Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ! Ще оборудвам апартамент от 0

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ntodorov написа: Преглед на мнението
    Stefanaki. Що се касае за разликите в почистването на керамичния и индукционния, у дома виждахме малък проблем с налепите от покритията на съдовете, които оставаха по керамичната плоча въпреки че избирайки посудата бяхме далеч по-претенциозни отколкото сега.
    Сигурно има различни видове покрития на тези котлони или съдовете.
    То тук стана малко БГмама, но ако откриеш някои много добри съдове - сподели, ако обичаш. Аз съм впечатлен от тази:


    Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

    Коментар


      #47
      Stefanaki. Наистина сме в стил БГ мама, ама последно време се улавям, че у дома все от там си "сверяваме часовника" преди да се впуснем в покупка.
      За посудата. Ми не, не мога да ти препоръчам по-добри. От Белгия си купихме подобни на твоите, на "Beka" са. От неръждаема стомана са, с примеси на хром
      и никел доколкото разбрах. Противно на старото ми схващане, че магнит не лови неръждавейка, тези съдове стават И за индукция. След многото ни лутания по съдове с двойни дъна, тефлонови и керамични покрития се убедих, че от изпитаната и стара неръждаема стомана - няма. Впрочем, ти живееш из тези географски ширини и знаеш, че там никога не са спирали да ги използват, докато тук откривахме топлата вода. Аз от там се запалих по тези съдинки.
      ПС: Станев, извинявай за отклонението. Следя ти темата с интерес, споделяй за да научаваме нещичко от новостите.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #48
        ntodorov написа: Преглед на мнението
        k76 И ние така. Започнахме с преносим котлон ( на промоция за 37 лв) на една куча марка, с идеята хем да го пробвам, хем да го занеса на вилата за да го ползвам навън...Върнах си го в Бургас, и като вас го сложихме върху керамичните. Впоследствие ме убеди и пъровто нещо, което купих за него беше грил тиган с "активно" дъно от 190 мм ( толкова беше зоната на първия ми котлон)и работна площ около 350 мм...Ами няма скара, на която така бързо да ми "грабне" месото. Иначе на вилата имам тенджери от на баба ми времето, идеални са, но впоследствие се обновихме за новия плот.
        Stefanaki. Що се касае за разликите в почистването на керамичния и индукционния, у дома виждахме малък проблем с налепите от покритията на съдовете, които оставаха по керамичната плоча въпреки че избирайки посудата бяхме далеч по-претенциозни отколкото сега. Купувайки си съдове за индукционния си носехме магнитче и лепне ли по-дъното, максималния диаметър вмества ли се в зоната го купувахме...А сега гледам на една известна и стара немска фирма за ел. домакински уреди индукционна плоча, на която няма зони, няма ограничения на диаметъра, а превключването на степени става след преплъзване на посудата наляво/надясно, напред/нагоре.
        И аз взех някакъв такъв котлон. Лудница е. Със сигурност ако сменям печката, то ще има индукция.
        Един въпрос в тази насока - когато намалите мощността на индукционния котлон какво се случва при вашият опит? Демек времето на пуск-стоп ли се променя или самата му мощност но да работи постоянно?
        Защото един негатив на моя преносим, който променя на принципа на времето работи- не работи - когато е малко водата в малък съд, то на най-ниска мощност само го активира и след 2-3 секунди вече кипи.

        П.п. аз съм на друго мнение за съдовете. Друг освен керамичен вече няма да купя. Такива "неръждавейки" съм ги отписал тотално.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #49
          Няма нищо лошо в БГ Мама, там може да се изрови инфо за какво ли не. За индукционните плотове жената взе да чете подробности и се натъкнала на информация, че не са много подходящи за палачинки и запръжки Пък аз нали се занимавам с безопасност и от как излезе една наредба за минималните изисквания за осигуряване на здраве и безопасност при експозиция на електромагнитни полета (НАРЕДБА № РД-07-5 от 15 ноември 2016 г. за минималните изисквания за осигуряване на здравето и безопасността на работещите при рискове, свързани с експозиция на електромагнитни полета), детайлно съм проучил въпроса със здравните ефекти от въздействието им, като се споменават много неприятни биофизични последици... макар все още да не са съвсем "научно обосновани и доказани". Всъщност, за да излезе такава наредба (макар и под натиска на европейското законодателство), значи има някаква обективна причина. Проблема идва от обстоятелството, че симптомите от неблагоприятното въздействие са твърде близки до такива причинени от други фактори (поради това "научната обосновка" в известен смисъл е под въпрос) - гадене, световъртеж, главоболие, все неща които могат да се дължат на какво ли не. Но така или иначе, има изискване, мощните източници на електромагнитни полета да са екранирани. За момента е известно, че електромагнитните полета влияят на обмяната на веществата и клетъчната структура (човешкия организъм също генерира био-магнитно поле и в него се осъществяват сложни био-електро-химични процеси). Та някои от тези процеси са стимулирани от електромагнетизма, други са подтискани, което в определени случаи може да е полезно, неутрално или вредно. Магнитните полета имат широко приложение в терапията на определени заболявания, но не се препоръчва излагане на деца, бременни жени, жени кърмачки и хора с импланти... особено непрепоръчително е да си държиш лаптопа в скута, особено за мъже Предвид тези обстоятелства, все още не съм съвсем убеден в избора на плот.
          Вероятно най-добрия вариант е комбиниран плот с конвенционални и индукционни котлони, макар да не съм сигурен дали има такива.
          Факт е, че тук се събра много полезна информация, която иначе нямаше как да установя.
          Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

