Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Освежаващо боядисване, цена?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    kiro_of_the_day написа:
    Всичките автомобили по автокъщите в Дупница, дето после ги продават за перфектни са минали през бояджиите. Така че не ми говори... Няма какво да цакаш конкуренцията.
    Знам, съжалявам само, че последното изпълнение не го снимах. Диагоналите на колата бягат с 10мм и "майсторите" кривят пантите на предният капак, преместват калниците...... само и само автомобила да може да се продаде.Там където аз си правя автомобилите се мери с шублер и знам защо ще дам 150лв на детайл Там не минава номера, че едновременно не можеш да я гледаш от двете страни за да намериш разлики.......А тях няма какво да ги цакам, те цакат такива като вас.Моята либра като я купуваш си я взех бита като войнишко канче. Нямаше място където да не е ужулена и натисната леко (без сериозни удари) но така си знам, че не е мърлявчена.

    Коментар


      #32
      Immortal написа:
      ///// написа:
      Та какво имаме - едни пари ... (с които можеш да ни събереш целия форум и да ги изпием )
      И аз за това си мислех
      ПиянИци нийедни!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #33
        Immortal написа:
        ///// написа:
        Та какво имаме - едни пари ... (с които можеш да ни събереш целия форум и да ги изпием )
        И аз за това си мислех
        Аз знам че само това чакате. Апропо - алфата е обикновено черно, не е металик и не държа да бъде, затова цената на материалите е доста надолу. Това забравих да го спомена в началото.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #34
          Боята ти е база+лак, като металиците. Само базата е малко по-евтина, всичко друго си е на място.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #35
            muns61 написа:
            Боята ти е база+лак, като металиците. Само базата е малко по-евтина, всичко друго си е на място.
            Може да я пръснат с акрилна.

            Коментар


              #36
              Яворе, всеки има собствена теза - за едни колата е средство за придвижване, за други е за фукане, за трети е да си прави кефа. Парите са си твои и ти си реши дали и какво да правиш с тях, не се влияй по хорските мнения. Аз моята кола я боядисах преди година и си правя всеки ден кефа като я карам. С подходящ лак проблемите с драскането почти се игнорират.Ето го резултата:

              Коментар


                #37
                А защо ми се върти някакво пастиране в главата, явно лака не е много подходящ.

                Коментар


                  #38
                  ls1 написа:
                  ... Жена ми паркира до офиса на пъпа на Варна и съм се отказал да броя по колата колко надрасквания и натисвания има. И то не по вина на жената, сигурен съм.
                  Тия клошари с количките разказват играта на всичко, край което минат. Хеле па като ги дърпат между колите, винаги са за ритник.
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

                  Коментар


                    #39
                    Днес случайно се срещнах с един пич, който знам че работи при един от елитните местни майстори в Хасково. Прости ходих до шефа ми и го видях човека да търка една А3 ка в собствения си гараж. Та се оказа че той си чуква частно в своодното си време. Ако можем да го наречем частно. Човека огледа колата и обяви цена 600лв с материалите, като ще я пръска в камерата там където работи. Той самия непредизвикано каза че не може в моя случай да се говори за цена на детайл, защото нещата стоят по друг начин. Наистина - ако е само един детаил за правене - вземал и той по стотина лева, но за цяла кола - тип таксиджийко боядисване - цената била това. Като договорката е за хубави материали - специално боята и лака - вероятно ще ги купи от шефа си - те имат смесител за бои. Реално каза че му трябва един уикенд за подготовка, в понеделник да я пръсне и в сряда да си я вззема. Което се покрива с моите представи. Само ми препоръча да изтърпя до напролет, в което е напълно прав. Тогава и джантите ще и направя.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #40
                      Yavor написа:
                      Само ми препоръча да изтърпя до напролет, в което е напълно прав. Тогава и джантите ще и направя.
                      Защото след зимата ще е по зле от сега. Тази цена е направо смешна и невъзможна според мен, освен ако материалите не са крадени. Просто знам доставните цени на много от материалите и от цялата работа ще остане едно нищо за него. Освен ако не я измие, матира със скочбрайт и боядиса. А след това гледката ще е такаваhttp://chaveto.snimka.bg/automobiles...28923399Под всяка снимка съм написал коментар за тези които не виждат забележките :DА ако искаш след две години да изглежда така си помисли добре.

