Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво HGT срещу Алфа 155, 2.5 V6.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колега DISTEFANO, 6 години карах Алфа 155 .През 2006 година реших да я сменя. Имам добър приятел, с авто къща. Този приятел ми даде възможност няколко дни да пробвам 156 2,0 туин спарк карах общо 3 екземпляра в перфектно състояние и.......... едно само Браво ХГТ. Бравото в края на първия ден върнах с ясното съзнание, че ще сменя Алфата си с 2,0 20 в на Фиат. Тези Алфи макар и да бях сигурен, а и ми се искаше да повярвам /алфист със 6 г. стаж все пак/, че са по - добри от Фиата - да ама не. Въобще не е така. 156 2.0 ТС е далеч по - зуе от този мотор на Фиат от където и да го погледнеш. В момента имам Марея 2.0 20 в имам и няколко опита на 400 м. и на около километър с такива Алфи е ми......... тъжно ми е за Алфата ! А по - нагоре в темата четох разни фантасмагории за 1.9 мотори на алфа и т. н. Тези неща може да ги напише само човек, който никога не е виждал как върви този фиат спрете с недомислените изказвания!
    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

    Коментар


      2000 20v turbo написа:
      Колега DISTEFANO, 6 години карах Алфа 155 .През 2006 година реших да я сменя. Имам добър приятел, с авто къща. Този приятел ми даде възможност няколко дни да пробвам 156 2,0 туин спарк карах общо 3 екземпляра в перфектно състояние и.......... едно само Браво ХГТ. Бравото в края на първия ден върнах с ясното съзнание, че ще сменя Алфата си с 2,0 20 в на Фиат. Тези Алфи макар и да бях сигурен, а и ми се искаше да повярвам /алфист със 6 г. стаж все пак/, че са по - добри от Фиата - да ама не. Въобще не е така. 156 2.0 ТС е далеч по - зуе от този мотор на Фиат от където и да го погледнеш. В момента имам Марея 2.0 20 в имам и няколко опита на 400 м. и на около километър с такива Алфи е ми......... тъжно ми е за Алфата ! А по - нагоре в темата четох разни фантасмагории за 1.9 мотори на алфа и т. н. Тези неща може да ги напише само човек, който никога не е виждал как върви този фиат спрете с недомислените изказвания!
      лелеееее .... колко много мъка има на тоя свят !!!мдаммм ... изобщо да не ти е тъжно за Алфатапросто се надявам да не ме срещаш с моя 2.0 Twin Sparkпо улиците щото ше ти стане тъжно за Фиата ... а и не ми говори за виждане на Фиатищото в гаража ми стои една една Брава 1.6 и едно HGTЗАПОВЯДАЙ НА ТЕСТОВЕ В ПАЗАРДЖИКАЗ ТИ ПЛАЩАМ ГОРИВОТО И РАЗХОДИТЕ ДО ТУКЩЕ ИМАШ ВЪЗМОЖНОСТ ДА ПРОБВАШ И 1.9JTD - ПАК АЛФАПОСЛЕ ЩЕ НАПРАИМ БИРА И СКАРА
      Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
      Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

      Коментар


        здравейте колеги,ето моето мнение-аз съм собственик на фиат и голям фен на алфа , алфа мотора е 90% фиат , от страна на издъежливост фиата е много по напред от алфата , от страна на вървене алфата бие с малко фиата в някои слу4аи, но като цяло и двете марки са невероятни,така 4е спора за тези две коли е безсмислен,но това си е мое мнение
        forza la FIAT
        http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

        Коментар


          Колега ДИСТЕФАНО, то голям гараж бе !!!И кои дни стават тези гонки в Пазарджик ми е първия въпрос ?Легално организирани ли са ми е втория въпрос?Ако не са не участвам !!! И ако имаш желание за "сферка" можеш да се чувстваш поканен тук при нас ! Тези мероприятия официално се организират от автоклуб Разград на летището в с. Острово - равен, гладък, широк 50 метра и дълъг 3 км. асфалт - ще имаш възможност да си "свериш часовника" и на различни дистанции и т.н.Ако са Ви легално организирани гонките благодаря ти за великодушието, но ще си поема разноските, ако не са не ти предлагам такава опция и на теб при положение, че се отзовеш на поканата - всеки си плаща "гяволъка"
          ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

          Коментар


            !

