Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.6 103 hp Vs Open Ascona 1.8 115 hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    !

    Карал съм и по мощни коли! Не казвам че този двигател е голяма работа но не е за подценяване.А относно твоята кола ако мога да намеря момчето с хондата прелюд с турбото може да го накарам.Тя е 97-98г не съм сигурен.
    EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
    Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
    ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
    Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

    Коментар


      #47
      vladi_stoev написа:
      пичове карам такова БРАВО хубава и бързичка кола е но ви казах че 3г карах такава аскона тя въртеше гумите до 3та скорост ония дето ми счупи скоростити и даде много зор на 1ва когато я прешпорвах я карах така 1ва-60км 2ра-90 3та-120 Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
      Аз сега така си карам Пунтото...
      Fiat Punto 1.1 6Speed

      Коментар


        #48
        Re: !

        Fiat_Alfa_Fen написа:
        Карал съм и по мощни коли! Не казвам че този двигател е голяма работа но не е за подценяване.А относно твоята кола ако мога да намеря момчето с хондата прелюд с турбото може да го накарам.Тя е 97-98г не съм сигурен.
        Мойто момче ти правиш ли разлика между заводска кола и доработвана?Май не,както и много други работи Щом ще ми се мериш на такава дисциплина ,дай да го пуснем с на Ици Типо-то,а?И то е бивша атмосферка доработена до турбо вариянт За твое сведение ще ти кажа че карах Голф 2 1.8 ГТ 90 коня преди 5 години и също нямаш шанс срещу него с тоз 1.6 16 П.П. Пак ще се повторя - стига сте писали глупости подчинени на сляпото подчинение на марката
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #49
          Re: Fiat Brava 1.6 103 hp Vs Open Ascona 1.8 115 hp

          MitioLudiq написа:
          Как мислите ша мога ли да дръпна опелчето ( газифицирано е ) ? няколко пъти се опитваме да се дръпнем, ама все не се получава работата.
          Та още ли не се е състояла гонката? Викам да се поспре занапред с пускането на такива клавир рацинг теми безкрайни, че големи сериали стават Yellow_Flash_Colorz_PDT_16Иначе Асконата дърпа много, колкото и да ви е тъжно.
          sigpic
          Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
          475HP 11,5/1,9/191
          YouTube

          Коментар


            #50
            Re: !

            ivanko_rs написа:
            Fiat_Alfa_Fen написа:
            Карал съм и по мощни коли! Не казвам че този двигател е голяма работа но не е за подценяване.А относно твоята кола ако мога да намеря момчето с хондата прелюд с турбото може да го накарам.Тя е 97-98г не съм сигурен.
            Мойто момче ти правиш ли разлика между заводска кола и доработвана?Май не,както и много други работи Щом ще ми се мериш на такава дисциплина ,дай да го пуснем с на Ици Типо-то,а?И то е бивша атмосферка доработена до турбо вариянт За твое сведение ще ти кажа че карах Голф 2 1.8 ГТ 90 коня преди 5 години и също нямаш шанс срещу него с тоз 1.6 16 П.П. Пак ще се повторя - стига сте писали глупости подчинени на сляпото подчинение на марката
            Правя да, ама конете са горе долу колкото твойте. За двигателя 1.6 16в съдя по моята кола. 0-100 9.2 секунди. Може да е пипано незнам. Но ако ми дойде такъв голф няма да има шанс. Ти изкара ФИАТ егати бараките. Опел ще ги бие, голф ще ги бие. Ами направо да не излизаме на пътя че както е пълно с голфове......... Не са чак толкоз слаби 1.6моторчетата всички ги подценявате. Е не е 150-200 коня ама върви.
            EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
            Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
            ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
            Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

            Коментар


              #51
              Ако искате може да пусна темата в Опел форума? Може някой да се навие...

