Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел срещу Бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    деЦка радост шарени бонбонки му викахме на времето !Дръпки ,трътки ,пишки нямате ли да си играете ....то явно затова в тоя раздел няма модератор ,в деЦкият кът никой не гледа тая енергия дето я имате я оползотворете за нещо градивно и полезно
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      и да караме влакове сичките...
      Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

      Коментар


        tomazo написа:
        :то явно затова в тоя раздел няма модератор ,в деЦкият кът никой не гледа тая енергия дето я имате я оползотворете за нещо градивно и полезно
        А аз тъкмо щях да питам кво става с модераторите Колеги не се излагаите така с тези глупави спорове!!!
        http://vbox7.com/play:9726159a

        Коментар


          eliie написа:
          А аз тъкмо щях да питам кво става с модераторите Колеги не се излагаите така с тези глупави спорове!!!
          ко сте зарипали всички за модераторите фе? като конски мухи сте...
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            Ами иначе винаги се намира някои да развали темата като тука Ти не искаш ли?
            http://vbox7.com/play:9726159a

            Коментар


              eliie написа:
              Ами иначе винаги се намира някои да развали темата като тука Ти не искаш ли?
              Темата е развалена още със замисъла си миличка! Модераторите са за да следят да няма дублиране на теми , и ако трябва да си говорим честно - трябваше да изтрият тази полюция още с пускането й.Ама аз съм съвсем друга бира...така , че... дийиии
              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

              Коментар


                nikki_sixx написа:
                eliie написа:
                Ами иначе винаги се намира някои да развали темата като тука Ти не искаш ли?
                Темата е развалена още със замисъла си миличка! Модераторите са за да следят да няма дублиране на теми , и ако трябва да си говорим честно - трябваше да изтрият тази полюция още с пускането й.Ама аз съм съвсем друга бира...така , че... дийиии
                Също и следят за добрия тон, миличък! А и темата ми се струва интересна
                http://vbox7.com/play:9726159a

                Коментар


                  eliie написа:
                  А и темата ми се струва интересна
                  ...прости невежеството ми , но кое точно е интересното на темата? Пак казвам , че ако беше по друг начин формулирана - можеше и да е интересно! обаче с някакво изхвърляне от рода на "кое е по-добре" , без даже да се уточнява за какво всъщност ще е по-добре...Ами...на мен поне не ми е интерсно.Някой се изцепи по едно време колко мощ давала нафтата на двигателя...хм!?Ами ако наистина даваше толкова мощ , ракетите щяха да ги изстрелват с дизели , и щяха да бичат с нафта до...Марс (примерно) , а нямаше да се корат от де да намерят пари за керосин. Разбираш ли ме на къде бия изобщо?Темата се изчерпа още на 3-та страница...и е абсолютно безумие да се спори за неща които практиката и фактите са доказали отдавна.На теб - цунки...и да караш внимателно!
                  Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                  Коментар


                    Ето и линк към обещаната информация за въпросната 908-цаhttp://www.peugeot.bg/?page=site_sport&view=908
                    .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                    Коментар


                      Така колеги , ето и какво имах предвид в началото на темата , като имах предвид че после ще споделям и давам инфо , последните постове бяха доста неприятни , по принцип излизам трудно извън релси ама...............вече няма значение . Единствено все още с добър тон искам да помоля и останалите съфорумци да не отправят подобен вид предизвикателства и малко по-сериозно (това не е признак или изява на слабост или слабохарактерност , а просто добро възпитание и все още някакво уважение , което не виждам все по-често отсреща).Държа да отбележа , че не съм против бензиновите агрегати , а по скоро исках да видя на кой , как , за какво и какви доводи и примери може да даде в защита на едното или на другото. Това е сравнение на два агрегата на Пежо (искаше ми се да е на фиат ама...) , подтикнато да се осъществи от същата тема "Дизел с/у Бензин" и наистина са успели да ги докарат еднакви във всяко едно отношение.Моля коментирайте , но разумно . Обещавам да дам още много инфо ...........................Модел .................................... RC..................................................RC.........................Двигатели................ ...........................................Вид.... ............................. ......[color=green]..Бензин4-цилиндъра / два разпределителни вала / 16 клапана...................... "Обща рампа" с директно впръскване...........................Обем (кв3)............................... ..........1997.............................2168................Филтър за твърди частици (FAP)........не...............................да...............6-степенна скоростна кутия / скоростен лост+бутони за управление на волана.................Максимална мощност........................................... .К.с. (DIN)................................ ........180........................... 175..............................................KW.. ..........................................133............................ 129.........................Максимален въртящ момент........................................Nm.. ................................ .......202............................ 400........................Технически характеристики........................от 0 до 100 Км/ч ............................6 сек. ........................6 сек..........................Максимална скорост......................230 Км/ч ...................230 Км/ч............................от 0 до 1000м.............................26 сек. .....................26 сек....................................Разход......... ...................................Смесено (л/100 Км)................ ......7,7......................... 4,9...............................Емисии на CO2 (г/Км)................ .....183 ........................132..................................Аеродинамика.... .......................Подвижен спойлер с ход от 40мм.................................Тегло........ .........................................Tегло (кг)................... ......900........................ 950..............със зелено е бензиновия двигател , а със синьо е дизеловия двигател П.П. Ето и от 0 до 100 , и време за 1000 метра :D
                      .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                      Коментар


