Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво HGT срещу Алфа 155, 2.5 V6.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    2000 20v turbo написа:
    . Сега ще доуточня, че Алфата беше 2.5 ТД - 125 к.с. и с въртящ момент като на товарен автомобил и на "купенце" от 155. Алфата беше и с ел. управляема нафтова помпа. Карайки колата си мислех, че няма автомобил който ще и е във възможностите на ускорение. Колата ми даваше и повод за такива мисли просто усещането вътре беше убийствено!Воден от тези погрешни впечатления си позволих да я пробвам с Вектра 1,6 - доста добре подобрена - примерно по - вървяща от Типо 2.0 16 клапанно, май беше с валве /поне не си признаха хората за това/, но беше с раздвижни шайби на валовете и т.н /типото де/. Та вектрата го "разстреля" няколко пъти. После както и аз си внушавах, как много ми върви Алфата и как ще ми строши врата, като и смачкам най - десния педал Вектрата "разстреля" и мен.
    Хихи, тука хванах нишката Говориш за едно червено Типо със жълт мотор от Русе :D Всичко му беше стандартно по мотора, нищо че беше с раздвижни колела.Но имаше проблем с вървежността заради дюзите, смисъл не вървеше така както трябваше.
    sigpic
    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
    475HP 11,5/1,9/191
    YouTube

    Коментар


      За същото Типо става въпрос наистина :D Мен ми хареса ама.... Та по същество! В неделя 23.03.2008 год. летището в с. Острово /10-12 км. от Разград/ Ще се проведат тестове - легални, организирани от клуба в Разград - при хубаво време естествено. А иначе по темата може там да поговорим иначе май стана работата спор от детска градина "Калина Малина"
      ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

      Коментар


        Я малко да доуточня за това червено Типо ,щото беше моето и аз бях тоз дето караше Значи колата не вървеше като хората от два месеца ислед посещението ми в Попово продължи с проблема още 4-6 месеца без да се разбере точно какво и е.В крайна сметка излезе че бензиновата помпа се е предала и като я смених си тръгна наистина както трябва.По въпроса за вектрата на Кольо само мога да кажа че беше много бутана без значение че е 1.6 16кл но не е екокенеф.Тази кола нямаше ограничител на оборотите и затова няколко пъти къса ремък и последствията след това бяха Колега 2000 20v turbo ,ти хубаво предлагаш драг,ама мене той не ме влече толкова.Нямате ли нещо,някоя пистичка там да се пробваме,ама да не е за картинг че с Дедъра трудно ще маниврирам на такова трасе Колега Bobi__33 аз съм карал Алфа 155 2,5 V6 и мога да ти кажа че Типо Седичи я отвява като кисела краставица,просто Алфата не върви пред Фиата,това е истината,но пък с петак на Фиат там вече незнам какво ще е положението
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          Значи калата на човека от Попово е наистина една от кадърно направените коли в БГ и ограничител си има. Верно, че няколко пъти , но не е от ремък! Сега е в страхотна форма тъй, че ако Типака вече си върви мое пак да си сверим часовниците :D Пък писта имаме, но само картинг !А и имам нужда от помощ трябва ми дибитомер за 2000 20 в турбо или ми трябва инфо дебитомера с № по БОШ 0280213514 на каква друга кола се слага освен на Фиат Купе и Капа Купе 2000 20 в т ПОМООООЩ... Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
          ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

          Коментар


            ivanko_rs написа:
            Колега Bobi__33 аз съм карал Алфа 155 2,5 V6 и мога да ти кажа че Типо Седичи я отвява като кисела краставица,просто Алфата не върви пред Фиата,това е истината,но пък с петак на Фиат там вече незнам какво ще е положението
            Предполагам, че е така както казваш, но сигурен ли си, че Алфата е била напълно в час? Щото тия шестаци на Алфа си имат някои капризи и лесно спират да вървят.
            Alfa 33 1.5 '85
            Alfa 33 1.6 SW '92

            Коментар


              2000 20v turbo написа:
              За същото Типо става въпрос наистина :D Мен ми хареса ама.... Та по същество! В неделя 23.03.2008 год. летището в с. Острово /10-12 км. от Разград/ Ще се проведат тестове - легални, организирани от клуба в Разград - при хубаво време естествено. А иначе по темата може там да поговорим иначе май стана работата спор от детска градина "Калина Малина"
              Колега кой ти каза че тия гонки са легални. Не са легални гонките така си мислите. Просто си имаме договорка с органите на реда. Да не караме като диви в градчетата наоколо, а да си правим кефа на пистата на Бай Тошо край с.Острово. Днес наистина стана един великолепен празник. Бяха се събрали много хора с бензин в кръвта, но мисля че не на това място трябва да обсъждаме тази тема.
              Луд фен на ФИАТ ТИПО 1.6i.e DOHC

              Коментар


                Не знам за алфата,защото не ми се е заяла. Знам само че разбих снощи мита за Астра 136кс с мойто ХГТМясто Елин Пелин - гара Елин Пелин дължина на отсечката 4,5кмРезултат: 1,5 дължини (горе долу) пред астрата и скорост 218км/ч в края на отсечката Ще я продавам или ще се пребивам с тая нова любовница :D Повече никога такива изпълнения - лентата е тънка като конец
                HGT 2.0 20V

                Коментар


                  Какъв е този "Астерикс" 136 коня бе колега? 2000 или 1,8 кубика е? Мисля, че 2000 куб. екосмех на Опел го няма на "Астра"! Иначе резултата е ясен! От орлите само 150 коньовите са интерес за ХГТ
                  ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                  Коментар


