Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ ... Уиндоус !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Malone написа:
    Защото в темата за XP става дума за драйвери на хардуера, който се нарича контролер. В операционната система, чрез n/vLite се слипстриймват драйвери, а не контролери.Контролера е хардуер, работещ с помощта на софтуер, който се нарича драйвер.И оттам отговор на въпроса ти.Вероятно дистрибуцията на XP, която си ползвал е нямала вградена поддръжка [драйвер] за SCSI контролера, който е бил монтиран в този лаптоп.Но това е само предположение. Без да имам дистрибуцията и лаптопа, които си ползвал, всичко остава в сферата на предположенията. И не знам какво искаш да кажеш "интегрирам с USB"."Интегрирам" е джиджава дума, но може би просто си го инсталирал. Използвай слипстриймвам [slipstream] вместо интегрирам, още по "хакерско" звучи.Интегрирането обикновено става без помоща на USB.
    1. Не, не е нужно да те познавам, не преценявам колко си красив, а колко знаеш. Така че, четенето на постовете ти по IT тематика са ми достатъчни.
    2. Така е, и затова чета, непрекъснато. Не защото ми е жизнено важно, а защото ми е интересно. А и темата по която се изказваме отдавна не е на върха на вълната, LiGuru ти го написа вече.
    3. Не съм написал никъде, че си "тъп софтуерист", защото като ти гледам постовете ... дори не ми е и минало през ума, че въобще си някакъв "софтуерист", извини ме. Още повече пък "хардуерист". Пак ме извини.Това, че си преинсталирал компютрите на двама твои комшии и си инсталирал антивирусна на някой съученик, не те прави "софтуерист".
    Но така или иначе, някой път звучиш откровено комично, защото повтаряш нещо чуто, ама е останало или недочуто или неразбрано. Не си си дал труда да прочетеш повече, или на места, където знаят какво пишат.
    1 ) Значи под интегрирам аз разбирам , че трябваше да намеря въпросните SCSI контролерчета в нета при което , чрез флашка или USB floppy трябва да се боцнат в биоса ако не се лъжа понеже той не виждаше хард диска - естествено след като го направих се оправи и всичко беше наред . Въпросът ми беше кофти зададен понеже много много не си падам по обясненията то и там ми е проблема и често оставам недоразбран за мен е по лесно да се справя с проблема от колкото да обеснявам как съм се справил , но това е друга тема на разговор. Въпросът беше свързан със самата дистрибуция XP понеже когато се инсталира още преди да зареди менюто ти 100% знаеш , че там има една опция за тези контролери да ти ги качи при положение , че ги нямаш .... да ама не защото лаптопчето беше новичко явно ги нямаше в самата дистрибуция и оттам ми дойде объркването с САТА драйверите.А иначе аз лично си патих със САТА драйверите , защото се опитвах като Ichkin да си сложа XP като си купих лаптопа , след няколко дистрибуций метнах седмицата естествено и несъжалявам за което тя взе , че излезе качествена.(Предполагам заради това колегата LiGuru ме определи като колеблив и т.н но просто гледам да съм максимално честен и не спестявам това което съм преживял и това над което имам наблюдения)2 ) И аз чета , но неща далеч от тези ... както LiGuru каза по горе програмист != от OS ReInstall (неможеш да си правиш изводи за познанията ми по нещата свързани с програмиране с постове свързани с хардуер и OS нищо , че все още уча и има поне едни 2 години докато стигна на ниво програмист готов да работи по големи проекти) , но според мен това човек трябва да си го знае от обща култура както и какво има в кутията на компютъра и да си асемблира една конфигурация ... не говорим за всеки човек говорим за тези които са в ИТ сверата.3 )Хардуера ми е на любителско ниво , но и тези теми изискват точно такива познания ако греша извини ме и ти...4 )От никого нищо не съм чул ( не бройм училище и университет ама там с други неща се занимаваме ) всичко сам съм научил на тази тематика(било то от лични проблеми , било то от проблеми с много машини - не както ти казваш на 3ма познати ) .... и ако това , че съм привърженик на едни продукти и съм сигурен в тях ( заради което ги препоръчвам ) или това , че се опитвам да помогна по начина по който се изисква ( визирам тази тема ) го смяташ за комично - явно имаме доста различни представи за нещата.6 )Ще гледам да си взема бележка от нещата , които казваш и ще пиша постовете по внимателно за да няма такива грешки за които после да се закачаш Но в интерес на истината дори и грешка от там тръгнаха нещата и за САТА драйверите в темата така , че не е толкова фатално поне според мен П.П Ichkin кажи какво става с компютъра в крайна сметка

    Коментар


      #47
      Е четете бря ... дзверове :DКазах ви, че за сега съм го закрепил, и ако има нещо - някой колега на майка ми ще го оправя ... само таз седмица от замундата ще я сваля като се прибера, че от тука явно вече всякакъв достъп изчезна и няма как да я сваля ... та после ще я запиша на диск и ще я изпратя на майка ми Инсталацията си мисля, че не е кой-знае колко трудна и ще се справят тука големите специалисти Да не съм компютър и те да ме оправят Малоун - не се мъчи да го дириш т’ва животно ... вече няма за кога да го свалям ... В петък си пътувам Айде поздрави от ходжата имате тука ... и то по 5 пъти на ден :D
      Fiat Forum Bulgaria

      Прекаленият светец и богу не е драг !

