Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застраховката ГО 600 лева от 2012

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Колеги да не забравяме,че ако те блъсне някой и има само ГО ако не е нова колата то,макс до 3 години повече от 30-40% от цялата сума няма да ви дадът.Независимо какво казват те,максимума който е даван и за който знам е за 50%.Така,че ГО е просто събиране на пари след една цена,която според мен трябва да е около 90-120.
    "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
    Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

    Коментар


      #62
      Re: ?

      @Immortal не мисля да влизам в излишни спорове, или повторение на вече казанато. Мислиш, ли че пичът по-горе, който си е купил кола за 800лв. кара безопасна машина? Мислиш ли, че кола в перфектно състояние може да струва 1000лв? По тази логика можеш ли да си представиш, колко от младежите управляват технически изправни автомобили?!? Винаги между тях има перчене на, кой колата е по-яка и само можеш да си представиш каква борба става за повече конски сили. Нали сам забелязваш, как повечето тук се чудят, как да стестят от нови гуми, смяна на накладки, насачи и, какво ли още не... Не упреквам никого и аз съм бил, като тях! Само, че когато карах таратайка автомобилите на пътя бяха много по-малко, както и ПТП-тата, имаше респект към Закона.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #63
        ?

        След 20 дена ще ви кажа какво дават за кола над 20 год. на която са тотално загубени калник , капак-преден , фар , мигач , предна броня. В най-смелите ми мечти , застрахователя няма да ми даде повече от 200 лева , само и само защото колата е над 20 години. За сравнение съм длъжен да ви уведомя , че ако реша тези части да ги сменя с нови (на магазина никой не те пита колко годишна ти е колата) 500 лева няма да ми стигнат.
        ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

        FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

        Коментар


          #64
          ele написа:
          gantcho: Много упорито дрънкаш глупости. Нормално ако колата ти е повече от 100 коня да имаш съмочувствието, .....
          Еле, в началото ме дразнеше с простотиите си, но напоследък предимно ме веселиш Спорът по същество с теб е безсмислен. Така че, в името на мира - съгласен съм - ако говориш за себе си, трябва ти кола не повече ор 35 к.с. защото би било опасно да имаш "самочувствие" на пътя
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #65
            Immortal написа:
            Истината е една, но на никой от застрахователите не му отърва - гражданската отговорност трябва да се плаща на водача, а не на автомобила.Без значение какъв автомобил кара в момента.Водачите правят ПТП-тата, не автомобилите.....
            Точно така е. Единствената причина, поради която в изказването ми липсва подобно изречение е, че действително има някои свръхмощни спортни автомобили, които изискват по-специални шофьорски умения. Имам предвид разни поршета, ламборгинита, ферарита и т.н.Процента на подобни автомобили, обаче, е пренебрежимо малък, затова трябва да е точно както казваш - да си плаща водачът.Не че с подобен автомобил не може пак да си караш като баба, но практиката показва, че това не се прави
            She was only a whisky maker but he loved her still.

            Коментар


              #66
              gantcho написа:
              ele написа:
              gantcho: Много упорито дрънкаш глупости. Нормално ако колата ти е повече от 100 коня да имаш съмочувствието, .....
              Еле, в началото ме дразнеше с простотиите си, но напоследък предимно ме веселиш Спорът по същество с теб е безсмислен. Така че, в името на мира - съгласен съм - ако говориш за себе си, трябва ти кола не повече ор 35 к.с. защото би било опасно да имаш "самочувствие" на пътя
              да, определено ми липсва самочувствието на идиот на пътя. Що да не карам 35 к.с., на мен не ми пречи. пречат ми самозабравилите се с мощни коли - статистиката говори по-добре от мен.
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #67
                Re: ?

