Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дубровник и цяла Хърватска

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здравей Колега Слав Бил съм на Плитвичките езера но преди около 3 години мисля хубаво е на мен не ми хареса входната такса мисля че беше около 16 или 20 евро вече съм забравил не беше скоро но после разбрах че в тези пари влиза и разходка с корабче а на някои от изходите те чака автобусче което те кара до централния вход дето си влязал и дето ти е и колата нали така че си струва.А що се однася до нощувките значи бяха доста евтини ние бяхме двама аз и брат ми да сме платили около 40 или 50 лева наши пари не помня точно те хърватите с техните куни направо се ошашавям с курса евро куна но както и да е горе долу 10-15 км преди плитвичките по селцата преди тях почти всяка къща отдава стаи за нощувка има и табели по самият път а някой от къщите са буквално на пътя като тази дето ние бяхме прикаска в парите влизаше и интернет като я видях на един завой такива спирачки натресах на типото че за малко да си изгубя колелетата които бяха на покрива виж снимките .А и горещо ти препоръчвам да посетиш едно близко старинно градче което на нас лично по ни хареса от езерата и там има доста водопади и къщите са буквално на островчета във водата има много кафенета кръчми градчето се казва Слун виж снимкте снимали сме се на табелката такава пастърва там ядохме уловена от нас и сготвена от тях че нямам думи цени народни не като в кръчмите на езерата там е доста по скъпо като цяло Хърватска е уникална ще ви хареса а по островите какви плажове имат ехххх.
    Прикачени файлове
    Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

    Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
    Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

    Коментар


      #17
      110 куни ( около 16 евро ) са билетите за Плитвицките езера .Можеш да избираш няколко разновидности от предлаганите обиколки , които са включени в тази цена.Ние избрахме кораб+автовлак.По повод на нощувките в Дубровник и около езерата - ровичкай , но както казва Стивън - места бол. Ние лично след като разгледахме езерата спахме около Сисак ( с. Топузко ) като платихме 40 евро за цял етаж от къща. искаха 50 евро , ама се спазарих за 5 секунди.
      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

      Коментар


        #18
        Ние септември бяхме на Плитвичките. Има различни маршрути според това с колко часа разполагаш (от 2 до 8ч май бяха). Нашият маршрут беше 6 часа и общо взето разгледахме много голяма част от парка. Возихме се на корабчето и на автовлака. За детето: според мене не е подходящо за него. Иначе пък ще види много рибки и патета там. Спахме в едно селце около Риека. Както са казали колегите: места има различни и може да си харесаш според бюджета.
        Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
        Ex.Opel Astra

        Коментар


          #19
          Re: Дубровник

          stivan_alone написа:
          Колега ако те интересува знам евтини кампинги на добро ниво на около 10 15 км от дубровник ето ти една оферта цените са в евро им и снимки тва е саита на къмпнга бил съм там и си срува.http://www.orasac.com/cijenik.htm
          С този къмпинг изби рибата Мерси!Аз също ще бъда из адриатическото крайбрежие юли месец с мотор и палатка, така, че това със сигурност влиза в плана.
          I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

          Коментар


            #20
            По съвета на колегата , аз го посетих през август 2012 .Твърдяха , че сме първите българи посетили къмпинга , ама явно щото Stiven_Alone е бил дегизиран със словенски номера .Много ни се радват ! За пример : не плащахме за интернет , за разлика от холандци , италианци и поляци , с които беше пълен къмпинга.
            FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
            FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

            Коментар


              #21
              Румен_Хинчев написа:
              По съвета на колегата , аз го посетих през август 2012 .Твърдяха , че сме първите българи посетили къмпинга , ама явно щото Stiven_Alone е бил дегизиран със словенски номера .Много ни се радват ! За пример : не плащахме за интернет , за разлика от холандци , италианци и поляци , с които беше пълен къмпинга.
              С тези Словенски номера вярно си вкарах автогол щото тея Хървати мразат в червата Словенците ама в Германия веднъж бях с Български и една нощ се забихме в някво село да търсим нощувки в една доста намазана ферма за коне която гармина прецени че е най близко по маршрута и немеца като разбра че сме Българи и от 90 евро нощувката ни свали на 70 за двама със закуска понеже сме били първите Българи които го посещават .
              Мъжът трябва да взима толкова, че колкото и жената да изхарчи, да остава за 1 резервоар и 2 бири!

