Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Top Speed на Голф 4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    pplk написа:
    Valiosport написа:
    Слаба работа сте, аз с мойта машинка 1.9 TDI с малко над 230км/ч съм на 4300 оборота :P
    Аз кво да кажа, като с 200 съм на 3000 оборота :D
    По важно е за колко ги вдига Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    Коментар


      Valiosport написа:
      pplk написа:
      Valiosport написа:
      Слаба работа сте, аз с мойта машинка 1.9 TDI с малко над 230км/ч съм на 4300 оборота :P
      Аз кво да кажа, като с 200 съм на 3000 оборота :D
      По!!!-!!!важно е за колко ги вдига Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
      За който го интересува! Аз предпочитам да се чувствам комфортно, а не перничанин :D
      207 тиква автомат
      новокромаджия 2.4 печка

      Коментар


        кво искаш да кажеш ,че голфа го обръща километража като би турбо дизел ли ? момче само едно ще ти кажа не си карал истинска бърза кола дори и за малко . Говорим за 250hp + Карах 2 дена едно субару (старо STI комби 1995г)водеше се 250магарета на колелата генераций , кулери т.н. Но си беше истински изтребител въпреки ,че е само 250 кс като се замислим .. 1скорост ,2ра ги обръща като самолет ... общо взето 200 не ги усеща но се усеща как гори . 20-25/100 биндзин(100октана ) Пак зависи от карането .
        Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
        Ex.Bravo 1997 1.8 GT

        Коментар


          Ibiza написа:
          кво искаш да кажеш ,че голфа го обръща километража като би турбо дизел ли ? момче само едно ще ти кажа не си карал истинска бърза кола дори и за малко . Говорим за 250hp + Карах 2 дена едно субару (старо STI комби 1995г)водеше се 250магарета на колелата генераций , кулери т.н. Но си беше истински изтребител въпреки ,че е само 250 кс като се замислим .. 1скорост ,2ра ги обръща като самолет ... общо взето 200 не ги усеща но се усеща как гори . 20-25/100 биндзин(100октана ) Пак зависи от карането .
          Каквото искам да кажа съм го казал, темата е за голф 4 Къде го този би-турбо дизел??И как преценяваш какво съм карал ?? Ти говориш за състезателен автомобил, а аз за кола която карам всеки ден и въртя по 2000км. на месец с нея, пък и не искам бензинова а дизелова кола Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            Ibiza написа:
            кво искаш да кажеш ,че голфа го обръща километража като би турбо дизел ли ? момче само едно ще ти кажа не си карал истинска бърза кола дори и за малко . Говорим за 250hp + Карах 2 дена едно субару (старо STI комби 1995г)водеше се 250магарета на колелата генераций , кулери т.н. Но си беше истински изтребител въпреки ,че е само 250 кс като се замислим .. 1скорост ,2ра ги обръща като самолет ... общо взето 200 не ги усеща но се усеща как гори . 20-25/100 биндзин(100октана ) Пак зависи от карането .
            Какво значение има какво си карал и какво значение имат конете за усещането?Скивай какво става https://www.youtube.com/watch?v=Ej9MkCSg59w Е такъв мАтор карам веднъж седмично, карал съм и Нисан ГТ-Р...... все бързи автомобили. Съвсем случайно имам и ежедневен достъп до Голф 4 ТДИ 90к.с направен на 130к.с и искам да ти кажа, че върви много повече от ЖТД 105/110..... мапнати

            Коментар


              Valiosport написа:
              Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
              Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
              207 тиква автомат
              новокромаджия 2.4 печка

              Коментар


                pplk написа:
                Valiosport написа:
                Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
                Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
                Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !Я да те питам, да не да си падал скоро време от такъв голф ?Ако искаш когато имам път към София мога да ти се обадя, ако искаш да направим по няколко любителски старта и ти ще си направиш за теб оценка дали върви или не върви за 1.9 двигателче
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  Valiosport написа:
                  pplk написа:
                  Valiosport написа:
                  Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
                  Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
                  Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !Я да те питам, да не да си падал скоро време от такъв голф ?Ако искаш когато имам път към София мога да ти се обадя, ако искаш да направим по няколко любителски старта и ти ще си направиш за теб оценка дали върви или не върви за 1.9 двигателче
                  Аз като ти дойдох на крака в Ловеч преди 2 седмици, ти защо се оправда, че си бил на работа и не знам си какво.Та и нали Голфа бил много икономичен. Какво ти пречи да сипеш за 15 лв нафта и да дойдеш до Павликени, да паднеш лошо от 2 тежки Мерцедеса и да разбереш, че Голфа ти си е нормална кола, а не ракета.
                  Renault Modus 1.2 16v 2006
                  Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                  Коментар


