Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ ... Уиндоус !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Immortal написа:
    А помогнах ли? Ако да - струва си да минеш покрай Ямбол ЧУвал съм, че в Кувейт правят хубав айрян Новата 1431 година в Кувейт е започнала преди 13 дена (сега направих справка)... закъснял си за тържествата
    Егати, тия верно ли са 600 години назад бе ? СмЕтай през 15-ти век щом са на тва дередже, като влезат в 21-ви къде ще са.

    Коментар


      #32
      LiGuru написа:
      Jivko Georgiev написа:
      LiGuru немога да те разбера..... да пише в bgmama освен ? Какъв е проблема , че пише тук ?
      Не бе човек няма никакъв проблем, но погледни ти как влизаш в дискусията. "Не знам как е, ама и така не е " ... "Опитах не стана и се отказах" сега за каква помощ става дума, да се учиме на чуждите компютри ли...Обясни му със снимков материал, как се работи с nLite, какво е драйвер за сата контролер, от къде да го намери, кой релииз да дръпне с готова интеграция.... Истината е, че тук всички разбираме от компютри и се опитваме да даваме перфектни съвети, за съжаление повечето от писаното относно IT са пълни глупости ...Все едно в hardwareBG.com да искам съвет как да си оправя спирачките на Фиатката, ми сигурно има кой да знае.... ама като, че ли тук е по вероятно некой да ми свърши работа...Перфектна нова година ви желая...
      Чакай , чакай , чакай ..... не съм тръгнал да му казвам да ги интегрира сам в някой Windows .... въпросът е следния : Ако не намери читаво XP с интегрирани SCSI контролери просто да сложи "седмица".... защо трябва да си усложнява живота при положение , че всичко може да си дойде на мястото.... това което казваш "опитах се не стана и се отказах" се получи просто защото на време се усетих да не се занимавам с глупости ! Ако мене питаш ще кажа на всички да зарязват тоя Windows да мятат по 1 Linux и да си живеят живота .... обаче това няма как да стане !П.П hardwarebg ...... Yellow_Flash_Colorz_PDT_37

      Коментар


        #33
        С други думи - не му помогнахте на човека.Ичкин, ако лаптопа текущо е с Windows XP - не е проблем да сложиш SP3. Ако обаче е с Глиста (Windows Vista) - слагай смело Windows 7 - така или иначе си свикнал на бавноработеща машина.Неприятното на WinXP е, че за всяко устройство трябва да инсталираш отделно драйверите. А за да си спасиш данните от диска - отиваш в някой хайтек в Дубай, купуваш си 500GB външен хард диск, инсталираш на него операционната система и го ползваш за да стартираш компютъра и да си прехвърлиш данните от Windows дяла. След това повтаряш операцията и на лаптопския твърд диск Така хем ще попридобиеш опит, хем ще имаш външен диск
        Steliyan's Life!
        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

        Коментар


          #34
          Абе с глиста е да го ева ... за сега съм репайрнал там нещо на магия, което и аз не знам как го направих ... За сега е закрепено положението ... майката ... чийто е лап-топа е инструктирана всичко на Д да слага ... /не, че ме разбра като и обяснявах де ... кимаше там с русите коси /Ще и запиша и оставя една 7ца и един ХР ... пък ако има проблемация ... някой колега ще и го инсталира ... има такива дето се пишат да разбират ... които в същност са и инсталирали всякакви ако-та на кочината ... в които намерих и сума ти троянци ... само кебапчета и кюфтета немаше да го ева ... Мерси съм на всички ... помогнали, непомогнали ... живи и здрави да сте Предложението ми към някой модератор, ако иска е да направи темата ... "Въпроси - Отговори, свързани с Уиндоус" ... така, че да не се отваря всеки път тема, както дефакто направих и аз
          Fiat Forum Bulgaria

          Прекаленият светец и богу не е драг !