            Aйде всички в РАЗГРАД. Аз ако знаех че има легални гонки щях всеки път да съм там. То на колко е от варна 130-140км. Колега, кажи кои дни са гонките да дойдем на гости от варнаАко ни искате де, да се съберем малко ФИАТКИ и Алфички, да покажем истински коли А относно въпроса Алфа Фиат аз също мисля че една читава 156 2.0 ТС ще отнесе мареа 2.0 дори и браво няма шанс.
            EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
            Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
            ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
            Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

            Коментар


              ми голям ми е гаража...а относно гонките да ... легални са ...има доволно клипове в нета от тях ...
              Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
              Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

              Коментар


                Може би аз не съм видял ма кои дни стават тези гонки?А пък в големия гараж ако е и АСТЕРИКСА /АСТРАТА/ гледам много циганчета има под капака, че и на него му прилича да го сверим с една куца Мареа а?
                ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                Коментар


                  Астрата ще раздаде правосъдие
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    2000 20v turbo написа:
                    Може би аз не съм видял ма кои дни стават тези гонки?А пък в големия гараж ако е и АСТЕРИКСА /АСТРАТА/ гледам много циганчета има под капака, че и на него му прилича да го сверим с една куца Мареа а?
                    Гледам бая разбираш от коли, ма само да ти подскажа, че Астрата със 150 коня е FIAT/Lancia/Alfa мотор, познат под наименованието Мултиджет при италианките. С чип примерно познай как ще те отнесе тоя мотор в лекичкото купенце на Астрата.
                    Alfa 33 1.5 '85
                    Alfa 33 1.6 SW '92

                    Коментар


                      Bobi__33 написа:
                      2000 20v turbo написа:
                      Може би аз не съм видял ма кои дни стават тези гонки?А пък в големия гараж ако е и АСТЕРИКСА /АСТРАТА/ гледам много циганчета има под капака, че и на него му прилича да го сверим с една куца Мареа а?
                      Гледам бая разбираш от коли, ма само да ти подскажа, че Астрата със 150 коня е FIAT/Lancia/Alfa мотор, познат под наименованието Мултиджет при италианките. С чип примерно познай как ще те отнесе тоя мотор в лекичкото купенце на Астрата.
                      наистина астрата и изоб6то вси4ки дизелови опели ве4е монтират мултиджета на фиат,все пак италианците са измислили комонпейла а после критиците казват 4е жабарите не знаели да правят коли,тогава се питам за6то 6вабите монтират техните мотори , за6то най-продаваната кола в германия е алфа 159 , за6то пунто и браво са най-продааваните коли в европа,за6то.........
                      forza la FIAT
                      http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

                      Коментар


                        bravosx 1,6 16v написа:
                        Bobi__33 написа:
                        2000 20v turbo написа:
                        Може би аз не съм видял ма кои дни стават тези гонки?А пък в големия гараж ако е и АСТЕРИКСА /АСТРАТА/ гледам много циганчета има под капака, че и на него му прилича да го сверим с една куца Мареа а?
                        Гледам бая разбираш от коли, ма само да ти подскажа, че Астрата със 150 коня е FIAT/Lancia/Alfa мотор, познат под наименованието Мултиджет при италианките. С чип примерно познай как ще те отнесе тоя мотор в лекичкото купенце на Астрата.
                        наистина астрата и изоб6то вси4ки дизелови опели ве4е монтират мултиджета на фиат,все пак италианците са измислили комонпейла а после критиците казват 4е жабарите не знаели да правят коли,тогава се питам за6то 6вабите монтират техните мотори , за6то най-продаваната кола в германия е алфа 159 , за6то пунто и браво са най-продааваните коли в европа,за6то.........
                        Честно ли бре, направо ме разби.Бреййй как дръпнали напред по продажби тез алфи по германско.БреххххПа и пунто и браво кога станаха па най-продавани в Европа.Я дай малко данни колега че много ме зайнтригува.
                        Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                        ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                        Коментар


