Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Top Speed на Голф 4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Това са пълни глупости! Вие возили ли сте се в такъв "кашон", като пишете безсмислени коментари, май колкото да се трупат постове ?
    Renault Modus 1.2 16v 2006
    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

    Коментар


      uBaHoBB написа:
      Това са пълни глупости! Вие возили ли сте се в такъв "кашон", като пишете безсмислени коментари, май колкото да се трупат постове ?
      Кое от всичко написано е безсмислено ??, че джип с тегло 2,3-2,5 тона с мощност 233к.с. вдига 240км/ч ??, а ти сигурно си се возил и си видял, че вдига 260км/ч :D
      punto HGT

      Коментар


        Може, то и аз съм само с надпис 16в , да си мислят , че съм бензинка
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          uBaHoBB написа:
          Това са пълни глупости! Вие возили ли сте се в такъв "кашон", като пишете безсмислени коментари, май колкото да се трупат постове ?
          - Драг площта на Ку7-цата е с около 40% по-голяма от същата площ на 147-ца.- При положение, че с увеличаване на скоростта се увеличава квадратично въздушното съпротивление.- При 200км/ч 90% от мощността произвеждана от двигателя отива за преодоляване на въздушното съпротивление и около 10% отива за преодоляване на съпротивленията при триене.Като комбинираме горните 3 точки, в крайна сметка кое не е кашон?Или викаш си пишем колкото да трупаме мнения?Ако една 147-ца има драг около 0.3, площ около 2.2 м2 и тегло около 1300кг то, за да вдигне 210км/ч теоретично трябват около 144кс мощност.Ако същата тази скорост я отнесем към драг коефициента на Ку-7 (0,37) с челна площ около 3,2м2 при 2300кг, тогава биха били необходими около 238кс.За да вдигне същото това Ку7 с тия параметри на драг около 240км/ч, тогава биха били необходими около 366кс.В крайна сметка не мисля, че возенето в Ку7-ца би променило разни физични зависимости. Ако физиката е права, то един такъв СУВ с размерите на Ку7, за да се ограничи електронно на 250км/ч, според европейските изисквания, то трябва да има около 380-400+кс.Сега да се загледаме във всички такива СУВ-ове (джипки) и да видим колко от тях могат да вдигнат 250км/ч и да са с мощност под 380-400кс, за да проверим дали физиката работи или можем да я заобиколим. :D
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            http://www.zeperfs.com/en/duel1439-155.htmДайте един такъв "кашон" да го пробвам с тежкото пунто на 400м
            punto HGT

            Коментар


              didich написа:
              http://www.zeperfs.com/en/duel1439-155.htmДайте един такъв "кашон" да го пробвам с тежкото пунто на 400м
              Хвърли тон и триса цимент в багажника, за да стане равностойно. Но ти гарантирам, че на драг около 50-60 метра, един влекач без ремаркето ще те отвее като нищо. Пробвано е вече. :D
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                Вие продължавайте , аз отивам за пуканки и кола.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  BO написа:
                  Но ти гарантирам, че на драг около 50-60 метра, един влекач без ремаркето ще те отвее като нищо. Пробвано е вече. :D
                  Не вярвам да е пробвано, смисъл точно тия коли да са се пускали, като му гледам карактеристиките, като динамика и ускорение поне на хартия не е нищо особенно, не твърдя че мойта е, и мойта е спрял кош, но на хартия тоя джип е отзад
                  punto HGT

                  Коментар


                    didich написа:
                    BO написа:
                    Но ти гарантирам, че на драг около 50-60 метра, един влекач без ремаркето ще те отвее като нищо. Пробвано е вече. :D
                    Не вярвам да е пробвано, смисъл точно тия коли да са се пускали, като му гледам карактеристиките, като динамика и ускорение поне на хартия не е нищо особенно, не твърдя че мойта е, и мойта е спрял кош, но на хартия тоя джип е отзад
                    А бе аз ти говоря буквално за влекач.
                    A20DTH ЖТД ама не баш
                    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                    Коментар


                      Ааа чакай малко, в такъв влекач съм се возил и аз макар и един път, тия машини са по 480-500 коня и без ремъркето въртят гуми и нямат зацепване, за съжаление са ограничени до 90-92км/ч и след това ги разминавам, иначе до 100км/ч ще съм отзад, тука изобщо не споря Дайте да намерим едно Ку-7 стоково 233 кончета и заставам веднага за пробата, а Емо нека да хапва пуканки и да пийва кола
                      punto HGT

                      Коментар


                        Смешно е да наричате кола като Q7 "кашон." Смешно е и да ми смятате разни формули и коефициенти при положение, че реално нещата далеч не са такива. Щото това са коли по на 10 години и не се знае по колко коня са им останали. Има и още много фактори, които влияят и не мисля, че е много реалистично да се изчислява максималната скорост по тия формулки.
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          Никой не е имал предвид да обиди колата, изказване като "кашон", "шлеп" и т.н. по скоро определят колата в смисъл, че е голяма и тежка, единственото невъзможно в случая, е че тази кола и по точно Q7 3.0 ТДИ 233к.с. при положение, че и дават реална максимална скорост от 210км/ч ти твърдиш, че можела да вдигне повече ... да може ама ще и трябва друга турбина
                          punto HGT

                          Коментар


                            uBaHoBB написа:
                            Смешно е да наричате кола като Q7 "кашон." Смешно е и да ми смятате разни формули и коефициенти при положение, че реално нещата далеч не са такива. Щото това са коли по на 10 години и не се знае по колко коня са им останали. Има и още много фактори, които влияят и не мисля, че е много реалистично да се изчислява максималната скорост по тия формулки.
                            Хайде малко по-сериозно, дай факти. Не стояли така нещата, не знам си какво.BO ти показва с формули, че за да вдигне Q7 над 240, са нужни над 300 коня. И съм склонен да вярвам на него, защото където и да погледна в нета, която и търсачка да пусна, сток Q7 3.0TDI толкова си върви.Относно влекачите, имайте едно на ум -> BMW M5 vs Kenworth W900.
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              Емо, незнам защо ти изчезна мнението, но явно си попаднал ето на тази за това не си успял да го стигнеш Другия път сложи обортомер от бензин поне да имаш до 7000 оборота https://www.youtube.com/watch?v=0Ad3ROjRHhM
                              punto HGT

                              Коментар


                                FSI e това младежо
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X