Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Колега Алексиев, имаш ЛС.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #62
      Очаквах да го напишеш,за да знаят всички.Ако е тайна пиши го на лични.
      Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
      Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

      Коментар


        #63
        Не, не е тайна. Притеснявам се само, че доста разводних темата на Станев, за което моля за извинение.
        Препаратът е HMI SL K
        http://www.hmi-company.com/index.php...ts&product=105
        Преди години използвах солна киселина за нуждите си, но предвид агресивната и природа, след много лутане преминах към този.По-бавно действащ е, но е по-щадящ и също толкова ефективен. Аз го ползвам професионално за третиране на цветни метали най-вече, а у дома за почистване на хром-никелови повърхности ( вкл. батерии), керамика, плочки за баня и прочие. При почистване на последните трябва обаче да се внимава, защото има фуги, които се обезцветяват. Препаратът е с добавени пенещи и омекотяващи "контрагенти". В миялна машина не съм го ползвал, а противно на всичко, едва преди месец се "сетих", че мога да почиствам и алуминиевите джанти за колата с него, вместо да купувам специални препарати за тях. По обработените повърхности го нанасям с четка и в зависимост от замърсяването им му оставям нужното време да подейства. За хром-никеловите повърхности не е нужно много време.
        ПС: Още веднъж се извинявам на Станев.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          #64
          ntodorov написа: Преглед на мнението
          ...Препаратът е HMI SL K
          ПС: Още веднъж се извинявам на Станев.
          Извинен си, информацията е полезна. Този препарат прилича по действие на паста за декапиране Пелокс на заваръчни шевове от неръждавейка
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #65
            Колеги, след един непредвиден разход за ремонт, от една седмица активизирахме ситуацията с обзавеждането... или по-точно, жена ми... Хвана се на някаква промоция от иначе сериозни търговци точно срещу нас, които продават Фабер Нарди и пр. уреди. Та поръчала фурна за вграждане, плот, абсорбатор, мивка и смесител от една и съща марка, която аз чувам и виждам за сефте - Евролукс. Всичките неща са с 5 годишна гаранция. Някой знае ли това що за марка е? За сега знам само, че съм олекнал с около 2000 лева. До преди малко катерих нещата с един приятел, даже още не съм ги разопаковал. Хладилник взехме преди има-няма месец - LG инверторен.
            За кухнята още не могат да се разберат с фирмата, офертата е 3500 лв и не знам много ли е, малко ли е, затова ще пусна схемата на майстора с размерите за да се консултирам с вас относно исканата сума. Кухнята не е голяма, но е Г-образна с малко по-високи горни шкафове, като корпуса е от ПДЧ, а вратичките от МДФ. Пантите и механизмите уж са от "хубавите" каквото и да означава това. Проблематични според жена ми са глухите ъгли и това, че мебелярите се опитват да я разубеждават от такива механизми... пък тя се е запънала - иска си ги. До дизайн още не са го докарали. Иначе плоскостите са на Егер. Ето я схемата:
            Click image for larger version

Name:	Проект размери.jpg
Views:	1
Size:	67,5 KB
ID:	2097709
            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

            Коментар


              #66
              Този проект на схемата на ъгловите шкафове не е готин. Шкафа между печката и мивката, Г-образния, трябва да се отваря с голяма Г-образна врата. Така както е даден според мен са два шкафа. Един до мивката и един до печката, с две отделни врати. И повярвай, че този шкаф до печката, ако е дълбокия към ъгъла, а и този до мивката става почти неизползваем.
              Задължително искаш един голям ъглов шкаф, който да се отваря наведнъж с ъгловата врата. И не ги слушай ако започнат да ти се правят на разбирачи и ти говорят, че вратата ще стане голяма, ще провисне или от този род. А повярвай, че този шкаф ще ти е основния след това за всички неща, защото става огромен. Иначе става неизползваем. Демек това са ти двата варианта или да стане основния, огромен шкаф, или да го "зазидаш" и да стане неизползваем. Така и на горния ред.
              Цената е много разтегливо понятие. Гледам някакви бои са писани, някакви чудеса. Само от боята може да ти се вдигне с едно 1000лв, ако искаш. Толкова ли не можа да си намериш два вида плоскости с желаните цветове?
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #67
                Ами жената все още проучва варианти и май се е спряла на един механизъм, който се отваря заедно с вратата... прилича на четвърт кръг, гледа и от тези ъглови, които се изтеглят, но още не е решила окончателно... пък аз гледам да не се меся, че след последната ми намеса, когато не можахме да се споразумеем за цвета, кухнята се оказа... жълта... опасна за хора с фоточувствителна епилепсия... Поради това и боядисването на вратичките - някакъв графит...
                За такова жълто иде реч
                Click image for larger version

Name:	IMG_20180405_145716.jpg
Views:	1
Size:	115,1 KB
ID:	2097710
                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                Коментар


                  #68
                  На две отделни кухни има ъглов шкаф с четвърт кръг вътре (даже два такива) и е супер удобно, да не говорим колко събира. Колегата Бо е супер прав, послушай го. Кухнята ти е малка и всяко място е ценно, а това е много място да не се ползва.

