Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А сега де...случаят "Стависки"!!! - ОСЪДЕН УСЛОВНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    вярно бе :D не се бях сетил - ТО КАМПАНИЯТА СИЕ ЯСНА ЗНАЧИ - НЕ КАРАЙ ПИЛ - ТАКА НИ казват разни зевзеци от телевизора идвайки да покажат - че явно важи само за нас - по обикновенните орица.АМА Я СЕГА ДА ГО ТИКНАТ СТАВИЙСКИ ЗАД РЕШЕТКАТА И ДА ОПЕРЕ ПЕШКИРА, което ме съмнява че ще стане обаче
    SASTEZATEL

    Коментар


      #17
      Не мисля че ще е справдливо да лежи ефективна присъда. Не защото не го заслужава, напротив.А защото досега стотици такива пияни убийци се отървават с условна.Няма да е честно, ако само за това, че е известна личност го натикат да лежи ефективно.От друга страна, известните хора са призвани (осъзнато или не) да дават пример на останалите хора.Още повече, участник в кампанията... за което сигурно е получил парички...(ако ДА - да ги върне, защото сега направи яка антиреклама на същата кампания).Нищо няма да върне загиналото момче. Лека му пръст.Призивът ми е обаче - всички пияни шофьори, причинили смърт да влизат ефективно, а не само избрани - които да дават пример. Иначе мога да ви кажа какво ще стане - ще даде Стависки пари на родители на пострадалите младежи, ще подпишат декларации че нямат други претенции срещу него, съдът ще го осъди условно и това ще е. Мисълта ми беше, това да не ви ядосва, защото досега къде по-незнайни местни мутри и други, извършили подобни деяния се отървават точно по този начин. А все пак това е нашия световен шампион...

      Коментар


        #18
        "Катастрофата със Стависки

        Коментар


          #19
          И още нещо за тези промили, каква е разликата м/у 1,1 и 1,2 освен 0,1? Доколкото ми е известно в наказателната отговорност 1,2 се тълкувало като криминално деяние, ако има някой който разбира от право, аз не съм вещ, нека да поясни.
          FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
          Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

          Коментар


            #20
            Ето разказ на очевидец (и за малко участник) на катастрофата:http://bmwpower-bg.net/forums/viewto...r=asc&start=60"отговарям късно но сега се връщам от море Буквално секунда ме раздели от това и моето име сега да се споменава по медиите. Бях предната кола пред аудито и сивика. Ето и пълната истина за това което се случи! Нямаше изпреварване, колона или каквото и да е. Просто завой който аз бих взел със 70км/ч Максим се опита да вземе с около 160км/ч!!! Естествено тази скорост я казвам по преценка на око и не гарантирам за верността. Но беше абсолютно очевидно че беше прекалено висока за този завой. Още преди да го видя се чуваше фучене и свирене на гуми, а мина толкова бързо че въобще неможах да видя какъв е джипа. Още преди да се разминем почна да изпуска завоя и мина на няколко сантиметра от мен. В следващата кола, аудито, се удари странично. В по-следващата, сивика, челно. След това сигурно е имало въртене при което е закачил леко един бус и се удря със задница в едно дърво, което е на 2 метра от реката. Метър в ляво или в дясно и щеше да се озове на дъното на реката, както и може би заслужаваше..... Когато обърнахме и спряхме на мястото, той още не беше излязъл от хамъра. Тук вече ми се губи точната хронология но ще нахвърлям определени факти. Двигателя на сивика пушеше, а отзад имаше газова. Максим твърди че е бил сам, но с него имаше още двама души. Една наточена мадама и някакъв мургав тип, които на бързо се дръпнаха и се смесиха с хората по назад. Именно този мургав тип извади пожарогасител от хамъра с които ние загасихме двигателя. Максим твърди че бил помагал.....е ако обикалянето напред назад, държането за главата и викането "мале, какво стана" е помагане..... е към 30 мин по късно реши наистина да помага ама с ритници точно там където беше шофьора, който беше толкова затиснат и смазан, че само главата му се подаваше изпод волана, който беше стигнал някъде до предната седалка..... Полицаите които дойдоха, очевидно го познаваха. Той им каза "Просто не ми говори" По някое време заяви че имал 2 пищова в колата, когато куките го пратиха да ги донесе, на половината път се върна и каза "Абе единия съм го оставил НЯКЪДЕ" По мое лично и субективно мнение, освен пил, Максим беше и надрусан.... Друго разминаване с информациата по медиите. Двете момчета бяха от пред, а момичетата отзад. Именно хората в лявата страна на сивика пострадаха най-много, тъй като хамъра ги смаза предимно в ляво. Шофьора е мъртъв, момичето зад него в кома. 2-мата в дясно бяха в съзнание. Само тях успяхме да извадим в началото, тъй като другите бяха прекалено затиснати и имаше опасност да им навредим още повече. Тук идва и картинката при която едва се сдържах да не се разплача, по-младото момче лежи на асфалта във видимо лошо състояние, супер трудно приказваше, но единственото което казваше е "къде е БРАТ ми" Как да му обесня че брат му е на 3 метра от него, смазан в колата, в безсъзнание и плюещ кръв и пяна........ Полицаите които доидоха през повечето време само гледаха, цивилни помагаха и стояха при ранените. Цивилни извадиха газовата от колата... Първата линейка дойде след около 15 мин, втората след може би 30мин..... Браво на лекаря който дойде от някъде с лична кола (мисля) и постоянно тичаше напред-назад, напълно се раздаваше. Именно той с малко помощ успя да извади шофьора Взеха алкохолна проба с дрегер може би час по-късно....а кръвната сигурно е била часове след това Максим беше по анцунг и потник, и нямаше нищо общо с интелигентния тип на който се прави по телевизията. Не бих го познал ако не ми бяха казали че е той. Честно казано преди ми беше симпатичен, т.е. образа по телевизията.... Не гарантирам за пълна точност на нищо от казаното, бях в състояние в което едва ли съм имал много правилна преценка за каквото и да е....."

