Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кое браво е най-подходящо за студент?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    пак големия спор дизел бензин. работата е ясна и тя е, че газта е значително по-евтина. никой не говори за проблемност и безпроблемност, нито за вървене, а за евтиния. дали е мизерия или не всеки сам си решава. сравняват се еднакви коли, а не счупени пасати и газки. аз много добре знам колко харчи моето браво, а от колегите тук слагам минималните стойности на разход на джт/най-икономичния все пак/. ele: разходите по колата не се мерят на години, а на километри. аз имах едно уно, седя навремето в гаража 4 години, 1 лев не съм дал за потдръжка. . Аз моята сметка лесно си я направих- за колата си за 50 000 км който аз минах за година и половина съм дал 1300 лв. в това число влизат всички части по ремонтите, зимни и летни гуми, масла и ремъци, а по двигателя разходите ми са ремъци и ролки, масло, смяна антифриз, свещи 2 пъти, една дюза бензинова, термостат и една тапа на блока /2 лв/. Значи ако си направя бързата сметка термостат 67 лв, тапа 2 лв, свещите са общо 16 лв и бенз дюза 40 лв. Това е за 50 000 км по двигателя ми Основнит еми разходи са били за ходова част и то носачи. Не съм сменял дори и накаладки. Това колко са надежни дизелите вАжи, но за нова кола /и то пак не е много ясно/ Така че баш за това не може да става дума тук. Е пък един приятел навъртя на пежо 405 1,9 чист дизел 100 000 км и сменя гарнитура на глава, ама не съм казал, че дизелите са кофти. сравнението ти беше изключително неуместно
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #32
      u`F`o написа:
      Ами да колега, общо взето слезнах по-надолу в желанието си, като реших да си взема кола, за да ме развозва и да ми върши работа, проблема е, че предполагам ако си взема 1,4 12в, ще го намразя... Изпреварването с такава кола си е истинско приключение, на пуснат климатик с газ... Абе веселба бе голям фън Като настъпи някой газта да се изгаври с тебе и си спрял... Щото с тоя стар форд, много често ми се правят на бързи и яростни и избеснявам... ... и за съжаление няма какво да направя... Аз тръгвам да ги изпреварвам, щото карат със 70се и те ми се настъпват и ми се хилят А срещу мен коли !? Емиии.... чисто самоубииство си е да си зема такава кола... Иначе за батъла дизел-газ-бензин... 1.9 JTD върви прилично да, ама ся като станат горивата по 3кинта ко прайм? Мен това ме притеснява... на 1.84 иди-дойди, ама като станат пак по 2,50 бензина и 2,60 дизела газта пак ще е на половина... Пък и за вървежа, ако решиш да се правиш на бърз винаги можеш да цъкнеш бензин...
      Хем искаш да те вози, ама и на състезател искаш да се правиш, хем евтино да ти излиза. Не знам защо все ти се привиждат разни, дето се гаврят с теб. На мен що не ми се привиждат? като ти чета изказването, май те е яд като започнат да те изпреварват и вместо тихо и кротко да продължиш да си караш (пътищата на България не са състезателни писти) си решил да им го върнеш тъпкано и ти да ги изпревариш, да им се усмихнеш мазно и да избягаш с мръсна газ (по желание може и среден пръст да им покажеш). Народът го е казал: На гол г** чифте пищови. Тези, които не понасят да бъдат изпреварвани, спират неочаквано в разни обекти. Като станат горивата 3 лева, ще се возим с кракомобила, тъкмо ще си припомниш основното предназначение на тези придатъци.А какво му е на Браво дизел 100 коня? Освен това съм женаи последно - придвижването е най-евтино с чужд автомобил. Купуването на автомобил е свързано с доста разходи, без да броим горивото. Той е като бездънна касичка, в която се наливат пари с надеждата за по-комфортно придвижване от т.А до т.Б. Някои наливат по-малко, други - повече, зависи от късмета (говорим за употребяван автомобил). За някои той е необходимост, за други - гъзария. Сега има евтини малогабаритни автомобилчета - вземай едно - хем малко ще гори, хем частите са по-евтини. Не си играй да го газифицираш - пари на вятъра, няма да можеш да ги избиеш, освен ако не си решил да я караш колата поне 2-3 години. Да не говорим за ядовете, ако не си случил на майстор.Успех
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #33
        Много е двусмислено всичко в темата:Най-подходящо браво за студент според мен е 1.2. Най подходящо за студент със спортни наклонности - браво ХГТ, или пунто ХГТ. Най-икономично - за нормално гориво - ЖТД (и прилична мощност) . За допълнително гориво - Браво което и да е с газ/метан. Най-подходящо откъм данък - дизелово: 1.9 ЖТД 100; бензиново - 1.6 - 90. И да знаеш - това дето си го мислиш за 12-15000 на година - мнооооого се лъжеш. Ще правиш минимум по 20 000. Предвид че не работиш с колата, не изкарваш пари с нея, и искаш да ти е евтино - намери си браво с двигател 1.6 - 90 коня, ако може газ да се сложи, и си свиркай. Газта ще я избиеш бързо с толкова каране А ако оставим сектантите на страна - вземи си 1.9 ЖТД 105, чипвай го, и "глей ко стаа ся"....

