Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво HGT срещу Алфа 155, 2.5 V6.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    bigben_vd написа:
    Колегата 2000 20v turbo е прав за плавното ускоряване след 2200об нагоре и за дупката на четирицилиндровите мотори но според мен ако 4 и 5 бяха една идея по-бързи като предавателини числа, мисля че щеше просто да е незаменим, много рядко срещан толкова гъвкав мотор. Това е лично мое мнение и не е задължително останалите да са съгласни с мен( просто мразя обороти над 5000 )
    Колега,за какво са ти по-къси предавки?Не караш само по планински терени предполагам.А за оборотите които мразиш,мисля че си сбъркал типа двигател.Истинския безнинов атмосферен многоклапанов мотор тръгва да върви реално от 3000-3500 оборота нагоре та чак до 7000 че и по нагоре.По отговора на колегата 2000 20v turbo абсолютно съм съгласен с него че така наречените "мастори" могат да ходят у гората да правят коли,особено италиянки,защото се оказва че те дори един ангренажен ремък не могат да сменят като хората,за друго да не говорим.Дайте им на тях гоуфове и им гледайте сеира
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    Коментар


      Mupo написа:
      "to6o написа:
      hgt Намери си ти един 2.5 v6 и ела да та насера.
      Хех няма какво да търся не съм аз заблудения ... както каза някой "конете не въртят колелата". Виж си данните за твоя двигател после виж на 6-така. Ако го беше казал преди около година щях да се насирам от кеф с един 6-так 3литров, ама на кораб говоря за 164-ка. Там такова сране щеше да пада .....
      Ти що си мислиш че аэ съм эаблудения? Ниама смисъл да спорим - аэ никъде не съм писъл че бравото ще бие. Добре ще е все пак да ги тестваме колиците. Пък квот стане.......

      Коментар


        Grisha написа:
        to6o hgt написа:
        Пичове, не са толкова эле HGT- тата. 29.03.2008 БОЖУРИЩЕ 0-400м - 16.1 сек. Колицата не беше подготвена эа тест-/МНОГО ЭАМЪРСЕН ФИЛТЪР, БЕЭ БЕНЭИН - А Е ЛЕШ/ Но все пак- БИВА.
        Айде айде преувеличаваш малко колега,ти го изкара по добро време от по книжка,па чак със замърсен филтър и т.н.
        Не аэ го иэкарах- БОЖУРИЩЕ е колега. Защо си толкова иэненадан - черното TIPO 2.0 16V дава 15.9 сек.

        Коментар


          !

          2000 20v turbo написа:
          А бе до няма да стигаме, но си мисля, че тука не е мястото да си чешим пръстите по клавиатурата! Щото примерно на мен пък ми казаха едни още по - големи майсторчета от ваще във Варна, че и Скайлайна е недомисен и че видиш ли ти почвал да фърля масло и една фиеста 1,1 ама малко пипана го бие! А сега де и на мен не ми се вярва ама..... Как тизвучи това? А питай си хората дето са в " час " от къде фърля масло петтака на Фиат кога, как защо, кое му е недомислено? Нали това и така коментираме тука. Може да има нещо, което не знам, което да ме предпази да не му понася на мотора и аз да не правя така, че да си го счупя примерно Ето аз в горния си пост съм писал що не съм съгласен с теб, с изказването ти и с мнението на тез дето ти били
          Тези въпросни майстори не са случайни. Момчетата правят само японски и италиански! Ако им остане време може и някой друга но рядко. Дадоха ми съвет като на приятел да се замисля по простата причина че: При тях има 4 броя браво 2.0 154коня които се правят, момчетата казаха че тази кола при МНОГО цепене хвърля масло. Не съм ги питал от каде как и по-колко! Достатъчно невъзможни коли са сглобявали и са оправяли че да знам дали да ги послушам. Може не всеки Фиат да е така но факта е че от 4 броя всичките при повече цепене хвърлят масло!Не ми е за цел да се заяждам нито да говоря против на някой колата. Но единия от тези майсторчета е работил във ФИАТ 8 години. И като си купих бравото ми предвиди всичките проблеми преди да започнат. Защото е наясно кой модел какво магарий прави.
          EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
          Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
          ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
          Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