                    2000 20v turbo написа:
                    Може би аз не съм видял ма кои дни стават тези гонки?А пък в големия гараж ако е и АСТЕРИКСА /АСТРАТА/ гледам много циганчета има под капака, че и на него му прилича да го сверим с една куца Мареа а?
                    Астерикса вече отдавна не е стокама и сток пак вървеше повече МНОГО повече от 2000 20V - говорим за атмосферкаа тука колегите от Пазарджик могат да потвърдят че вече и една МАРЕА от 1 седмицаимам в гаража ... верно тя е Уикенд - голяма, тежка ама ако държиш специално за теб АСТЕРИКСА ще му бъдат върнати заводските настройкии ще се пробваш с тази бърза Мареа дето я имашпояснявам че двигателя на АСТЕРИКСА е 1.9 16V същия като на Алфа 147/159 и другите там... и ТЕМАТА ПО ДЯВОЛИТЕ БЕШЕ ЗА HGT и 155 V6А НЕ ЗА СЕДИЧИ И ЕДИ КВО СИ ИЛИ АСТРА И ЕДИ КОЕ СИ в тоя форум винаги никой не мое да бъде затапенпри това с неоспорими фактии винаги се вадят някакви скрити карти като СЕДИЧИ и други ...баси
                    Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                    Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                    Коментар


                      Bravo 1.6 16v написа:
                      колеги аз съм с дърпал с такава алфа(една червена) и нямаше шанс.Около кола и половина я дръпнах.Тромава е
                      Не, че нещо, ама много искам и мен да ме оставиш зад теб, колата е и със същият мотор, и е червена
                      2.5 V6

                      Коментар


                        crazy_dude_ написа:
                        Bravo 1.6 16v написа:
                        колеги аз съм с дърпал с такава алфа(една червена) и нямаше шанс.Около кола и половина я дръпнах.Тромава е
                        Не, че нещо, ама много искам и мен да ме оставиш зад теб, колата е и със същият мотор, и е червена
                        Къде бре . Ти знаиш ли колко върват тез 1.6 , то вр6, то 130кс.с дизели, сигура и некое порше ша падне точно от тоз двигател. Извинявам се ако съм объркал колите по-горе :P :D .

                        Коментар


                          Да де, знам, че ще падна, ама искам да се пробваме Оня ден на Божура, едно същото браво завърши 2 сек след мен, пък ще видим
                          2.5 V6

                          Коментар


                            ДИСТЕФАНО, гледам бая постове имаш по форумите с негативни изказвания за този петтак на фиат . Казваш че и бая мъка имало на тоз свят ма да не е някое такова ФИФИ да те умъчнява от време на време теб, че толкова " не вървят, бавно се развъртат, мудни са и ....... тези мотори на Фиат?" Верно, че темата беше за 2,5 В 6 и ХГТ ма тя думата дума отваря. Значи в статистиката на една такава Мареа от такива сверки имат неприятни спомени Голф 2,0 ГТИ, 1,8 ЖР, ЕКЛИПС 2,0 16 В /150 К.С./, АЛФА 156 2,0 И 1,8 т.с., БМВ 320 и сега със следващата марка ще включим в темата и едни др. хора фенове на ОПЕЛ, мои приятели /поне аз така ги приемам/ тамън ще ме коригират, да не прекалявам. Та има и Вектра 2,0 16 в 150 к.с., Астра комби 2,0 16 в 150 к.с., като за астрата искам да доуточня, че там нещата - кантар няколко пъти бие Фиата, няколко пъти бие Астрата, но последните 3 /три/ старта са в полза на ФИФИ, разстоянието най - често е 7-800 метра, трасето е баир - на горе. Сега за бъдещите гости тук във форума ще си призная , че има ли, имаше ли как да кажа не знам една Калибра 2,0 16 в "150 +++" к.с. това в кавичките го пишеше на багажника и, тази Калибра вървеше мнооооо повече от въпросната Мареа признавам си даже, че на горното разстояние ме пускаше около две коли напред и за 7-800 метра свършваше 2-3- коли пред Мареята. Мисълта ми беше колега ДИСТЕФАНО, че се включих въобще в тази тема заради изказванията как не вървял този Фиат и как даже и печките го биели, и 1,7 т.с. Алфи и те го биели..... Та къде точно казваш в Пазарджик и кога си сверявате часовниците А! Тя колата си е твоя и квото решиш това ще си правиш с нея ма не пипай новите настройки нищо че не е сток
                            ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                            Коментар


                              много съм щастлив че си се нагърбил с тежката задача да ми изчетеш постовете за този моторно явно не си обърнал достатъчно внимание и си мислиш че всичките ми мнения са негативние ще ти дам за задача да намериш един мой пост от предигодина и нещо където пише "Този петак например за поддържане на висока скорост е супер. Шпоркаш си с 180 км/ч и двигателят не се тормози" ... или нещо от сорта бешеа и истината е че още много отдавна се нарадвах на този Фиатов двигатели до преди 3 години пишех само суперлативи за него за справка можеш да намериш някои по-стари теми в Алфа форумаподсказвам : 145 срещу Браво ... и там доста запалено защитавах Браво HGT ... но колегите от Алфа форума още тогавапреди около 3-4 години показаха че 145 QV върви доста повече от 155 20Vи то във всички възможни дисциплини ... говоря за тестове на живо ...нямам за задача да се заяждам тук във форумасрещите в Пазарджик са всяка събота от 16:00а тези на пистата са в неделя от 12:00в който от двата дена решиш да дойдеш заповядай ... ще те чакам ... Поздрави и ноу хард фийлингс
                              Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                              Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                              Коментар


                                OK
                                ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

                                Коментар

                                Working...
                                X