        Коментар


          #34
          Все пак аз от слабичък бензин гаден разреден освен да гори малко повечко,друго не съм видял.А колеги с дизелчета дето го вземат по евтино или максимално най-евтиния на безниностанцията постояно ремонти.А момчето явно е,че ще кара извънградско.Но ако не искаш да харчиш пари не си купувай бензин,горивото се увеличава,затова ние ще се прекралифицираме и ще работим за повече лев.Целат е да живеш по-добре,а не само да мислиш как да спестиш.Мочмето просто питаше коя кола.все пак крайния избор го прави той.
          "Хората от AMG ходят с костюми и намръщени на работа,а тези от абарт голи и с пура в уста"
          Fiat Grande Punto FIAT 500 RiegeR Fiat Freemont

          Коментар


            #35
            ele написа:
            Тези, които не понасят да бъдат изпреварвани, спират неочаквано в разни обекти.
            Колежката нещо ме бъркаш с някой... ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КОЙ МЕ ИЗПРЕВАРВА И ЗАЩО ГО ПРАВИ. Не знам как е при вас във Варна, аз там почти не съм стъпвал. Бил съм малко по "европата" и съм колегиален шофьор за разлика от повечето шофьори в БГ. Може би меренето на пишки не е такова във вашият край Разбираш ли, не само на мене се е случвало, не може майка ми да се прибира БЯСНА вкъщи, защото опитала да изпревари някакво renault и оня почнал да се настъпва по описаният от мен вече начин, а вътре е била 3 годишната ми сестра :shocк: WTF? Освен и майка ми да се прави на състезател, а? Как си мислиш? Майка ми кара не повече от 2000 км на година, щом на нея й се е случило това, смятай на мен, дето карам по 10- 12 000 на година какво ми се е случвало на пътя Няма значение.... просто, много некоректно обвинение от твоя страна колежке (сори, не знаех че си от нежния пол).
            ele написа:
            А какво му е на Браво дизел 100 коня?
            Не си стурва
            ele написа:
            Успех
            Мерси Колеги, никой не ми каза, колко пари излиза обслужването на автомобила?
            u`F`o написа:
            Други неща които също ме интересуват са:- колко пари излиза обслужвнето на автомобила ? Ремъци, Свещи, Кабели на свещите,Масло, маслен въздушен горивен филтри + този на купето
            expences.xls Eто тук правя сметката без кръчмаря :D Ако някой иска може да добава

            Коментар


              #36
              Защо не провериш в някой онлайн-магазин кое колко струва.... хоп, попаднах на един.

              Коментар


                #37
                u`F`oТе и при мен настъпват, но като ги видя, че настъпват, не се правя на състезател и не ги изпреварвам - връщам се в платното за въпросния кретен. най-малкото мога да се ядосвам - не виждам защо да хабя нерви - по-добре да си ги запазя за значими неща. Освен това не виждам причината да тръгна с кеф на покупки/кино/ресторант и да си разваля настроението. Освен това, негативните настроения на родителите се отразяват и на децата.Поведението ми не е никак некоректно, изразява мнение за писанията ти. Браво 100 коня е супер - карам такова от 1 година. Както вече казах, за една година (17000 км) съм му правила ремонт за 56 лева. Малък ми е багажника за покупките, но задната седалка ги побира. Гори средно малко над 7, не гори масло.... не мога да зацепя кое не си струва.
                Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                Коментар


