Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пускане на сигнал на оригиналното радио.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    сага аз да кажа и аз пробвах с кабелите и нищо не стана после реших да пусна захранване на трансмитера от краче 16 и 17 само че когато радиото е изключено трансмитера работи когато го пусна от копчето ОН трансмитера изгасва някакви идеи за какво е така?Става въпрос за AD185H

    Коментар


      extazy089 написа:
      veselin10 написа:
      extazy089 написа:
      veselin10 написа:
      extazy089 написа:
      Въпреки, че първоначално се заблудих, че сигнала при мен е слаб заради единия преходник, като го смених проблема си остана. Пробвах да свържа CD плеар, MP3 плеар и въпреки, че както източника, така и касетофона(182H2) са усилени максимално, пак свери доста тихо и без почти никакъв бас . Както жака, така и съпротивлението съм взел от телевизионен магазин близо до нас. Съпротивлението ми го свалиха от TV, а жака е от тези които се ползват мисля за свързване на TV с DVD- от единия край е с 3 жака- жълт, червен и бял. Та да питам по-разбиращите, дали проблема е в кабела, съпротивлението, касетофона или в мен (най-вероятно последното)
      Сега се загледах в кабела на снимката. 99% слабия сигнал е от него- имаш 4 позиции на жака защото е за аудио-видео сигнал. Такива се използват най вече при камери и фотоапарати. На теб ти трябва с 3 позиции- ляв, десен канал и маса.
      Мерси много за отговора! А от къде да намеря подходящ кабел? В нас съсипах две или три слушалки за компютър и MP3-ки и все са с по два кабела. А в телевизионния сервиз ми намериха само този който съм снимал.....
      Ето такъв жак ти трябва. Всички стерео слушалки за комп са с такъв...не разбирам защо да не ти върши работа. Имат два кабела за двата канала, а шармовката е обща маса за двата канала.
      Еми....съсипах още едни слушалки :D незнам как съм махнал изолацията на предните, но въобще не съм видял "шармовка" и си мислех че са само с 2 кабела. Този вече трябва да свърши работа нали
      Е това е твоя кабел . драсни дали добре се чува с него.
      Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
      Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
      Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

      Коментар


        Преди малко пробвах да пусна входен сигнал през каналите на ченджъра на стилото ,но за мое нещастие звука е слаб и пръщи. Сега ще гледам платката на радиото да му бодна кабелите някъде след главата. Ако успея ще има снимков материал.
        FIAT STILO 1.9JTD 2002

        Коментар


          veselin10 написа:
          Е това е твоя кабел . драсни дали добре се чува с него.
          Еееее, батко златен си! Стана перфектно-идеален звук, мерси много! Ама нали съм си карък, докато дочакам отговор дали кабела става, го изгубих някъде.... И след като вече в нас нямаше останали здрави слушалки :D намерих в TV магазина някакъв разглобяем жак за 1лв. Но важното е , че вече мога да се отърва от трансмитера.

          Коментар


            така сега ще пробвам по 1-вия пост на радио AD185M да видим дали ще проработи по късно вечерта ще пиша отговора

            Коментар


              benzol написа:
              така сега ще пробвам по 1-вия пост на радио AD185M да видим дали ще проработи по късно вечерта ще пиша отговора
              Проработи и на този модел и се чува много хубава

              Коментар


                някои може ли да ми отговори как се изкарва сигнала през главата на касетофона от нея излизат 5 извода

                Коментар


                  хайде няма ли кой да помогне че като го направя по първия пост ми дава някакво смущение (от ГСМ все едно )

                  Коментар


                    benzol написа:
                    хайде няма ли кой да помогне че като го направя по първия пост ми дава някакво смущение (от ГСМ все едно )

                    Коментар


                      benzol написа:
                      хайде няма ли кой да помогне че като го направя по първия пост ми дава някакво смущение (от ГСМ все едно )
                      Сложи по един резистор 100кОма от всеки канал към маса, там където си закачил кабела към платката. Ако не е екраниран кабела който ползваш и това няма да помогне много.
                      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                      Коментар


                        Dido_Lyubenov написа:
                        benzol написа:
                        хайде няма ли кой да помогне че като го направя по първия пост ми дава някакво смущение (от ГСМ все едно )
                        Сложи по един резистор 100кОма от всеки канал към маса, там където си закачил кабела към платката. Ако не е екраниран кабела който ползваш и това няма да помогне много.
                        а имаш ли на идея как да го пусна от главата на касетката зад нея има лентов кабел с 5 извода 4-те са заедно и 1 самичък

                        Коментар


                          benzol написа:
                          benzol написа:
                          хайде няма ли кой да помогне че като го направя по първия пост ми дава някакво смущение (от ГСМ все едно )
                          Какви са стойностите на резисторите, които използваш ?Аз съм с по 47KOhm и свири без смущения.Опитай с максимално къси кабели и ширмован кабел до източника на сигнал.Радиото ти какъв модел е ? Да не би да си запоил кабелите на грешно място ?
                          04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                          Коментар


                            benzol написа:
                            benzol написа:
                            така аз имам ФМ трансмитер с изход за слушалки този изход може ли да се ползва да се върже към радиото AD185H с 2.5мм жак(защото е такъв изхода от трансмитера) примерно с такъв кабел или само делно направен
                            няма ли кои да ми помогне с въпроса ми ?
                            Точно това съм направил аз.Не дали е вход или изход. Между чипа на плеъра и предавателя е буксата. От там взимам сигнал и подавам на пиновете както в първия пост.Резисторите са 47KOhm.
                            04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                            Коментар


                              колега реших си проблема с пускане на сигнал от АМ честотите и сега си свири използвах тази схема http://www.drive2.ru/cars/fiat/brava...30376151720512 и като натиснеш АМ превключва на МР3,а иначе не бях слагал никакви резистори,причината че на модел АД182М го направих по първия пост и свири без грешка даже ме учуди какъв сигнал изкара и затова реших че и на този ще стане без резистори

                              Коментар


                                vgeorgiev написа:
                                Здравейте, Направих си касетофона да работи с флашка и MP3. Идеята я видях някъде тук, в тази тема.
                                Въпроса ми е към тези, които са вфраждали MP3 трансмитер в радиото.Къде сте вързали захранването ? Не намирам място, в което да има 5 или 12 вота само при включено радио.Вързах 12те волта към захранването на крайното стъпало. Проблема е, че там има постоянно 12 волта.Сега сложих един прекъсвач на захранването на MP3ката защото консумита 44mA без да свири, което са 5.28 Ah за 5 денонощия.
                                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                                Коментар

                                Working...
                                X