                      Коментар


                        #41
                        chaveto написа:
                        Yavor написа:
                        Само ми препоръча да изтърпя до напролет, в което е напълно прав. Тогава и джантите ще и направя.
                        Защото след зимата ще е по зле от сега. Тази цена е направо смешна и невъзможна според мен, освен ако материалите не са крадени. Просто знам доставните цени на много от материалите и от цялата работа ще остане едно нищо за него. Освен ако не я измие, матира със скочбрайт и боядиса. А след това гледката ще е такаваhttp://chaveto.snimka.bg/automobiles...28923399Под всяка снимка съм написал коментар за тези които не виждат забележките :DА ако искаш след две години да изглежда така си помисли добре.
                        Горепосочената цена е възможна само при приятел бояджия, който почти няма да ти вземе пари за труд. Цената на материалите е малко по-ниска.Чаве, това което си постнал в линка е след боядисване ли, защото е адски зле!

                        Коментар


                          #42
                          Човека си каза че за него ще останат не повече от 150лв, ама явно за 3-4 дни работа на него му стигат. А и материалите явно са му доста по евтино от магазинските цени. Всички знаем че майсторските отстъпки варират от 20 до 50% ама много радко са под 30% , което си е пълна изродщина на гърба на клиента. Не може да направиш ремонт с части за 500лв, за който фа вземеш от клиента 300 за труд и още 200 от отстъпката за частите. И после същия тоя майстор се възмущава че го лъжат с етикетите в магазините за някакви стотинки...Ама, така е, БГ...
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар


                            #43
                            Yavor написа:
                            Човека си каза че за него ще останат не повече от 150лв, ама явно за 3-4 дни работа на него му стигат. А и материалите явно са му доста по евтино от магазинските цени. Всички знаем че майсторските отстъпки варират от 20 до 50% ама много радко са под 30% , което си е пълна изродщина на гърба на клиента. Не може да направиш ремонт с части за 500лв, за който фа вземеш от клиента 300 за труд и още 200 от отстъпката за частите. И после същия тоя майстор се възмущава че го лъжат с етикетите в магазините за някакви стотинки...Ама, така е, БГ...
                            Цена на съединител Valeo към краен клиент - 265лв. Цена на същия съединител към "майстор" - 185лв. Извинявай, но който майстор ти е приятел и те тачи - винаги ще ти даде отстъпката в името на цената за труда... Аз като поп си платих 265+150. Не се оплаквам, но бързах и нямах нерви да се занимавам с майстори-приятели... Прави си де.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #44
                              Airfan написа:
                              Чаве, това което си постнал в линка е след боядисване ли, защото е адски зле!
                              Това е след боядисване, а съм снимал една десета от забележките. А специално на този цвят си личи всичко, даже и базата ако е пръсната едро се вижда, докато при друг цвят е по трудно забележимо. В повечето случай смуква след 2-3месеца боята и тогава става всичко на контури и шкурки Човека е хвърлил пари на вятъра, сега отново ще му се наложи да дава и веднага влиза в сила, че евтиното накрая излиза скъпо.

                              Коментар


                                #45
                                "Работата е не повече от 2 дни.... Значи излиза че тия мастори си слагат ебати надницата..."
                                Да бе 2-3 дена. Точно един приятел сега иска да си боядиса колата, един му казал, под 10 дена няма да е. За 1 ден може да я боядисат при производството, но стара кола, трябва да изправят ударени неща, да се маха ръжда (където има), старата боя и чак тогава да се боядисва.
                                Времето ви е ограничено, така че не го губете, за да живеете нечий чужд живот

                                Коментар

                                Working...
                                X