          Коментар


            ivanko_rs написа:
            bigben_vd написа:
            Колегата 2000 20v turbo е прав за плавното ускоряване след 2200об нагоре и за дупката на четирицилиндровите мотори но според мен ако 4 и 5 бяха една идея по-бързи като предавателини числа, мисля че щеше просто да е незаменим, много рядко срещан толкова гъвкав мотор. Това е лично мое мнение и не е задължително останалите да са съгласни с мен( просто мразя обороти над 5000 )
            Колега, за какво са ти по-къси предавки?Не караш само по планински терени предполагам.А за оборотите които мразиш,мисля че си сбъркал типа двигател.Истинския безнинов атмосферен многоклапанов мотор тръгва да върви реално от 3000-3500 оборота нагоре та чак до 7000 че и по нагоре.По отговора на колегата 2000 20v turbo абсолютно съм съгласен с него че така наречените "мастори" могат да ходят у гората да правят коли,особено италиянки,защото се оказва че те дори един ангренажен ремък не могат да сменят като хората,за друго да не говорим.Дайте им на тях гоуфове и им гледайте сеира
            Ти откъде разбра, че не могат да сменят ремък? Познаваш ли ги? Или си ги виждал как работят! Когато ти изгърмиш гарнитура в 10-часа сутринта и си вкараш колата в 12-часа и в 18-часа излезе готова със нов комплект гарнитури и шлайф може да си говорим. Пак казвам няма човек който да си плюе колата, пределно ми е ясно, но все пак можем да приемем, че има хора които повече разбират от нас и можем да ги слушаме от време на време. Аз се консултирах с около 10-на човека за това браво всеки каза НЕДЕЙ. Ама те сигурно във Варна няма кой да разбира.
            EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
            Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
            ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
            Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

            Коментар


              Такааааа! Виж сега приятелю, Тези Фияти най-гадния им недостатък е, че мотора е голям и е запълнил много плътно коша=липса на място да бръкнеш и да стигнеш до някъде си за ремонт и при ремонт = на очукани пръсти и псувни и коментари от сорта "виж къде са го заврели това тъпаците". Ако на тези твои приятели си им редовен клиент те искат да не те загубят, като такъв и са те посъветвали да си купиш кола, която е по - лесна за обслужване=КУПЕ 1.8 16V /АЗ СЪЩО ГО ХАРЕСВАМ/ Ама това горното е неприлично, като довод да ти го изложат, че им се прави някоя твоя кола, ама да не е такъв Фиат "НЕДЕЙ"! За това са ти казали че хвърля масло! Сега аз нямам сервиз и не съм работил във Фиат сервиз, работил съм обаче във такъв Фиат и по такъв Фиат така, че категорично ти го заявявам - не не хвърля масло, като го цепиш, друга заигравка има със маслото. Трябва нивото му ако го "цепиш" задължително да е на мах! Щото ако това масло е в средата или към мІn помпата /маслената/е мноо корава - с мн. як дебит и ако няма нужното количество масло в картера на високи обороти продължително време изпомпва маслото от картера в главата, която също е мн. голяма, мослото не смогва да се върне по отводните отвори в картера, накъсва се масления клин по важните детайли - лагери например и т. н.,а както и по-горе казах всичко това става ако си на големи обороти продължително време и в този режим, като се накъса масления клин и колата Та затова, ако маслото ти е добро, ако е и на максимума няма проблем или при мен поне няма!Този ремонт дето са ти го направили за толкова време и е добър показател за твоите хора и не е. Да бързичко е! Но при смяна на гарнитурата и при шлайф /челосване/ на главата, ако това сте шлайфали-качественото извършване на този ремонт включва доста процедури, които ако са ги направили е практически невъзможно за това време да стане освен ако и БАТМАН не е участвал в ремонта. Твърде вероятно е просто да са ти ги спестили тези неща, но не ми се влиза в подробности, ако те интересува ще ти посоча как би следвало да протече един такъв ремонт, за да го броим за качествен. Надявам се ти не говориш, че са ти направили такъв ремонт за толкова време на HGT, защото хептен пък няма да повярвам. Такъв ремонт на този мотор за толкова време е невъзможен. Ей туй му е кофти на HGT. Ма в крайна сметка ти се съобразяваш с други неща, като си купуваш кола, а не с това колко ще е удобно на майсторите да ти я правят Сега просто искам да те посъветвам вземи от някой твой приятел едно HGT и го покарай. Докато го караш включи 5 предавка на 30 км./ч. и подай газ , ако има място да я задържиш по-дълго газ-та скоростомера ти ще отиде до над 230 км./ч.Е това сега го пробвай с Купето и пиши к"во е станало, ама честно. Може да пробваш да каркаш примерно със 120 км./ч и да смачкаш най -дестния педал :D Пробвай после и с някой друг а-л. от същия клас. Примерно аз съм идвал от Т-ще до Варна само на 5 ск. така за проба и на места съм карал с 30 на места км./ч. Никой от четиримата човека в колата не разбра, че се провежда такъв експеримент. Този същия мотор на мойта кола сега го свалям ще пробваме пак такъв ма с турбо и като го сваля обещавам да направя снимки и да го кача тук да огледат всички колко масло е охвърлял при положение, че през последната година и кусур има сигурно 4-5000 км. със всичката газ "цепен е"
              ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