          Коментар


            #35
            Jivko Georgiev, извинявай, но LiGuru ти написа ... не подвеждай хората с определени псевдопознания.Направи разлика между SCSI и SATA драйвери.Проблема с XP на тази Toshiba няма нищо общо с темата SCSI, а с липсата на поддръжка на SATA.Ichkin, отвори 3ъмyHgЪ и намери тази дистрибуция [виж по долу]SHA1:5f364cb2017f7878f0c7a52a6bae615852a67316като отвориш страничката за download ще видиш този хеш. Пише го малко по надолу в информацията за файла. Това за да не сбъркаш файла.Умишлено не слагам линк, за да не привличаме ушеви, чрез търсачките.Тествана, чиста дистрибуция, нищо не е премахвано или добавяно освен активатора.Той сам познава машината и прави необходимото за лиценза.Всъщност ти сам ще прочетеш, мисля, че това е нужно на майка ти.Можеш да инсталираш и на български, но по добре си и сложи английската версия, по лесно за тези които ще и помагат, ако някога има проблем с нещо.Ако ти е интересна темата с манипулациите с nLite или vLite, ще обясня, но не и е мястото тук на тази тематика.Паметник трябва да направят на Dino Nuhagic за неговия труд.
            Прикачени файлове
            .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
            www.cyxap.com

            Коментар


              #36
              Е те това чукане чаках !А ти мислеше да се оттегляш Евалата
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                #37
                Malone написа:
                Jivko Georgiev, извинявай, но LiGuru ти написа ... не подвеждай хората с определени псевдопознания.Направи разлика между SCSI и SATA драйвери.Проблема с XP на тази Toshiba няма нищо общо с темата SCSI, а с липсата на поддръжка на SATA.Ichkin, отвори 3ъмyHgЪ и намери тази дистрибуция [виж по долу]SHA1:5f364cb2017f7878f0c7a52a6bae615852a67316като отвориш страничката за download ще видиш този хеш. Пише го малко по надолу в информацията за файла. Това за да не сбъркаш файла.Умишлено не слагам линк, за да не привличаме ушеви, чрез търсачките.Тествана, чиста дистрибуция, нищо не е премахвано или добавяно освен активатора.Той сам познава машината и прави необходимото за лиценза.Всъщност ти сам ще прочетеш, мисля, че това е нужно на майка ти.Можеш да инсталираш и на български, но по добре си и сложи английската версия, по лесно за тези които ще и помагат, ако някога има проблем с нещо.Ако ти е интересна темата с манипулациите с nLite или vLite, ще обясня, но не и е мястото тук на тази тематика.Паметник трябва да направят на Dino Nuhagic за неговия труд.
                Факт е , че обърках SCSI и SATA , но съм патил и от двете както и да е няма да разяснявам за различните проблеми с разни машини които съм оправял. Заради това направо се извинявам .... но не мисля , че е редно да ми правиш забелешка като колегата по горе , че влизам в разни теми с конкретни предложения и казвам , че са добри , защото ти туко що направи същото - Колегата изрично каза , че от замунда тегли бавно иначе още първия пост щях да пусна правиния торент и да се приключи проблема .... точно както ти си направил . П.П бих желал да ми пратиш на лично ако е възможно отговор на следния въпрос : Защо при положение , че XP има SCSI контролери на лаптоп бях принуден да ги интегрирам с USB ? Просто ми е интересно - НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ !!!Между другото знаеш ли , че да определяш познанията на някого в ИТ областта :1 - Най - малкото трябва да го познаваш2 - На всеки няколко часа да не кажа минути и твойте познания вече са остарели....3 - Всяка тема в която ти или LiGuru е замесен заедно с мен ( ИТ Тема ) се превръща в едно мерене на "Членовете" кой колко знае.... ако бяхте запазили добрият тон и си бяхме говорили като хора 3мата щяхме да сме много по - полезни ! А да съжалявам вие двамата понеже аз съм млад и зелен и нищо незнам ... абе тъп софтуерист бе не разбира от хардуер Поздрави и бира !

                Коментар


                  #38
                  Jivko Georgiev написа:
                  3 - Всяка тема в която ти или LiGuru е замесен заедно с мен ( ИТ Тема ) се превръща в едно мерене на "Членовете" кой колко знае.... ако бяхте запазили добрият тон и си бяхме говорили като хора 3мата щяхме да сме много по - полезни ! А да съжалявам вие двамата понеже аз съм млад и зелен и нищо незнам ... абе тъп софтуерист бе не разбира от хардуер
                  Факт е че пишеш глупости и подвеждаш колегите. Опитах да те светна да си оправиш щуротиите, но ти не.. повтори и потрети хиляда дивотии. Поне спам да беше, а то глупости ...А и отделно още първия път когато ме цитира в тоя форум ми обясни, как нямам идея за нещата дате пиша. Ако исках спор щях да го получа тогава, в тема за ИТ аз не споря, особено за нещо дето е заляло нета като информация ...Поздрави.