          Коментар


            #50
            Баце земи си един комбиниран - газ и стандартни нагреватели. Кеф ти едното кеф ти другото. Иначе има и комбинирани конвенционални и индукция.
            И аз преди 4 години се колебаех за индукционен и се отказах точно поради цитираните от теб причинни.

            Недей много да робуваш на марки - вземи си това което ти харесва като спецификация и външен вид.
            Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
            ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

            Коментар


              #51
              Станев, а гледал ли си тея термоядрените котлони. казват че с 2 грама обогатен уран може да готвиш 10 години напред и ток не трябвал.
              Нали знаеш как ще стане, ще влезете в магазина жена ти ще каже това това и това ще платиш и готово. Дедукция, чиста дедукция.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #52
                Станев, ето и една друга от твоята гледна точка за ползата/вредата от индукционните котлони.
                Прилагам ти тема от един уважаван от мен форум. От твоите опасения се избавих, а и знаеш колко магнитна индукция има, имало е и ще има ВИНАГИ около нас...Но както и да е де, вие си решавате, а аз се намесих единствено с презумпцията да споделя моето задоволство и евентуално да насоча изборът ви не от позицията на "старило", а от тази на "патило". Аз също предпочитам хубаво да чета и да питам преди да си купя нещо. И понеже сме автомобилен форум, а скоро явно ще ни "вкарат" в електро-автомобили, съм убеден, че никой няма да се интересува за магнитното поле под дупетата ни.
                https://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1...%BE%D1%82.html
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #53
                  Добре, че майка ми ме е заимала с 2 от старите емайлирани тенджери, че като взехме нашия индуктивен котлон почти всички тигани и тенджери не ги хващаше...
                  За мен най-голямото предимство е, че не нагрява около съда и не ми опича веждите, докато бъркам манджата. Особено лятото... Скъпички са но са много готини.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #54
                    Сега, в началото на ХХ-ти век са използвали за боядисване на различни съдове уран и неговите соли, тогава се е считало за безопасно, но сега вече се знае, че не е така...
                    Въобще не искам да тръгвам по плоскостта на вредно-безвредно и опасно-безопасно, понеже ще се завихри една безсмислена дискусия... това не означава, че не трябва да имаме едно на ум. Да, живеем в ХХІ-ви век и само дето не светим - ядем храна с неизвестен състав и произход, облъчват ни от къде ли не с какво ли не, дишаме отровен и запрашен въздух, живеем нездравословно... и предвид всичко това, един индукционен котлон едва ли ще е нещото, което ще ни катурне (разболее).
                    Въпроса с плота и фурната съм го оставил на жената, с едно уточнение - да не вземе да цъфне дъното на фурната като на тъщата Аристон-а след три години (виждам реотаните през прогорялата ламарина). Затова винаги когато стане въпрос за даване на пари, гледам да правя рационални избори - разделям качествата на всеки потенциален вариант на съществени и несъществени, като винаги се стремя да набавя нужната информация за да си направя изводите. Поради такава причина клоня към технологията инвертор линеар на LG. Другото много важно за мен е източника на информация (затова питам тук) - ако той е заинтересована страна (търговец), значи не е надежден.
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #55
                      ntodorov написа: Преглед на мнението
                      От неръждаема стомана са, с примеси на хром и никел доколкото разбрах.
                      Едно малко инженерно отклонение - няма неръждаема стомана без хром в нея. Минимум 12%. Иначе НЕ Е неръждаема. Никелът е много по-малко, може и без него.