                T_SHOW написа:
                След 20 дена ще ви кажа какво дават за кола над 20 год. на която са тотално загубени калник , капак-преден , фар , мигач , предна броня. В най-смелите ми мечти , застрахователя няма да ми даде повече от 200 лева , само и само защото колата е над 20 години. За сравнение съм длъжен да ви уведомя , че ако реша тези части да ги сменя с нови (на магазина никой не те пита колко годишна ти е колата) 500 лева няма да ми стигнат.
                Не съм много запознат с врътките, които правят застрахователите, макар и аз да съм оценител на МПС-та, но за съда.Ще ти дам само малък пример, който и друг път май съм писал тук.Преди повече от година, една кака с кола 35 к.с. , при неправилна маневра завиване в обратна посока на място, където изрично е забранено това със знак, удари нашето Опелче, шофирано от брат ми. Опел Кадет, 1987 год. т.е., към момента на ПТП-то беше 21 год.Щетите - изкривен преден десен калник, леко смачкана броня и една черта през десните врати. За тези щети от ЛЕВ ИНС, където беше ГО на виновната изплатиха 330 лв. Щетите отстранихме за 30 лв. Така че може да се окажеш, колега T_SHOW, на далавера от цялата работа.

                Коментар


                  #68
                  ВАС потвърди картела на застрахователи14 юли 2009 / News.dir.bgПетчленен състав на Върховния административен съд потвърди решение на Комисията за защита на конкуренцията от юли 2008 г., с което бяха наложени 14 имуществени санкции на застрахователни компании и отделно на Асоциацията на българските застрахователи на обща стойност 2 470 000 лв. за нарушения.Това съобщиха от КЗК, цитирани от "Фокус".В края на 2007 г. комисията образува производство във връзка с подписания от асоциацията на застрахователите меморандум за изработване на общи позиции и предприемане на съвместни действия по сключване на задължителна застраховка "Гражданска отговорност".Проучването на КЗК показа, че подписаният меморандум цели определяне на единна минимална премия по застраховката "Гражданска отговорност", както и максимален размер на комисионните възнаграждения на застрахователните посредници.Комисията изрично постанови, че споразуменията между предприятия, както и решенията на сдружения на предприятия, които имат за предмет пряко или косвено фиксиране на цени или на други търговски условия, представляват най-тежкото нарушение на правото на конкуренция и увреждане на пазара.Поради това в европейската практика е прието, че споразумения или решения с такъв предмет са незаконни сами по себе си (per se), дори когато все още не са предизвикали реален ефект на пазара.Решението на ВАС е окончателно и не подлежи на обжалване.
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #69
                    Re: ?

                    Immortal написа:
                    T_SHOW написа:
                    След 20 дена ще ви кажа какво дават за кола над 20 год. на която са тотално загубени калник , капак-преден , фар , мигач , предна броня. В най-смелите ми мечти , застрахователя няма да ми даде повече от 200 лева , само и само защото колата е над 20 години. За сравнение съм длъжен да ви уведомя , че ако реша тези части да ги сменя с нови (на магазина никой не те пита колко годишна ти е колата) 500 лева няма да ми стигнат.
                    Не съм много запознат с врътките, които правят застрахователите, макар и аз да съм оценител на МПС-та, но за съда.Ще ти дам само малък пример, който и друг път май съм писал тук.Преди повече от година, една кака с кола 35 к.с. , при неправилна маневра завиване в обратна посока на място, където изрично е забранено това със знак, удари нашето Опелче, шофирано от брат ми. Опел Кадет, 1987 год. т.е., към момента на ПТП-то беше 21 год.Щетите - изкривен преден десен калник, леко смачкана броня и една черта през десните врати. За тези щети от ЛЕВ ИНС, където беше ГО на виновната изплатиха 330 лв. Щетите отстранихме за 30 лв. Така че може да се окажеш, колега T_SHOW, на далавера от цялата работа.
                    Днес си взех колата от ремонт. Накратко , целия ремонт включващ :1.Фар + мигач втора употреба ;2.Тенекеджииски и бояджииски услуки (труд + материали) ми излезе 250 лева. Застрахователите казаха , че могат да ми кажат стойността на оценката на щетите най-рано на 10.08.2009. Питам , ако човек няма необходимите пари за ремонт на автомобила си в наличност , какво трябва да прави ? Да чака да се натуткат застрахователите и да изсмучат някаква цена от пръстите си и най-накрая като се смилят над пострадалия , му отпуснат някакви пари. През това време ще си ползвате градски и междуградски траспорт.
                    ПОДКУПИ ПРИЕМАМ САМО В ПЕТЪК !!!

                    FIAT CROMA 2000ie 8V 1987год.

                    Коментар

                    Working...
                    X