Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за изтекла гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Нещо бъркаш техническата изправност с конструктивните изменения, ми се струва? Защо ги смесваш, като нямат нищо общо? А и преди време нали ни разясниха - на мен и на теб, в една тема за ксенони, че полицаите не били компетентни да казват дали съм с ксенон и дали фарът е за ксенон или халогенна лампа. Така че относно кснеона - полицаите се "хващат за палците". И добре, че ме подсети: тъпо е да плащам за ГО за 23-те часа, в които не карам. Колата стои на паркинга и не е опасна за никой. Защо да плащам? Ти караш много повече от мен, както като време, така и като пробег, а плащаш същото. Защо е тая несправедлливост? Не съм ли ощетен? Ти не си ли облагодетелстван? ---------------jorko - толкова е таксата за технически преглед в Технотест, където се минава за да се узаконят конструктивни промени в автомобила. Такава е например промяната на заводски предписания тип светлини - от халогенни на ксенонови. А не могат да се узаконят, защото фарът не е проектиран за такива, нямат автоматично регулиране и нямат система за измиване. Може би покриват само изискването за форма и разпръскване на светлинния сноп. За спирането от движение - колегата да каже, той го твърди.

    Коментар


      #77
      Никой не говори да те спрат от движение за ксенон, могат да те спрат за лош външен вид, не е решил не те е спрял.А точно техническата изправност върви за ръка с конструктивните изменения Не може да променяш без узаконяване. Пак ти казвам, става ПТП и дори и ти да не си виновен а адвоката на другата страна знае какво прави..... такъв ще ти го набие с китайското ксенонче, каране на дълги светлини през деня.......... че ще предпочетеш да караш без ГО. Темата е за глобата и глобата според мен е ниска, но не е нормално да се иска ГО за нещо което не се движи. Ако решиш да го движиш без ГО си поемаш риска от висока глоба. Автора на темата си го е поел, така както е опитал с алкохол така е опитал и с ГО. Ама не мина. Ето сега ще го поеме (риска) и с каране без свидетелство, ама няма разрешение от министъра на финансите.Обяснявам за министъра на финансите.В 4-ри сутринта се минава на червено. Господата питат защо мина на червено а водача им казва, че има разрешение от министъра на финансите, господата искат да видят разрешението. Едни 50лв се подават, господата взимат разрешителното и всичко приключва

      Коментар


        #78
        chaveto написа:
        такъв ще ти го набие с китайското ксенонче, каране на дълги светлини през деня......
        Да бе, ти па къде отидЕ? Нали трябва да се докажат тея неща? Той може да твърди и че съм летял много ниско, ама то човек може да си твърди всичко. Въпросът е какво от твърдеията ще докаже и как ще докаже че точно това е причината.

        Коментар


          #79
          Какво има да доказва, щом си променил и с тези промени нарушаваш......... МПС е технически неизправно.Не знам дали знаеш, но ако напуснеш/избягаш от ПТП те водят, че си употребил алкохол. Това също ли трябва да се доказва или го отнасяш за алкохол......Не ми се спори повече, знам, че винаги сте прави, но понеже се чудя какво да правя и затова се заяждам.

          Коментар


            #80
            chaveto написа:
            ....Не знам дали знаеш, но ако напуснеш/избягаш от ПТП те водят, че си употребил алкохол. Това също ли трябва да се доказва или го отнасяш за алкохол......
            Това и аз не го знаех.... може ли малко повече инфо?
            ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
            ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

            Коментар


              #81
              Ами не е точно така. по усмотрение се приема за употреба на алкохол. Щом си извършил нарушение, недай си боже престъпление и си избягал, се приема, че си на "нещо". Това какво казва Оги, е работа на разследващите да внесат конкретика. Закона, когато го избираха, никой нищо не каза. Брокерите застрахователи се опитаха да информират, за тези промени, ама хората си имахме друга работа. Всичко е направено за да се спазят принципни договорености с ЕС. ЕС иска минимум 90% от движещите се МПС-та да са със застраховка. В България, къде по финансови, къде по чисто морални причини ("Он че ми каже"), доскоро не беше възможно. Нашите мили и сладки законотворци заедно с милите и честни застрахователи, вместо да намерят накажат, и да и вземат парите от недобросъвестните такива водачи, решиха че е далеч по-лесно да стане абсолютно задължителна, като предостави на застрахователите правомощията, даже и да те съдят за неплатена ГО, само и само да се стигнат заветните 90-те процента. Та кой е виновен в случая? Аз мисля че всеки един от нас. Затова и си плащаме, закон е. Ако не ти харесва да си плащаш ГО, продаваш МПС-то. Тогава няма да плащаш и ГТП, и данък МПС, и на ония кожодери на бензиностанцията. Абе живота ти се оправя

