Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    ogi28b написа:
    в бизнес-частта на форума, има няколко оферти за автоклиматици, в княжево май са добри отзивите.
    колегата е от ПД

    Коментар


      #62
      Здравейте на всички, искам да попитам на фиат браво 1.9тд като пусна климатика неми включва перката а компресора работи,прегледах бушоните и релетата пред акомулатора в кутията всичко е нареддатчика за налягането играели някаква роля

      Коментар


        #63
        да той подава сигнал за достигнато определено налягане, който сигнал вклчва перката при определено налягане. иначе перката изобщо работи ли ?

        Коментар


          #64
          ogi28b написа:
          да той подава сигнал за достигнато определено налягане, който сигнал вклчва перката при определено налягане. иначе перката изобщо работи ли ?
          да работят перките като загрее колата и включват,даже смених резисторили бяха незнам как се казват

          Коментар


            #65
            Колеги някой сменял ли е този датчик за налягането или пресостат му викат други.При мен проблема е че климатика тръгва спира когато си поиска и не може да охлади като хората.Иначе е пълен.А като спра не ми изключва перката-може да си работи докато падне акумулатора.И като извадя буксата на датчика и спира.Аз съм набедил него.И ако знаете колко струва.
            Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

            Коментар


              #66
              Колега на мен ми обявиха 140лв цена за пресостата на Браво 1.6 16к.Наистина проблемът може да е в него,тъи като той подава сигнал на перката кога да се вкл. и кога да се изкл.
              Браво 1.6 16v

              Коментар


                #67
                Какъв е този датчик бе ебаси хората поставят клима за 1000лв.
                Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                Коментар


                  #68
                  Всеки си казва най различни цени,на мен ми обявиха такава.Какво да ти кажа на мен да ми сменят гарнитурите на компресора ми искаха 300лв е и с пълненето де,но пак е прекалено много.Явно този датчик е нещо по специален,знам ли.
                  Браво 1.6 16v

                  Коментар


                    #69
                    толкова си е този датчик и аз го сменях преди време някъде около 100 лв. варираше цената
                    Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

                    Коментар


                      #70
                      Датчик, като датчик за налягане. На моята като е японски какво - сигурно ще е колкото колата ли? Съмняваме, фирми много, доставчици също. Който търси намира са казали хората. Има един хубав руски сайт където са обяснили как действа климатика и как да си го провериш сам и т.н. ама не го запаметих и не мога да го открия да му се невиди. Значи единия ти е датчика за налягането, който е като защита ако се качи над нормата да изключи. Другия ти е вътре на радиатора и е датчик за температурата. Мисля, че на 16 градуса би трябвало да изключи. Поне при мен се поддържа тази температура.
                      Fiat Palio Weekend TD70
                      ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                      Коментар


                        #71
                        ogi28b написа:
                        в бизнес-частта на форума, има няколко оферти за автоклиматици, в княжево май са добри отзивите.
                        За този сервиз мога да дам положително мнение!Отидох преди 2 седмици, направиха профилактика, допълниха системата, отидох след 1 седмица за проверка /за течове/ и в крайна сметка всичко сега е екстра Нямах серозни оплаквания, просто реших да направя преглед, а в крайна сметка се оказа, че преди това все едно не съм имал климатик Сега работи в пъти по-добре - обръща въздуха много по-бързо, поддържа температурата и т.н.Препоръчвам този сервиз на всички - там хората разбират какво правят!
                        http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                        Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                        FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                        FIAT Punto 99' 1.7 TD

                        Коментар


                          #72
                          Здравейте колеги, Имам същия проблем не ми се включва компресора на климатика.Направих и самодиагностиката и ми изписа 00 следователно няма проблеми.Някой ако има идея от какво може да е

                          Коментар


                            #73
                            Аз миналото лято платих 150 лева, за да ми оправят и моя климатик. Включваше от време на време или когато друсне здраво колата. Няма климатик, няма духалка. Какво бяха правили, не знам. Но важното беше, че го бяха оправили. И всичко си беше ток и жица.
                            NOW: ???
                            Ex: Fiat Bravo 1.6 16V 05.2000 - CA 3978 ??
                            Ex: Fiat Bravo 1.2 16V 12.1999

                            Коментар


                              #74
                              Миналото лято нямаше проблеми, включвам го вчера нищо и ми направи впечатление, че не прищраква компресора. Измерих кабела, който влиза в него и няма ток. Релето до акумулатора е здраво.

                              Коментар


                                #75
                                А системата пълна ли е? Ако е празна - няма какво да превключи четиристепенния датчик за налягане, и съответно компа отказва да задейства компресора.

                                Коментар

                                Working...
                                X