Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Децата или кучетата...кое е по-важно според вас ?

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Имам и дете на 5 години и 55 килограмов ротвайлер. Ако, нещо/някой посегне по какъвто и да е начин на член от семейството ми (включително кучето) вадя пищова и го гърмя без да ми мигне окто! Ако кучето ми направи поразия, участта му ще е същата, а аз ще си понеса последствията (тук чукам на дърво). И вЕрвайте ми никоя организацийка за защита на животните (а и на хората) няма да помогне.Относно опасните породи кучета всичко е въпрос на възпитание и дресировка на СОБСТВЕНИКА. Моето куче за 8 години не е посегнала на никой при положение, че в повечето случаи е без намордник и без повод. Просто съм отделил достатъчно време за неговото обучение, за да съм спокоен и аз и хората около мен.Не знам що за изрод трябва да си и да насърчаваш кучето си към агресия, особено като живееш в градска среда...
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #32
      sachma написа:
      Абе вземете си кучегон :D и няма проблеми.
      Ей го Доколкото съм чувал, в много страни има за6рана за подо6ни породи кучета, така тря6ва да 6ъде и тук.На никой не му тря6ва такова куче.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #33
        Колега в държавите, в които има породни забрани или т.нар. BSL също има трагични случки. Практиката показва, че високите санкции намаляват инцидентите, а не забраните. Колегата по-горе с ротвайлера сам си е преценил, че по някаква причина иска рот, гледа го добре и защо всъщност да не гледа рот при това положение? То все едно да забраниш колите над 80 к.с.

        Коментар


          #34
          gamma написа:
          Имам и дете на 5 години и 55 килограмов ротвайлер. Ако, нещо/някой посегне по какъвто и да е начин на член от семейството ми (включително кучето) вадя пищова и го гърмя без да ми мигне окто! Ако кучето ми направи поразия, участта му ще е същата, а аз ще си понеса последствията (тук чукам на дърво). И вЕрвайте ми никоя организацийка за защита на животните (а и на хората) няма да помогне.Относно опасните породи кучета всичко е въпрос на възпитание и дресировка на СОБСТВЕНИКА. Моето куче за 8 години не е посегнала на никой при положение, че в повечето случаи е без намордник и без повод. Просто съм отделил достатъчно време за неговото обучение, за да съм спокоен и аз и хората около мен.Не знам що за изрод трябва да си и да насърчаваш кучето си към агресия, особено като живееш в градска среда...
          Всичко много хубаво, ама не е ли по-добре да го водиш с повод и намордник, отколкото да чукаш на дърво? Околните не могат да гадаят до колко си го дресирал, а и всичко се случва.
          Brava 1.6 16V 103hp

          Коментар


            #35
            steven написа:
            Всичко много хубаво, ама не е ли по-добре да го водиш с повод и намордник, отколкото да чукаш на дърво? Околните не могат да гадаят до колко си го дресирал, а и всичко се случва.
            В случая съм напълно съгласен с колегата.

            Коментар


              #36
              Да де, той и собственикът на злополучното куче, нахапало детето, сигурно също е бил убеден, че кучето му е добре обучено. Четейки мненията в тази тема, за пореден път се убеждавам колко безсмислено е да се защитават каузи в интернет. Това не е реалният живот, това са мониторът и клавиатурата, които ни помагат да се извисяваме и да надмогваме страховете и комплексите си, но само във виртуалното пространство. Файда-никаква.
              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

              Коментар


                #37
                И аз намекнах за това. След моя инцидент, какво ли не правих за да дойдат от Екоравновесие. Но обърнаха внимание чак когато звъннаха около 10 човека. Така, че няма ли действия, файда че си пишем тука!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #38
                  ЕВАЛА! Пак адски много мъжкари! Дайте да убием всичко! Аман от болни мозъци и байганйовци! Ще го убия, ще го разчленя....Дори незнам как някой е оставил постове от този род и този тон! Защо кучето Мима не може да говори, за да ви каже то какво мисли! После политиците ни били виновни! Вижте се ДИВАЦИ! ПЪРВИЧНИ ХОРА!
                  EX FIAT BRAVO 1.8 GT 97' - първата любов
                  http://www.youtube.com/watch?v=Fza5pPlBOoo

