Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое браво е най-подходящо за студент?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кое браво е най-подходящо за студент?

    Здравейте!Прочетох събираните материали за Bravo тук в сайта. Но искам мнение и от първа ръка собственици. Значи, издирвам кола с цена до 3000лв. , евтина поддръжка и ако може... спортен дух... Не съм се спрял на 100% на Fiat, но на там клонят нещата. Цената им е примамлива, а екстрите с които разполагат, пасват точно на нуждите ми ( стандарни климатик и ел. стъкла. ). Изборът ми се състои между старият 1,4 12в , 1.6 16в и 1.8 гт двигатели...Проблемът е, че искам да карам на ГАЗ, защото при сегашните цени на горивата не мога да си позволя да карам бензинов автомобил. Предназначението на автомобила ще е да ме прибира от София до Пловдив и понякога да излизам из града когато ми се налага. Тъй като смятам всяка седмица да се прибирам с него или по друг начин казано 280км + градско = до 350 седмично, или д/г до 12-15 000 на година. Аз си мисля, че за магистралата 1.8 мотора ще се справя много добре предвид неголемите размери на купето. Почти съм сигурен, че и на 1.6 16в ще се радвам на вървежа, тъй като в момента карам Ескорт ’87 1,4 карб и това ще е по-бързо от него. НО двигателя 1,4 12в.... тази моноинжекция на газ върви по-малко от дъртия форд и не би задоволила очакванията ми. За този 1.4 двигател съм чувал също и че е най-несполучливият от гамата на фиат, но за другите нищо не знам и нищо не съм чувал. Кой според вас е най-подходящият избор за Браво, като за студент, който може да даде някакви пари СЕГА и след това цяла зима само да сипва газчица? Трябва да се вместя до 3к с кола, защото след това другите разходи по нея, почти 100% ще задминат 1000лв. Други неща които също ме интересуват са:- колко пари излиза обслужвнето на автомобила ? Ремъци, Свещи, Кабели на свещите,Масло, маслен въздушен горивен филтри + този на купето - мога ли с двигател 1,6 16в да се впиша до минималните KW и да плащам по 20лв данък на автомобила вместо 130-150? (тук 1,4 двигателя има предимство )- мога ли да карам с обикновена газова уредба автомобил с пълна инжекция и ако да какво да очаквам? Имайки впредвид, че ако мога да карам с обикновена газова уредба автомобила, това автоматично значи, че при покупката ще мога да платя веднага повече КЕШ, което увеличава шанса да случа на по-запазен автомобил... - какво да гледам при покупка- четох темата, чел съм и темата от на ауди форума няколко пъти, говорим за специфични неща за модела... Благодаря ви за вниманието!

    #3
    Аз карам 1,8 браво с обикновенна газ. уредба 10 000км. никакви проблеми добър вървеж и нормален разход. Имаше спор скоро кой от двата двигателя е по-добър 1,6 или 1,8 така и не се стигна до консенсус, но 1,4 изобщо не влиза в класацията. Пък и имай в предвид, че в момента в "продава се" има едно браво 1,8 за 2200 лв. на снимките изглежда много запазено.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #4
      Знам го това браво... Ама ми е на нема и 600км от София Иначе до ся да съм отишъл да го карам Ще видим, мисля да пообиколя първо Горубляне и Пловдивските авто къщи, тъй и тъй съм тука. Да покарам 1,6 16в някое и друго 1,8, да знам кое как върви, че до сега най-бързата кола дето съм карал беше Toyota Celica 1.8 115 коня и останах доволен Малко е странно, че е на цена от 2200... но като се има напредвид, че Bravo започват от 1500 лв. и малко се купува, излиза че може и да е читава колата...

      Коментар


        #5
        Без 1.4,иначе което и да вземеш
        Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
        Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
        Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

        Коментар


          #6
          1. Аз гласувах за 1.6 16В 103 к.с.2. С него, обаче, попадаш във въсока данъчна ставка, освен ако не си намериш по-редкия и слаб вариант 90 к.с.3. Газовата уредба ще е от по-сложните и скъпи.4. Няма Браво, което да върви по-малко от стария ти карбураторен Ескорт - нито на газ, нито на бензин, нито на нафта Единствено 1.2 82 к.с. ще се позамисля ако не го поддържаш във високи обороти, но няма да е по-невървежно. Желая ти успех!ППЗабравих да спомена, че 1.4 го има в 2 варианта 75 и 80 к.с. Вторият е по-често срещан и ще ти върши чудесна работа.
          She was only a whisky maker but he loved her still.

          Коментар


            #7
            1.2 - 80 к.с.

