Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Акт за изтекла гражданска отговорност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Четох ви четох ви и прозрях че вчера ми е изтекла ГО, всъщност имам да правя вноска, че даже и съм закарал малкия на ясла, стана ми съвестно че ще ми вземат Фифи и си направих вноската, е да ви кажа малко по спокойно си карах тая сутрин.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      S_BANKOV написа:
      Четох ви четох ви и прозрях че вчера ми е изтекла ГО, всъщност имам да правя вноска, че даже и съм закарал малкия на ясла, стана ми съвестно че ще ми вземат Фифи и си направих вноската, е да ви кажа малко по спокойно си карах тая сутрин.
      До 15 дни след датата на падежа на вноската си ОК.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        BO написа:
        S_BANKOV написа:
        Четох ви четох ви и прозрях че вчера ми е изтекла ГО, всъщност имам да правя вноска, че даже и съм закарал малкия на ясла, стана ми съвестно че ще ми вземат Фифи и си направих вноската, е да ви кажа малко по спокойно си карах тая сутрин.
        До 15 дни след датата на падежа на вноската си ОК.
        Абе знам ама с тия МВР акции тип "атракции" , не ми се занимаваше с разправии а и като ми видят разградския номер ме гледат като 30лв. на цяло.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          S_BANKOV написа:
          BO написа:
          S_BANKOV написа:
          Четох ви четох ви и прозрях че вчера ми е изтекла ГО, всъщност имам да правя вноска, че даже и съм закарал малкия на ясла, стана ми съвестно че ще ми вземат Фифи и си направих вноската, е да ви кажа малко по спокойно си карах тая сутрин.
          До 15 дни след датата на падежа на вноската си ОК.
          Абе знам ама с тия МВР акции тип "атракции" , не ми се занимаваше с разправии а и като ми видят разградския номер ме гледат като 30лв. на цяло.
          И това е така.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            Esper написа:
            Хубаво е да се знаят тези особености.Дано не попадам в подобна ситуация но не мисля, че ще позволя да ми приберат книжката втори път.Даже покрай повдигането на тази тема погледнах срока на полицата, че не бях влизал в колата от месеци...Има време Изобщо паричната санкция по закона за общото застраховане е достатъчно голяма, че да се налага и лишаване от правоуправление пък било то и за няколко дни.За някого това може да има далеч по-брутални последици и от паричната санкция...
            Явно целта на отнемането на СУМПС е водача да си направи нова застраховка и тогава му връщат СУМПС .Иначе ако не му я вземат той ще си пита оная работа дали да си прави .Защо да се набутва да прави такава.Аз също съм задавал този въпрос ,защо не се направи нещо за повишаване на събираемоста на глобите и никой не ми отговори .Няма да пишете актове на мангасари защото не са събираеми .Казах им ,че това не е мой проблем и си им пиша актове и на каруцари .В другите дъжави са го решили този проблем отдавна ,не си ли е платил глобите в панделата до като си ги плати .

            Коментар


              Това е малко да лекуваш зъбобол с рязане на глава.То по тази логика дай да го практикуваме за всяко нарушение преди да е излязло наказателно постановление - ей така за всеки случай Също така това нарушение не е описано в закона по начин, по който се регламентира изземването на книжката при положителната алкохолна проба.От там идва и възможността за различно тълкуване, което не е ОК от където и да го погледнеш.И пак казвам - отнема ми се еквивалент на документ за самоличност за административно нарушение.То дори не се санкционира по закона за движение по пътищата а по закона за общо застраховане.Пак ли ти се вижда нормално?
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                BO написа:
                S_BANKOV написа:
                Четох ви четох ви и прозрях че вчера ми е изтекла ГО, всъщност имам да правя вноска, че даже и съм закарал малкия на ясла, стана ми съвестно че ще ми вземат Фифи и си направих вноската, е да ви кажа малко по спокойно си карах тая сутрин.
                До 15 дни след датата на падежа на вноската си ОК.
                Може да си ОК, но само пред застрахователя. Ако те проверят полицаи, ти нямаш валидна ГО, защото нямаш валиден залепен стикер, а той ти се дава след като си платиш вноската. Съставя се акт за нарушение за това и после вече се оправяш както знаеш. Може и да не те глобят, след като си оправиш нещата, но специално за това съм се интересувал - нямаш ли валиден залепен стикер на стъклото = нямаш ГО -> съставя се акт.
                sota написа:
                Явно целта на отнемането на СУМПС е водача да си направи нова застраховка и тогава му връщат СУМПС .Иначе ако не му я вземат той ще си пита оная работа дали да си прави .Защо да се набутва да прави такава.
                Не може да ти отнемат СУМПС за това, че нямаш ГО, с идеята, че така ще си направиш задължително. По тая логика трябва да направят книжките едногодишни и нова да се издава само ако си направил ГО, ГТП, платил си данък, подрязал си гроздето, натъртил си комшийката и др. Като не си платил ГО, подлежиш на глоба, намират те, звънят на вратата, връчват ти акта, начисляват ти го към данъците, запор на заплатата и т. н.

