Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хладилник, но какъв?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Само като си представя миризмата от не работещ хладилник седял със затворена врата и ми се изпарява мисълта за такъв модел.
    С отворена врата ли ще държиш фризерната част докато не работи?
    Аз пък мисля по другия начин. Два компресора- два елемента за разваляне.
    Колкото по опростен е един такъв уред за дома ,толкова по добре.
    Сестра ми имаха преди няколко години един супер модерен хладилник с електронно управление и куп глупости дето имената им не можеш да запомниш.
    Даде повреда малко преди да изтече гаранцията. Оправиха го и след няколко месеца се почна с ядовете. Хладината част взе да става на фризер.Почна да се изключва когато си поиска. Излезе дефект в платката за управление. Ремонт срещу над 1000 лева за контролен блок. Накрая намериха някакъв техник дето да махне електрониката и да го преправи като обикновен хладилник.
    За късмет господата от ЕВН им подпалиха таблото в кооперацията и издумкаха бая уреди включително и космическия хладилник. Сега са с нов обикновен хладилник.
    И аз бях в голям размисъл ,но предпочетох и да има голям обем. Моя е два метра висок и има достатъчно място за всичко.
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #17
      van_dal написа: Преглед на мнението
      От 5 години сме със Самсунг ноу фрост, няма грижи, доволни сме. Индезит също имат добри попадения. Оглеждай мястото на производство, преди 5-6 години взехме сушилня Индезит и е производство англия, според мене важно къде е правена.
      Подкрепям...Когато преди 3-4 години търсих хладилник се бях насочил към моделите "side by side".
      Не си купих такъв, но си купих подобен по обем хладилник(425 л - хладилна и около 190 л. фризерна част ), защото по това време само този модел се произвеждаше в Ю. Корея. Цената му естествено беше малко по-височка, но години по-късно си мисля, че си заслужава - прецизна работа и изработка, с безшумна работа на двигател, без пукотевици и шумове от течаща вода, характерни за повечето No frost системи. Иначе почти всички хладилници, които тогава гледах на тази марка бяха произведени в Китай и Полша.
      ПС: За марка, вид и принцип на работа за хладилника не мога и не искам да давам съвети, защото аз имам слабост към определен производител, но с две ръце подкрепям колегите, които са за голям, като обем хладилник. За мен той е един полезен и благодатен...шкаф.
      Последна редакция от ntodorov; 17.10.2016, 11:18. Причина: корекция.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #18
        krasio_79bs добре е описал нещата за миризмата и т.н. Ако си мислиш, че ще спестиш от това да може да изключваш фризера, то си малко в грешка. Все едно да спестиш гориво, ако лятото си байпаснеш радиаторчето на парното на колата да речем. А реално този хладилник с единия компресор това точно прави.
        Хладилника е тъпа машина като цяло и това е уреда, който е най-скъп за това, което предлага.
        За това не се ограничавай с изискването да има възможност за независимост между хладилна и фризерна част.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          krasio_79bs написа: Преглед на мнението
          Само като си представя миризмата от не работещ хладилник седял със затворена врата и ми се изпарява мисълта за такъв модел.
          С отворена врата ли ще държиш фризерната част докато не работи?
          Аз пък мисля по другия начин. Два компресора- два елемента за разваляне.
          Колкото по опростен е един такъв уред за дома ,толкова по добре.
          Сестра ми имаха преди няколко години един супер модерен хладилник с електронно управление и куп глупости дето имената им не можеш да запомниш.
          Даде повреда малко преди да изтече гаранцията. Оправиха го и след няколко месеца се почна с ядовете. Хладината част взе да става на фризер.Почна да се изключва когато си поиска. Излезе дефект в платката за управление. Ремонт срещу над 1000 лева за контролен блок. Накрая намериха някакъв техник дето да махне електрониката и да го преправи като обикновен хладилник.
          За късмет господата от ЕВН им подпалиха таблото в кооперацията и издумкаха бая уреди включително и космическия хладилник. Сега са с нов обикновен хладилник.
          И аз бях в голям размисъл ,но предпочетох и да има голям обем. Моя е два метра висок и има достатъчно място за всичко.
          Абсолютно подкрепям мнението за някакъв по-елементарен хладилник. Мой приятел вкарва през терасата един супер модерен на някаква голяма марка с не знам си какви екстри. След 1 год вдигна на 15 градуса температурата в хладилната част, хлапето изяло нещо от "хладилника", развитието мисля е ясно. Проблема е неясен и се решава с някакъв рестарт от хладилен техник през няколко месеца по 20 лв. И всеки път като отвори помирисва дали е дошло време за посещение на техника. Така че малко по-просто хладилник, за да няма грижи.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #20
            И не забравяй за онлайн промоциите в сайтовете на техно магазините!
            Ей сега ги гледам разлики от 70 лева за цена в сайта и магазина. Там печелиш и от безплатният транспорт до дома.
            Успех с покупката!
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #21
              https://www.tehnomix.bg/samsung-rb-29-fsrndww-ef - 5 години гаранция, 10 години на компресора


