Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за изтекла гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Акт за изтекла гражданска отговорност

    Гледам отдавна не е повдигана такава тема - примерен форум, брей!За съжаление се налага да разваля имиджа с въпрос Стиснаха ме куките преди седмица с изтекла полица.Да се приеме, че съм карал половин месец без валидна полица.Изобщо ме съм видял, че е изтекла но както и да е.Въпросите са няколко:- Ако са ме снимали камери и са засекли липсата на ГО преди датата на този акт какво следва?1 акт остава, стават 2, 3, 4? Първият е от 400 до 600, вторият по закон беше няколко хилки.Не е като да не съм щъкал без застраховка за този половин месец...- Отнемат ли се точки за това смъртно прегрешение?- Каква е процедурата за хипотетичното пускане на колата в движение след плащане на нова полица? Необходим ли е нов техн. преглед или не?- Направих вече нова ГО но със срок на покритие едва от края на настоящият месец.Ако отида сега с тази полица в КАТ (все още не е валидна), ще ми върнат ли книжката и талона на колата?- Има ли изобщо смисъл да си взимам книжката и талона на колата преди да е излязло наказателно постановление?Това при положение, че дори да си сдобоя книжката отново, няма пък да имам акт.Талона на книжката го прибраха куките а акт ми писаха и го имах но за кратко...Смачках и го хвърлих до патрулката когато като си тръгнах с колата от лобното място Едва ли ще карам колата пак активно преди следващата зима та се чудя има ли изобщо смисъл сега точно да си губя времето в КАТ.Имам предвид преди да има наказателно постановление, което да платя. Евентуално...
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    #2
    Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

    Esper написа:
    Гледам отдавна не е повдигана такава тема - примерен форум, брей!За съжаление се налага да разваля имиджа с въпрос Стиснаха ме куките преди седмица с изтекла полица.Да се приеме, че съм карал половин месец без валидна полица.Изобщо ме съм видял, че е изтекла но както и да е.Въпросите са няколко:- Ако са ме снимали камери и са засекли липсата на ГО преди датата на този акт какво следва?1 акт остава, стават 2, 3, 4? Първият е от 400 до 600, вторият по закон беше няколко хилки.Не е като да не съм щъкал без застраховка за този половин месец...- Каква е процедурата за хипотетичното пускане на колата в движение след плащане на нова ГО? Необходим ли е нов ТП или не?- Направих ГО със срок на покритие от края на настоящият месец.Ако отида сега с тази полица в КАТ, (все още не е валидна), ще ми върнат ли книжката и талона на колата?- Има ли изобщо смисъл да си взимам книжката и талона на колата преди да е излязло нак. постановление?Това при положение, че дори да си сдобоя книжката, няма пък да имам акт - талона на книжката го прибраха куките.А акт ми писаха и имах но за кратко... Смачках и го хвърлих до патрулката като като си тръгнах с колата от лобното място Освен това едва ли ще колата пак активно преди следващата зима та се чудя има ли смисъл сега точно да ида до КАТ.Имам предвид преди да има наказателно постановление.- Отнемат ли се точки за това смъртно прегрешение?
    Така написано....щях да ти пожелая да ти подпре колата някой с изтекла гражданска да видиш хубаво ли е после...но няма да ти го пожелая, че не е добре да се желаят лоши неща....Това, че си си изхвърлил акта не означава, че е отпаднал бъди 100% сигурен...По принцип, ако няма да караш колата скоро не е нужно да се занимаваш с друго освен да си платиш акта на време за да хванеш отстъпката...иначе не е нужно...особено, ако стои прибрана в гараж може да я оставиш и без гражданска и да я платиш когато имаш възможност....Нов ТП не е необходим...двете неща нямат общо за да се иска. Ако колата ти е спряна от движение и има стикер на предното стъкло за това е тогава вече е необходимо да се минава на ново преглед.Моля ви се колеги, карайте С валидна гражданска отговорност...за сега не ми се е случвало, но съм сигурен, че на никой няма да му е приятно да му блъснат колата и да се окаже, че сам трябва да си плаща ремонтите, защото друг е решил да икономисва...ПС. Все още нямаме система да се проверява дали имаш валидна ГО по снимките от КАТ...ПС2. Книжката и талона ще ти ги върнат СЛЕД като си платиш глобата от наказателното постановление. Това, че си си направил нова ГО няма значение, Те са ти отнети за нарушение и си ги получаваш след като си изтърпиш наказанието за нарушението
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Тоест за връщане в движение не е необходим нов ТП, така ли да го разбирам?Не че на фона цената на акта тези 50лв си струва да ги коментирам но все пак...Останалата част от коментара е излишна...Зная, какво следва при ПТП.Не съм го направил нарочно. Да, недоглеждаме е от моя страна, което следва да ми излезе през носа при ПТП.Гадно ми е обаче да ми режат главата от кръста.Не знам никой ли не си дава ясна сметка колко пари са това? И що за углавно престъпление е направено?Както и да е.Това с акта го казвам не защото си мисля, че смачкан и изхвърлен е невалиден а защото дори и да си взема в момента книжката пак няма да съм по "устав".Въпросът е именно дали шофирането без книжка и талон е по зле отколкото шофирането само с книжка но без талон от административна гледна точка?
      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