              Коментар


                Абе колега ти пък, как да не хвърля маслото, ако има над 500 000 км. неще го хвърли, ами не знам, ама ако мотора е между 100-200 000 км. няма начин това да стане аз имам 1.6 на 120 000 км. е и се кара с педала до метала пък няма капка масло по мотора при положение, че е 1.6, а за 2.0 не знам просто нямам думи, все пак на хората дето не знаят да си избират колите и взимат трошки на не се знае колко км. после колите им били дефектни, не стрували тези фиати и т.н. абе с две думи смешна история
                forza la FIAT
                http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

                Коментар


                  !

                  Mоето браво беше 1.6 16V. Знам за големината на двигателя на HGT, но се опитах да ти кажа, че няма добри отзиви за него. ДОРИ И ХОРА ОТ ФОРУМА питах и те ми казаха, че не са доволни. Аз нямам лични наблюдения над този автомобил. Само съм карал, но не съм поддържал. Когато имам такава кола може да влизам в споровеи т.н. Просто ВСИЧКИ които питах ми казаха, че не са доволни, и изтъкнаха по някоя причина.Няма и аз да изпадам в подробности, аз бях се навил до безобразие да си купя браво 154 кончета, дори бях намерил, но след толкова негативни мнения ти какво би направил?Въпреки всичко браво остана любимата ми кола. Защото 2-години каране на моето браво, не сдаде багажа. А нон-стоп в обороти се караше. Сега го купи един приятел, и не спира да ги наказва. Абе в крайна сметка важното е: А ако някъде се засечем
                  EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                  Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                  ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                  Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                  Коментар


                    to6o hgt написа:
                    Grisha написа:
                    to6o hgt написа:
                    Пичове, не са толкова эле HGT- тата. 29.03.2008 БОЖУРИЩЕ 0-400м - 16.1 сек. Колицата не беше подготвена эа тест-/МНОГО ЭАМЪРСЕН ФИЛТЪР, БЕЭ БЕНЭИН - А Е ЛЕШ/ Но все пак- БИВА.
                    Айде айде преувеличаваш малко колега,ти го изкара по добро време от по книжка,па чак със замърсен филтър и т.н.
                    Не аэ го иэкарах- БОЖУРИЩЕ е колега. Защо си толкова иэненадан - черното TIPO 2.0 16V дава 15.9 сек.
                    И като черното типо дава 15.9,това не значи нищо Ако не е бутана колата ти и е с версията 147 коня няма как да даде 16.1,камо ли на божура където има лек наклон
                    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                    Коментар


                      Re: !