                    uBaHoBB написа:
                    Valiosport написа:
                    pplk написа:
                    Valiosport написа:
                    Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
                    Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
                    Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !Я да те питам, да не да си падал скоро време от такъв голф ?Ако искаш когато имам път към София мога да ти се обадя, ако искаш да направим по няколко любителски старта и ти ще си направиш за теб оценка дали върви или не върви за 1.9 двигателче
                    Аз като ти дойдох на крака в Ловеч преди 2 седмици, ти защо се оправда, че си бил на работа и не знам си какво.Та и нали Голфа бил много икономичен. Какво ти пречи да сипеш за 15 лв нафта и да дойдеш до Павликени, да паднеш лошо от 2 тежки Мерцедеса и да разбереш, че Голфа ти си е нормална кола, а не ракета.
                    Ти звънна ли ми първо ? Ти дойде да гледаш някаква алфа да купуваш с какво да се състезавам и да бях дошъл със бравото ти ли ??Не е никакъв проблем да замерим машините какво като са 2.7, важен е спорта преди всичко
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      Valiosport написа:
                      Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !Я да те питам, да не да си падал скоро време от такъв голф ?Ако искаш когато имам път към София мога да ти се обадя, ако искаш да направим по няколко любителски старта и ти ще си направиш за теб оценка дали върви или не върви за 1.9 двигателче
                      За 1,9 може и да върви, но спрямо вървяща кола си направо спрял! Как да ти го обясня по-ясно? Относно гонки с гоуфове, сори, ама не мога да падна толкова ниско. Някакси не ме влече. :D
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        Valiosport написа:
                        uBaHoBB написа:
                        Valiosport написа:
                        pplk написа:
                        Valiosport написа:
                        Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
                        Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
                        Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !Я да те питам, да не да си падал скоро време от такъв голф ?Ако искаш когато имам път към София мога да ти се обадя, ако искаш да направим по няколко любителски старта и ти ще си направиш за теб оценка дали върви или не върви за 1.9 двигателче
                        Аз като ти дойдох на крака в Ловеч преди 2 седмици, ти защо се оправда, че си бил на работа и не знам си какво.Та и нали Голфа бил много икономичен. Какво ти пречи да сипеш за 15 лв нафта и да дойдеш до Павликени, да паднеш лошо от 2 тежки Мерцедеса и да разбереш, че Голфа ти си е нормална кола, а не ракета.
                        Ти звънна ли ми първо ? Ти дойде да гледаш някаква алфа да купуваш с какво да се състезавам и да бях дошъл със бравото ти ли ??Не е никакъв проблем да замерим машините какво като са 2.7, важен е спорта преди всичко
                        Аз ти казах 2, 3 дни по-рано, че ще идвам. Дойдох да гледам коли - да. После се разхождах по магазините и си тръгнах след 18 часа. Но ти ме отсвири.А какво лошо да се пуснеш с Фиата ? Ей така за спорта. Да ми направиш 5 автовоза и после да пишеш по форумите и да се хвалиш, както на мен ми се хвалиш, че си бил 318 IS :D
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          pplk написа:
                          nsn написа:
                          HATPOBEH написа:
                          следващата ми кола ще е или бмв 330д - 335д Е92 комби или алфа брера с мощния дизел ... карам едно служебно 318д 122кс и тряа да ви кажа че старт от място хич го няма чак след 100 тръгва да върви ... не е самолет (все пак до 160 с жтд-то му правя 2 тира) ама пък разхода е на ниво с 220 постоянна скорост ми даде 8/100 .... голф не ми се кара , голяма каруца е мани мани ... също се замислям за Фиат Фриймонт (джипките) като за семеен автомобил , блазни ме 3.6 мотора 280 коня някаде беше с автом. ск .кут. на газ ест.
                          Колега къде подържа 220км/ч с кола 122кс?????
                          И с максимална скорост по каталог 206км/ч
                          Не се е*авам бе .... скоростомера толкова показва / все пак вече 4-та турбина сменя началника /

                          Коментар


                            Valiosport написа:
                            pplk написа:
                            Valiosport написа:
                            Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
                            Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
                            Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !
                            Точно 1.9 ли трябва да бъде или може и 1.995?Ако позволяваш 95 кубика повече, то веднага ти давам за пример едно ускорение до 100км/ч за 6.5 секунди с градски разход от 5.7/100км.Ти кое 1.9 с такова ускорение отнесен към разхода ще изкараш?
                            A20DTH ЖТД ама не баш
                            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                            Коментар


                              BO написа:
                              Valiosport написа:
                              pplk написа:
                              Valiosport написа:
                              Нали идеята е да е хем бърза хем икономична, да е някакъв "компромис" а не да ми гори 20-25
                              Нали по-важното беше за колко вдига 200? Какво значение има разхода? А че си мислиш, че гоуфа ти е бърз, си е единствено твой проблем. :D
                              Когато ми намериш 1.9 двигател който да може да се мери с ARL тогава ще казваш дали си мисля !
                              Точно 1.9 ли трябва да бъде или може и 1.995?Ако позволяваш 95 кубика повече, то веднага ти давам за пример едно ускорение до 100км/ч за 6.5 секунди с градски разход от 5.7/100км.Ти кое 1.9 с такова ускорение отнесен към разхода ще изкараш?
                              Колега, кое е това 1.995 с такова ускорение ?
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                uBaHoBB написа:
                                Колега, кое е това 1.995 с такова ускорение ?
                                До колкото познавам колегата "БО" по писанията му из форума, предполагам говори за БМВ 125д, може и да греша.
                                FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                                Коментар

                                Working...
                                X