                Коментар


                  ogi28b написа:
                  BO написа:
                  S_BANKOV написа:
                  Четох ви четох ви и прозрях че вчера ми е изтекла ГО, всъщност имам да правя вноска, че даже и съм закарал малкия на ясла, стана ми съвестно че ще ми вземат Фифи и си направих вноската, е да ви кажа малко по спокойно си карах тая сутрин.
                  До 15 дни след датата на падежа на вноската си ОК.
                  Може да си ОК, но само пред застрахователя. Ако те проверят полицаи, ти нямаш валидна ГО, защото нямаш валиден залепен стикер, а той ти се дава след като си платиш вноската. Съставя се акт за нарушение за това и после вече се оправяш както знаеш. Може и да не те глобят, след като си оправиш нещата, но специално за това съм се интересувал - нямаш ли валиден залепен стикер на стъклото = нямаш ГО -> съставя се акт.
                  Да, ама тогава трябва да те глобят по чл. 179, а не по чл. 171.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    Е за това вече нямам представа как стои въпросът.

                    Коментар


                      Esper написа:
                      И пак казвам - отнема ми се еквивалент на документ за самоличност за административно нарушение.
                      Тук това не е голям проблем, макар че на практика ако ти нямаш друг документ за самоличност, полицая реално те поставя в нарушение защото никъде не е казано че трябва да имаш поне 2 документа за самолич.......пише че трябва да имаш такъв, дали ще е книжка, ЛК или паспорт е без значение.......Документите за самоличност са собственост на държавата и при определени случай тя може да разполага с тях чрез разните си там служители при определени все пак правила и случай.......Преди време ме спира един през две платна, аз брутално кривнах рязко към него и свирнах спирачките и още с отварянето на джама вдигнах див скандал как мое да ме спира в ситуация в която застрашава моята безопасност, отделно без каквато и да било причина.......Тоя се разбуча че щял да ми вземе веднага книжката, аз ехидно му подадох английско свидетелство за управление и презрително му обясних че нито той, нито тоя на който той ще звънне по станцията за инструктаж си има представа как се отнема документ собственост на чужда държава........
                      Alfa 156 2.0 TS
                      Alfa 156 20VTurbo
                      Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                      Locost TF1 3.0V6

                      Коментар


                        Да ама установяване на административно нарушение със сигурност не е повод за отнемане на документ за самоличност поне доколкото аз разбирам менструацията...Или демокрацията беше? Все ги бъркам тези неща, ако има някакво значение Затова - в нормална ситуация лична карта казвам, че нямам.От тогава, де. За всеки случай!
                        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                        Коментар


