Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатика.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Не знам дали е нещо кой знае какво да се пусне диагностика - просто се включва компютъра, пускат се тестовете и грешките си излизат, ако ги има. Пускането на компресора по начина по който предлагаш не е никак добро решение. В крайна сметка става въпрос за 2 компонента, които може и да не са много скъпи, а Ямбол също не е далеч

    Коментар


      #47
      Е какво има в Ямбол?
      Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

      Коментар


        #48
        www.axm-auto.com

        Коментар


          #49
          Благодаря колеги.Значи ще мога да си карам без компресор докато намеря от къде да взема тези гарнитури и ги сменя.А по въпроса за релетата,и аз имам някакви на това място,но моито е 1.6 и нямам капак за тази кутия,но ще го снимам и ще кача снимки.Дано да бъдат полезни.
          Браво 1.6 16v

          Коментар


            #50
            Търновлии, в сервизите над военното училище питайте за Бобо "Мозъка". Много е в час с всякакви електроники по колите, а освен това ще ви прати и при човек, дето се занимава с климатици, по принцип. С една дума, двамата ще ви решат проблемите. стига да не са претрупани с работа. Но договорките са си ваша работа на място. Успех!Иначе, никак не е уместно да се пуска климата без да са наред всичките и защити, защото това може да доведе до авария в компресора, пък там ремонтът е доста скъпичък. В системата доколкото знам се върти газ под два вида налягане и съответно този дето го мери, трябва да си разбира от работата. Аз имах проблем - климата не работеше - оказа се изпуснал семеринг на компресора. Датчиците не даваха на системата да тръгне. С директен + на компресора си работеше. Така, че не побългарявайте италианките!
            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

            Коментар


              #51
              каде зареждат системата на климатика

              Коментар


                #52
                ilko iliev написа:
                каде зареждат системата на климатика
                Aко става въпрос за Търново - поне при мен човекът си дойде с такъмите в халето, в което работи Мозъка. Но нали казвам - договорка с хората на място.
                Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                Коментар


                  #53
                  Между другото, ако някой търси къде да зарежда климатик да ходи при Митака на СБА предпоследния сервиз след Рено, само че се чака, защото има бая работа. Човека има чисто нова машина и им разбира много, но аз разбрах късно, след като ходих при един дето ми разпиля колата. Силно непрепоръчително е да си пълните климатика в "сервиза"(гараж) в блока в дясно от кафе Елена и на пишмана улицата вдясно преди кафе джордан, ако ги срещнете тези хора само бой им помага!
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #54
                    Оправи ли го най сетне този климатик.Моя след принудително пускане започно да работи незнайно как но след набиване на термометъра най студено беше 11.5градуса.Може би ще трябва да го пълня.Това не е ли сервиза след Милен дето слагат газови уредби?
                    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

                    Коментар


                      #55
                      kimirai написа:
                      Оправи ли го най сетне този климатик.Моя след принудително пускане започно да работи незнайно как но след набиване на термометъра най студено беше 11.5градуса.Може би ще трябва да го пълня.Това не е ли сервиза след Милен дето слагат газови уредби?
                      Точно той е сервиза. Климатика го оправих, ама нещастията валят едно след друго, много майстори и се изредиха да я ебат горката, аларма слагах, климатика тоя не го знам къде беше бъркал, ама след неговите работи смених лоста за светлините, днес сутринта, качвам се няма акумолатор грам. Иначе лоста ми го смени Митко и няма проблеми, много е точен, като гледам колите дето ходят при него за климатик се изредиха само коли след 2005 производсво, явно им разбира. А твоята клапа за въздух работи ли, зашото ако е отворена ми се струва нормално да ти е на 11-12 гр.
                      --Старата ръжда любов не хваща!--
                      156 sportwagon 1,9 jtd 115
                      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                      Коментар


                        #56
                        Здравеите колеги.Писах преди три седмици,че компресора на климатика изпуска фреон и се чудя как да го оправя,но наи накрая го поправих и то сам,е с малко помощ от колеги,но и те нищо не разбирираха.Най-важното е,че сега климатика си работи без проблеми,а и ми струваше само 3 лв и два дена нерви.Не съм сменил всички уплътнения защото не бях сигурен че ще го направя,но пак бих се наел да го сваля ако трябва.Ще се опитам да кача и малко снимки ако на някои му е интерсно да се занимава
                        Прикачени файлове
                        Браво 1.6 16v

                        Коментар


                          #57
                          Ето това е целият компресор разглобен на части.Не е чак толкова сложно колкото се опитват да го изкарат.Пък и за ремонт ти взимат една чанта с кинти,което е най лошото.
                          Браво 1.6 16v

                          Коментар


                            #58
                            проблем с клима

                            Здравейте!Не се оиентирам много в този форум, но дано моят въпрос стигне до компетентни колеги. Имам проблем с климатика на Пунто 2001г JTD. Преди месец ми направиха диагностика, мнението на майсторите беше че няма проблеми никакви пропуски в системата. Преди 1 седмица отидох само да погледнат дали всичко е наред, оказа се че няма никаква следа от фриона дето са ми напълнили. За няма и 2 мин ми заявиха че съм имала спукан маркуч/дето свързвал основното тяло на климатика с радиатора-гумен маркуч с два алуминиеви накрайника/, който маркуч нов струва 159 лева. Просто не мога да си обясна дали само от един поглед някои може да каже подобно нещо. Та се питам дали проблема не е във връзките, някъде да не е затегнато добре и така да ми е изтекъл фриона. Дайте ми адрес на сервиз или на истински майстор. Благодаря

                            Коментар


                              #59
                              Re: проблем с клима

                              mira_s написа:
                              Здравейте!Не се оиентирам много в този форум, но дано моят въпрос стигне до компетентни колеги. Имам проблем с климатика на Пунто 2001г JTD. Преди месец ми направиха диагностика, мнението на майсторите беше че няма проблеми никакви пропуски в системата. Преди 1 седмица отидох само да погледнат дали всичко е наред, оказа се че няма никаква следа от фриона дето са ми напълнили. За няма и 2 мин ми заявиха че съм имала спукан маркуч/дето свързвал основното тяло на климатика с радиатора-гумен маркуч с два алуминиеви накрайника/, който маркуч нов струва 159 лева. Просто не мога да си обясна дали само от един поглед някои може да каже подобно нещо. Та се питам дали проблема не е във връзките, някъде да не е затегнато добре и така да ми е изтекъл фриона. Дайте ми адрес на сервиз или на истински майстор. Благодаря
                              иди на улица Знаме,но се запаси с търпение че е луднца при тях.

                              Коментар


                                #60
                                в бизнес-частта на форума, има няколко оферти за автоклиматици, в княжево май са добри отзивите.

                                Коментар

                                Working...
                                X