Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

А сега де...случаят "Стависки"!!! - ОСЪДЕН УСЛОВНО

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Максим си шофира въпреки ,че му е отнета шофьорската книжка.Максим Стависки шофира в РусияСветовният шампион по фигурно пързаляне Максим Стависки беше сниман в Русия да се качва на шофьорското място в червено "Ауди", предаде Дарик радио. Клипът, на който се вижда как Максим се качва в колата, е качен на руския сайт Life.ru. Макар видеоматериалът да завършва точно в момента, в който Максим затваря вратата на "Ауди"-то, по всичко личи, че именно той ще шофира автомобила, тъй като до него e седнала актрисата Татяна Арнтголц. Тя му партнира в телевизионното шоу "Ледников период". Заради участието си в него световният шампион в момента е в Русия. Освен това според различни информации, заради Арнтголц Стависки и доскорошната му партньорка на леда и в живота Албена Денкова са се разделили.На 24 септември предстои Върховният съд да вземе окончателно решение по делото за катастрофата, причинена от Максим. Според закона Ставийски няма право да притежава едновременно българска и руска шофьорски книжки. От полицията заявиха, че при издаване на български документ за управление другият, издаден в чужда държава, се отнема и се оставя на съхранение в КАТ.Българските шофьорски книжки са валидни в държавите от Европа, които са подписали Виенската конвенция. Това на практика означава, че в Русия Стависки е шофирал без да има документ за правоспособност. Върховната касационна прокуратура (ВКП) ще изпрати искане до руската прокуратура да се отнеме правото на бившия фигурист да шофира на територията на Руската федерация. Това обяви пред Re:tv ръководителят на отдел "Международно правно сътрудничество" към ВКП Камен Михов, цитиран от Дневник.bg.По думите му това ще стане едва след като Върховният касационен съд се произнесе окончателно по делото за катастрофата, която фигуристът причини миналото лято по пътя Созопол-Приморско. При удара край река Ропотамо загина един младеж - Петър Петров, а 19-годишната Мануела Горсова все още се лекува в Израел, след месеци в кома. Алкохолната проба на Стависки беше положителна.Световният шампион по фигурно пързаляне беше осъден на 2 години и 6 месеца условно с петгодишен изпитателен срок, отнета му беше и шофьорската книжка. Родителите на пострадалите в катастрофата и Бургаската апелативна прокуратура протестираха присъдата и поискаха по-тежко наказание. Делото ще бъде гледано на по последна инстанция на 24-ти септември.Тъй като Стависки има двойно гражданство, отнемането на шофьорската му книжка и в Русия може да стане след като Окръжната прокуратура в Бургас изпрати такава молба до международния отдел във ВКП, обясни Камен Михов. Максим Стависки няма забрана за шофиране на територията на Руската федерация, коментира бургаският адвокат на фигуриста Росен Кожухаров. "Стависки има отнета шофьорска книжка от органите на КАТ, но това е принудителна административна мярка. Тя не намира автоматично приложение на територията на Русия", допълни той и напомни, че все още срещу Стависки няма влязла в сила присъда.Източник: http://www.econ.bg/news/article147580.htmlСега видях ,че новината се коментира и в другата тема за Максим в раздела Общи приказки ,но нека да го има и тук все пак.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #77
      боклук

      Коментар


        #78
        Tornado написа:
        Скивате ли кво става с делото.Ако бях аз недай си БОЖЕ с този Хамър досега да си правя компания с мишките в панделата.
        точно така колега... колкото и клиширано да звучи "за милиони няма закони, за кокошка няма прошка" точно така си е... бяха готовида сменят целия закон а именно да повдигнат допустимите промили на алкохол, само и само той да не взеле в затвоа... е извинявам се ама какъвто и да е, ако ще президент да е бил, всички в България сме равноправни членове, какви са тия привилегий... при това сега има момиче което се надявам да се оправи. Аз, лично гледах репортаж на БТВ именно за това момиче, и направо ми идваше да се разплача, само като я видях в какво състояние е, заради тоя идиот... надявам се да се оправи, и тоя идиот да влезе в затвора, за доста дълго време!
        Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
        Punto. 1.2 16v. 86hp+

