Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пускане на сигнал на оригиналното радио.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BUS е информационна шина за изпращане и получаване на цифрови сигнали. В случая се използва серийна шина като на USB, а протокола за пренос на данни се води I2C. Така по две "писти" се предава 8 , 16 , 32 и т.н. битова информация между две устройства. В случая, тази информация съдържа команди към CD чейнджъра и носи към радиото информация за № на диска, № на песента и име и изпълнител, които се изписват на дисплея.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      kiselo написа:
      Понеже този от който трябваше да си получа блутут ресиивъра се отказа един вид, днес си закупих това: http://www.elimex.bg/product/28511/k...c.htmlСлед 20-30 минути започвам преработката му и монтирането във касетофона. Идеята ми е да не се вижда нищо и да се командва от бутоните на стандартното радио. Засега само не съм измислил от къде ще взема 5V за да го захраня ама може да ползвам едно старо зарядно за кола за нокиа да го преработя и да го направя...ще гледам да сложа снимки на работата Тъй като стилото е оригинално с ауторивърс...главата на касетката е доста по различна което ме затруднява да намеря правилните места да направя вход за сигнала...някой ако има идея да сподели...ПС. За сега не ми се иска да използвам входа от чейнджъра защото него ще искам директно да го елиминирам от автомобила...
      какво стана колега върза ли го към радиото ?аз мисля да си взема http://www.elimex.bg/product/28512/m...-fm-radio.html има ли някои по вещ който да обясни как да го вържа към АД185Н,ще взема това защото е по малко и не ми трябва дисплеи а доколко разбирам от описанието маи може да се върже към бутоните на радиото и от там да се управлява или греша?

      Коментар


        benzol написа:
        kiselo написа:
        Понеже този от който трябваше да си получа блутут ресиивъра се отказа един вид, днес си закупих това: http://www.elimex.bg/product/28511/k...c.htmlСлед 20-30 минути започвам преработката му и монтирането във касетофона. Идеята ми е да не се вижда нищо и да се командва от бутоните на стандартното радио. Засега само не съм измислил от къде ще взема 5V за да го захраня ама може да ползвам едно старо зарядно за кола за нокиа да го преработя и да го направя...ще гледам да сложа снимки на работата Тъй като стилото е оригинално с ауторивърс...главата на касетката е доста по различна което ме затруднява да намеря правилните места да направя вход за сигнала...някой ако има идея да сподели...ПС. За сега не ми се иска да използвам входа от чейнджъра защото него ще искам директно да го елиминирам от автомобила...
        какво стана колега върза ли го към радиото ?аз мисля да си взема http://www.elimex.bg/product/28512/m...-fm-radio.html има ли някои по вещ който да обясни как да го вържа към АД185Н,ще взема това защото е по малко и не ми трябва дисплеи а доколко разбирам от описанието маи може да се върже към бутоните на радиото и от там да се управлява или греша?
        Колега не не съм го вързал. Тотално се отказах по простата причина, че ми липсваха няколко инструмента които бяха също около 30лв + захранване около 20лв за да мога да го направя така както искам. По тази причина цялата инвестиция...от около 70лв...просто не си струваше...Ще дебна в е-бей да излезе мп3 и това ще е решението...Иначе може да се направи няма да е сложно но си трябват няколко неща като например машинка с която да изрежеш отвора за да изведа USB-то отпред...Вътре има достатъчно място и до колкото гледах зарядно за кола от НОКИА ще е подходящо за да се направи захранване за тази джаджа...Трябва си и разглобяване на целия касетофон за да може да се направи бутоните << и >> да сменят песните на въпросната джаджа, а не да се чудиш как да смениш някоя песен ако си загубиш дистанционното...Та така...нерентабилно излиза...за неизвестен резултат да скочиш 70лв напред...По-добре да скътам още 40-50 и едно оригинално CD с MP3 и готово
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          Колега,монтажа е най-лесен.Монтирал съм го на мястото на механизма на касетата и той точно го запълва.Бутоните му са удобни за натискане и дисплеят му се вижда.Единствения недостатък е ,че капакът не се затваря.Може да се направи и със затворен капак,но тогава трябва да се реже,заради това мисля,че първия вариант е по-добър.Остана ми обаче връзването и никой "майстор" не иска да се заеме,въпреки,че съм им разпечатал схеми на радиото и на MP3 кита...

          Коментар


            lzxcvbnm написа:
            Колега,монтажа е най-лесен.Монтирал съм го на мястото на механизма на касетата и той точно го запълва.Бутоните му са удобни за натискане и дисплеят му се вижда.Единствения недостатък е ,че капакът не се затваря.Може да се направи и със затворен капак,но тогава трябва да се реже,заради това мисля,че първия вариант е по-добър.Остана ми обаче връзването и никой "майстор" не иска да се заеме,въпреки,че съм им разпечатал схеми на радиото и на MP3 кита...
            Аз исках всичко да е скрито...да изведа само USB-то отвън и да го вържа да може да се сменят песните от оригиналните бутони на касетофона...
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              Това вече е доста по-сложно,а и е най-добрия вариант,но мисля,че моя също става.Не мога да ти кача снимка...

