Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ ... Уиндоус !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ ... Уиндоус !

    Такааам ... тъпа тема, но - като автора си Искам помощ ... трябва да преинсталирам един лаптоп тошиба, който му се е мамата таковала ... за нищо не става Въпроса е ... понеже има много информация на диска с уиндоуса ... кой е най-лесният начин да я съхраня ... След това ... как да настроя Биоса на това животно да буутва първо от оптичното устройство ... Не търся най-лесния начин ... търся работещ начин ... в момента свалям XP ...И да - водя се програмист на тапия
    Fiat Forum Bulgaria

    Прекаленият светец и богу не е драг !

    #2
    За да я съхраниш, ако можеш да влезнеш я прехвърли в друг раздел на хард диска, а за оптичното устройство, още при стартиране, цъкаш DEL и влизаш в БИОС и от едно от менютата нагласяш Primary Device на CD-ROM, там каквато му е марката и цъкаш рестарт и почваш
    Impossible is nothing !

    Коментар


      #3
      Не на всички компютри се влиза с DEL в биос-а, като излезе стартовия екран, обикновено си пише... При мен е с F2.Проблема с информацията на диска е сложен - ако не е разделен на дялове, и ако е пълен догоре, ше трябва да свалиш всичко на ЦД/ДВД или външен хард. Друго решение няма.Ако има място, може да ползваш Partition Magic (има я в Замунда) за да разделиш диска, след това да прехвърлиш нужната информация на новия дял. а след това да преинсталираш вина - върху стария дял.Успех.

      Коментар


        #4
        пробвай Windows-a само да му дадеш Repair самоче не още първия след като тръгне инсталацията ами вече като те пита с кой дял да го сложи. След това прехвърляш всичко и преинсталираш вече като хората.Друг вариант: Сваляш хард-а, намираш една кутия за външен хард и прехвърляш всичко на друго PC
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          Най лесния и сигурен начин за прехвърляне на данните е- Вадиш му диска и го закачаш на нормален компютър като втори диск и си копираш каквото искаш на воля и на спокойствие. Или ползваш УСБ кутийка с преходник към САТА и му монтираш диска вътре ако нямаш десктоп компютър за разглобяване.За буутването- на Тошиба в биос се влиза чрез F2 от там можеш да настроиш за перманентно кое да ти е устройството от което компютъра първо да се опита да буутне. След като го промениш не забравяй да натиснеш Save and exit.Ако искаш само еднократно да промениш буут утросйтвото в стартовия ектан на тошиба натискаш F11 и ти излиза меню, от там може да си избереш от кое устройство да бутне компютъра само за текущото стартиране.
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            За мен по-лесния вариант за прехвърляне на данните е през LAN - споделяш си целия хард на лаптопа и през друг комп копираш каквото ти трябва.А за бутването мисля че когато сложиш бутващо CD и рестартираш лаптопа преди да зареди ще те пита дали да бутне от CD-то (press any key to boot from CD) и ако до 5 сек не натиснеш някакво копче ще си тръгне стария Windows.Успех.
            Bravo SX 1.6 16V 103hp '98
            GPS-5"+iGO Navigation

            Коментар


              #7
              Мерси на всички ... след час-2, като пробвам ще ви кажа Иначе питах за буутването защото на повечето компютърчета дет съм сядал отначало си пише там ... прес еди кво си то ентер биос ... а тука нищо не пише ... дано инфинеон се окаже прав
              Fiat Forum Bulgaria

              Прекаленият светец и богу не е драг !

              Коментар


                #8
                fidy написа:
                За мен по-лесния вариант за прехвърляне на данните е през LAN - споделяш си целия хард на лаптопа и през друг комп копираш каквото ти трябва.А за бутването мисля че когато сложиш бутващо CD и рестартираш лаптопа преди да зареди ще те пита дали да бутне от CD-то (press any key to boot from CD) и ако до 5 сек не натиснеш някакво копче ще си тръгне стария Windows.Успех.
                Това се случва само ако преди това в БИОС е зададено първо да чете от оптично у-во, а не от ХДД.

                Коментар


                  #9
                  Ами колега то зависи от случая ако :Компа ти не се пуска имаш вариант да прехвърлиш харда на друго PC и да преточиш информацията . Също е вариант да пробваш както колегата предложи с Repair само до толкова , че да се пусне машината и да си прехвърлиш инфото по - лесно Ако обаче той се пуска и просто върви тегаво можеш или на външни носители да го метнеш или както колегата предлага по Lan .А за Биоса - на всяко дъно е различен бутона , но в повечето случай на лаптопите мисля , че е DeleteП.П Ако лаптопа е по нов е възможно да не можеш да качиш XP заради SCSI контролерите на харда ( поне при мен е така ) Даже съм пробвал с такова XP на което пише , че ги има интегрирани , но не се получава.

                  Коментар


                    #10
                    Опааа ... жив да си ... светни ме ... Лап топа е Тошиба Сателит L300D-10UА харда се води САТА 250 ГБ (5400rpm), което разбира се ми говори доста Ще свърши ли работа ХР или 7-ца да мъча ... Еххх ... той като цяло май тоз лаптоп ще си излезе кочинка :D
                    Fiat Forum Bulgaria

                    Прекаленият светец и богу не е драг !

                    Коментар


                      #11
                      Значи има вариант да качиш XP , но той трябва да е с интегрирани SCSI контролери ... да ти кажа честно пробвах 2-3 варианта за моя лаптоп и не стана.. по - добре качи седмица аз съм много доволен както и всички около мен които я ползват Весело посрещане на новата година !

                      Коментар


                        #12
                        Един път бах инсталирал виндоус без да форматирам диска и работата стана - при стартирване ме пита кой виндоус да буутна (и двата бяха активни).
                        Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                        Коментар


                          #13
                          За биоса най-лесно след рестарта помпиш "del" и "F2" натискаш ги постоянно докато ти излезне менюто, това е после advanced bios setup/boot priority ..... или нещо подобно на различните биоси са различни менютата. Колегата преди мен е прав най-добре си сложи някой с интегрирани сата-райд драйвъри, примерно : http://zamunda.net/details.php?id=188228&hit=1 , а за 7-цата няма да коментирам нищо : )
                          Fiat Brava 1.4/12v (96).... ммм бордо !
                          Citroen Berlingo 1.4/8v (04)

                          Коментар


                            #14
                            Jivko Georgiev написа:
                            Значи има вариант да качиш XP , но той трябва да е с интегрирани SCSI контролери ... да ти кажа честно пробвах 2-3 варианта за моя лаптоп и не стана.. по - добре качи седмица аз съм много доволен както и всички около мен които я ползват Весело посрещане на новата година !
                            Ограничи се в коментарите по подобни проблеми, подвеждаш потребителите!Поздрави

                            Коментар


                              #15
                              Ichkin написа:
                              Опааа ... жив да си ... светни ме ... Лап топа е Тошиба Сателит L300D-10UА харда се води САТА 250 ГБ (5400rpm), което разбира се ми говори доста Ще свърши ли работа ХР или 7-ца да мъча ... Еххх ... той като цяло май тоз лаптоп ще си излезе кочинка :D
                              Мразя ги и имам колеги които ги намразиха.Нещо не е както трябва с тях.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X