Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пускане на сигнал на оригиналното радио.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    +12 изход при работещо радио има на буксата на радиото, води се управление на антена. Не върши ли работа?

    Коментар


      vgeorgiev написа:
      vgeorgiev написа:
      Здравейте, Направих си касетофона да работи с флашка и MP3. Идеята я видях някъде тук, в тази тема.
      Въпроса ми е към тези, които са вфраждали MP3 трансмитер в радиото.Къде сте вързали захранването ? Не намирам място, в което да има 5 или 12 вота само при включено радио.Вързах 12те волта към захранването на крайното стъпало. Проблема е, че там има постоянно 12 волта.Сега сложих един прекъсвач на захранването на MP3ката защото консумита 44mA без да свири, което са 5.28 Ah за 5 денонощия.
      колега не може ли да вземеш ток от бутона ОN/ОFF предполагам че като се натисне и пуска някъде по веригата 12волта или другия вариант е да си пуснеш кабел от запалката към трансмитера

      Коментар


        Ето нещо ново по темата:http://www.elimex.bg/product/28511/k...-rc.htmlили товаhttp://www.elimex.bg/product/28511/k...-radio-rc.html
        FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
        Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

        Коментар


          Има ли някой желаещ да вгради КИТ MP3-3 K152 MP3 МОДУЛ + FM РАДИО + RC на моето Grundig AD 182 H ?

          Коментар


            Здравейте колеги.Радиото ми е 182м и свързах кабелите на местата показани на снимката но няма никакъв сигнал. Кабелите са запоени точно кедето трябва радиото си прехвърля на касетка но звук няма. Прочетох всичко на ново да не съм изпуснал друга манипулация по платката но не видях.Ако някой се сеща за възможна причина ще съм му благодарен. Поздрави.
            Прикачени файлове

            Коментар


              не си прерязал пистите.

              Коментар


                Снимката съм я правил аз и е от моя касетофон AD182М2 модел. Не съм рязал нищо и свири добре. Пробвай първо дали касетофона работи с нормална касета. После сложи да се върти касета без лента и дори с налучкване може да откриеш къде ще се появи сигнал. Пускаш музика по кабела, закачаш масата и пробваш по спойките наоколо откъде ще свирне. Ако нищо не става, премери кабела с мултицет.
                Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                Коментар


                  Всичко вече е ОК грешката беше при мен. Понеже идеята всеки път да слагам и да махам празна касетка не ми харесва изолирах механиката по която има три ключета та едно от тях бях пропуснал. За да не развалям външният вид на радиото като монтирам допълнителни бутони по него монтирах ключето което прехвърля от радио на касета/MP3/ вътре така че с натискането на бутоните за изваждане/превъртане/ на касетата то се задейства.Поздрави.

                  Коментар


                    NikMar написа:
                    пу аз пък тамън си взех външен джобен плеър....малко ме е яд вече.Тия неща са много идейни, но е под въпрос качеството на взука.
                    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                    182A4.000 IAW49F
                    LPG - Lovato EasyFast
                    ----------------------------
                    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                    Коментар


                      Ewing написа:
                      NikMar написа:
                      пу аз пък тамън си взех външен джобен плеър....малко ме е яд вече.Тия неща са много идейни, но е под въпрос качеството на взука.
                      Забелязах, че линковете се повтарят, незнам как се е получило, затова една поправкаhttp://www.elimex.bg/product/28512/m...-fm-radio.html
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        NikMar написа:
                        Ewing написа:
                        NikMar написа:
                        пу аз пък тамън си взех външен джобен плеър....малко ме е яд вече.Тия неща са много идейни, но е под въпрос качеството на взука.
                        Забелязах, че линковете се повтарят, незнам как се е получило, затова една поправкаhttp://www.elimex.bg/product/28512/m...-fm-radio.html
                        това може ли да се направи да го командваш от волана например и да се върже така че да го управляваш от оригиналния касетофон

                        Коментар


                          NikMar написа:
                          Ех това е супер, дали някой го е изпробвал , разбрах че има магазин в Русе, мисля да рискувам ако има подробна схема за свързването му.
                          Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                          Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                          Коментар


                            аз да попитам нещо за друг касетофон. Мисля да си сложа блутут ресиивър на оригиналния касетофон на стилото...и се чудя дали няма да стане да ползвам кабелите от чейнджъра като вход...гледам има си вход за звука и захранване каквото ми е необходимо...иначе това са кабелите които излизат за чейнджър....Идеята ми е да използвам захранването +12 за захранване на модула и входа за сигнала незнам обаче без да съм вързал този Bus дали ще стане номера...?@KUM4oТи от трансмитер ли пробва да пуснеш сигнал натам или от друго?
                            Прикачени файлове
                            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                            Коментар


                              kiselo написа:
                              аз да попитам нещо за друг касетофон. Мисля да си сложа блутут ресиивър на оригиналния касетофон на стилото...и се чудя дали няма да стане да ползвам кабелите от чейнджъра като вход...гледам има си вход за звука и захранване каквото ми е необходимо...иначе това са кабелите които излизат за чейнджър....Идеята ми е да използвам захранването +12 за захранване на модула и входа за сигнала незнам обаче без да съм вързал този Bus дали ще стане номера...?@KUM4oТи от трансмитер ли пробва да пуснеш сигнал натам или от друго?
                              И аз да попитам какво е това BUS ?

                              Коментар


                                Понеже този от който трябваше да си получа блутут ресиивъра се отказа един вид, днес си закупих това: http://www.elimex.bg/product/28511/k...c.htmlСлед 20-30 минути започвам преработката му и монтирането във касетофона. Идеята ми е да не се вижда нищо и да се командва от бутоните на стандартното радио. Засега само не съм измислил от къде ще взема 5V за да го захраня ама може да ползвам едно старо зарядно за кола за нокиа да го преработя и да го направя...ще гледам да сложа снимки на работата Тъй като стилото е оригинално с ауторивърс...главата на касетката е доста по различна което ме затруднява да намеря правилните места да направя вход за сигнала...някой ако има идея да сподели...ПС. За сега не ми се иска да използвам входа от чейнджъра защото него ще искам директно да го елиминирам от автомобила...
                                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                                Коментар

                                Working...
                                X