаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=asc&start=825 и можеш в настройките да си поиграещ с времената. Като слагаш кабела качи ли му драйверите? С моя кабел си върви и СД за ВАГ, най напред си качих тяхната програма и тествах на едно Ауди, за да съм сигурен че работи и после нямах проблеми.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            NikMar написа:
            Не е в програмата, избери си правилния порт и комп на колата, защо си задал Алфа, като си с Пунто, ето моите настройки за моята колаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...=asc&start=825 и можеш в настройките да си поиграещ с времената. Като слагаш кабела качи ли му драйверите? С моя кабел си върви и СД за ВАГ, най напред си качих тяхната програма и тествах на едно Ауди, за да съм сигурен че работи и после нямах проблеми.
            Всичко съм направил,драйвери съм качил,може настройките за времената нещо да има по тях,снимката горе е примерна

            Коментар


              Добре провери отново на кой порт ти е включен кабела и кой си задал в програмата.Някъде имаш грешка, за това цикли на свързването...
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                M5kov написа:
                Добре провери отново на кой порт ти е включен кабела и кой си задал в програмата.Някъде имаш грешка, за това цикли на свързването...
                Зададох му и в пс-то и в програмата един и същ ком порт,само че ми изписва че компорта бил зает от някъкви програми,това на няколко ком порта,трябва ли да е някой свободен.

                Коментар


                  Пускай го на 3-то ком.
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    NikMar написа:
                    Пускай го на 3-то ком.
                    Здравейте колеги,днес опитах пак на лаптоп с win7.Качих драйвърите на кабела,ком порта беше един и същ на com3,ползвах твоите настройки и пак греда,изписва същото съобщение,да си проверя кабелите и да дам на контакт.Снимката е само за пример
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      От начало с моя имах някакви проблеми, не помня точно какво, беше преди 3 г., както писах по-горе закачих едно Ауди, то се захвана и явно си зареди каквото му трябва, отпуши се и за моята.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        NikMar написа:
                        От начало с моя имах някакви проблеми, не помня точно какво, беше преди 3 г., както писах по-горе закачих едно Ауди, то се захвана и явно си зареди каквото му трябва, отпуши се и за моята.
                        Имам ауди а4 1.9тди освен там да го пробвам пък ще видим,ще пиша пак,някой ако се сети нещо ще съм благодарен.Колата е пунто мк1 1.4турбо гт3 97г,екуто е бош мотроник 2.7м

                        Коментар


                          Привет. Колега, ако си с лаптоп с инсталиран уиндоус 7, опитай с програмата FiatECUScan. Аз с нея се кънектвам без проблем с ELM 327 CAN OBDII USB. Мисля, че я има в даунлоад секцията.

                          Коментар


                            [quote="Chilichev"]Привет. Колега, ако си с лаптоп с инсталиран уиндоус 7, опитай с програмата FiatECUScan. Аз с нея се кънектвам без проблем с ELM 327 CAN OBDII USB. Мисля, че я има в даунлоад секцията.[/quoТази програма май чете само абс,еър бег,аз искам да видя двигателя.Някой нещо...

                            Коментар


                              Пробва ли на Аудито?
                              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                              Коментар


                                [quote="NikMar"]Пробва ли на Аудито?Да,кабела работи,сега разбрах нещо,на таблото ми свети ключето(code) и ключа не е оригинален.Имам само един ключ,казаха ми че докато ми свети CODE няма да мога да се свържа с екуто.Пак ще имам драма.

                                Коментар

                                Working...
                                X