        Коментар


          #79
          http://www.dnes.bg/article.php?id=67158Dnes.bg припомня, че Върховният касационен съд насрочи за 15 април делото за катастрофата, предизвикана от Максим Стависки, при която загина 24-годишният Петър Петров, а тежко пострада 18-годишната Мануела Горсова.Делото е образувано по жалба на подсъдимия фигурист, с която иска отмяна на ефективното си наказание от 2,6 години лишаване от свобода.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #80
            абе за кво не го осъдят тоя и да влиза в панделата да го факат мангалите това е наи малкото което може да му се случи боклук смотан
            Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

            Коментар


              #81
              Съдът реши: Стависки няма да лежи в затвора Световният шампион Максим Стависки с решение от днес 12 май на Върховния касационен съд е осъден условно.Отменено е ефективното изтърпяване на наказанието, постановено от Бургаския апелативен съд."Защитата в мое лице и в това на адвокат Явор Нотев сме дълбоко удовлетворени от решението на върховните магистрати. Намираме, че същото е справедливо и е в пълно съответствие с всички събрани по делото доказателства", това каза специално в интервю за БГНЕС адвокат Росен Кожухаров.В началото на август 2007 година Максим Стависки причини жестока катастрофа в пияно състояние, при която загина едно момче, а 19-годишната Мануела Горсова продължава да се лекува.В края на миналата година израелските лекари съобщиха, че гръбначният й стълб не е засегнат и те се надяват здравите мозъчни клетки да започнат за изпълняват функциите на засегнатите.Най-трудното, което й предстои е да се върне отново към действителността и нормалния живот, защото съществена част от паметта й ще бъде изтрита, смятат лекарите. Мануела няма да си спомня от една до три години преди катастрофата, която стана на 5 август 2007 г., казаха още тогава израелските медици, където тя бе на лечение в продължение на няколко месеца.Бургаският съд реши на 5 януари тази година условната присъда на Максим Стависки да се промени на ефективна за 2,5 г. затвор при лек режим. Изменят се уважените граждански искове на семейството на Петър Петров, като от 90 хил. се увеличава на 120 хил.лв. Изменя се гражданският иск и на семейството на Мануела Горсова, като искът от 80 хил.лв. става на 150 хил. лв. http://bulgaria.actualno.com/news_238837.htmlАко аз или някой от вас беше извършил това деяние досега щяхме да сме си откарали годинката в панделата.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #82
                за пореден път казвам - пълен майтап (вместо майтап се сещам и за друга много по-подходяща дума...)
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #83
                  Да е жив и здрав бляда мръсен да влачи и той ще умре не го мислете. Да бъдем внимателни и да се молим, че утре няма да излезе отново пиян срещу един от нас.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #84
                    Гледам как хора се измъкват (не само Стависки) и се чудя кога на някой ще му прекипи и ще започне с ’В името на народа’, ако ме разбирате.

                    Коментар


                      #85
                      и аз много отдавна се чудя същото и не само за катастрофи, ами за убитите им деца и т.н.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #86
                        всички богати и "известни" хора у нас имат чувство за безнаказаност и тва говори много лошо .вместо те да са за пример ,те газят хора и им пишат фиш .те си викат : " аз имам пари за адвокати ,имам си името зад гърба и неми пука .НЕМОГАТ ДА МЕ БАРНАТ" .

                        Коментар


                          #87
                          gari_brasna4a написа:
                          всички богати и "известни" хора у нас имат чувство за безнаказаност и тва говори много лошо .вместо те да са за пример ,те газят хора и им пишат фиш .те си викат : " аз имам пари за адвокати ,имам си името зад гърба и неми пука .НЕМОГАТ ДА МЕ БАРНАТ" .
                          По -лошото е, че някои даже парадират. Оня опусум ли е, пор ли е Иван от сблъсък, в един вестник се беше похвалил, че е стигал до 17 големи водки. Баси юнака! После насмукан кат камбоджански комар се качва в мпс-то и се хаква в камион за смет. Ами следващият път????? Автобус или .....?
                          Настоящата - Ford Focus ST
                          Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                          Франкенщайн - R.I.P.
                          Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                          Коментар


                            #88
                            В тая смотана държава българия пиша я с малка буква защото за мен това не е държава а провинция на Турция Гърция и Румъния нищо не става ни политици ни съд ни полицаи ни лекари тънем зареди смотаняци от който ни зависи живота а нищо не правим мамка му
                            Fiat Tipo 1.4 ЕX Alfa Romeo 156 2.0 Selespeed EX Alfa Romeo 156 2.4 JTD ЕX...NOW:Alfa Romeo 166 2.4 JTD Remaped, MERCEDES-BENZ E220 CDI AVANTGADRE

                            Коментар

                            Working...
                            X