            Коментар


              #21
              Нямам думи просто, само незнам защо си разказва историята по форумите, а не пред медиите. Такива неща трябва да се чуват от повече хора, а да бъдат "тайничко" разказвани във форуми.
              Fiat Brava 1.6 16V
              Войната на пътя http://www.vbox7.com/play:0992d053

              Коментар


                #22
                Лошо!!!Наистина защо не го каза пред репортерите или някоя преса!?
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #23
                  dimmX написа:
                  Лошо!!!Наистина защо не го каза пред репортерите или някоя преса!?
                  И някой ще го публикува или излъчи.... Абе Вие в коя държава си мислите, че живеете...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #24
                    kiro_of_the_day написа:
                    dimmX написа:
                    Лошо!!!Наистина защо не го каза пред репортерите или някоя преса!?
                    И някой ще го публикува или излъчи.... Абе Вие в коя държава си мислите, че живеете...
                    Прочете темата в БМВ форума, пича е писал на две телевизии, чака отговор

                    Коментар


                      #25
                      За мен след прочетеното мога да кажа само следното:1. Максим Стависки заслужава най-суровото наказание - лишаване от свобода 10г. без право на помилване и обжалване.2. Полицаите, които са го спрели преди случката и са го пуснали - х 15г. лишаване от свобода, защото ако те не бяха взели пари и го пуснали, сега момчето щеше да е живо Те са по-големи престъпници и от Стависки Албенка си мисли, че е единствената ... е не е Нека да го защитава и да свиква, че май ще му носи вазелин в затвора Аз си мисля, че няма да се разминат нещата защото много се тръби и нямаше време да ги потулят - имало е много свидетели.Не знам тези хора, които прикриват истината как спят и живеят след това
                      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
                      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
                      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
                      FIAT Punto 99' 1.7 TD

                      Коментар


                        #26
                        tomny написа:
                        Ето разказ на очевидец (и за малко участник) на катастрофата:Полицаите които доидоха през повечето време само гледаха, цивилни помагаха и стояха при ранените. Цивилни извадиха газовата от колата... "
                        Точно това вече съм го виждал няколко пъти пристигат и вместо да започнат с първа помощ само отбиват движението и нищо друго.Така е защото ги избират с конкурс тях пътните служители на КАТ мамини синчета които умеят да взимат рушвети и нищо друго.Закачили един пистолет Макаров на колана с който надали умеят да боравят ,а да не говорим ,че сигурно не познават частите му и как да го разглобят за почистване и едни белезници отзад и си мислят край ние сме закона.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #27
                          Мнението вече е изтрито

                          Мнението в БМВ форума на човека вече го няма, изтрил го е.............Защо ли?България..............това звучи тъжно.
                          Driving Marea Weekend 1.8 16 V on LPG

                          Коментар


                            #28
                            Re: Мнението вече е изтрито

                            Richard Burns написа:
                            Мнението в БМВ форума на човека вече го няма, изтрил го е.............Защо ли?България..............това звучи тъжно.
                            Това е притеснително!

                            Коментар


                              #29
                              NikMar написа:
                              И още нещо за тези промили, каква е разликата м/у 1,1 и 1,2 освен 0,1? Доколкото ми е известно в наказателната отговорност 1,2 се тълкувало като криминално деяние, ако има някой който разбира от право, аз не съм вещ, нека да поясни.
                              Ами и аз знам, че разликата между 1.1 и 1.2 освен 0.1 промила, е и няколко години,т.е. при 1.2 има съд.За едното е от 3 до 8 години, а за другото от 5 до 10, в случая.Може и да греша, нека Киро или друг правист ме поправи ако е така.А и по принцип на дрегера показва по-малко отколкото на кръвната проба.А и друго-знаем, че адреналина разгражда доста бързо алкохола и имайки предвид, че и Максим се е поужасил малко и куките са му взели проба чак един час по-късно...100% е имал доста над 1.1 промила и е успял да уреди под 1.2Сега като изкарат и Хамъра неизправен...
                              N.Y. State of Mind

                              Коментар


                                #30
                                Ако не се лъжа вчера имаше и клип, който колегата е предоставил, сниман с телефона му но и него вече го няма!Тая работа не ми харесва или за да се избегне публичността или момчето го е дострашало.....незнам дали е така!
                                now. BMW E39 523i '98 170hp
                                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                                Коментар

                                Working...
                                X