Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дубровник и цяла Хърватска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    ОК, мерси.5 кинта на час не е кой-знае колко но ако не сме се разтоварили предварително в къмпинга ще се наложи да го ползваме.Хубаво е да се има предвид.
    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

    Коментар


      #47
      Esper написа:
      ОК, мерси.5 кинта на час не е кой-знае колко но ако не сме се разтоварили предварително в къмпинга ще се наложи да го ползваме.Хубаво е да се има предвид.
      Кой къмпинг си избрахте , другарю Дзержински ?По въпроса с паркинга за 5 куни на час - трябва да се влезе в Дубровник ( ако къмпингувате на север от града )веднага след висящият мост ,,Франьо Туджман’’ и да следвате табелите за стария град.Другият варианта е след спускането от пътя ( когато си непосредствено над стария град ) , да завиете надясно и още на първото кръстовище ще видите паркинга. Запасете се с монети , защото има автомат , вземете си рачуна ( касовата бележка ) и ........ако си с кола трябва да я сложиш от вътрешната страна на стъклото , но както сте с мотори , идея си нямам .
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #48
        Румен_Хинчев написа:
        Кой къмпинг си избрахте , другарю Дзержински ?По въпроса с паркинга за 5 куни на час - трябва да се влезе в Дубровник ( ако къмпингувате на север от града )веднага след висящият мост ,,Франьо Туджман’’ и да следвате табелите за стария град.Другият варианта е след спускането от пътя ( когато си непосредствено над стария град ) , да завиете надясно и още на първото кръстовище ще видите паркинга. Запасете се с монети , защото има автомат , вземете си рачуна ( касовата бележка ) и ........ако си с кола трябва да я сложиш от вътрешната страна на стъклото , но както сте с мотори , идея си нямам .
        Онзи, на северу от города, как спаменал один тавариш из начала темы Най-вероятно първо ще минем транзит през града на идване за да разтоварим катуна в къмпинга след него и след това ще влезем в града точно отгоре.А в този случай всъщност и проблема с паркинг отпада от самосебе си но все пак е ОК да се има предвид това място.Рачуната за мотор... Едва ли ПС: Даже мисля, че го намерих и на картата и то на глупавият сити навигатор - нямам Adria Route в момента на този компот.Вероятно говорите за паркинга долу в дясно на картата а въпросният мост е на над залива горе в ляво?
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #49
          Поздрави на собствениците Божо , Мирко и на Мило от оня бугарин с двете жЕни , който беше там през 2012.Много готини типове са и създават отлични битови условия.Имате на разположение газови котлони , фризери , перални и т.н.Паролата на нета се сменя на всеки час и се плаща , но за нас беше безплатно , което се надявам да стане и при теб .Приятно изкарване !!!
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #50
            ОК, записвам си паролата Ще предам.Принципно плануваме една нощувка там само.Но само принципно - имаме достатъчно време че да си позволим още един ден в околността преди Риека.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #51
              Здравеите колеги.Следващата седмица и аз мисля да разгледам езерата и след това към Дубровник. Искам да попитам след езерата ако карам само покраи морето за колко часа горе-долу се стига до Дубровник.

              Коментар


                #52
                timo1 написа:
                Здравеите колеги.Следващата седмица и аз мисля да разгледам езерата и след това към Дубровник. Искам да попитам след езерата ако карам само покраи морето за колко часа горе-долу се стига до Дубровник.
                Отбий се в Сплит , Задар , Трогир.Къде ще бързаш толкова ?Иначе бързо се кара , но магистралата още не стига до Дубровник , доколкото зная.
                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                Коментар


                  #53
                  Ами и бързаме и не бързаме,но много бързо се стъмва вече,а не искам да резервирам спане на сляпо,а да си изберем на място.Плановете ми са една вечер да спим до езерата някъде,да ги разгледаме колкото може на другия ден и да тръгнем към Дубровник.Там 2 нощувки да разгледаме тия острови дето описвате по горе и на другия ден стария град.След тва по обратния път на колегата Слав към Македония да видим и тоя музеи дето е описал на колове.Там също една нощувка и на сутринта към Бг.