      Коментар


        #48
        @IchkinХубаво, радвам се, че не си разочаровал русата си майка. Свирни пак, ако има нещо.@Jivko GeorgievРадвам се, че смекчи малко тона, успех ти желая. И в ученето и в практическите занимания.По обективни причини имам поглед и върху двете и те съветвам да имаш доверие на собствения си опит и ... винаги да се стремиш да изпревариш преподавателите си със знания.Последното изобщо не е трудно, имам предвид IT сектора конкретно в България.Само чети, чети и се интересувай. Има една максима, която помня от едно време, писали са я хора легенди в IT познанията:"Няма как да научиш едно нещо, без да си го ’строшил’ доста пъти".Имаха предвид, тестваш, осираш положението, преинсталираш. Пак тестваш, пак всичко на салата и отново. Друг начин няма.Така че ... keep walking, както казваше Харви Кайтел в една реклама ...
        .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
        www.cyxap.com

        Коментар


          #49
          ААааааааа ... значи със Харви Кайтел ще се разбереме ... най-накрая една добра приказка
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #50
            Malone написа:
            @IchkinХубаво, радвам се, че не си разочаровал русата си майка. Свирни пак, ако има нещо.@Jivko GeorgievРадвам се, че смекчи малко тона, успех ти желая. И в ученето и в практическите занимания.По обективни причини имам поглед и върху двете и те съветвам да имаш доверие на собствения си опит и ... винаги да се стремиш да изпревариш преподавателите си със знания.Последното изобщо не е трудно, имам предвид IT сектора конкретно в България.Само чети, чети и се интересувай. Има една максима, която помня от едно време, писали са я хора легенди в IT познанията:"Няма как да научиш едно нещо, без да си го ’строшил’ доста пъти".Имаха предвид, тестваш, осираш положението, преинсталираш. Пак тестваш, пак всичко на салата и отново. Друг начин няма.Така че ... keep walking, както казваше Харви Кайтел в една реклама ...
            Аз също се радвам , все пак си по - възрастен от където следва , че си и по - опитен Ще си взема бележка за всичко дано LiGuru не се сърди много ама такъв съм си избухлив Иначе вървя вървя дълъг е пътя , а сесията след няколко дни е барикадата на пътя Поздрави !

            Коментар


              #51
              Възрастен ще викаш на баща си! Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 :D
              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
              www.cyxap.com

              Коментар


                #52
                А бре ... хакерчетата на батко ... Ае да ме светнете - някоя програма за виртуални дискове, която да работи на Уиндоус 7 ??
                Fiat Forum Bulgaria

                Прекаленият светец и богу не е драг !

                Коментар


                  #53
                  ...

                  Може и да няма нужда вече, ама за всеки случай по въпроса за XP:http://hardwarebg.com/forum/showthre...=1&prevCl=true
                  Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                  Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                  Коментар


                    #54
                    Ichkin написа:
                    А бре ... хакерчетата на батко ... Ае да ме светнете - някоя програма за виртуални дискове, която да работи на Уиндоус 7 ??
                    Windows 7 няма нужда от 3rd Party софтуер за виртуално дисково устройство, има си вгредена такава възможност.На българскиhttp://vmrejata.info/os/windows-7/43...ows-7.htmlНа английскиhttp://www.onecomputerguy.com/window...tual_drive.htm
                    .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                    www.cyxap.com

                    Коментар


                      #55
                      @Malone: Само дето нийде не пише какво правим с *.iso файл? Или по-зле, някоя комбинация от сорта на *.cue + *.bin... Тая майкрософтска боза е само за VHD дискови имиджи създадени с този инструмент - т.е. не е универсална. @Ichkin: Мисля, че daemon tools вече поддържа и Windows 7, а аз лично съм пробвал това: http://www.magiciso.com/tutorials/mi...c-overview.htm, има версия за Windows 7 x86/x64 Edition. Поддържа най-популярните типове имиджи.
                      Steliyan's Life!
                      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                      Коментар


                        #56
                        И Алкохола ще свърши работа
                        Bravo 1.2 16v
                        Lancia Dedra 1.8 16v
                        Suzuki GSXR250R

                        Коментар


                          #57
                          2-3 Демона свалих и не станаха ... Алкохола също ... след инсталацията и ... греда ... Сега ще видя какво сте препоръчали ... мерси съм от сега Че АутоКАД-а ... нямам как иначе да го сложа
                          Fiat Forum Bulgaria

                          Прекаленият светец и богу не е драг !

                          Коментар


                            #58
                            Ичкин дай некъв скайп щи прата версията на Алкохол с която съм аз.Добре е кракната и работи без проблем
                            Bravo 1.2 16v
                            Lancia Dedra 1.8 16v
                            Suzuki GSXR250R

                            Коментар


                              #59
                              Оправих се, благодарение на линка на женшен ... вече си имам и аутокад и ... спи града :DМерси на включилите се :D
                              Fiat Forum Bulgaria

                              Прекаленият светец и богу не е драг !

                              Коментар


                                #60
                                Искаш да кажеш, че си инсталирал версия на Аутокад, различна от 2004 или 2010 на 7 ?Щото при мен тия двете тръгват без проблем, а любимата ми 2006 не ще?

                                Коментар

                                Working...
                                X