Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От 1-ва до 5(6)-та максимална скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    $ abarth $ написа:
    Shefa написа:
    И аз тествах моята Делта и : 1-ва- 60км. 2-ра-105км. 3-та -150км. 4-та- 205км. 5-та- не ми се е включвал изключвателя
    не е лошо да се пише с какъв мотор е колата
    На аватара ми мотора се вижда какъв е :D , но за който не го познава-1.8/16 VVT с VIS система, 132к.с.
    Италианските коли са номер 1

    Коментар


      #32
      аз съм скромен

      1-55+2-85+ Но смених защото не ми се юрка колата но можеше още поне така я осетих
      FIAT - TIPO 2.0i.е

      Коментар


        #33
        Aз няма да пиша скорости и времена,ами направо поствам клипчето дето заснех оня ден на магистралата.Колата е FIAT Tipo 1.6me 8.2/3hp по последни данни.От 0 до 100 1.5 M.bКоментарите са добре дошли-защото по каталог я дават 12.4сек пък на клипчето се вижда че добре се вклюва в това време,при положение че сменям в началото на червеното, и по принцип можеше и по добре.Ако не друго на звук го докарвам поне

        Коментар


          #34
          Сигурно можеш и още по-добре - ако не те разсейва операторът! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
          FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #35
            Pecho написа:
            Сигурно можеш и още по-добре - ако не те разсейва операторът! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
            Оператора ма разсея сериозно като почнах за максимална скорост да пробвам какво ще стане :D !!!Ама бременен в 5,5м и нямаше как да не го взема под внимание!То и за това така рязко прекъсва клипчето,че това което се чува после не е много за пред хора :D

            Коментар


              #36
              Wartburg 353 WS combi (1000cc двутактов двигател, 50кс, 165/13/70 гуми)1ва около 40-452ра към 803та към 110-1204та около 145задна - нямам никаква представа Fiat Cinquecento (899cc четиритактов двигател, моно инжекция, 39кс, 145/13/60 гуми)1ва - към 402ра 60-703та 1204та и 5та не съм го пробвал много, но като караше баща ми вдигна към 140 и му сякоха пътя ... BMW 7 от пред последния модел ...Колите не са изпъвани до край и това са само стойности, които са вдигани ...

              Коментар


                #37
                0-100 9,8 сек съм го засичал.

                Коментар


                  #38
                  Тая тема е малко безсмислена, защото скоростите от 1-ва до пред-последна (примерно 4-та) зависят само от максималните обороти на двигателя и от коефициентите на предаване на скоростната кутия и диференциала. Скоростта на последната скорост (5-та) зависи само от максималната мощност на двигателя и отново от коефициентите на скоростната кутия + диференциал. Ако колата не е със сменяна скоростна кутия, максималните обороти на последната скорост не трябва да могат да се достигнат на равен път.Примерно на моето Ритмо, до 6500об/мин:1-ва - 55км/ч2-ра - 90км/ч3-та - 128км/ч4-та - 170км/ч5-та - примерно 185км/ч (на 6000об) - повече не може.На пета на газ, направи примерно 175 (5500об/мин)
                  Fiat Ritmo 105TC
                  1600cc 105к.с.

                  Коментар


                    #39
                    johnfound написа:
                    Тая тема е малко безсмислена, защото скоростите от 1-ва до пред-последна (примерно 4-та) зависят само от максималните обороти на двигателя и от коефициентите на предаване на скоростната кутия и диференциала. Скоростта на последната скорост (5-та) зависи само от максималната мощност на двигателя и отново от коефициентите на скоростната кутия + диференциал. Ако колата не е със сменяна скоростна кутия, максималните обороти на последната скорост не трябва да могат да се достигнат на равен път.
                    хммм , не е точно така ...ако добавиш и да е със заводски мотор , може би ще бъдеш по-прав

                    Коментар


                      #40
                      jorko написа:
                      хммм , не е точно така ...ако добавиш и да е със заводски мотор , може би ще бъдеш по-прав
                      Е, прав си, разбира се. Но ако мотора може да достига максимални обороти на последната скорост, това определено означава, че нещо не е наред със сметките - тоест мотора може още, но трансмисията го ограничава.
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #41
                        johnfound написа:
                        jorko написа:
                        хммм , не е точно така ...ако добавиш и да е със заводски мотор , може би ще бъдеш по-прав
                        Е, прав си, разбира се. Но ако мотора може да достига максимални обороти на последната скорост, това определено означава, че нещо не е наред със сметките - тоест мотора може още, но трансмисията го ограничава.
                        Пунтото на 5-та може да бие прекъсвач , но не ми се опитва а е с нормални скорости и позасилен мотор

                        Коментар


                          #42
                          jorko написа:
                          Пунтото на 5-та може да бие прекъсвач , но не ми се опитва а е с нормални скорости и позасилен мотор
                          Разбирам и именно това имам предвид. Като резултат, с тази скоростна кутия/диференциал, не можеш да постигнеш максималната скорост която колата би имала с позасиления мотор. Ако коефициента на предаване на 5-та скорост се направи малко по-малък, ще бъде по-добре. Тогава няма да удряш прекъсвача, но пък колата ще върви по-бързо (и по-икономично).
                          Fiat Ritmo 105TC
                          1600cc 105к.с.

                          Коментар


                            #43
                            johnfound написа:
                            jorko написа:
                            Пунтото на 5-та може да бие прекъсвач , но не ми се опитва а е с нормални скорости и позасилен мотор
                            Разбирам и именно това имам предвид. Като резултат, с тази скоростна кутия/диференциал, не можеш да постигнеш максималната скорост която колата би имала с позасиления мотор. Ако коефициента на предаване на 5-та скорост се направи малко по-малък, ще бъде по-добре. Тогава няма да удряш прекъсвача, но пък колата ще върви по-бързо (и по-икономично).
                            260 + са добра скорост ...не сме на Соленото езеро

                            Коментар


                              #44
                              johnfound написа:
                              jorko написа:
                              Пунтото на 5-та може да бие прекъсвач , но не ми се опитва а е с нормални скорости и позасилен мотор
                              Разбирам и именно това имам предвид. Като резултат, с тази скоростна кутия/диференциал, не можеш да постигнеш максималната скорост която колата би имала с позасиления мотор. Ако коефициента на предаване на 5-та скорост се направи малко по-малък, ще бъде по-добре. Тогава няма да удряш прекъсвача, но пък колата ще върви по-бързо (и по-икономично).
                              Е мойте скорости са по къси и са от Уно/типо и аз не знам от какво кат ги зимахме влезнахме у едно хале със старите и ги зехме по закрепването В послеследсвие се оказаха по къси и на извънградско при натискане дава разход...11,5 от морето до софия по подбалкана И колата не беше натоварена Като правих софия-пазарджик веднъж даже беше дала разхот над 12
                              _______________________________________
                              0885261834

                              Коментар


                                #45
                                1-802-1203-1654 и 5 не съм я настъпвал до край(страх ме е)алфа 33 1.7 ie 16v 4x4 137 к.с.

                                Коментар

                                Working...
                                X