Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хладилник, но какъв?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Хладилник, но какъв?

    Колеги, търся да купя хладилник с фризер до 600 лева.

    Бях се насочил към Либхер, защото все искам да удрям по едно рамо на БГ производителите, но много кофти неща чета нещо...

    Дайте малко акъл ?
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Ами по думи на колегите ВЕКО са добре за тези пари...Самсунг също били дръпнали в последно време ,но не знам в този клас как са...Ти за конкретни модели интересувал ли си се? Иначе Либхера не ги хвалят особено...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Почнах да се информирам преди няколко часа по въпроса.

      За последния един час фаворити са ми Hansa и Snaige без да конкретизирам модели.

      Ще се поразровя и за ВЕКО

      Честно казано търся акъл от патило, не от старило

      Ясно е, че хладилника ще е бюджетен, но така като чета излиза, че те са доста по-читави от тези във високите класове...
      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

      Коментар


        #4
        Беко. Най-евтиното с възможно най-добрите компресори.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Щерката си купиха ето този https://zora.bg/finlux/fnc-310-ix/30866 , гледай да е No Frost спестява ти нерви от размразяване, моя е Самсунг на десетина години е и съм много доволен, да не му е уруки.
          Последна редакция от NikMar; 14.10.2016, 08:57.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #6
            Беко или Уърпол. Беко са от Турция. Другите са сглобявани в Полша.
            Преди две години и аз си сменях хладилник. Стрият ми беше Беко по препоръка на хладилен техник. За жалост новите им модели са с по малки по обем фризери. Поради тази причина се спрях на Уърпула с 6 години удължена гаранция. За две години няма никакви ядове с него. Работи тихо и няма пукания,съскане,чаткане и тн. Вратите са удобно измислени за обръщане ляво/дясно отваряне.
            Приятели си взеха малко след нас АЕГ. Оплакват се от пукане ,чаткане и всякакви странни звуци от хладилника. Стигна се до там ,че викаха техник да го погледне и се оказа ,че дори в гаранционните документи е описано ,че това са нормални звуци при работа на хладилника. Та още си имат чаткаш хладилник за хиляда лева.
            Вратичката им се отваряше в неудобно положение и искаха да я обърнат да се отваря от другата страна. Викам си то лесна работа,моята я обърнах за 5 минутки ей ся ще я оправим набърже. Да ,ама не! Долната панта на АЕГ то е захваната и за крачето на хладилника и няма как да я извадиш без да наклониш хладилника назад за да имаш достъп до предните крачета. Последва изпразване на всичко от хладилника ,повечко залягане в тесният коридор и го оправих. Но си е бая занимавка сравнение с Уърпула.
            Търси и в онлайн промоциите на големите магазини. Моят го взех с над 100лева отстъпка от цената на етикета в магазина.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Ще си позволя да те насоча към този форум:
              http://forum.setcombg.com/%D1%85%D0%...80-2016-a.html
              Тук пишат купувачи, майстори по поддръжка и сервиз ( за мен тяхното мнение ми е най-важно), продавачи. От години преди да купя нещо за бита се съветвам тук и засега не са ме подвели. Характерно е, че позициите на известни нам марки, се пласират с различна успеваемост през годините. Т.е, ако през миналата година една марка и модел са успешни, то през другата година нещата може да са коренно различни и това са мнения на хора, занимаващи се с поддръжката им.
              Последна редакция от ntodorov; 14.10.2016, 13:44. Причина: кригиране на препратката
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                Беко,LG и Самсуннг за тия пари няма да сбъркаш .(мисля ,че за самсунг няма да стигнат де
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Почти всичко вече е с китайски компресори с изключение на Samsung, Panasonic и някой друг хладилник със Secop (ex. Danfoss). От Либхер бегай далече, имаха някой друг читав модел преди 7-8г сега всичко е леш. Общо взето гледай да е с пълна гаранция, а не само гаранция на компресора. Имам приятели със Самсунг, засега никой не е изревал. На комшията на LG-то му изтече фреона на третата година.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    Бих ти препоръчал този: http://www.samsung.com/bg/consumer/h...RB29FSRNDWW/EF. Пълен NO FROST, LED ОСВЕТЛЕНИЕ В ХЛАДИЛНАТА ЧАСТ, ИНВЕРТОРЕН КОМПРЕСОР С 10 ГОДИНИ ГАРАНЦИЯ и 5 години на самия хладилник.
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #11
                      Аз също се оглеждам за хладилник, но бих ти препоръчал ако имаш място вземай по-голям като размер. Големия събира и малко ,но и много.

                      Коментар


                        #12
                        От 5 години сме със Самсунг ноу фрост, няма грижи, доволни сме. Индезит също имат добри попадения. Оглеждай мястото на производство, преди 5-6 години взехме сушилня Индезит и е производство англия, според мене важно къде е правена.
                        --Старата ръжда любов не хваща!--
                        156 sportwagon 1,9 jtd 115
                        ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                        Коментар


                          #13
                          Това е важно и според мен.

                          Имаме лека промяна в критериите.
                          Цената може и да отиде нагоре, но е важно да може да се изключва фризера, когато не се ползва.

                          За мое голямо учудване повечето хладилници НЕ предлагат тази опция ???
                          Последна редакция от Слав; 16.10.2016, 22:10.
                          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                          Коментар


                            #14
                            За да се изключва отделно фризера,то би трябвало да е с два отделни компресора. Нещо рядко срещано в новите хладилници. Предполагам заради цената.
                            А реално има ли полза от това да се изключва фризера ,било и да е празен?
                            FIAT FORUM BULGARIA
                            Ракията е над политиката

                            Видео от Италфест 2011

                            Коментар


                              #15
                              Амиии няма да харчи толкова ток и то безмислено, няма да се амортизира напразно...така си ги мисля нещата. Може и да не съм прав, но някак ми изглежда глупаво нещо да работи без да има нужда.

                              Иначе намерих и такива с един компресор, но с два кръга. Тоест можеш да избираш дали да върти само през хладилника или и през хладилника и фризера

                              Малко се оплетох вече с моделите, които го предлагат, че цял ден гледам, но ако някой го интересува ще ги изровя от нета.
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар

                              Working...
                              X