Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дизел срещу Бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ivan_enchev написа:
    .... , а ако искаш да ме наречеш лъжец , тва вече е друга тема , ти си първия за 20 и много години , който може би ми казва , че лъжа....
    Аз не вярвам,че във форума сме се събрали да се лъжем. Но да си кажа честно и на мен ми е странно как 1.9L атмосферен дизел е успял да победи 1.6/16V бензин. Гледах им даните в нета и видях, че Тигра-та има сериозно предимство и в ускорението и в максималната скорост спрямо Пежо-то. Но пък от друга страна от както гледах "Досиетата X" вече вярвам във всичко.
    SEAT Leon Cupra 300
    Triumph Street Triple 765 R

    Коментар


      Колега енчев,защо трябваше на 7 стр. да напишеш че трябва да даваме реални истории при съревнование между бензин и дизел?Както каза и колегата .тогава сигурно щеше да стигне темата само до 2 стр.Също съм съгласен и с колегата charlie с мнението му за надпреварата между тебе и тиграта.Защо ли,защото карам служебен партнер 1.9 ЧИСТ ДИЗЕЛ 69 коня и знам много добре колко върви.И не ми обяснявай как не му мърдала температурата,пру ръчкане лятно време да не пада под 3000 оборота отива на 95-100 градуса,т.е. първата и втората черта след 90.Този мотор е роден мъртъв Аз ще ти дам една историйка тогава да видим как ще я възприемете вие с дизели.Та значи префаления Туарег V10 с Рено 5 1.7 турбо около 150 коня.Та този гъзар с този Туарег направил няколко изпреварвание в стил "аз съм гъзар и карам Туарег и трябва да ми правите път" защото да ме извиняваш ама всичките които карат подобен род машини са такива(не казвам че има изключения и ти си може би едно тях) преди моста на Бяла посока Русе.След преминаване на моста се захапали двамцата и на уширението за известния Беленски баир на двете ленти били един до друг.И така до 190 км/ч нагоре,след това Реното дало газ и изчезнало,а Туарегчето си останало на 190 и точка в огледалото за задно виждане.Следвали още няколко опита до Русе и накрая засрамен от невъзможноста на супер скъпия и луксозен джип да бие една въшка за 2000лв карал чинно последните 30км със скорост от 120-140 км/ч за Реното до Русе.Ще спомена също само че нямам време да я разказвам цялата история за същия човек ,но в момента има Ланча Делта ХФ Турбо 190кс,срещу последен модел Мерцедес S500,резултата бил още по фатален Колега tomazo ,типото на Ици се движи от 8 месеца дори си навъртя и пробега за разработка от 900км като ходихме даже до писта Калояново до Пловдив.Само му се случи едно леко излизане в една канавка и малко усукахме кулера,но вече е оправен.Мога да кажа че такава кола няма Идеята ми е моя мотор да стане нещо подобно
      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

      Коментар


        charlie написа:
        ivan_enchev написа:
        .....където на дистанция 15км мачках една Тигра 1.6 16 Винтила с една от колите на жена ми , а именно Пежо 306 1.9 ама много чист дизел ...
        темата е длъжка и леко безмислена (според мен), та затова не съм я чел цялата - ма това ме уби - дай го това толко вървежно пежо атмосферен дизел, да го видиме и ние, и да му се порадваме инчае един от основните "козове" на дизела въртящия момент, е затворен в толкова тесен диапазон от обороти, че при равни други условия (мошност, тегло), дизела е обречен да падне. а ако не се лъжа дизеловите мотори са и малко по-тежки от алогични като мощност бензинови...
        Ами ако колегата е прочел един от моите постове - а именно този с клипа ще види какво прави моето Типо 1.6 срещу Пижо 405 1.9 дизел-Мисля че тази Тигра не е била в час нещо Дай го насам тоя дизел да го накажа с чист 1,6 бензин без никакви промени откъм мощност по него!Ако си навит ела до Пазарджик и ще се пуснам с това Пежо-ето има официална покана да се пуснем!Не си мислете че се заяждам,но лично съм бягал такова Пежо на повече от 400 метра(с такъв двигател)Не казвам че колата ми е вървежна-все пак само 90 коня-но все пак бие такъв дизел 1,9 на Пежо
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          VooDoo написа:
          ivan_enchev написа:
          .... , а ако искаш да ме наречеш лъжец , тва вече е друга тема , ти си първия за 20 и много години , който може би ми казва , че лъжа....
          Аз не вярвам,че във форума сме се събрали да се лъжем. Но да си кажа честно и на мен ми е странно как 1.9L атмосферен дизел е успял да победи 1.6/16V бензин. Гледах им даните в нета и видях, че Тигра-та има сериозно предимство и в ускорението и в максималната скорост спрямо Пежо-то. Но пък от друга страна от както гледах "Досиетата X" вече вярвам във всичко.
          Пак четете ама само между редовете. Става въпрос за 15 км , и не загрява и варви яко , 306-ца е а не 405-ца или пък партнер , защото колега ако си се интересувал какъв е диферинцяла и скоростната кутия на партнера , щеше да знаеш що не ти върви и що загрява , има разлика , стига с тея 0-100 и 400 метра , повтарям се ама пак ще го кажа има и друг вид гонки , а ако ваобще си правите труда да четете и по малко да дрънкате щяхте да прочетете , че пежака е в краш ( яко катастрофирало , карах го аз и вс. стана заради една тъпа маслина дето си мисли че с голф 3-ка 1.8и кара Ламбо и може да не спира на стопове) , даже предложих да го видите на снимка след краша А на въпросната гонка имаше 6 души , един пежак и една прецакана тигра.Извинете ме ама тиграта не държа и 12 км на 180 постоянна скорост.А ако на някой продалжава да му е интересно на някой италфест може да поразпитате свидетелите , а ако има желаещи в момента го продавам тва пежо , купете си го , оправете си го и си доказвайте квото си искате , ок :D
          .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