                  Коментар


                    #54
                    Според мен за един ден ще стигнете до Дубровник, но аз бих си планирал нощувка някъде по средата, за да се насладя и пеша на някои от градовете Повярвай! Заслужава си да се отдели време на далматинското крайбрежие и да не се бърза. Аз предпочетох магистралата, защото нямахме време. Ако можете да отделите +1 нощувка някъде по средата на далматинското крайбрежие е по-добре. Парите за нощувка или магистрала са едни и същи като теглиш чертата така че... Поздрави!Слави
                    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                    Коментар


                      #55
                      Здравеите,прибрахме се оня ден,но нямах време за писане.Първо минахме през Венецияработилница за Венецианско стъклоТръгнахме за Хърватска,минахме Словения без да спираме и някъде към 7 вечерта бяхме в Кореница.Там на първото място ми поискаха 60 евро за тримата,отказах и на второто място естествено както бяхте писали,след като се пазарих дадоха за 30 евро,топло чисто с нет и кухня,с две думи останахме доволни много.Ето е къщата,вижда се от главния път.На сутринта отидохме на езерата,няма такава красота!https://www.youtube.com/watch?v=WgtIcbEe4zEhttps://www.youtube.com/watch?v=1tbMhFXG5eYhttps://www.youtube.com/watch?v=m4HCArp38gQНавсякъде беше супер,в Дубровник също намерих хубава къща със спалня и кухня,нет и паркинг които беше задължителен че вана беше натоварен до горе :D .Цената беше 28 евро на вечер ,естествено след пазърлък Гледка от терасатаСлед Дубровник продължихме надолукъм Черна гора,Албания и Македония.Ако минавате през Албания заобикаляите Тирана...4 часа я пресичах,нема закони по пътя там.В Охрид намерих също евтино спане,за 25 евро на вечер,ако някои го интересува нещо да пита.

                      Коментар


                        #56
                        Приемаме всякакви съвети за авто-пътешествие из Кроация.Тръгваме по план рано сутринта на 01.06 с колегата Humppa и съпругата му.Основна цел - Плитвичките езера.Всичко останало - свободна програма според времето и парите.Разполагаме с 1 седмица за пътешествие.Като се върнем ще разказваме.Ще спим по къмпинзи, на палатка или частни квартири, според цените.

                        Коментар


                          #57
                          Похвално !Аз , изхождайки от опитът си , бих ви посъветвал следното .Сърбия - Босна и Хецеговина ( дървеното село на Кустурица ) - Мостар - Дубровник - Трогир - Риека - Любляна - Бледското езеро - Пливицките езера - Белград .Някои от местата не ги посетих , за което много съжалявам .Частните квартири в Хърватска са по 30-40 евро за голяма стая или апартамент ( задължително пазарлък ).Сречан пут !
                          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                          Коментар


                            #58
                            Аз също много силно подкрепям идеята за маршрут на Хинчев.Ако можете посетете и пирамидите в град Високо в Босна и Херцеговина.
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #59
                              Нашата цел, идея, мечта, е да се посетят Плитвичките езера и водопадите Крка. Бонуси - Загреб, Слюн и Велебит/Пакленица според зависи. Дубровник, като невероятно красива и доста скъпа дестинация не влиза в сметките, ограничени сме времево и финансово. Така че Српско ще е транзит, а БиХ не влиза в плановете.Не харесвам да посещавам "населени места", предпочитам да посещавам природни забележителности. Единствените населени места, които ме привличат като турист са Туктояктук, Ушуая, Черапунджи и Оймякон. И те ме приличат с характерните си природни дадености...

                              Коментар


                                #60
                                Далматинското крайбрежие е доста привлекателно . Е , не са знаели хората , че си падаш само по природни забележителности , и взели че го застроили преди известно време.
                                FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                                FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                                Коментар

                                Working...
                                X