Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софтуер за връзка с ECU - http://www.multiecuscan.net

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблема е в лаптопа ти, по-скоро в УСБ-то, не разпознава кабела.Може да се оправи се преинсталация ама може и да не се.Това при условие, че наистина на друг лаптоп работи кабела :D
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      dan4op5 написа:
      Колеги ,имам един ELM327 кабел ,обаче виждам някакъв проблем с драйверите и ми дава следната грешка.С Windows 7 съм.Някакви идей как да го оправя?Същия кабел съм го връзвал на друг лаптоп и там нямаше проблеми,така че не е от кабела.НЯкакво омазване на драйверите е може би,отделно имаше някакво настройки на COM портовете ако не се лъжа.
      Деинсталирай драйверите и пробвай с тези.https://www.dropbox.com/s/fht99b1m15...er.zipКато намери USB у-во дай manual install и посочи папката с драйверите да си избере точно тия, които му трябват.

      ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

      ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

      Коментар


        Имам ELM 327 кабел и 4-те преходника за диагностика, но нито с FES нито с MES имам достъп до CAN. Пише, че с жълтия преходник трябва да става ама не.... Мога да влизам в ECU, ABS, Airbag, Ел. усилвател и скоростна кутия. Табло и Body нъцки. От къде може да е проблема?
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          Трябва да махнеш един резистор от платката на ЕЛМ-а.
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            Някой знае ли с какво да направя диагностика на atf Aaisin 60-40 le монтира се на Мареа/Брава/Браво?

            Коментар


              Опитвах се да тествам Брава 1.6 16В с FiatECUScan 3.3 и Multi ECUScan 1.2R1 с кабел KL/VAGCOM, но ми излизат само ABS и Airbg, липсва тест на двигателя, на Брава 1.4 12 В всичко е наред, програмите са с регистрация, някой може ли да ми каже къде е проблема? Според http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx би трябвало да излиза.
              Прикачени файлове
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                Здравейте колеги, моля за малко помощ с МЕС. Проблемът е малко странен, кабела работи (ваг-ком), преходника работи, НО на единия лаптоп с вин7 се закачам без никакъв проблем, но на другия с винХП ме разкача на макс 10-15сек. Преинсталирах вин-а, инасталирах му само .нет и МЕС и пак същата работа, няма значение на какъв модул се закачам. Проблемът е, че на моят лаптоп не мога да сложа вин7, защото е антика. IAW scan, trw2scan и каквото и да съм пробвал работи без проблем, само МЕС ми прави номера, Пробвах да променям скоростите на ком-а, номера и пак без промяна. Има ли някаква особенност при хп? Благодаря предварително!

                Коментар


                  Никой ли не тества такава пущина от 1996 г.?
                  FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                  Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                  Коментар


                    NikMar написа:
                    Никой ли не тества такава пущина от 1996 г.?
                    По-нова версия ти трябва. Не съм сигурен но на МЕС 1.3 или 1.4 беше въведен този мотор, обаче мисля че трябва и програмата да е "регистрирана" иначе не тръгва.

                    Коментар


                      misho_ написа:
                      NikMar написа:
                      Никой ли не тества такава пущина от 1996 г.?
                      По-нова версия ти трябва. Не съм сигурен но на МЕС 1.3 или 1.4 беше въведен този мотор, обаче мисля че трябва и програмата да е "регистрирана" иначе не тръгва.
                      Прав си оказа се, че от 1.5 нагоре с регистрация мога да я тествам, а някакво друго решение с друг софт като за бедни дали има?
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        emzo написа:
                        Трябва да махнеш един резистор от платката на ЕЛМ-а.
                        колега кой резистор се маха ако може снимка или описание

                        Коментар


                          Успях да свържа Бравата с AlfaOBD_PC , изтеглих го от тук http://www.alfaobd.com/download.html , малко мудно работи спрямо MES, но може би трябва да бутна още някои настройки на скоростите, като цяло се справи.
                          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                          Коментар


                            gergov 1973 написа:
                            emzo написа:
                            Трябва да махнеш един резистор от платката на ЕЛМ-а.
                            колега кой резистор се маха ако може снимка или описание
                            Тук съм описал какво се прави + снимки http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...16edfe#1270387

                            ex. Fiat Punto MK2 2001год. 1,2i бензин 60ps.

                            ex. Fiat Punto MK1 1995год. 1,1 бензин 55ps.

                            Коментар


                              Имам МЕС 2.0 , но при запалване на колата след 10-15 сек. ме изхвърля и не мога да видя стойностите на колата. Някой ако знае каква е причината да пише. Поздрави

                              Коментар


                                Това ще стане ли за Brava 1.4 с MES? Исках комплект с превключватели за AirBag и т.н. но само отделно има май.http://www.ebay.co.uk/itm/Fiat-3pin-...item3a94bbeaac
                                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                                Коментар

                                Working...
                                X