              Коментар


                #52
                Fiat_Alfa_Fen - колега без лоши чувства, ама какви са тия 9,2 до 100 км/ч? Наясно ли си колко "доработки" и то по-сериозни ти трябват за да достигнеш този резултат А иначе по темата - колкото и да ми е неприятно, ако Асконата е в час, 1,6 16В няма шанс Виж с/у 1,8 ТС качен на 124 Купе или 2,0 ТС ie на 132 , мисля че ще настъпи сериозен обрат в Наша полза :D Да не говорим за Жулиета 2,0 Просто теглото+еко-нормите и пр. са в сериозен минус на Браво-то P.S. Замислям се по-скоро ако противопоставим Асконата с/у Ритмо 105 ТС или Регата 100S, от една епоха са, няма евро-мевро норми и т.н., горе-долу еднакви кг, така че би било интересно и по-правилно според мен

                Коментар


                  #53
                  Щом 1.6 16v на Бравото нямало шанс как реши, че по логично би било да се пусне Регата с/у Асконата?По-бърза е от Бравото ли според теб?
                  Bravo 1.6 16v

                  Коментар


                    #54
                    Re: !

                    Fiat_Alfa_Fen написа:
                    Правя да, ама конете са горе долу колкото твойте. За двигателя 1.6 16в съдя по моята кола. 0-100 9.2 секунди. Може да е пипано незнам. Но ако ми дойде такъв голф няма да има шанс. Ти изкара ФИАТ егати бараките. Опел ще ги бие, голф ще ги бие. Ами направо да не излизаме на пътя че както е пълно с голфове......... Не са чак толкоз слаби 1.6моторчетата всички ги подценявате. Е не е 150-200 коня ама върви.
                    Ти ако излизаш всеки ден на улицата да правиш за 9,2с. 100 км/ч и да се състезаваш .... обаждай се да няма невинни жертви. .

                    Коментар


                      #55
                      Re: !

                      Mupo написа:
                      Fiat_Alfa_Fen написа:
                      Правя да, ама конете са горе долу колкото твойте. За двигателя 1.6 16в съдя по моята кола. 0-100 9.2 секунди. Може да е пипано незнам. Но ако ми дойде такъв голф няма да има шанс. Ти изкара ФИАТ егати бараките. Опел ще ги бие, голф ще ги бие. Ами направо да не излизаме на пътя че както е пълно с голфове......... Не са чак толкоз слаби 1.6моторчетата всички ги подценявате. Е не е 150-200 коня ама върви.
                      Ти ако излизаш всеки ден на улицата да правиш за 9,2с. 100 км/ч и да се състезаваш .... обаждай се да няма невинни жертви. .
                      Не излизам да се гоня не ги обичам тея работи. Знам колко е 9.2 секунди.Както казах бравото изглежда е пипано. Ако някой не вярваот варна да пише да го повозя...... Нямам кирия да лъжа. Лятото се пробвахме с един авер с рено 5 и той ме засече.
                      EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                      Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                      ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                      Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                      Коментар


                        #56
                        Re: !

                        Fiat_Alfa_Fen написа:
                        Не излизам да се гоня не ги обичам тея работи. Знам колко е 9.2 секунди.Както казах бравото изглежда е пипано. Ако някой не вярваот варна да пише да го повозя...... Нямам кирия да лъжа. Лятото се пробвахме с един авер с рено 5 и той ме засече.
                        Колега,аз не казвам че лъжеш,защото тука един приятел си купи Браво 1.6 16 което се оказа че върви доста повече от 1.8 16 113 коня.В последствие разбрахме че е чипвано,с други доста големи дюзи и смъквана глава.Но това че караш бутана кола не значи че базов 1.6 16 върви,напротив много е спънат.
                        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                        Коментар


                          #57
                          Re: !