                        nikki_sixx написа:
                        idm написа:
                        и едни корабостроители та са откънахме по тъча..............
                        Аз за туй карам с платноходката...
                        Я за ко си карам подвидницу!ХАХАХХАХАспорът е безмислен ,трябва да се изтрие темата!поне според мен и без това разговорът излезе от добрия тон!
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар


                          "ivanko_rs"- Като си купуваш в момента много хубавичка кола, нова, бензинова, нормална (не някое супер спортно возило! - примерно мазда РХ с ванкел), стандартния турбиниран бензинов мотор колко конски сили е? Макар, че турбо бензинов мотор в нова кола е лукс. Това съм го дискотирал много в първата тема, която съм я заформил аз, подобие на тази.- Защо Доускорението на СААБ 93 АЕРО, които в този си модел за първи път вграждат дизелов двигател на Фиат (новия), доускорението от 80 до 120км/ч е едно и също, като дизела е 1.9 а бензиновия е 2.8?
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            Predatorsi написа:
                            nikki_sixx написа:
                            idm написа:
                            и едни корабостроители та са откънахме по тъча..............
                            Аз за туй карам с платноходката...
                            Я за ко си карам подвидницу!ХАХАХХАХАспорът е безмислен ,трябва да се изтрие темата!поне според мен и без това разговорът излезе от добрия тон!
                            Колега , просто погледни един пост над твоя :D
                            .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                            Коментар


                              ivan_enchev написа:
                              Predatorsi написа:
                              nikki_sixx написа:
                              idm написа:
                              и едни корабостроители та са откънахме по тъча..............
                              Аз за туй карам с платноходката...
                              Я за ко си карам подвидницу!ХАХАХХАХАспорът е безмислен ,трябва да се изтрие темата!поне според мен и без това разговорът излезе от добрия тон!
                              Колега , просто погледни един пост над твоя :D
                              Сега погледнах писал съм повреме на изпращането на твоя пост!Извинявам се колега!Но мисля,че си съгласен -това е форум и сме тук за да си помагаме ,както казаха вече някои колеги!Щом си писал отново значи е така и си съглазсен,според мен де! :D
                              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                              Коментар


                                nikki_sixx написа:
                                eliie написа:
                                А и темата ми се струва интересна
                                ...прости невежеството ми , но кое точно е интересното на темата? Пак казвам , че ако беше по друг начин формулирана - можеше и да е интересно! обаче с някакво изхвърляне от рода на "кое е по-добре" , без даже да се уточнява за какво всъщност ще е по-добре...Ами...на мен поне не ми е интерсно.Някой се изцепи по едно време колко мощ давала нафтата на двигателя...хм!?Ами ако наистина даваше толкова мощ , ракетите щяха да ги изстрелват с дизели , и щяха да бичат с нафта до...Марс (примерно) , а нямаше да се корат от де да намерят пари за керосин. Разбираш ли ме на къде бия изобщо?Темата се изчерпа още на 3-та страница...и е абсолютно безумие да се спори за неща които практиката и фактите са доказали отдавна.На теб - цунки...и да караш внимателно!
                                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X