                          Сега аз нямам представа колко си мислят някои колеги, че е разликата в килограмите между "лекото купенце на Астрата" и между това на една Мареа или браво Не знам какво си мислят и някои колеги че става с една кола, като и се сложи чип. Не знам и дали е ясно на имащите мнение по въпроса колеги и колко гадни са късите скорости на един дизел и как пречат при ускоряване от място. Не знам още и защо с такава сигурност се изказват такива мнения, че Астрата щяла дя раздава правосъдие ........Ще се опитам по повод на това да споделя скромния си опит! Няколко поста по - нагоре се опитах да вразумя изказвания от сорта, че 1.9 дизел мотора вървял повече от ХГТ и т.н. Писах, че 6 години съм имал и карал Алфа 155. Сега ще доуточня, че Алфата беше 2.5 ТД - 125 к.с. и с въртящ момент като на товарен автомобил и на "купенце" от 155. Алфата беше и с ел. управляема нафтова помпа. Карайки колата си мислех, че няма автомобил който ще и е във възможностите на ускорение. Колата ми даваше и повод за такива мисли просто усещането вътре беше убийствено!Воден от тези погрешни впечатления си позволих да я пробвам с Вектра 1,6 - доста добре подобрена - примерно по - вървяща от Типо 2.0 16 клапанно, май беше с валве /поне не си признаха хората за това/, но беше с раздвижни шайби на валовете и т.н /типото де/. Та вектрата го "разстреля" няколко пъти. После както и аз си внушавах, как много ми върви Алфата и как ще ми строши врата, като и смачкам най - десния педал Вектрата "разстреля" и мен. Чак тогава се замислих бе м... му що така бе И стигнах до извода с късите скорости, прекалено малкия диапазон в оборотомера, в който колата имаше мощност и т.н. Пробвах и с чип - е..... по - добре ама-а-а....... Чак, като пробвах с ХЛХ на Мареа-та въпросната Вектра зае полагащото и се на кубатурата място - на 2-3 коли зад Фиата /при цялото ми уважение към Вектрата и към собственика и Та по-кротко с тези мнения и недообмислени изказвания за пет цилиндровия мотор на Фиат, за да няма неприятни изненади
                          ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                          Коментар


                            2000 20v turbo написа:
                            Сега аз нямам представа колко си мислят някои колеги, че е разликата в килограмите между "лекото купенце на Астрата" и между това на една Мареа или браво Не знам какво си мислят и някои колеги че става с една кола, като и се сложи чип. Не знам и дали е ясно на имащите мнение по въпроса колеги и колко гадни са късите скорости на един дизел и как пречат при ускоряване от място. Не знам още и защо с такава сигурност се изказват такива мнения, че Астрата щяла дя раздава правосъдие ........Ще се опитам по повод на това да споделя скромния си опит! Няколко поста по - нагоре се опитах да вразумя изказвания от сорта, че 1.9 дизел мотора вървял повече от ХГТ и т.н. Писах, че 6 години съм имал и карал Алфа 155. Сега ще доуточня, че Алфата беше 2.5 ТД - 125 к.с. и с въртящ момент като на товарен автомобил и на "купенце" от 155. Алфата беше и с ел. управляема нафтова помпа. Карайки колата си мислех, че няма автомобил който ще и е във възможностите на ускорение. Колата ми даваше и повод за такива мисли просто усещането вътре беше убийствено!Воден от тези погрешни впечатления си позволих да я пробвам с Вектра 1,6 - доста добре подобрена - примерно по - вървяща от Типо 2.0 16 клапанно, май беше с валве /поне не си признаха хората за това/, но беше с раздвижни шайби на валовете и т.н /типото де/. Та вектрата го "разстреля" няколко пъти. После както и аз си внушавах, как много ми върви Алфата и как ще ми строши врата, като и смачкам най - десния педал Вектрата "разстреля" и мен. Чак тогава се замислих бе м... му що така бе И стигнах до извода с късите скорости, прекалено малкия диапазон в оборотомера, в който колата имаше мощност и т.н. Пробвах и с чип - е..... по - добре ама-а-а....... Чак, като пробвах с ХЛХ на Мареа-та въпросната Вектра зае полагащото и се на кубатурата място - на 2-3 коли зад Фиата /при цялото ми уважение към Вектрата и към собственика и Та по-кротко с тези мнения и недообмислени изказвания за пет цилиндровия мотор на Фиат, за да няма неприятни изненади
                            Я моем каем само едно - Дизелите отдавна не са това ,което бяха!!!А колкото до късите скорости на Астрата ,не смяташ ли че ако късите скорости са гадни не биха правили резачките от ВРЦ с такива къси скорости???Сега ще ми кажеш ,че там не са дизели а бензинки!Да ама се замисли над това че в момента един нов дизел би размазал като нищо бензинов двигател ,ако са с една мощност(говоря за стокови коли без чипове)!Та ако ХГТ-то е ~150 коня стоково ,а Астрата и тя е ~150 кончета се замисли над развръзката на тази обречена гонка!!!Айде със здраве!
                            Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                            Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                            EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                            Коментар