          Коментар


            Коментар


              ivanko_rs написа:
              Ще спомена също само че нямам време да я разказвам цялата история за същия човек ,но в момента има Ланча Делта ХФ Турбо 190кс,срещу последен модел Мерцедес S500,резултата бил още по фатален
              Абе то и мишо-обущаря се дърпа с изтребител и го би с една дължина, въпреки че самолета беше над 100 000 конски сили, ама ми се струва с тая история с джипа и реното, и после мерцедеса с/у делтата , малко почваш да ни хващаш за канарчета. "след 190 джипа не могъл повече, а реното газ - и точка в огледалото..." все едно каза реното включило втора и да го нема.... на туарега максималната скорост му е 240 електронно ограничена, а реното ако полети с повече от 180 , първата канавка е негова, предвид характеристиките на окачването му. ако говориме за бутани коли, може, но пак ми е съмнително, ама за нормални.... а както стана въпрос и в други теми и мнения - задкормилното устройство има значение Така и не разбрах защо като стане въпрос за турбодизелов мотор, се хващате за турбината като удавници за сламка? Не помня кой сам си го каза: въртящия момент на дизела е ограничен в определени обороти. значи на бензиновия мотор му пречи че няма турбина, а на дизеловия не може да му пречи това че е ограничен в определени обороти, така ли излиза? То и аз съм виждал как състезателен форд фокус дръпна на едно порше карера черно така, както самото порше дръпна на тролея, в който бях, а той тръгна като за последно - ток до ламарината, ама тва с реното 5 мисля че минава в категория "истории от 1001 нощ". отивам да ям вафли.