                      Fiat_Alfa_Fen написа:
                      Mоето браво беше 1.6 16в. Знам за големината на двигателя на ХГТ, но се опитах да ти кажа, че няма добри отзиви за него. ДОРИ И ХОРА ОТ ФОРУМА питах и те ми казаха че не са доволни. Аз нямам лични наблюдения над този автомобил. Само съм карал но не съм поддържал. Когато имам такава кола може да влизам в споровеи т.н. Просто ВСИЧКИ които питах ми казаха че не са доволни, и изтъкнаха по някоя причина.Няма и аз да изпадам в подробности, аз бях се навил до безобразие да си купя браво 154кончета дори бях намерил, но след толкова негативни мнения ти какво би направил?Въпреки всичко браво остана любимата ми кола. Защото 2-години каране на моето браво, не сдаде багажа. А нон-стоп в обороти се караше. Сега го купи един приятел, и не спира да ги наказва. Абе в крайна сметка важното е: А ако някаде се засечем
                      Да бе прав си,ама на мен сега друго ми влезна в главата,мисля да си взема такъв мотор и докато е на земята да му хакна турбинка и да го сложа на моето , само че трябва да му взема и апаратите отзад иначе това няма спиране , и исках да ти кажа , няма значение кой какво говори за мен този мотор е превъзходен и ще си го взема,преди да си взема моето брво всеки ми казваше да не си взимам фиат щот ще имам проблеми да ама аз си го взех защото много ми харесваше вече 4год го карам проблеми никакви а тези дето ме убеждаваха да не си взимам фиат с техните голфове от сервизите не излизат така че хорското мнение след мойто погребение,кой какво казва няма значение важното е ти сам да си прецениш,то ако трябва да слушаме хората , всички във голфове трябва да се возим,НЕ БЛАГОДАРЯ
                      forza la FIAT
                      http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

                      Коментар


                        Re: !

                        Наистина е така, и баща ми като ми докара Фиата всички викаха продай го, махай го, кенеф и.т.н. Ама който се качеше думите му бяха:Спри ще скоча. Много се цепеше. А за турбото може да стане, ама много трудно. Трябва ти нова кутия, окачване и още много глупости. Така че не знам. Имаше един колега от форума дето си сложи може да го питаш. Ама ти щом си в Италия няма да имаш проблеми Аз на баща ми докато му кажа за джанти и на 10-я ден имах!
                        EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                        Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                        ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                        Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                        Коментар


                          Grisha написа:
                          И като черното типо дава 15.9,това не значи нищо Ако не е бутана колата ти и е с версията 147 коня няма как да даде 16.1,камо ли на божура където има лек наклон
                          Колата си е нормална 147 коня. Без допълнителни екстри. Дори скоро смятам да е тествам пак, че това беше първи тест. Резултатите от втория трябва да са по-добри.

                          Коментар


                            2000 20v turbo написа:
                            Докато го караш включи 5 предавка на 30 км./ч. и подай газ , ако има място да я задържиш по-дълго газ-та скоростомера ти ще отиде до над 230 км./ч.Е това сега го пробвай с Купето и пиши к"во е станало ама честно. Мо е да пробваш да каркаш примерно със 120 км./ч и да смачкаш най -дестния педал :D Пробвай после и с някой друг а-л. от същия клас. Примерно аз съм идвал от Т-ще до Варна само на 5 ск. така за проба и на места съм карал с 30 наместа км./ч. Никой от четиримата човека в колата не разбра, че се провежда такъв експеримент. Този същия мотор на мойта кола сега го свалям ще пробваме пак такъв ма с турбо и като го сваля обещавам да направя снимки и да го кача тука да огледат всички колко масло е охвърлял при положение, че през последната година и кусур има сигурно 4-5000 км. със всичката газ "цепен е"
                            аз да попитам - каква разлика очакваш от купето и двете имат шашма на вала - вариатор с който това което казваш е постижимо и за двата ДВГ аз съм го правил с купето и е така както си написал за ХГТ - единственно след 200 по бавничко ускорява карай такова купе па тогава пиши
                            fiat coupe 1.8 16v

                            Коментар


                              Браво 16.1, Типо 15.9. И са сток, а? Хм, странна работа по каталози им дават повечко, надушвам скрити жокерчета

                              Коментар


                                rbk написа:
                                Браво 16.1, Типо 15.9. И са сток, а? Хм, странна работа по каталози им дават повечко, надушвам скрити жокерчета
                                Каталога няма нищо общо с реалноста,и на 1,6 му дават макс. скорост 184 пък прави повече,и съм сигурен че данните по каталог ще ги бия с много в реални условия,това е нуспорим факт който всички знаем,пример;видях изказвания че браво 1,6 на 3та прави 132,с моето съм правил 150 километржа ми отчита със 6км повече което е допустимо за всички автомобили , бравото си е сток, така че каталози не гледай,всичко е на пътя
                                forza la FIAT
                                http://gorata.net/f.php?f=dani_bravo

                                Коментар

                                Working...
                                X