Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Децата или кучетата...кое е по-важно според вас ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ls1 - колко плъха лично ти си убил? И като гледам улиците ни са само в плъхове и всички вървят и трепят... Има си ХЕИ, те се оправят с тях.Искаш още разлики? Ще ти дам. Кучетата и хората съществуват в симбиоза. Домашното куче не може да ловува и не би оцеляло само. То е наш продукт, интегрирало се е в обществото ни от хиляди години. За нас и за кучетата е нормално да се разхождаме заедно по улиците, да споделяме едно място за живеене, по някога едно легло. Това правиш ли го с плъховете?Хората са териториялни същества, точно като кучетата. Те просто са копирали нашето поведение през последните хиляди години. Аз например на Цариградско срещу Практикер съм виждал улично куче да пресича на зелено. Пресече едното платно. Стоя на средата и чакаше зелено. Тогава пресече и другото платно. На тях просто им трябва време да свикнат към новото общество. Когато не трябва заедно с едни хора да се бори срещу други хора - справка римляните и техните кучета.
    Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
    ----------------------------
    Ignorance is a bliss

    Коментар


      vvvasilev написа:
      Аз например на Цариградско срещу Практикер съм виждал улично куче да пресича на зелено. Пресече едното платно. Стоя на средата и чакаше зелено. Тогава пресече и другото платно.
      Това, даже и на някои хора им е трудно да го научат
      Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
      ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

      Коментар


        vvvasilev написа:
        @ gantcho,много сталинстки подход - Има кучета, има проблеми. Няма кучета - няма проблеми. .
        Дори и Сталин е имал своите моменти на просветление
        vvvasilev написа:
        Замисли се - можеш ли да унищожиш всичко и всички за да ти е добре на теб?.
        Всичко и всички - не. Но поне бездомните помияри - не виждам пречка.
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          Пуснато на: Пет Май 07, 2010 4:00 pm vvvasilev написа:Аз например на Цариградско срещу Практикер съм виждал улично куче да пресича на зелено. Пресече едното платно. Стоя на средата и чакаше зелено. Тогава пресече и другото платно. Това, даже и на някои хора им е трудно да го научат Аз моето го научих да се пази от коли и да пресича каот няма,много труд и желание.
          "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
          Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