              Коментар


                ivan_enchev написа:
                charlie написа:
                ivan_enchev написа:
                .....където на дистанция 15км мачках една Тигра 1.6 16 Винтила с една от колите на жена ми , а именно Пежо 306 1.9 ама много чист дизел ...
                темата е длъжка и леко безмислена (според мен), та затова не съм я чел цялата - ма това ме уби - дай го това толко вървежно пежо атмосферен дизел, да го видиме и ние, и да му се порадваме инчае един от основните "козове" на дизела въртящия момент, е затворен в толкова тесен диапазон от обороти, че при равни други условия (мошност, тегло), дизела е обречен да падне. а ако не се лъжа дизеловите мотори са и малко по-тежки от алогични като мощност бензинови...
                Ами чети я цялата , не е безмислена , а всеки чете това което му харесва , и да такава гонка м/у тиграта и пижакса имаше и мачкането беше голямо - на главен път Стара Загора-Нова Загора , ама май на никой не му харесва тоя факт , ами не мога да ти го дам щото е блъснато от една разбирачка на тема Бензинов голф , ама мога да ти покажа снимки след краша.
                Не се чуваш какво говориш или тоя/тая с тиграта не е разбрал/а че се гоните А също може и тиграта да е била много измъчена Тиграта е близо 110 коня а пежото е 68 мисля,не знам в какви филми си се вкарал
                ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  ivanko_rs написа:
                  Ще спомена също само че нямам време да я разказвам цялата история за същия човек ,но в момента има Ланча Делта ХФ Турбо 190кс,срещу последен модел Мерцедес S500,резултата бил още по фатален
                  Абе то и мишо-обущаря се дърпа с изтребител и го би с една дължина, въпреки че самолета беше над 100 000 конски сили, ама ми се струва с тая история с джипа и реното, и после мерцедеса с/у делтата , малко почваш да ни хващаш за канарчета. "след 190 джипа не могъл повече, а реното газ - и точка в огледалото..." все едно каза реното включило втора и да го нема.... ако говориме за бутани коли, може, ама за нормални.... Така и не разбрах защо като стане въпрос за турбодизелов мотор, се хващате за турбината като удавници за сламка? Не помня кой сам си го каза: въртящия момент на дизела е ограничен в определени обороти. значи на бензиновия мотор му пречи че няма турбина, а на дизеловия не може да му пречи това че е ограничен в определени обороти, така ли излиза?
                  Колкото и да ти се иска дизела никога няма да бъде бегачка,а икономичен вариант,никой не си купува дизел за ръчки,а да му харчи малко нали?
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    deadairplane написа:
                    ivan_enchev написа:
                    Дай да се дръпнем като се запролети по прохода Шипка , изкачване и спускане , ако искаш ще се гоним а ако искаш може и сингъл , после да съпоставяме времената
                    ivan_enchev написа:
                    Да и се уморих вече от играчи на 400 метра по пътя (писна ми да ми са напъват , да прегряват да ми сечат пътя и т.н. простотии) , вече няколко изгоряха след като се опитват да ми се правят на Колин Мкрий по второ и трето класни пътища и с това застрашават не само моя но и този на жена ми и останалите пътници с мен ЖИВОТ
                    Започваш да си противоречиш вече. Между другото защо не си мерите оная работа на някоя писта където ще си бъдете само вие? Не на Шипка не на първокласния път Стара Нова Загора. На пистата можете и на 400 метра ако искате и на 400 000 метра проблема си е ваш. Защото на мене наистина ми писна от състезатели дето се опитват да утрепят сина ми жената и мене.Сега по темата може ли да сравнявате ТИР с Ферари, с първото не можеш да се състезаваш а с второто не можеш да си вършиш работа. Всеки ще си защитава това което му е важно за момента. Всеки младок ще се прави на състезател а всеки семеен ще гледа да си върши работа. Тука сравнение е невъзможно. Аз лично карам на газ че е евтино, за мене бензина е по добър защото дизела не може да се направи на газ. Ей ви един довод опровергайте го ако можете.
                    1.Чакай малко що да си противореча , по въпроса за шипка ,винаги може да се уреди едно затваряне , поради неизвестни причини. 2.Дръпката по първокласния път Стара - Нова загора беше инцидентна , та ми беше писнало от тъпия опелджия да ме изпреварва и да ми бие спирачки и най накрая като го захапах детето си изцапа памперса , а не е уговорена гонка , прости ни настигна и ни позна и реши пак да го избива на комплекси за много вървежния опел 1.6 16В , баси. 3.Кой ти каза че дизел не върви на газ (метана не е ли вид газ) ? Да успокоя всички които , мислят че като карам джипара се мисля за гъзар , напротив знам какво карам , знам как съм си изкарал парите за тези коли , знам колко и как върви , не сам комплексар и никога не ме е избивало на комплекси и не смятам , че трябва да доказвам на някой нещо , когато е трябвало съм се доказал .Аз също возя жена си (която в момента е бременна в 9-ти месец) , но не съм простил на никого , нито някога ще простя на някой , който по някакъв начин застрашава безопасноста на спътниците ми.
                    .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                    Коментар