                  Коментар


                    #39
                    LiGuru написа:
                    Jivko Georgiev написа:
                    3 - Всяка тема в която ти или LiGuru е замесен заедно с мен ( ИТ Тема ) се превръща в едно мерене на "Членовете" кой колко знае.... ако бяхте запазили добрият тон и си бяхме говорили като хора 3мата щяхме да сме много по - полезни ! А да съжалявам вие двамата понеже аз съм млад и зелен и нищо незнам ... абе тъп софтуерист бе не разбира от хардуер
                    Факт е че пишеш глупости и подвеждаш колегите. Опитах да те светна да си оправиш щуротиите, но ти не.. повтори и потрети хиляда дивотии. Поне спам да беше, а то глупости ...А и отделно още първия път когато ме цитира в тоя форум ми обясни, как нямам идея за нещата дате пиша. Ако исках спор щях да го получа тогава, в тема за ИТ аз не споря, особено за нещо дето е заляло нета като информация ...Поздрави.
                    Не не просто се отказвам няма смисъл с такъв дървен философ като теб да се спори (поне в рамките на тази тема) .... с твойте "подвеждания" никого не съм подвел . За скъзи и сата си признах но друго ми прави впечатление , че на Скъзито казвате драйвер Аз мисля , че така ме подвеждате Но да не навлизаме в подробности явно е , че както в един IRC канал се мислите за боговете на техниката и мислите , че вашите решения са неуспорими и най - верните то явно за това постовете ми пораждат толкова агресия понеже "някой ви се меси в убежденията и възгледите за нещата" . За мен е достойно , че си признах грешката за поста по - горе , но както и да е .... ( не искам да ви изброявам вашите грешки ) когато пак се появи тема за ИТ и пак сметна , че ще бъда полезен с предложенията си няма да я пропусна и пак ще си спорим няма проблем - Нито ще се засегна , нито ще си променя съветите или марките на които държа.Поздрави и бира !

                    Коментар


                      #40
                      Jivko Georgiev написа:
                      Не не просто се отказвам няма смисъл с такъв дървен философ като теб да се спори .
                      Внимавай с речника! Не е зле да си промениш поведението и начина на изказ, тук до колкото аз знам за подобен тон наказват.Не се занимавай с мен, аз имам с кой да споря и да си чешам пръстите в този форум, ти определено не си ми интересен ...Лека вечер!

                      Коментар


                        #41
                        LiGuru написа:
                        Jivko Georgiev написа:
                        Не не просто се отказвам няма смисъл с такъв дървен философ като теб да се спори .
                        Внимавай с речника! Не е зле да си промениш поведението и начина на изказ, тук до колкото аз знам за подобен тон наказват.Не се занимавай с мен, аз имам с кой да споря и да си чешам пръстите в този форум, ти определено не си ми интересен ...Лека вечер!
                        .... смятам , че тонът ми е в рамките на нормалното и издържаното спрямо правилата... ако не е така има хора , които ще ме санкционират.Лека вечер!