      Коментар


        #4
        Esper написа:
        Тоест за връщане в движение не е необходим нов ТП, така ли да го разбирам?Не че на фона цената на акта тези 50лв си струва да ги коментирам но все пак...Останалата част от коментара е излишна...Зная, какво следва при ПТП.Не съм го направил нарочно. Да, недоглеждаме е от моя страна, което следва да ми излезе през носа при ПТП.Гадно ми е обаче да ми режат главата от кръста.Не знам никой ли не си дава ясна сметка колко пари са това? И що за углавно престъпление е направено?Както и да е.Това с акта го казвам не защото си мисля, че смачкан и изхвърлен е невалиден а защото дори и да си взема в момента книжката пак няма да съм по "устав".Въпросът е именно дали шофирането без книжка и талон е по зле отколкото шофирането само с книжка но без талон от административна гледна точка?
        Не помня с точност, но шофирането с ОТНЕТ талон...т.е. талона ти е взет и имаш валиден заместител (акт) който обаче не е в теб, се глобява все едно си си забравил талона у вас т.е. около 20-50лв...шофирането обаче без талон (изтекъл, отнет) и без съответния акт (НЕЗАВЕРЕН) и даващ право на шофиране се глобява поне 100лв...А шофиране без книжка и талон (отнети от кат и без наличието на акт или документ който ти разрешава шофирането)...предполагам, че е нещо от типа да те хванат пил зад волана...глобите ще са умопомрачаващи...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Умопомрачаващи?Мислиш, ли че акт от 400 до 600 не е? Ако за теб не са - евала И това е най-лекият вариант.Ако са ме хванали на камерите преди този акт и се окажа с 2 акта за липса на гражданска тези няколко хиляди не са ли?
          Глобата за физически лица е от 400 лв. до 600 лв., а за юридически - от 2000 до 5000 лв. При повторно нарушение наказанието скача съответно до 2000 лв. и до 10 000 лв.
          Затова се чудя...Все още не съм сигурен дали ми е толкова важно да шофирам с книжка, че да платя тази сума.И то говоря за първата.Ако се окажа с 2 акта за това, с тях директно приключва кариерата ми на сертифициран водач на МПС...
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #6
            Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

            kiselo написа:
            ПС. Все още нямаме система да се проверява дали имаш валидна ГО по снимките от КАТ...
            http://www.monitor.bg/article?id=328394Дали вече действат - не знам. Но ако си минавал от там аз бих се притеснявал.Ако те блъснат без другият да има ГО мисля, че се използва т.нар. гаранционен фонд, а после го съдят водача, но не мога да кажа.
            The awkward moment when your sarcasm is so advanced that people actually think you are stupid.