          Коментар


            vvvasilev написа:
            Malone,прочети хубаво тази тема, както и другата за кучетата във същия раздел. Цитатите ще ги намериш.
            Помолих те ти да го направиш. Твърдиш нещо, което не е истина. Никой в този форум не е писал, че изпитва удоволствие от измъчването на куче. Всички обратни на твоето мнения са, че не изпитваме угризения да убием същество, което заплашва живота ни, този на близките ни или на който и да е.Липсата на угризения не означава удоволствие.
            vvvasilev написа:
            За оръжието - ясно е, че не си карал курсове. Стандартен патрон от Макаров минава през човешкото тяло от 20 метра стрелба. Не съм го пробвал но на теория е така ако минава през меки тъкани и това се учи! От тук нататък ми е ясно що за "стрелец" си.
            Нямам намерение да споря относно възможностите ми на стрелец. Опита ми е единствено в мишени, искрено се надявам да остане така, и мисля че се справям достатъчно добре.BTW, патрона не "минава". Минава проектила, куршума.Стандартен за Макаров?Не знам да има стандарт за този или който и да е пистолет.Стандартите са за калибри и за видове проектили, не за пистолети.Аз имам Glock 19 и Beretta 92F. Мунициите и за двата стават и за Макаров [със същия калибър].Що се отнася до Макаров ... едва ли.Формата на проектила е такава, че същия да "отвори", да се деформира, да остане в тялото, да предаде цялата си кинетична енергия на тялото, причинявайки максимално поражения. Това е целта, все пак е армейски пистолет.Затова и по-горе ти написах, че в късоцевните оръжия 99.9% се използват оловни куршуми.А дори и да излезе, за какъв рикошет говориш? Проектила е оловен, сплесква се дори и в по дебеличка дъска.
            vvvasilev написа:
            Кофти материал е останал в България ...
            Хм, ти какво правиш тук тогава?Имаше един виц навремето, анекдот.
            Код:
            Един сноб, от голямото добр’утру се оказал в компания, която не му била по вкуса.И понеже не намирал общи теми с "простолюдието", казал на приятеля си, който стоял да него:"Оф, не мога повече ... ще се кача на масата и ще ги опикая"Приятеля му, от същия сорт, му отговорил:"Недей човеко ... те няма да те разберат"
            Ако набора ти е верен, като че ли аз съм живял в чужбина повече време отколкото ти си живял въобще.И намирам хората в България за чудесни в разнообразието на мненията си, както и в способността да мислят практично и трезво, вместо да слушат дървени философи по форумите.Затова и съм тук, харесва ми.
            vvvasilev написа:
            Проблема е обаче че всички са много ербап на клавиатурата - а на вън мижитурки.
            О, за това не се притеснявай, аз съм ербап и на улицата.Все още нося слип "S", тишърт XXL и колан под 90 сантиметра [сина ми е до мен и си къса ризата от кеф, на остроумията ми]. Пред клавиатурата обикновено се правя на интелектуалец, в този форум все пак има правила, не е татами, а място за писане.Иначе ... в "Славия", с удоволствие, но ще боли.На яхтата, в твоя спорт ... там ще загубя. Но ще те пръскам с кайта.В рамките на сериозния диалог ... поеми си мъничко въздух, прочети пак всичко написано и помисли.Никой тук не иска да мъчи или убива безпричинно.Иска да му бъде признато моралното право да защити себе си, близките си и въобще хората около него, по всякакъв начин, ако обстоятелствата налагат такава защита.Както написах по рано в темата, имал съм куче, по рождение защитник и убиец, което не е вече при мен точно по тази причина.Не съм сигурен, че мога да опазя хората извън семейството ми от нрава му съчетан с деветдесетте му колограма.Не е въпроса дали го обичам или не, естествено че ми е било мило щом съм го отгледал от парче месо.А и предполагам, че сега се чувства по-добре като тича на четири декара, макар и по стоманено въже с верига.
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              Ето ти само от една страница:Пушка и лопата и само да изръмжи някое и е дотам..Само като се сетя за всичките случки с кучета,направо такава агресия ме налазва,че .... Като се и сетя,как един помяр беше скачал на майка ми и беше захапал чантата и как обикалях квартала да открия псето и да му разкажа приказка за лека нощ откачам още повече..jenshen73, а защо и ти не нахраниш котките?Не е толкова трудно. Но не е хуманно.Що се отнася до снобизма - парите съм си ги изкарал с акъл, и точно заради това ги ценя. Ако прочетеш другите ми мнения ще видиш, че предпочитам да си правя и сам колата и т.н. Работа за мен не е срамна дума. Виж си обаче твоя подход. Вместо да вземеш полезното от една дискусия - ти се концентрираш на заяждането. Типичния български тарикатлък - Пари ми дай, акъл не ща. За да живееш така както искаш - не са необходими толкова пари. Аз просто имам приятели по целия свят. Включително в Индия. Отивайки там аз не плащам - аз съм на гости.
              Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
              ----------------------------
              Ignorance is a bliss

              Коментар


                И?Къде видя, някой да се кефи, че еди кое си куче се мъчи? Или той да го мъчи ей така за удоволствие, каквото е твоето твърдение.
                vvvasilev написа:
                Проблема беше че прочетох много крайни мнения, за това как някой се кафил че еди кое си куче се мъчило.
                Не е ли ясно, че агресията на участника е в отговор на агресията на кучетата.Какво ненормално виждаш в това?
                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                www.cyxap.com

                Коментар


                  Yeah, whatever... Дискусията вече става безцелна. Не се съмнявам че джавкайки се нищо няма да променим, само хабим нерви. Който си е решил да трови и стреля - пак ще го прави. Надявам се поне да се засрамят.
                  Fiat Stilo 1,9 JTD, 2004
                  ----------------------------
                  Ignorance is a bliss

                  Коментар


                    Моето лично мнение:Темата вече не е наникъде - двама трима си показват кой колко голям мъж е и к’ви луди пари вади с големия си мозък на хомо сапиенс.Е и аз съм ’голям’ мъж - да над 100 кила съм и даже имам и акъл, не е колкото вашия, ама ще се възползвам от правата си спечелени с постоянство и коректност.Затова заклювам темата - писна ми.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар

                    Working...
                    X