                              2000 20v turbo написа:
                              Сега аз нямам представа колко си мислят някои колеги, че е разликата в килограмите между "лекото купенце на Астрата" и между това на една Мареа или браво Не знам какво си мислят и някои колеги че става с една кола, като и се сложи чип. Не знам и дали е ясно на имащите мнение по въпроса колеги и колко гадни са късите скорости на един дизел и как пречат при ускоряване от място. Не знам още и защо с такава сигурност се изказват такива мнения, че Астрата щяла дя раздава правосъдие ........Ще се опитам по повод на това да споделя скромния си опит! Няколко поста по - нагоре се опитах да вразумя изказвания от сорта, че 1.9 дизел мотора вървял повече от ХГТ и т.н. Писах, че 6 години съм имал и карал Алфа 155. Сега ще доуточня, че Алфата беше 2.5 ТД - 125 к.с. и с въртящ момент като на товарен автомобил и на "купенце" от 155. Алфата беше и с ел. управляема нафтова помпа. Карайки колата си мислех, че няма автомобил който ще и е във възможностите на ускорение. Колата ми даваше и повод за такива мисли просто усещането вътре беше убийствено!Воден от тези погрешни впечатления си позволих да я пробвам с Вектра 1,6 - доста добре подобрена - примерно по - вървяща от Типо 2.0 16 клапанно, май беше с валве /поне не си признаха хората за това/, но беше с раздвижни шайби на валовете и т.н /типото де/. Та вектрата го "разстреля" няколко пъти. После както и аз си внушавах, как много ми върви Алфата и как ще ми строши врата, като и смачкам най - десния педал Вектрата "разстреля" и мен. Чак тогава се замислих бе м... му що така бе И стигнах до извода с късите скорости, прекалено малкия диапазон в оборотомера, в който колата имаше мощност и т.н. Пробвах и с чип - е..... по - добре ама-а-а....... Чак, като пробвах с ХЛХ на Мареа-та въпросната Вектра зае полагащото и се на кубатурата място - на 2-3 коли зад Фиата /при цялото ми уважение към Вектрата и към собственика и Та по-кротко с тези мнения и недообмислени изказвания за пет цилиндровия мотор на Фиат, за да няма неприятни изненади
                              А в действителност темата е за 2.5 V6 на Алфа. Там какво имаш да кажеш? Карал ли си такава Алфа? Аз примерно съм карал 3.0 164 QV ,която е по-тежка от 155 и мога да кажа само едно: Няма сериен Фиат без турбина който да бие V6 на Алфа. Карал съм 3 броя 2.0 20V все на Браво , знам точно колко вървят.
                              Alfa 33 1.5 '85
                              Alfa 33 1.6 SW '92

                              Коментар


                                не знам защо си мисля, че Астрата с МутлиДжет-а ще накара ХГТ да се замисли доста
                                2015 Renault Megane Expression GT
                                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                                Всичко за FIAT Bravo 2007

                                Коментар

                                Working...
                                X