              http://www.emag.bg/hladilnik-s-frize...MP-95_698_6487

              Има и други промоции сега в ЕМАГ. Ако не ти е спешен изчакай до края на ноември за black friday
              Последна редакция от tambuhtaneca; 17.10.2016, 19:55.
              FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

              Коментар


                #22
                Не че нещо, ама ЕМАГ се славят с доста лоша репутация ако допреш до гаранционно обслужване на закупена стока от тях. Та дори в последствие да се сезира КЗП, просто си плащат глобата и отново на лов за шарани...
                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                Коментар


                  #23
                  Какво мислите за този?

                  https://www.amazon.de/Siemens-KG33VV.../dp/B004R9PSES
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #24
                    Слав написа: Преглед на мнението
                    Какво мислите за този?

                    https://www.amazon.de/Siemens-KG33VV.../dp/B004R9PSES
                    Аз лично - нищо не мога да кажа за тези хладилници, освен това че има по-голям шанс да получиш по-качествен продукт от подобно закупен тук.
                    Но, виж как стоят нещата с гаранцията. Преди 2-3 години от Амазон си взехме роботизирана прахосмукачка, която ни излезе с около 20% по-евтина от това да я пазарим тук...
                    Преди това обаче разпитахме за гаранцията, като се свързахме с официалния представител на марката за България. От тук ни казаха, че ще
                    признаят гаранцията, защото била европейска ( дрън-дрън), но за целта е трябвало да регистрираме продукта в официалния сайт за да се
                    оцени автентичността на закупения от нас продукт през Амазон с произведения такъв...И знай - заплаща се доставка. За хладилник ( обеми ) е соленичко.
                    A17DTС/S
                    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                    Коментар


                      #25
                      Аз намерих такъв в БГ, който е предназначен за западна Европа
                      Въпроса е дали някой може да каже нещо за Сименс поне, ако не за конкретния модел.

                      Единственото, което целя с този ход е да получа стока, която е по-качествена, защото всички знаем, че продуктите предназначени за БГ пазара са по-некачествени от аналозите си.
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #26
                        Аз затова се насочих към фирмите доставящи уреди с транспортни дефекти.
                        Миналата година си взехме http://www.johnlewis.com/hoover-wiza...a-overlay_show за 550 лв. след лек пазарлък.
                        Доставиха ми го безплатно и с 12 м. гаранция. Нямам никакви проблеми с него. Дефекта му беше счупено краче( което беше налично) и вдлъбнатина по едната страна на хладилника.

                        Взех си го от тук: http://technovision.bg/

                        Коментар


                          #27
                          Реших въпроса с ето този хладилник:

                          http://densi.bg/hladilnik-snaige-rf-34sm-p10027a

                          Теглих една майна и на изключвамето на фризера и на всичко и така

                          Ще ги видим Литвииците какви хладилници правят. А дано да ги споменавам само с добро.
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            #28
                            Нашите ползват такава марка хладилник от '73 година безпроблемно.
                            Само,че сега май ги произвеждат китайците.
                            Fiat Marea 1.6 16V ELX 2000г.CNG,Opel Antara 2,2 163kc.
                            ex:Fiat Regata 1714D;ex:Fiat 125P

                            Коментар


                              #29
                              https://www.youtube.com/watch?v=hwyrK7BDq8U
                              Мислех да вземам Snaige,но пак си взех LG.
                              Lancia Kappa 2.0 20v 145hp- 1995 Landi Renzo lambda kontrol v-05
                              Fiat Bravo 2 1.9 jtd 150hp

                              Коментар


                                #30
                                Нашите ползват такава марка хладилник от '73 година безпроблемно.
                                Само,че сега май ги произвеждат китайците.
                                Навсякъде пише, че са приозведени в Литва.
                                Аз основно затова го взех...а дано да е така

                                П.П. Ето, че и според клипчето пуснато от колегата @charliii китайците не са взели участие, така че грешката е вярна. Произведени са си в Литва.
                                Последна редакция от Слав; 24.10.2016, 22:10.
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X