Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Айде "чИститУ" - задължителни зимни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Re: Гуми

    kluchar написа:
    Зимните гуми - задължителни само в 4 страни от ЕвропаНие сме сигурно най северната страна и тук винаги има сняг и е студено
    А защо реши, че зимната гума е само за сняг?

    Коментар


      #77
      Re: Гуми

      chaveto написа:
      kluchar написа:
      Зимните гуми - задължителни само в 4 страни от ЕвропаНие сме сигурно най северната страна и тук винаги има сняг и е студено
      А защо реши, че зимната гума е само за сняг?
      Защото са само за сняг!При всички други ситуации е в пъти по-зле!Набийте си го в главите!
      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
      Нека Силата на бъде с Нас...

      Коментар


        #78
        Re: Гуми

        kiro_of_the_day написа:
        chaveto написа:
        kluchar написа:
        Зимните гуми - задължителни само в 4 страни от ЕвропаНие сме сигурно най северната страна и тук винаги има сняг и е студено
        А защо реши, че зимната гума е само за сняг?
        Защото са само за сняг!При всички други ситуации е в пъти по-зле!Набийте си го в главите!
        Защото са само за сняг!При всички други ситуации е в пъти по-зле!Набийте си го в главите!Сори ма тва трябва така да се изпише, че маркетинга полага много усилия да убеди народа в нещо друго....
        Alfa 156 2.0 TS
        Alfa 156 20VTurbo
        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
        Locost TF1 3.0V6

        Коментар


          #79
          chaveto написа:
          Да ви попитам понеже гледам, че сте експерти всичките, гумата от въздуха ли се загрява или от настилката та гледате колко е температурата на въздуха?
          Мани ти загряването, Г-н експерт, кажи за охлаждането.
          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

          Коментар


            #80
            Re: Гуми

            kiro_of_the_day написа:
            chaveto написа:
            kluchar написа:
            Зимните гуми - задължителни само в 4 страни от ЕвропаНие сме сигурно най северната страна и тук винаги има сняг и е студено
            А защо реши, че зимната гума е само за сняг?
            Защото са само за сняг!При всички други ситуации е в пъти по-зле!Набийте си го в главите!
            Няма какво да си набивам. Факт е, че гумата се загрява. Едните по бързо и обратното.Ако го нямаше това загряване и по добро сцепление при достигната някаква температура.... ония по състезанията нямаше да си загряват гумите, да ги покриват за да останат топли до старта, да имат гуми за всякакви условия и все такива неща.Аз не карам стил пенсионер на 80, стила ми на каране е по агресивен и мога да усетя разликата с летни гуми при отрицателни температури и със зимни. Това, че повечето не можете да усещате поведението на автомобила... и си мислите, че някой ви лъже си е ваш проблем.

            Коментар


              #81
              Това няма как да го приемат и да влезе в сила.Пък и да влезе никой няма да го спазва.А и няма и кой да контролира.Аре за Смолян и там балкана съм съгласен,обаче в Пловдив където е +15 градуса февруари и падне сняг 2,3 пъти най много ,няма никъв смисъл от зимни гуми !

              Коментар


                #82
                +15 е температура на въздуха. Ти да не летиш ниско над асфалта? На асфалта колко е температурата зимата и колко лятото...Всеки си има глава на раменете...
                Fiat Punto 1.1-Синята птица
                Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                Коментар


                  #83
                  Хубаво е да имаш мнение по принцип.Ето и моето.Винаги слагам зимните гуми много късно. Реално преди да паднат снеговете - обикновено към декември или при прогноза за по-продължителен сняг.Та за това имам и сравнение.Сега и примера ми.Когато карам на 2-ра предавка с 25км/ч, хидротранформатора ми е заключил. В момента на подаване на газта до край, той отключва и оборотите скачат рязко до 3к, като започва ускорение.Когато навън е хладно (не студено, да кажем под 15 градуса), като днес да речем, винаги летните ми гуми изгубват сцепление, оборотомера скача в 4500 оборота и тракшън контрола не спира да мига докато не излезе от 2-ра и смени на 3-та.Със зимните гуми това никога не може да се случи. Винаги държат до край, оборотомера ми се пълни до 4500 нормално и тогава ми сменя към 3-та.Със спирането още повече се усеща, ама там е само усет за сцепление, без да мога да дам конкретен пример за разлика, каквато аз виждам на моята кола.Със сигурност някой ще каже, че летните ми гуми държат повече от зимните, ама аз не мисля така.Някои се пробвате да изкарате цяла индустрия против шофьорите. Почти всички тестове доказват нагледно ползата на зимната гума, ама карай. Важното и уважителното е всеки да има мнение все пак.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #84
                    Боби, знаеш, че те уважавам много, но тук не мога да се съглася с теб. Твоето твърдение, би било вярно, ако е упоменато, за гуми на един производител /зимни срещу летни/ или за гуми от среден и висок клас. Нашите закони в последно време са врата в поле, където няма да е определено всичко от-до и ще се стига до парадокси. Ето пример, случайно попаднах на гуми, ЗИМНИ /купих ги с кола/, по дота на гумите и аварията на колата, са карани не повече от 6 месеца, не ми се пише да обяснявам всичко, но летните ми гуми, от по-висок клас, са много по сигурни и при тръгване и при спиране. Има снимки на гумите в друга тема. С тези гуми ще съм по закон, но няма да съм по малко опасен. Другия проблем на закона е, че много хора, които до сега не са разчитали на зимни гуми, като сложат такива, ще станат безсмъртни или както казва Чавето, АГРЕСИВНИ, което ще доведе до влошаване на статистиката, за последното съм готов да се обзаложа.п.п. Аз също съм от хората, които са с два комплекта джанти и зимата карам със зимни гуми, но не толерирам закона в този вид. И да попитам, фирмите които правят регенерат, знаете ли колко лесно биха сложили М+S, без да променят нищо в качествата на гумата.
                    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                    Фиат Крома 1,9 2009г.
                    Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                    Коментар