                      Коментар


                        #56
                        Immortal написа: Преглед на мнението
                        Едно малко инженерно отклонение - няма неръждаема стомана без хром в нея. Минимум 12%. Иначе НЕ Е неръждаема. Никелът е много по-малко, може и без него.
                        Да, Дидо ясно ми е. Коректно беше да бях написал това, което пише на етикета - с примес от хром и никел 18/10, или 18% хром и 10% никел. Учудвайки се на
                        магнитните качества на тези съдове, сега установих ( учил съм го, но не го помня явно), че никелът е феромагнитен и вероятно поради тази причина тези посуда стават и за индукционни котлони, лесно се почистват и не загарят.
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #57
                          ntodorov написа: Преглед на мнението
                          Да, Дидо ясно ми е. Коректно беше да бях написал това, което пише на етикета - с примес от хром и никел 18/10, или 18% хром и 10% никел. Учудвайки се на
                          магнитните качества на тези съдове, сега установих ( учил съм го, но не го помня явно), че никелът е феромагнитен и вероятно поради тази причина тези посуда стават и за индукционни котлони, лесно се почистват и не загарят.
                          Точно за почистването въобще не съм съгласен. Имаме доста видове и марки посуда, от китайски до доста маркови. И точно заради това споменах, че керамиката си е благодат. Не готвим с мазнина.
                          Примерно едно ястие което обичам и съм си измислил е яйчна пица. Чупиш 10-15 яйца в тава запичаш малко, след това отгоре разни други неща като за пица и доизпичаш всичко. И накрая ако си използвал 18/10 съд и ти се разгонва фамилията. Ако решиш да използваш съдомиялна няма Финиш, няма Сомат. Накрая стигаш винаги до телта. И търкаш и ревеш за 100лв ултра тава, а гледаш как я съсипваш, за да я изчистиш отново до блясък. Хайде няма нужда.
                          Последна редакция от BO; 23.12.2017, 13:26.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #58
                            BO;1352801]Точно за почистването въобще не съм съгласен......
                            Бо, имам възможност да използвам един киселинен препарат, който използвам в работата си. На основата на лимонена киселина е и дори да не се налага, поне веднъж в годината ги третирам с него. След това мога да ги върна в магазина и да се оглеждам в тях.
                            ПС: За твоето питане Боби - Котлона работи точно така, както си го описал, ако е настроен на режим "мощност", ако е настроен на режим "температура" ( някои нямат тази опция) си поддържа желаната температура. Последния режим е желателен за готвене, а режим мощност ( през 200 Вт до максималната мощност.) е подходящ за печене, пържене...Въпреки, че както ни дойде така работим, хванахме му цаката, а един от недостатъците на макс. режим мощност е, че започнеш ли да готвиш трябва да си над котлона - лукът загаря само да се разсееш...Абе над газов котлон все едно си.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              #59
                              Поръчал съм на брата да провери какви са цените в Германия на Miele-то, най-вече фурни и плотове.
                              Click image for larger version

Name:	1514036560646.JPEG
Views:	1
Size:	73,0 KB
ID:	2095242

                              Това ми прати по скайпа от първия магазин в който е влязъл. Дал съм му да търси всичко произведено от BSH Hausgeräte GmbH по данни на колегата Stefanaki.
                              Големите намаления в Германия са след празниците и ще видим какво ще излезе там.
                              Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                              Коментар


                                #60
                                ntodorov написа: Преглед на мнението
                                Бо, имам възможност да използвам един киселинен препарат, който използвам в работата си. На основата на лимонена киселина е и дори да не се налага, поне веднъж в годината ги третирам с него. След това мога да ги върна в магазина и да се оглеждам в тях.
                                ПС: За твоето питане Боби - Котлона работи точно така, както си го описал, ако е настроен на режим "мощност", ако е настроен на режим "температура" ( някои нямат тази опция) си поддържа желаната температура. Последния режим е желателен за готвене, а режим мощност ( през 200 Вт до максималната мощност.) е подходящ за печене, пържене...Въпреки, че както ни дойде така работим, хванахме му цаката, а един от недостатъците на макс. режим мощност е, че започнеш ли да готвиш трябва да си над котлона - лукът загаря само да се разсееш...Абе над газов котлон все едно си.
                                Ако не е фирмена тайна, ще можеш ли на лично да споделиш с какво третираш ?
                                Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                                Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                                Коментар

                                Working...
                                X