              Коментар


                #82
                chaveto написа:
                Нали се сещаш, че това картонче което го имаш нищо не доказва. Доказва, че си минал ГТП и тогава всичко е било точно. Утре те спират господата полицаи и ти спират МПС от движение. Ако искаш да доказваш нещо ще трябва да минеш през Технотест и да си платиш 400лв за узаконяването на ксеноните, но това няма да стане. Нито ще дадеш 400лв за самото узаконяване нито МПС има как да мине въпросното узаконяване. Пък ако решиш да опиташ ще бъдеш едни 400лв назад. По добре си ги пази за ГО през 23ч на денонощието през което не си караш МПС.
                Ти по гръб не падаш май? Или викаш - много трудно да си сложа H1 лампите обратно и да ида на нормалния ГТП от където да изляза пак редовен срещу 40лв? Или мойта кола с хенон заслепява, но оная валвето дето е с огледала и набраздени фарове - сваля самолети, но насрещните не ги заслепява. Дръж се сериозно Чаве, нееднократно ти е доказвано, че тезите ти издишат винаги.
                Steliyan's Life!
                FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                Коментар


                  #83
                  Миро, ’ората първо си купуват втора, трета, а някои - и четвърта кола в семейството, като задължително на бащата и на сина - колите им са поне по 150 к.с., после започват да мрънкат, че данъкът е скъп, ГО е скъпа, винетката е правилно да е само една за всички коли... А ти го караш да продава колата. Нема начин.

                  Коментар


                    #84
                    ogi28b написа:
                    Миро, ’ората първо си купуват втора, трета, а някои - и четвърта кола в семейството, като задължително на бащата и на сина - колите им са поне по 150 к.с., после започват да мрънкат, че данъкът е скъп, ГО е скъпа, винетката е правилно да е само една за всички коли... А ти го караш да продава колата. Нема начин.
                    "Спряхме ви, защото нямате винетка"Не е вярно, имаме!"А къде е стикера и защо не е залепен?"Ами залепен е... на другата кола... Ей те такъв разговор слушах докато си подреждах документите след поредното документално спиране...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #85
                      Аз затва винаги акуратно си я отлепям от колата дено не карам, и я слагам на тази с която излизам извън града.....няма да се излагаме пред милицията все пак......
                      chaveto написа:
                      Не знам дали знаеш, но ако напуснеш/избягаш от ПТП те водят, че си употребил алкохол. Това също ли трябва да се доказва или го отнасяш за алкохол......
                      Съмнявам се че в закона е формулирано по един и същ начин, все пак при едни условия второто се води престъпление, а първото си е нарушение......а това са различни неща....
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        #86
                        Винетка - глупаво нещо ... Всеки път като имам възможност ще си я лепя както знам за да я местя ! Да плащаш ГО на нещо дето не ползваш и не е опасно за другите ППС - поредната глупост.Ако ми се наложи ще използвам начин да заобиколя закона ... Да плащаш по-висок данък,защото ти e по-нова колата - глупост.Платен данък за да минеш ГТП - еми не измислиха начин да си събират данъците и измислиха глупав закон.Зaобикаляне и на него ...
                        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                        Коментар


                          #87
                          Princo написа:
                          Зaобикаляне и на него ...
                          Те и да го направят така както ти искаш, пак ще ги заобикаляш. Просто защото отново ще трябва да се бръкнеш в джоба
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар


                            #88
                            nikolce написа:
                            Princo написа:
                            Зaобикаляне и на него ...
                            Те и да го направят така както ти искаш, пак ще ги заобикаляш. Просто защото отново ще трябва да се бръкнеш в джоба
                            Аз данъка си го плащам редовно,щото е 30 лв. и не ми бъркат чак толкова надълбоко в джоба.Тъпото е примерно,че тея 30 лв. вместо да ги дам юни трябва да ги дам април,когато ми е прегледа ... Това не ме кефи ...
                            Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                            Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                            Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                            Коментар


                              #89
                              Princo написа:
                              Винетка - глупаво нещо ... Всеки път като имам възможност ще си я лепя както знам за да я местя ! Да плащаш ГО на нещо дето не ползваш и не е опасно за другите ППС - поредната глупост.Ако ми се наложи ще използвам начин да заобиколя закона ... Да плащаш по-висок данък,защото ти e по-нова колата - глупост.Платен данък за да минеш ГТП - еми не измислиха начин да си събират данъците и измислиха глупав закон.Зaобикаляне и на него ...
                              И после искаш и асфалт в дупките, нали? Щот те тия данъци принципно никой не ги плаща, но всички реват срещу липсата на асфалт по пътищата... Омагьосан кръг - ние ги лъжем, че им плащаме, те ни лъжат, че асфалтират... цудо, със стипца в устата...
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар


                                #90
                                chaveto написа:
                                ...Автора на темата си го е поел, така както е опитал с алкохол така е опитал и с ГО. Ама не мина. Ето сега ще го поеме (риска) и с каране без свидетелство, ама няма разрешение от министъра на финансите...
                                Четеш доста избирателно или се опитваш да докажеш, че хитрея и заблуждавам.Трябва да си или много наивен или адски добър да го прилагаш на човек, когото не познаваш.Нарушението с липсата на ГО не е опит за нищо а просто недоглеждане.Пише го още в първият пост.Нарушението за шофиране в нетрезво състояние също не беше опит.В един момент просто осъзнах, че започна да става практика.Санкцията беше закономерна най-малкото, защото това не беше изолиран случай.В единият случай имаше изводи и съответно решения, които са позитивни.И парите не бяха по-малко, вярвай ми.В този не намирам повод за нищо такова.Нито тенденция за това.Дотолкова, че дори на намирам сериозна причина да ходя да си взема СВИДЕТЕЛСТВОТО.А можех да го направя още на следващият ден...
                                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                                Коментар

                                Working...
                                X