                          ivanko_rs написа:
                          Fiat_Alfa_Fen написа:
                          Не излизам да се гоня не ги обичам тея работи. Знам колко е 9.2 секунди.Както казах бравото изглежда е пипано. Ако някой не вярваот варна да пише да го повозя...... Нямам кирия да лъжа. Лятото се пробвахме с един авер с рено 5 и той ме засече.
                          Колега,аз не казвам че лъжеш,защото тука един приятел си купи Браво 1.6 16 което се оказа че върви доста повече от 1.8 16 113 коня.В последствие разбрахме че е чипвано,с други доста големи дюзи и смъквана глава.Но това че караш бутана кола не значи че базов 1.6 16 върви,напротив много е спънат.
                          Ето сега говорим на един език :D Аз както казах, нямам наблюдения над другите браво-та 1.6 16в съдя по моето. А майстора ми който е работил 8-години във ФИАТ установи че колата върви ненормално много. И аз съм изяждал 1.8 гт. Незнам какви интервенций са правени по колата, но е факт че не е стандартната. Направи ми впечатление че всички са доста разочаровани от този двигател, а аз съм изключително доволен. Онзи ден с брата засичахме 9.66 със зимни гуми и заминаващ съединител. И аз бих искал кола като твоята, да не може да ми стъпи никой, но трябва чудо да стане за да си взема.
                          EX: Fiat Bravo 1.6 103++hp/ Fiat Coupe 131hp/ AR 156 2.4jtd 1??hp
                          Alfa Romeo 147 1.6 16v 2005г. 120hp
                          ВАЗ 2107 project. SUZUKI GSXR 600 SRAD
                          Не са важни конете в колата, а лимките в главата!!!

                          Коментар


                            #58
                            Що ве 1.6 16в не е лош - аз съм с такъв. Върви прилично и то бих казал доста прилично, ама си зависи за кво ти трябва. Ся естествено, че за състезатели си е куц кон, ама в крайна сметка кой идиот дето иска да се пъне на секо кръстовище и да наказва тоя и оня ше си земе 1.6??
                            Bravo 1.6 16v

                            Коментар


                              #59
                              Колега Chris, Регата-та колкото и да не ти се вярва ше те смаже Единственото условие е да се намери запазена такава и в движение :D 970 кг за Регата с/у 1050 кг за Браво, 0-100 км/ч 10 сек за Регата с/у 11 на БравоP.S. Регата въобще не ми е любим модел, просто я посочих като пример за автомобил от онези години и в един клас с Аскона-та. По си падам по Ритмо-вците, особено ако са ТС

                              Коментар


                                #60
                                Tie написа:
                                Колега Chris, Регата-та колкото и да не ти се вярва ше те смаже Единственото условие е да се намери запазена такава и в движение :D 970 кг за Регата с/у 1050 кг за Браво, 0-100 км/ч 10 сек за Регата с/у 11 на БравоP.S. Регата въобще не ми е любим модел, просто я посочих като пример за автомобил от онези години и в един клас с Аскона-та. По си падам по Ритмо-вците, особено ако са ТС
                                Значи, първо не знам дали знаеш значението на думата "смазвам", ама така както си го написал излиза, че Регата бие Браво с много, ама наистина с много. А тва е абсолютно несериозно да го твърдиш - аз Регата знам как върви. Второ, въобще не ми се влиза в глупав спор коя от двете каручки е по-бърза, камоли пък да се пускам и да си меря ... с няква Регата (то дори ше бъде доста смешно ако се замисли човек) И трето, може би с него трябваше да започна, но поста ми към теб беше просто защото ми стана чудно от това което беше написал, че е редно Регата да се пусне срещу Асконата и точно 3 реда по-нагоре, че Бравото пада от Асконата. И след като направих връзката реших да попитам дали наистина си мислиш, че Регатата е по-бърза от Бравото или просто така е излезнало от написаното. Не, че съм искал да ти кажа "дай една Регата па да видим кой кого ще смаже"Не е разрешено използването на нецензурни думиМодераторски екип на fiat-bg.org
                                Bravo 1.6 16v

                                Коментар

                                Working...
                                X