                  Коментар


                    #39
                    ZinG написа:
                    ЕВАЛА! Пак адски много мъжкари! Дайте да убием всичко! Аман от болни мозъци и байганйовци! Ще го убия, ще го разчленя....Дори незнам как някой е оставил постове от този род и този тон! Защо кучето Мима не може да говори, за да ви каже то какво мисли! После политиците ни били виновни! Вижте се ДИВАЦИ! ПЪРВИЧНИ ХОРА!
                    За съжаление и девет годишното дете също не може да говори ? ... И понеже съм първичен - защитавам детето си, а не Мима, Рекс, Шаро и други именни и безименни герои.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #40
                      Позволявам си да обобщя "диксусията", така както го направи един потребител в друг форум за почти същата дискусия:Лагер 1 към лагер 2: И да знаете, че сестра ви е курва!Лагер 2 към лагер 1: Ама ние нямаме сестра?!Лагер 1 към лагер 2: Няма значение - важното е, че е курва!

                      Коментар


                        #41
                        И накъде ще се изравни уравнението-едно дете =на колко кучета,и ако е собственото дете=на колко кучета?
                        Умные не бывают учены; ученые не бывают умны. - Лао-цзы FIAT BRAVA TD100

                        Коментар


                          #42
                          кроко61 написа:
                          И накъде ще се изравни уравнението-едно дете =на колко кучета,и ако е собственото дете=на колко кучета?
                          Много удобно- натрапва се нещо, което никой не е казвал. Не е нищо ново, но все пак е малко тъжно...

                          Коментар


                            #43
                            кроко61 написа:
                            И накъде ще се изравни уравнението-едно дете =на колко кучета,и ако е собственото дете=на колко кучета?
                            Аз като най-първичен:ако е собственото дете=на всичките до крак
                            Bravo 1.2 16v
                            Lancia Dedra 1.8 16v
                            Suzuki GSXR250R

                            Коментар


                              #44
                              steven написа:
                              Всичко много хубаво, ама не е ли по-добре да го водиш с повод и намордник, отколкото да чукаш на дърво? Околните не могат да гадаят до колко си го дресирал, а и всичко се случва.
                              Естествено, че му слагам повод, не искам да си мислите, че постоянно е пуснато Правя го за мое успокоение и донякъде за защита на животното, защото не се знае от къде ще излезе кола примерно. Намордник обаче никога няма да му сложа! Просто няма смисъл. Казах, че има кучета и кучета.Имам чувството, че повечето изразявате мнение без да сте се докосвали до голямо животно. Сигурен съм на 100%, че колегите кучкари споделят моето мнение и със сигурност не биха допуснали да се случи какъвто и да е инцидент с тяхното куче.Хора, това е като при автомобилите бе. Бай хой вчера взел книжка, метнал се на 200 коньовата барака и помел някое семейство по пътя за морето. С кучетата/животните е същото. Взел си питбул/ротвайлер/аст, но си няма и представа как точно се гледа... Научил го на "ела тук", "стани" и "седни" и си мисли, че го е обучил и като излезнал да го разхожда и белята станала...
                              Alfa 159 SW 2.4 Ti
                              Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                              "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                              Коментар


                                #45
                                profit написа:
                                ...Колегата по-горе с ротвайлера сам си е преценил.....
                                Явно грешно е преценил. Точно затова тря6ват за6рани и високи санкции, щото ако тря6ва да разчитаме на преценките на някой си става лошо.В градинката където си разхождам детето вече има повече кучета отколкото деца.Естествено навсякъде е пълно с л...а, никой не чисти след кучето си.Както и да е, аз лично давам на детето да си играе с кучетата и засега про6лем не е имало.Но ми е интересно какво 6ихте направили ако вашето дете пострада?
                                Ex Fiat 126P
                                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                                Коментар

                                Working...
                                X