            Коментар


              #8
              1.2
              Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
              ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
              ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
              ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

              Коментар


                #9
                карам 1.6 и да ти кажа за данака няма да оспееш 140 кинта ти ги смъкват от гърбеца одма (на мен неможаха писах я на инвалид ) за горенето като я стъпваш гори ама и върви тоест по мои сметки ми излиза че със стъпването из града ми гори не повече от 11 но става въпрос за каранее сфетофар 1-ра 6к оборота 2-ра 6 и то дошъл легнал полицай или следващ сфетофар е случва се да вкарам и 3-та ама рядкост тука са нагъсто иначе извънградско с нормално каране ми смъква до 7 а в градъ 9 това е от мен надявам се да съм ти бил полезен ( и все пак смятам че от коладо кола има разлика и не всички влизат с тези км. и литри)

                Коментар


                  #10
                  gantcho написа:
                  ...4. Няма Браво, което да върви по-малко от стария ти карбураторен Ескорт - нито на газ, нито на бензин, нито на нафта Единствено 1.2 82 к.с. ще се позамисля ако не го поддържаш във високи обороти, но няма да е по-невървежно. Желая ти успех!...
                  Ами да не съм видял, да не съм казал, но все пак фиатката беше на ГАЗ, а форда се кара на бензин, дори през повечето време на 98 и е в доста добра форма за годините си... Колата която ще се вземе ще се кара на 90% от времето на газ и на 60 % от пробега на магистрала, така че си мисля, че колкото повече толкова по-добре...П.С.: Благодаря за всички мнения, надявам се да стане добра тема

                  Коментар


                    #11
                    van_dal написа:
                    Аз карам 1,8 браво с обикновенна газ. уредба 10 000км. никакви проблеми добър вървеж и нормален разход. ...
                    Добре де, как така всички разправят "не може" а ти си караш без проблем? Ако е така то значи, че се спекулира с ГИ за да им се отвори пазара...

                    Коментар


                      #12
                      Вземаш с най-евтината поддръжка и по-слабото,че ви е студентите сте млади и буйни и е по-добре бвано и сигурно отколкото ............внимавай с по пътищата.
                      "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
                      Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

                      Коментар


                        #13
                        u`F`o написа:
                        Ами да не съм видял, да не съм казал, но все пак фиатката беше на ГАЗ, а форда се кара на бензин, дори през повечето време на 98 и е в доста добра форма за годините си... Колата която ще се вземе ще се кара на 90% от времето на газ и на 60 % от пробега на магистрала, така че си мисля, че колкото повече толкова по-добре...П.С.: Благодаря за всички мнения, надявам се да стане добра тема
                        Добре де, нека направим едно уточнение - става въпрос за читаво Браво 1.4, каквото съм карал, че дори и съм избирал за една позната. Дори ако сравниш паспортните им данни пак ще видиш, че Бравото ускорява до 100 с 1.6 секунди по-бързо. Не ме разбирай погрешно, не казвам нищо лошо за сегашната ти кола. Но фактът си е факт - няма Браво, което при нормални обстоятелства да върви по-малко. :D Просто Ескорта е с друго ЕГН А бе пич, ти що не си потърсиш 1.9 JTD? Ще дадеш 500 лева отгоре, но ще ти гори несравнимо по-малко и ще върви по-добре от 1.6... Не помня дали на теб ти бях препоръчал това преди няколко дни, но все пак си струва да се замисли човек.
                        She was only a whisky maker but he loved her still.

                        Коментар


                          #14
                          u`F`o написа:
                          Ами да не съм видял, да не съм казал, но все пак фиатката беше на ГАЗ, а форда се кара на бензин, дори през повечето време на 98 и е в доста добра форма за годините си... Колата която ще се вземе ще се кара на 90% от времето на газ и на 60 % от пробега на магистрала, така че си мисля, че колкото повече толкова по-добре...П.С.: Благодаря за всички мнения, надявам се да стане добра тема
                          Добре де, нека направим едно уточнение - става въпрос за читаво Браво 1.4, каквото съм карал, че дори и съм избирал за една позната. Дори ако сравниш паспортните им данни пак ще видиш, че Бравото ускорява до 100 с 1.6 секунди по-бързо. Не ме разбирай погрешно, не казвам нищо лошо за сегашната ти кола. Но фактът си е факт - няма Браво, което при нормални обстоятелства да върви по-малко. :D Просто Ескорта е с друго ЕГН А бе пич, ти що не си потърсиш 1.9 JTD? Ще дадеш 500 лева отгоре, но ще ти гори несравнимо по-малко и ще върви по-добре от 1.6... Не помня дали на теб ти бях препоръчал това преди няколко дни, но все пак си струва да се замисли човек.
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #15
                            И аз съм за JTD, но ако не намериш, 1.8 16В не е лошо.
                            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                            Коментар

                            Working...
                            X