Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пускане на сигнал на оригиналното радио.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Става да, зелената букса отзад.
    Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
    Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

    Коментар


      #92
      Като се заговорихте за мулти-волан...В Бравото музиката е 182Н. Абсолютно същия модел го има и в Марея с мултиволан.Оказа се обаче, че буксата на моя модел, която е за свързване на мулти-волана е без нито едно краче. Просто не са изкарани от платката към буксата...Щото много ми се ще да си сложа един мултиволан от Марея...Решим ли ми е проблема?

      Коментар


        #93
        Коя от предходните схеми е приложима за касетофон AD185M?

        Коментар


          #94
          Аз съм с касетофон 182 H2 и днес мръднах до най-близкия телевизионен техник за жак и 100 ома съпротивление. Като го свързах по схемата на колегите в по-горните постове ми изкарва сигнал, мога да вържа и CD и телефона ми с подходящ преходник, но е доста тихо! Някой има ли идея на какво се дължи това и как да усиля сигнала, защото за да се чува що-годе добре "волумето" трябва да е на макс!

          Коментар


            #95
            Усили "волуме"-то на източника на звук.

            Коментар


              #96
              Оказа се че единия преходник се е прецакал и не дава хубава връзка.......

              Коментар


                #97
                Stoynev85 написа:
                Коя от предходните схеми е приложима за касетофон AD185M?
                Някаква идеа?

                Коментар


                  #98
                  Stoynev85 написа:
                  Коя от предходните схеми е приложима за касетофон AD185M?
                  Виж в тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41654 има за L, H и М2 моделите. Твоето, ако не е точно същото, ще е подобно.
                  Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                  Коментар


                    #99
                    Въпреки, че първоначално се заблудих, че сигнала при мен е слаб заради единия преходник, като го смених проблема си остана. Пробвах да свържа CD плеар, MP3 плеар и въпреки, че както източника, така и касетофона(182H2) са усилени максимално, пак свери доста тихо и без почти никакъв бас . Както жака, така и съпротивлението съм взел от телевизионен магазин близо до нас. Съпротивлението ми го свалиха от TV, а жака е от тези които се ползват мисля за свързване на TV с DVD- от единия край е с 3 жака- жълт, червен и бял. Та да питам по-разбиращите, дали проблема е в кабела, съпротивлението, касетофона или в мен (най-вероятно последното)
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      Предложения?След направена забележка от модератор, си изтрил поста със забележката и отново си в нарушение на т. 1.8 от правилата на форума с този пост. Ако опиташ да го изтриеш, това няма да доведе до изчезване на предупреждението ти.

                      Коментар


                        Мисля че ти трябва предусилвателно стъпало. Тоест да усилва амплитудата на сигнала преди да го подаде към касетофона. Схемата на такова стъпало е доста компактна, и ако решиш да си направиш, може да я събереш зад касетофона, а смалко повече фантазия може и на самата букса да се закрепи.
                        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                        Коментар


                          Имам един въпрос. Пробвах го тоя номер с резистора на радиото на пунтото обаче не се получава. Освен това на пунтото радиото е блаупункт и пиновете data-in и data -out са разменени.Пробвах ги и двата с резистора но не се включи в такъв режим. Къде бъркам? Модела е http://www.radio-code.lt/cc-1408?ext=html
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            Dido_Lyubenov написа:
                            Мисля че ти трябва предусилвателно стъпало. Тоест да усилва амплитудата на сигнала преди да го подаде към касетофона. Схемата на такова стъпало е доста компактна, и ако решиш да си направиш, може да я събереш зад касетофона, а смалко повече фантазия може и на самата букса да се закрепи.
                            Тя схемата сигурно е компактна, ма ако е това което видях докато се рових в Google-то, е и доста сложна(за моите възможности). Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 .Понеже за първи път чувам за предусилвателно стъпало, от къде може да се купи нещо свястно на народна цена? Или другия вариант- къде могат да ми зглобят стъпало?

                            Коментар


                              Схемата става сложна, ако вкараш филтри и корекция усилването. На теб ти трябва елементарна схема с два операционни усилватела в един чип, около 4 кондензатора с малък капацитет и още 4 резистора с малка мощност. При добре подредени елементи се събира на много малка платка. Могат да ти я сглобят в някой ТВ сервиз, или някой приятел ако имаш който поназнайва как се прави. Сега нямам време, но ще проверя за подходящ набор от Неомонтана.Ше пиша по-късно.
                              Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                              Коментар


                                Ок.Мерси!

                                Коментар

                                Working...
                                X