                  #38
                  благодаря за линкчето

                  Коментар


                    #39
                    ele написа:
                    не мога да зацепя кое не си струва.
                    Ами, колежке, не си струва подмяна на турбината, която се налага след определен пробег поради радиални/аксиални луфтове на оста на перките и съответни течове на масло, пушеци и т.н. А и обикновено, такива коли ги карат като бензини, а те са ДИЗЕЛ и се карат до 3 000об./мин. МАХ, ако искаш да те вози. Бензинчето мисля, че държи повече на тормоз според мен... Всичко е на късмет при покупката

                    Коментар


                      #40
                      u`F`o написа:
                      Ами да колега, общо взето слезнах по-надолу в желанието си, като реших да си взема кола, за да ме развозва и да ми върши работа, проблема е, че предполагам ако си взема 1,4 12в, ще го намразя... Изпреварването с такава кола си е истинско приключение, на пуснат климатик с газ... Абе веселба бе голям фън Като настъпи някой газта да се изгаври с тебе и си спрял... Щото с тоя стар форд, много често ми се правят на бързи и яростни и избеснявам... ... и за съжаление няма какво да направя... Аз тръгвам да ги изпреварвам, щото карат със 70се и те ми се настъпват и ми се хилят А срещу мен коли !? Емиии.... чисто самоубииство си е да си зема такава кола... Иначе за батъла дизел-газ-бензин... 1.9 JTD върви прилично да, ама ся като станат горивата по 3кинта ко прайм? Мен това ме притеснява... на 1.84 иди-дойди, ама като станат пак по 2,50 бензина и 2,60 дизела газта пак ще е на половина... Пък и за вървежа, ако решиш да се правиш на бърз винаги можеш да цъкнеш бензин...
                      Щом си студент, не ти знам доходите, но с 1,4 ще имаш поне 150 лв разлика спрямо 1,6 - данък + ГО.Ела ми разправяй на мен за изпреварване на газ+климатик с 1,4 - на този двигател на пета при 90 км/ч си точно в началото на максималния въртящ момент. Не е проблем да изпревариш един автомобил. Смъкнеш ли на 4та имаш достатъчно обороти за да стигнеш бързо до 120 и пак можеш да изпревариш. При 1,4 разликата между двете е неосезаема ( щот и на двете едва върви ) Да не говорим, че за да влезеш в насрещното като пътуваш от София за Пловдив трябва или да си много късоглед и да си си забравил очилата, или да си поданик на кралицата с IQ под 65. Второто май не си, за първото ти си знаеш.
                      like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                      Коментар


                        #41
                        Lane Staley написа:
                        Да не говорим, че за да влезеш в насрещното като пътуваш от София за Пловдив трябва или да си много късоглед и да си си забравил очилата, или да си поданик на кралицата с IQ под 65. Второто май не си, за първото ти си знаеш.
                        Колега, нали знаеш, че не се кара само по магистралата Иначе си прав - 150лв. в началото на година си е направо печалба. До сега единствената разлика между покупката на кой да е от 3те двигателя е 600лв отгоре за Газов Инжекцион (300 задължително за обикновена + 600 за ГИ). Иначе ако информацията от сайта който ми даде колегата ogi28b е вярна, то поддръжката и обслужването са 1:1. Може би най-добрият вариант е да търся кола с вече поставен газов инжекцион...

                        Коментар


                          #42
                          След като бюджета ти е 3000лв. Търсиш си кола с инсталирана газова инсталация и регистрирана.В Мобилето има такива. А колкото до дизел....следващата http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...982&f1=details
                          Marea Weekend HLX Jtd 110

                          oO(_)____////____(_)Oo

                          Коментар


                            #43
                            Та какво толкова не му харесвате на Браво 1.4 12v 80hp, сравнително една от най-евтините поддръжки сред цялата гама мотори а и с едно обикновено газово като за студент си е направо перфектният избор.Виж за гонки не става, за тази цел си вземи Гоуф .
                            Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                            Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                            Коментар


                              #44
                              Голф са ми слабост... МРАЗЯ Ги

                              Коментар


                                #45
                                що не пробваш с пунто 1.1 , 1.2
                                Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

                                Коментар

                                Working...
                                X