            Коментар


              #7
              Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

              kiselo написа:
              По принцип, ако няма да караш колата скоро не е нужно да се занимаваш с друго освен да си платиш акта на време за да хванеш отстъпката...иначе не е нужно...особено, ако стои прибрана в гараж може да я оставиш и без гражданска и да я платиш когато имаш възможност...
              Това въобще не е вярно. Така подвеждаш колегата, а може би и други, които ще прочетат това мнение. ГО е задължителна. Дори и един ден да си без нея, си в нарушение и подлежиш на глоба, а ти ако щеш си я дръж заровена в двора - все тая. Онези не ги интересува къде е колата ти и в какво състояние е, нито дали е физически способна да се движи. Но ГО - задължително трябва да имаш, щом имаш автомобил на отчет.

              Коментар


                #8
                Тракия не но през Хемус - да.Около 25 ходих до Търново.Но и не е ясно колко други камери са монтирани - просто не съм се пазил по никакъв начин.Не зная, дали има някакъв начин да разбера дали това се е случило или не?Др. вариант е да си пия презкурина и да изчакам месец, месец и половина преди да плащам каквото и да било.
                ogi28b написа:
                ...Но ГО - задължително трябва да имаш, щом имаш автомобил на отчет.
                Ако е спряна от движение, както би трябвало да е моята след като са ми прибрали талона на колата - мисля, че гражданска не е задължителна.Това, че не ги изчаках да ми лепят лепенка на стъклото я прави по-различна.Би трябвало да трябва за момента, в който реша да я пускам отново в експлоатация.
                I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                Коментар


                  #9
                  Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

                  ogi28b написа:
                  kiselo написа:
                  По принцип, ако няма да караш колата скоро не е нужно да се занимаваш с друго освен да си платиш акта на време за да хванеш отстъпката...иначе не е нужно...особено, ако стои прибрана в гараж може да я оставиш и без гражданска и да я платиш когато имаш възможност...
                  Това въобще не е вярно. Така подвеждаш колегата, а може би и други, които ще прочетат това мнение. ГО е задължителна. Дори и един ден да си без нея, си в нарушение и подлежиш на глоба, а ти ако щеш си я дръж заровена в двора - все тая. Онези не ги интересува къде е колата ти и в какво състояние е, нито дали е физически способна да се движи. Но ГО - задължително трябва да имаш, щом имаш автомобил на отчет.
                  ако не се кара колата ,и седи в гараж и няма намерение да я кара 2 години за чий ... му е да прави гражданска ??? p.s и ако те блъсне некой с изтекла гражданска или без такава, не си плащаш сам ремонтите :D по-нагоре беше написано
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

                    tomazo написа:
                    ...p.s и ако те блъсне некой с изтекла гражданска или без такава, не си плащаш сам ремонтите :D по-нагоре беше написано
                    Така е, гаранционен фонд.Само, че в повечето случаи е по-добре да се стигне до споразумение без да се намесват институции.Така е по-бързо от една страна, от друга гаранционният фонд със сигурност ще си ги иска от мен.Което ще бъде вероятно доста повече Така или иначе потърпевшата страна няма да остане необезщетена но са излишни усложнения.Не казвам, че предпочитам да шофирам без ГО.Казвам, че ми е тъпо да ме третират все едно съм закопал радиоактивни отпадъци пред катерушката на детска градина!!!!!!
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #11
                      Оги100% съм съгласен с теб, че е нарушение. За това написах изрично, АКО я държи в гараж...т.е. избягва се възможността да бъде спрян случайно или не или видян от полицаи и глобен...Да това не означава, че не нарушава закона, но... Аз ако не карам колата 1 година със сигурност НЯМА да и платя гражданска отговорност и не бих я оставил на улицата, а бих я прибрал някъде...
                      особено, ако стои прибрана в гараж може да я оставиш и без гражданска и да я платиш когато имаш възможност....
                      Умопомрачаващи?Мислиш, ли че акт от 400 до 600 не е?
                      Определено подобни суми имах предвид с Умопомрачаващи...последния акт който платих беше 150лв...400-600 лв са малко пари за може би 50-100 човека в тази държава...за съжаление аз въобще не съм сред тях...
                      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                      Коментар


                        #12
                        Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