                          ФЕРАРИСТ написа:
                          Esper написа:
                          И пак казвам - отнема ми се еквивалент на документ за самоличност за административно нарушение.
                          Тук това не е голям проблем, макар че на практика ако ти нямаш друг документ за самоличност, полицая реално те поставя в нарушение защото никъде не е казано че трябва да имаш поне 2 документа за самолич.......пише че трябва да имаш такъв, дали ще е книжка, ЛК или паспорт е без значение.......Документите за самоличност са собственост на държавата и при определени случай тя може да разполага с тях чрез разните си там служители при определени все пак правила и случай.......Преди време ме спира един през две платна, аз брутално кривнах рязко към него и свирнах спирачките и още с отварянето на джама вдигнах див скандал как мое да ме спира в ситуация в която застрашава моята безопасност, отделно без каквато и да било причина.......Тоя се разбуча че щял да ми вземе веднага книжката, аз ехидно му подадох английско свидетелство за управление и презрително му обясних че нито той, нито тоя на който той ще звънне по станцията за инструктаж си има представа как се отнема документ собственост на чужда държава........
                          Колега, документа за самоличност си е твоя собственост, която удостоверява самоличността ти и други твои права, при упражняването на които е необходимо тя да се удостоверява. Тези документи не са собственост на никаква друга държава, а в България книжка издадена от Англия ще ти се вземе по същия начин, като тази издадена в Малко Търново. Така че, тези бъзици с чужди книжки са актуални до толкова, до колкото не си попаднал на наистина грамотни шапкари, които да ти демонстрират веднага как се прави.

                          Коментар


                            knososs написа:
                            Колега, документа за самоличност си е твоя собственост, която удостоверява самоличността ти и други твои права, при упражняването на които е необходимо тя да се удостоверява. Тези документи не са собственост на никаква друга държава, а в България книжка издадена от Англия ще ти се вземе по същия начин, като тази издадена в Малко Търново. Така че, тези бъзици с чужди книжки са актуални до толкова, до колкото не си попаднал на наистина грамотни шапкари, които да ти демонстрират веднага как се прави.
                            Глава първа.БЪЛГАРСКИ ДОКУМЕНТИ ЗА САМОЛИЧНОСТЧл. 2. Българските документи за самоличност са собственост на държавата.Съжалявам колега, не е така, документ собственост на друга държава се изземва при изключителни случай, трябваше да ровя доста време преди да установя точния ред, редица юристи и адвокати не бяха сведущи по въпроса, единствено посолството на Англия имаха точната информация, подплътена с закони и членове......Така че сори, и на най - грамонтите в системата да попадна, пак няма да знаят как се действа по закон.....А и не ми се спори по темата......
                            Alfa 156 2.0 TS
                            Alfa 156 20VTurbo
                            Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                            Locost TF1 3.0V6

                            Коментар


                              Само сега да не тръгне полемика защо ние ги плащаме като са собственост на държавата... Но да - така е, бях попадал на този казус преди време и тогава пак така пишеше
                              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                              Коментар


                                ФЕРАРИСТ написа:
                                sota написа:
                                Въз основа на този член се изземва свидетелството временно .Какво не разбра или се правиш на по глупав от колкото си .
                                Значи глей ся - аз не твърдя че си на грешен път, но твърдя също така че чисто юридически закона ясно дефинира кога една книжка може да бъде взета на пътя, заедно със съставяне на акта - Член 172 статуира кога точно книжката може да се вземе на момента - това е при употреба на алкохол, установен с дрегер на пътя.......(3) (Нова - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) В случаите по чл. 171, т. 1, буква "б" свидетелството за управление на моторно превозно средство на водача се изземва със съставянето на акта за установяване на административното нарушение. ......................Следва да се приеме че това е единствения случай в който човек може да се раздели с книжката си - ясно е казано че може........Варианта който ти описваш, предполага че книжката може да се вземе и при липса на ГО както гласи закона - с мотивирана заповед от някой ръководител таралилю........Тук по мое мнение е тънкия момент който търпи тълкувание и съответно голямо своеволие от катажийчетата, щото на теория те въпреки че не са ръководители таралилювци дето да издават мотивирани заповеди за взимане на книжка, техните началници дето разписват и съставят актовете са такива.......И затва понеже системата и закона както казах са изключително скапани, те взимат книжката на момента, ако драйвера писне или почне да ги съди, ръководителя таралилю издава мотивирана заповед която е със задна дата и е от времето и деня в който е отнета книжката и власта излиза чиста......Четох поне 3-4 съдебни решения по тоя казус при едните таралилюто не беше издал заповед изобщо и съда беше отсъдил за драйвера, при другите случаи беше обратното.......Така че определено е добре човек да не приема винаги за абсолютно вярно всяко нещо което се казва от полицай или от телевизия.......

                                Коментар

                                Working...
                                X