              Коментар


                колега всяка глезотия струва пари а сега някой може ли да ми даде схема как да го вържа да си работи с бутоните от радиото http://www.elimex.bg/product/28512/m...-fm-radio.html или трябва да се мъча самичък

                Коментар


                  ами до колкото виждам схемата си я има в страницата. разкачаш бутоните от радиото и ги връзваш по описаният начин с необходините съпротивления.само, че после няма да може да ги ползваш за касетофона.има и друг начин но е доста за заиграване и пак няма да е като оригинално.по скоро си изведи 6 допълнителни микробутона. по-лесно ще е според мен пък оригиналните да си седят за касетофона.
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    пристигна ми модулчето и ми хрумна идея само не знам да ли е осъществима.може ли сигнала който излиза от модула да се върже на входа на касетката,в смисъл като пуснеш касетката да се пуска и модула?може ли да се направи така че като натиснеш бутона МОДЕ на волана и да пуснеш модула,ако се върже по горния начин и смяната на песни да става от същия бутон с + и - ?като е на опция ТАРЕ не може ли да се ползват оригиналните бутони на радиото за управление на модула,и в последствие като си на Радио пак да си работят?просто да стане така,че все едно си пускам касетка а да взема сигнал от модула ?

                    Коментар


                      Сложничко е :D Спокойно може да си включваш модула от mode , но да избираш песни с орибгиналните бутони ... ще трябва да сложиш аналогови ключове изпълнени с ИС като например 4066 вместо бутони, и евентуално пак може да има проблем с командите.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        Dido_Lyubenov написа:
                        Сложничко е :D Спокойно може да си включваш модула от mode , но да избираш песни с орибгиналните бутони ... ще трябва да сложиш аналогови ключове изпълнени с ИС като например 4066 вместо бутони, и евентуално пак може да има проблем с командите.
                        предполагам че щом са дали 2 извода трябва да се върже за други 2 а не за всеки бутон по отделно,няма ли някакъв централен модул на радиото който командва Командите му ?и къде в радиото като натиснеш бутона ОN OFF има 12в мисълта ми е като го натисна и да подава ток на модула и той да тръгва?
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          Предполагаш - направи го ! А ти казвам какво ти трябва, защото мога да "чета" схемата и виждам какво е условието за опознаване на желаната команда. Може да си го направиш и с едночипов микрокомпютър от серията PICxxCxxx ако искаш, но ще трябва още повечко да си поиграеш :D Според това какъв ток минава между двата пина, определен от резистора след/пред определени бутон, контролера разпознава кмандата която искаш да изпълни. На същия принцип работят и бутоните за за управлвние на аудиото от волана примерно, Но няма как да ги ползваш и за двата контролера. Като искаш да няма загуба на клавиши и всичко да се управлява от оригиналните бутони, хората са направили заместител на CD Changer за едни 200 + лв, купуваш, закачаш и си решаваш проблемите. Работи с SD карта и си записваш квото ти е кеф. За 10 лв толкоз
                          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                          Коментар


                            Dido_Lyubenov написа:
                            Предполагаш - направи го ! А ти казвам какво ти трябва, защото мога да "чета" схемата и виждам какво е условието за опознаване на желаната команда. Може да си го направиш и с едночипов микрокомпютър от серията PICxxCxxx ако искаш, но ще трябва още повечко да си поиграеш :D Според това какъв ток минава между двата пина, определен от резистора след/пред определени бутон, контролера разпознава кмандата която искаш да изпълни. На същия принцип работят и бутоните за за управлвние на аудиото от волана примерно, Но няма как да ги ползваш и за двата контролера. Като искаш да няма загуба на клавиши и всичко да се управлява от оригиналните бутони, хората са направили заместител на CD Changer за едни 200 + лв, купуваш, закачаш и си решаваш проблемите. Работи с SD карта и си записваш квото ти е кеф. За 10 лв толкоз
                            добре разбрах те а може ли сега да ми кажеш нещо по 3-тата картинка

                            Коментар


                              Някой колега знае ли от къде мога да извадя изход от трансмитер?

                              Коментар


                                Да. Разглоби го, виж с какъв чип е, намери в нета негов datasheet, и от него виж на кои крачета са аудио изходите. Аз направих така на моя, и работи почти две години. Имаше си блуутут, и го ползвах за хендсфрий с телефона. Но заради блуутута имаше някакви смущения, които започнаха много да ме дразнят, и го махнах. В момента вграждам схемата с дисплея на Елимекс от линковете малко по-горе. Като е готова, ще пиша.

                                Коментар

                                Working...
                                X