                      #85
                      donnna написа:
                      +15 е температура на въздуха. Ти да не летиш ниско над асфалта? На асфалта колко е температурата зимата и колко лятото...
                      Колко е? ,ми 5,10 градуса да речем. На 5,10 градуса с хубави летни гуми и при абсолютно сух асфалт,е опасно да карам ли ?Под 7 градуса щом падне и трябва на всяка цена да се слагат зимни гуми ли? Да не говорим че тоя период е само 1 месец в Пловдив.Това ли е най-важното и оасното по пътищата ни ,някой да кара на +7 градуса с летни гуми в Пловдив :D Ми то ако има контрол,аз съм сигурен че едно 20% от всички коли ,който се движат ,не изпълняват условието за грайфер.Ми това ли е само?колко бараки има,колко хиляди нарушения се правят всеки един ден,всеки ден,без никаки последици.Колко убити хора има пак заради това,пак без никакви последници.Ние ще се правим на мъже че трябвало зимни гуми на +7 градуса и сух асфалт,иначе видиш ли нещо страшно щяло да стане.Както каза някой напред,само в 7 държави има такави задължения и то 4 са Скандинавски.Къде е Скандинавия с по 8 месеца зима и по 3 месеца пълна тъмнина и сняг по 2 метра и -40 градуса и топла страна като България ,където има зими няма и сняг заради глобалното затопляне.Има много други проблеми за решаване ,къде къде по належащи от зимните гуми.Ми паркирането...там дане отварям дума

                      Коментар


                        #86
                        chaveto написа:
                        Да ви попитам понеже гледам, че сте експерти всичките, гумата от въздуха ли се загрява или от настилката та гледате колко е температурата на въздуха?
                        Гумата се загрява основно от няколко неща, но тия дето си ги изброил са чак второ и трето място по важност и отговарят за не повече от 20 - 30% от загряването........Понеже явно и ти си падаш експерт, знаеш ли кое ОСНОВНО повишава температурата на уличната гума.....??????
                        Alfa 156 2.0 TS
                        Alfa 156 20VTurbo
                        Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
                        Locost TF1 3.0V6

                        Коментар


                          #87
                          Re: Гуми

                          chaveto написа:
                          kiro_of_the_day написа:
                          chaveto написа:
                          kluchar написа:
                          Зимните гуми - задължителни само в 4 страни от ЕвропаНие сме сигурно най северната страна и тук винаги има сняг и е студено
                          А защо реши, че зимната гума е само за сняг?
                          Защото са само за сняг!При всички други ситуации е в пъти по-зле!Набийте си го в главите!
                          Няма какво да си набивам. Факт е, че гумата се загрява. Едните по бързо и обратното.Ако го нямаше това загряване и по добро сцепление при достигната някаква температура.... ония по състезанията нямаше да си загряват гумите, да ги покриват за да останат топли до старта, да имат гуми за всякакви условия и все такива неща.Аз не карам стил пенсионер на 80, стила ми на каране е по агресивен и мога да усетя разликата с летни гуми при отрицателни температури и със зимни. Това, че повечето не можете да усещате поведението на автомобила... и си мислите, че някой ви лъже си е ваш проблем.
                          Имали сме си Райконен във форума! хахахахаххахахахаОт няколко години не съм чел или видял по-голямо изхвърляне! хахахахахахдУсещал когато му загреели гумите! ХАХАХАХА
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #88
                            Път

                            Не знам тук ли само се приемат такива недомисмлени закони и правила.Повечето сами ще си смеят гумите като има сняг и като се пързалят по улиците.Ами като не се кара колата и е в гараж какво правим пак може да мине КАТ и да сложат глоба както с гражданската задължителна.
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #89
                              dan4op5 написа:
                              Това няма как да го приемат и да влезе в сила.Пък и да влезе никой няма да го спазва.А и няма и кой да контролира.Аре за Смолян и там балкана съм съгласен,обаче в Пловдив където е +15 градуса февруари и падне сняг 2,3 пъти най много ,няма никъв смисъл от зимни гуми !
                              Е добре де и как да стане: в обл. Смолян - зимни гуми, обл. Пловдив - само летни, защото февруари 2016, температурата е била +15 оС. А знаеш ли следващия февруари колко градуса ще е в Пловдив. А ще дойде време не зимни гуми, но и вериги ще ти се наложи да монтираш, защото не си патил Помниш ли миналата година в началото на март и вериги не помагаха? И щом в Бургас, там където изобщо не са необходими зимни гуми, в началото на ноември започва усилена подмяна на летни с зимни, значи има смисъл и смисълът е в това, че хората пътуват към Пловдив, към Пампорово, към Боровец , минават Балкана и т. н.
                              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                              Коментар


                                #90
                                И е правилно да се изискват и не е правилно.Не намирам причина да се задължават всички да карата със зимни гуми.Има много хора които се движат рядко извън градовете и не си карат колите при лоши условия.От години се приказва ,че ще се забраняват гумите втора употреба и всички знаем каква е ситуацията в момента.А със чуждите транспорти фирми за превоз на товари и пътници какво се случва?Спират камионите и автобусите на границата ли? Или започват да ни заобикалят?
                                FIAT FORUM BULGARIA
                                Ракията е над политиката

                                Видео от Италфест 2011

                                Коментар

                                Working...
                                X