                        Коментар


                          #42
                          Jivko Georgiev написа:
                          П.П бих желал да ми пратиш на лично ако е възможно отговор на следния въпрос : Защо при положение , че XP има SCSI контролери на лаптоп бях принуден да ги интегрирам с USB ? Просто ми е интересно - НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ !!!Между другото знаеш ли , че да определяш познанията на някого в ИТ областта :1 - Най - малкото трябва да го познаваш2 - На всеки няколко часа да не кажа минути и твойте познания вече са остарели....3 - Всяка тема в която ти или LiGuru е замесен заедно с мен ( ИТ Тема ) се превръща в едно мерене на "Членовете" кой колко знае.... ако бяхте запазили добрият тон и си бяхме говорили като хора 3мата щяхме да сме много по - полезни ! А да съжалявам вие двамата понеже аз съм млад и зелен и нищо незнам ... абе тъп софтуерист бе не разбира от хардуер
                          Не мога да ти отговоря на този въпрос защото не мога да го схвана.Въпроса ти звучи така: "Защо при положение, че софтуера има хардуери на лаптоп бях принуден да ги интегрирам ..."Харесва ли ти въпроса?Оттам стигаме до хитричкото ти намигане с въпроса защо наричам SCSI и SATA драйвери.Защото в темата за XP става дума за драйвери на хардуера, който се нарича контролер. В операционната система, чрез n/vLite се слипстриймват драйвери, а не контролери.Контролера е хардуер, работещ с помощта на софтуер, който се нарича драйвер.И оттам отговор на въпроса ти.Вероятно дистрибуцията на XP, която си ползвал е нямала вградена поддръжка [драйвер] за SCSI контролера, който е бил монтиран в този лаптоп.Но това е само предположение. Без да имам дистрибуцията и лаптопа, които си ползвал, всичко остава в сферата на предположенията. И не знам какво искаш да кажеш "интегрирам с USB"."Интегрирам" е джиджава дума, но може би просто си го инсталирал. Използвай слипстриймвам [slipstream] вместо интегрирам, още по "хакерско" звучи.Интегрирането обикновено става без помоща на USB.
                          Jivko Georgiev написа:
                          Между другото знаеш ли , че да определяш познанията на някого в ИТ областта :1 - Най - малкото трябва да го познаваш2 - На всеки няколко часа да не кажа минути и твойте познания вече са остарели....3 - Всяка тема в която ти или LiGuru е замесен заедно с мен ( ИТ Тема ) се превръща в едно мерене на "Членовете" кой колко знае.... ако бяхте запазили добрият тон и си бяхме говорили като хора 3мата щяхме да сме много по - полезни ! А да съжалявам вие двамата понеже аз съм млад и зелен и нищо незнам ... абе тъп софтуерист бе не разбира от хардуер
                          1. Не, не е нужно да те познавам, не преценявам колко си красив, а колко знаеш. Така че, четенето на постовете ти по IT тематика са ми достатъчни.
                          2. Така е, и затова чета, непрекъснато. Не защото ми е жизнено важно, а защото ми е интересно. А и темата по която се изказваме отдавна не е на върха на вълната, LiGuru ти го написа вече.
                          3. Не съм написал никъде, че си "тъп софтуерист", защото като ти гледам постовете ... дори не ми е и минало през ума, че въобще си някакъв "софтуерист", извини ме. Още повече пък "хардуерист". Пак ме извини.Това, че си преинсталирал компютрите на двама твои комшии и си инсталирал антивирусна на някой съученик, не те прави "софтуерист".
                          Това е което мога да ти напиша.Не се сърди, карай го малко по полека. Това е искал да ти напише и LiGuru.Аз със сигурност, а предполагам и той сме нямали никакво намерение да те обиждаме. Никакво.Напротив, поздравления за ентусиазма.Но така или иначе, някой път звучиш откровено комично, защото повтаряш нещо чуто, ама е останало или недочуто или неразбрано. Не си си дал труда да прочетеш повече, или на места, където знаят какво пишат.Когато даваш съвети, особенo по IT тематика, използвай словосъчетания като "според мен", "по мое мнение", "чувал съм, че" и т.н.С категоричността с която препоръчваш ... да ги наречем недообмислени решения можеш доста неща да объркаш на някой, който иска помощ.Поздрави от мен.
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #43
                            И в други ден, ще четем, че еди кой си от форума, направил софтуерен оувърклок на процесора на еди кой си Просто не можех да не изтъкна термина, който знам Все пак съм програмист ... ако ви трябват жаби, сита, мускали ... обаждайте се ... до болка ги знам ... интеджер, ала бала ...
                            Fiat Forum Bulgaria

                            Прекаленият светец и богу не е драг !

                            Коментар


                              #44
                              Ти недей дърпай опашката на котката, ами кажи как сте докарали нещата с Windows 7 и компютъра на майка ти.Ако действително срещаш непреодолими затруднения в скоростта на нашите, ще намеря и читава, девствена, дистрибуция от "залива на пиратите" .Явно от там ти върви по бързо, щом търсиш решения на него място.И там има такава, и нея съм ползвал, но станаха много и ще ми отнеме време да намеря коя точно беше. Към нея ще дам линк и за отличен активатор, там беше отделно и по мое мнение само той беше чист.Ако сте се справили с тегленето и инсталирането, ще ти напиша как да направиш Windows 7 да изглежда като Vista, за да не се смущава майка ти. Има малко разлики в интерфейса, но са лесно преодолими, обикновени настройки.
                              .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                              www.cyxap.com

                              Коментар


                                #45
                                Ichkin, сложи на машинката една седмица, за да не се занимаваш с драйвери. После ще ги търсиш под дърво и камък - намират се но си е мъка. Наградата за мъката пък е по-бърза работа с машинката. Нарочно не казвам по-стабилна, защото тази машинка със сигурност не е тествана как ще се държи с XP или дали има проблеми с драйвери.
                                Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                                Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                                Коментар

                                Working...
                                X