                      ogi28b написа:
                      ivanko_rs написа:
                      Ще спомена също само че нямам време да я разказвам цялата история за същия човек ,но в момента има Ланча Делта ХФ Турбо 190кс,срещу последен модел Мерцедес S500,резултата бил още по фатален
                      Абе то и мишо-обущаря се дърпа с изтребител и го би с една дължина, въпреки че самолета беше над 100 000 конски сили, ама ми се струва с тая история с джипа и реното, и после мерцедеса с/у делтата , малко почваш да ни хващаш за канарчета. "след 190 джипа не могъл повече, а реното газ - и точка в огледалото..." все едно каза реното включило втора и да го нема.... на туарега максималната скорост му е 240 електронно ограничена, а реното ако полети с повече от 180 , първата канавка е негова, предвид характеристиките на окачването му. ако говориме за бутани коли, може, но пак ми е съмнително, ама за нормални.... а както стана въпрос и в други теми и мнения - задкормилното устройство има значение
                      Шшшшш аз съм го виждал туи Рено и колкото и да ти се струва невярвно грешиш!!!! Иванко не спомена че Реното е много ама много бутано!!! Ако не вярваш поразпитаи тук там то замина за Бургас пича го продаде. И сега има Делта турбинирана която е със заводски двигател 192 коня неговата е около 215..220( не е качвана на Дино просто за толкова е писан Чипа ) и те така. Ка си голям фен на Туареците и кат им знаеш колко им е максималната скорост виде ли аджеба колко тежи тоз киутюк?

                      Коментар


                        Не ми е ясно де го видя тоз Туарег че има ограничител и то на 240 чак бахгоо Я напреи една сверка тукаhttp://www.autoweek.nl/carbasedata.p...cache=noмаи маи не може изобщо да вдигне 240 камоли да го ограничават на толкоз!Пък и Иванко излишно уточни Беленския баир( които е минавал го знае ко представлява )!Те ваще трактори точно там умират ве с тоз големия въртящ момент кат ми скимне винаги си прааяя мезелъци с такиа печки намалям на 60 на път със завои където не може да ме изпревари някоя движеща се зад мен Печка. И такаааа 3та и довижданеееееее не на точно ам хич го губя в огледалото. Тъи че.........

                        Коментар


                          Г-н оги,почна да ми падаш в очите като изтърван изтребител в свредел Второ за този Беленски баир за който говоря е доста стръмен и е със няколко доста кофти завоя ,а е дълг 4.5км За това рено недей да ми спориш като незнаеш що за кола е Ако си забелязал кубатурата която съм написал(1.7) щеше да разбереш че Реното е с друг мотор,пак френски ,само че от Волво 460 Турбо.Обаче си толкова самодоволен и заслепен от гняв да се доказваш че не видя нищо от това което написах Колата е с вдигнато налягане на турбината и затова е около 150-160 коня.А искаш ли да ти кажа че това Рено върви с Инфинити незнам си кой голям мотор с 250км/ч от Девня до Варна и пичовете в джипа бяха ей тъй Имахме си разговор после на първия светофар.Колата е продадена и в момента е в Бургас.Така че поразпитай за черно Рено 5 Турбо ,да видим какво ще ти кажат.По другата гонка Г-н дизел,тази Ланча в момента се продава така че съшо не е проблем да се види.Нея лично съм я карал и да се посере всеки 8-ак турбодизел не може да върви като нея,а е само с чип.И не почвай сега да ми спориш колко била станала Всеки запознат знае че само с чип може да отиде от 190 на около 220 коня
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            Г-н Енчев,почна да си противоречиш.Въобще не ми пиши за диференциали и т.н.,защото тоя мотор 1.9 е кенеф и както казах е мъртво роден Ти ще вдигнеш с него 180 по Витиня надолу към Ябланица Какво почна да ми говориш за някакви дръпки по 15км на магистрала точно като някое пишлеме взело книжка вчера и решило да доказва колко голям състезател е Колегите както и аз ти го казахме,като искаш си има писти ,отиваш и караш без да застрашаваш никой Ама ти понеже си голям фен да се заядаш с някого по пътя и после на човека колата се счупила.Има Божурище има и Калояново,айде да видим колко върви дизел ТАМ,къде всичко е обезопасено и няма да има случайни жертви или тоя ми излезе и аз намалих и т.н.Относно за греенето явно не си запознат добре с циклите на дизела и бензина иначе щеше да ти е ясно че при натискане дизела почва да грее много повече За съревнование на Шипка мисля че просто се излагаш,мислиш че имаш някакъв шанс Особено срещу кола 4х4 Турбо бензин Не ми отговаряй няма смисъл Както казах темата за мене се изчерпа,ако някой има преложение за дръпки(а вече има три) да дава да видим какво ще стане П.П. Това пежо 306 1.9 Д му дават 162км максимална скорост с тези скорости за които говориш справка http://www.autoweek.nl/carbasedata.p...10367&cache=no
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              копеуета - вий сте ненормални !
                              Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

                              Коментар


                                nikki_sixx написа:
                                копеуета - вий сте ненормални !
                                Пич кефишма ш’ти звъна

                                Коментар

                                Working...
                                X