                  Коментар


                    #69
                    Брат ми скоро прави подобна кухня на същата цена като вратичките са от гланциран MDF който беше доста скъп. Механизмите на горния ред са Blum Aventos HF. На долния ред има 6-7 чекмеджета Blum с метални страници (няколко са вградени зад вратичка). Панти също Blum. Общо взето само обкова е към 1200лв. Отделно има и нещо като колона с етажерки на мястото на твоя хладилник. Така че ако нямаш много и скъпи механизми като на Blum, цената ми се вижда доста висока. И той заложи на уреди Eurolux, фурна, аспиратор, плот и миялна. 5г гаранция, като идват направо у вас и не те карат да им мъкнеш уредите до сервиза.

                    Click image for larger version

Name:	20180612_165953.jpg
Views:	1
Size:	114,6 KB
ID:	2097719
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #70
                      Да, продължа темата, за да не пускам нова.
                      Започвам ремонт, баня и кухненски бокс. Ще търся подови плочки за бокса и коридора и фаянс за банята.
                      Имам нужда от насоки за тези неща, както и за санитарния фаянс (тоалетни, бидета, мивки, батерии, душове). Кои фирми вносители или производители сте ползвали? На какви цени? Купували ли сте промоционални продукти, доволни ли сте от качеството им (защото знаем, че всичко на промоция не е за доброто на клиента)? Кой каквото каже, ще ми бъде от полза. За кухненския бокс, ще си викна фирма да ми произведе шкафовете, защото не съм фен на магазините за мебели. Интересуват ме ел. уредите за бокса, но тези NEFF, Miele, Simens, които прочетох по-горе не са ми интересни. Бих предпочел Eurolux, Faber т.н.
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #71
                        Пуснах ти ЛС с телефон на човек, който може да ти направи банята и работи много качествено.

                        Пуснах ти и ЛС с телефон на мебелист, който може да ти направи кухнята. Смея да твърдя, че по-добро качество и цена аз не съм намирал
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #72
                          Слав написа: Преглед на мнението
                          Пуснах ти ЛС с телефон на човек, който може да ти направи банята и работи много качествено.

                          Пуснах ти и ЛС с телефон на мебелист, който може да ти направи кухнята. Смея да твърдя, че по-добро качество и цена аз не съм намирал
                          Благодаря, сега ще ги преслушам
                          Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                          Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                          Коментар


                            #73
                            Аз едната кухня е правих във Велинград от дърво
                            Излезе на половина от такава правена тук уж от познат но от плоскости
                            Много от нещата сам си правя щкафовете за банята си ги правих вече 5-6 години не са мръднали
                            също и легла и други
                            Отдавна майстор не е влизал в къщи
                            Последна редакция от kluchar; 17.06.2018, 20:02.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #74
                              ... Започвам ремонт, баня ...
                              Във връзка с ремонта на банята, едно от най-смислените неща в живота ми (след купуването на Фиатчето), е да си монтирам смесител с термостат в банята. Това не просто е препоръка, а бих казал, че е направо задължително. Има само един недостатък - свикваш с него и в първия момент, в който трябва да се изкъпеш на място, на което няма такъв - започва страшно псуване и нагласяне на водата по N минути.

                              И тук не говоря за изхвърляне с марки като Грое и брат му и не знам си кой, ами нашите си, на Видима:

                              ЛИНК

                              В комплекта са влючени цедки на входа на смесителя, розетки и S-преходници. Иначе по стандарт е за 150 мм такова там, как се казва.... Моят е монтиран само с удължители, а не с S-преходници. С керамична глава и 5 години гаранция е, вече е на 8 и работи както в първия ден. На брат ми му се повреди термостатната глава след 3 години употреба и я смениха без изобщо да питат какво, защо, как, къде.... Недостатъкът е само в това, че ако се повреди и нямаш заместител - оставаш без смесител за 2-3 дни, докато го ремонтират. Ако решиш да вземеш такъв, мога да ти съдействам в едно местно магазинче тук да го получиш с около 10 % под истинската му цена.

                              Коментар


                                #75
                                .....мога да ти съдействам в едно местно магазинче тук да го получиш с около 10 % под истинската му цена.
                                Благодаря за насоките, Оги. Когато стигна до смесителя, (защото още обикалям за плочки) ще те потърся.
                                Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                                Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                                Коментар

                                Working...
                                X