                        tomazo написа:
                        ogi28b написа:
                        kiselo написа:
                        По принцип, ако няма да караш колата скоро не е нужно да се занимаваш с друго освен да си платиш акта на време за да хванеш отстъпката...иначе не е нужно...особено, ако стои прибрана в гараж може да я оставиш и без гражданска и да я платиш когато имаш възможност...
                        Това въобще не е вярно. Така подвеждаш колегата, а може би и други, които ще прочетат това мнение. ГО е задължителна. Дори и един ден да си без нея, си в нарушение и подлежиш на глоба, а ти ако щеш си я дръж заровена в двора - все тая. Онези не ги интересува къде е колата ти и в какво състояние е, нито дали е физически способна да се движи. Но ГО - задължително трябва да имаш, щом имаш автомобил на отчет.
                        ако не се кара колата ,и седи в гараж и няма намерение да я кара 2 години за чий ... му е да прави гражданска ??? p.s и ако те блъсне некой с изтекла гражданска или без такава, не си плащаш сам ремонтите :D по-нагоре беше написано
                        както Оги се изрази имаш ли кола на отчет си длъжен да си плащаш ГО на мой познати им пратиха напомнящи писма(от КАТ) да си платят ГО или да спрат колата от движение в срок от 1 месец или подлежат на наказателна отговорност до колкото знам от мой човек на ГТП кола спряна от движение от КАТ се пуска в движение само на ГТП във пункта на КАТ (каналите) обикновенните ГТП нямали право да я пускат в движение
                        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                        Коментар


                          #13
                          Re: Акт за изтекла гражданска отговорност

                          ogi28b написа:
                          kiselo написа:
                          По принцип, ако няма да караш колата скоро не е нужно да се занимаваш с друго освен да си платиш акта на време за да хванеш отстъпката...иначе не е нужно...особено, ако стои прибрана в гараж може да я оставиш и без гражданска и да я платиш когато имаш възможност...
                          Това въобще не е вярно. Така подвеждаш колегата, а може би и други, които ще прочетат това мнение. ГО е задължителна. Дори и един ден да си без нея, си в нарушение и подлежиш на глоба, а ти ако щеш си я дръж заровена в двора - все тая. Онези не ги интересува къде е колата ти и в какво състояние е, нито дали е физически способна да се движи. Но ГО - задължително трябва да имаш, щом имаш автомобил на отчет.
                          Тва не е вярно.Кой ще хукне да го търси ? Колата ми примерно е с блокирал двг,трябват ми 5 месеца примерно да я оправя.Еми,разбира се,че няма да и платя застраховката през тея 5 месеци.Тва са пълни глупости.По същата логика,защо мислиш,че застраховките на моторите се правят масово за 6 месеца ? Щото се карат само 1-2 сезона ... Ако една кола не се използва за даден период от време,няма никакъв смисъл да се плаща ГО за тоя дет духа ... Спирането от движение е вече като си тръгнал да бракуваш дадена кола,иначе никой не те бръсне имаш ли ГО,нямаш ли,караш ли колата или прашасва в гаража ...
                          Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
                          Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
                          Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

                          Коментар


                            #14
                            Абе принципно уж(повтарям уж) ще почнат да ги спират служебно от движение, ако нямат гражданска в системата Х време. Колко е това време и кога ще започне да прилага няколко пъти различни неща се съобщават.Преди време се пращаха едни писма до собственика, че от 14дни не е сключена гражданска отговорност за еди кое си мпс, поради което подлежи на споменатите горе санкции.

                            Коментар


                              #15
                              Написаха ми акт за липса на гражданска ,защото една патка блъсна паркираната ми кола .Дойде кат и като си изкарах документите ОПАА... изтекла.Спряха я от движение ,пуснах я на следващия ден с валидна гражданска представена в кат без никакви прегледи/изисква се изпълнение на това за което е спряна,ако е техническо -преглед/.Имам и акт по закона за застраховането -щото не съм шофирал.В тоя кодекс между другото пише че всяко регистрирано в БГ мпс което не спряно от движение има гражданска отговорност .А наказанието може да се налага/ 400-600/ лева след справка в базата данни за гражданските в БГ и директно по пощата да си получите акта ако ще и да нямате вече кола.

                              Коментар

                              Working...
                              X