              Фиат Типо 1.6 i.e некаде около 90 те години
              Фиат Мареа 1.8 16v откъм края на 90 те години

              Коментар


                #22
                Дубровник

                За ходене през лятото май не става много за море по тези места Няма плажове освен някъде нарочно направени Иначе има какво да се види
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #23
                  Туй де го прочетИ ?Прекрасни плажове , ама с камъчета са повечето .Но пък липсата на пясък води до нереално добра видимост във водата .
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #24
                    Ахам... Да не говорим за панорамните гледки по пътя през цялото крайбрежие. Приказка е!Бил съм в района преди години, сега нямам ама никакъв път от там но заради панорамата съм зачертал "царският" път до Италия този път с дИбел маркер.
                    I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                    Коментар


                      #25
                      Някой скоро да е пътувал в тази посока? Смятаме Юни средата да правим екскурзия в тази посока, и приемам всякакви мнения и препоръки - път, хотели, интересни места и т.н.

                      Коментар


                        #26
                        Тази седмица в края тръгвам. Когато се върна ще споделя
                        == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                        На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                        Коментар


                          #27
                          Супер. Колко време ще бъдете там? Ще очаквам докладче Приятен път и само положителни емоции.

                          Коментар


                            #28
                            Тъй Върнахме се. Много беше приятна разходката из балканите Поради наводненията не можахме да прецепим през Босна и Херцеговина, за да стигнем до Плитвичките езера и затова обърнахме маршрута и последните дестинации станаха първи Идеята беше за седмица водата да падне и да се върнем там, откъдето принципно трябваше да започне приключението.МакедонияМинахме първо през Македония и спахме в Струга. Много прилично хотелче (Венеция) - препоръчвам. Искрено се смях на македонската глупост навсякъде, но най-много се смях на посрещащият ме СМС - Добре дошли в Македония! Люлката на съвременната цивилизация???????. Както и да е. Пропагандата си е в сила. Между другото ако имате вестници ги взимат на границата Аз не чета и не купувам, но го знам по принцип от пътуващи редовно натам и затова го споменавам.Пътищата им са горе-долу добри. Магистралите са лоши, но за сметка на това платени. Поне са евтини все пак. Оставих им около 10 лева, но не накуп, а през няколко километра по левче (30 денара). На поредния пункт за плащане си мислех дали да не попитам мацката дали до края на магистралата ще спирам, когато успея да включа пета, но тя си говореше по телефона и далеч не беше на земята в този момент. Раменихме си денари срещу касов бон и т’ва беше. Газ има навсякъде. Цената е 37 денара ( 1.20 лева) за литър. Предварително се извинявам, но не съм гледал никъде цената на другите горива, защото мен си ме интересува само газта Навсякъде си карах на газ и не съм сипвал бензин никъде. Само в Босна и Херцеговина спрях да дозаредя газ и цената на бензина ме изкуши - 2.20 лева за литър и сипах догоре - как да не сипеш ??? Охрид не ни грабна с нищо кой знае какво. На Самуиловата крепост се развява огромен макдеонски парцал (на това е станало знамето им - беше разпокъсано от времето и затова пиша парцал - факт си беше ) Никъде не пише каква е тази крепост, история, нищо! Ама нищо. Даже табели до нея почти нямаше. Добре, че седи на най-високото място, за да я видиш че съществува, за да поискаш да отидеш до нея. Самото градче наподобява Созопол или Несебър, но отпреди да се превърнат в "курорти". Навсякъде те налазват някакви местни да ти предлагат разходка с лодка.Единственото нещо, което си заслужава да се види според мен е на 20 км. от Охрид в южна посока след село Елшани. Където и да питате за "Музея на вода" ще ви упътят. Входа е 100 денара (малко повече от 3 лева) на човек и си заслужават отвсякъде. Има хубави алеи, беседки, поляни, кипариси, останала крепостна стена и самият музей разбира се Той представлява селище на колове в езерото с плетени и измазани с глина къщи. Има и съвременна сграда с една стая, в която са изложени намерените разкопки от мястото. Тук между другото в този залив видях, че водата в езерото можело и да е кристално чиста. В общи линии добре беше, че Охридското езеро е само спирка по маршрута ни. Ако бях отишъл специално дотам щеше да ме хване малко яд... Иначе е спокойно, по-евтино е от БГ и плодовете и зеленчуците са по-вкусни. За наш срам най-хубавото купешко краве кисело мляко опитах в Македония. Произвежда го фирма JOKA. Имат всякакви млечни продукти въпросната фирма. А да...щях да забравя. Ако специално искате да посетите Скопие - добре, но ако нямате такива желания по-добре го заобиколете. Аз реших да мина през града - голяма грешка. Пресичат като душевно болни, карат като такива и всеки си спира където му скимне без сигнал, без авариики все едно си е сам в пустинята. Навсякъде има забрадени, джамии и хаос. Почувствах се като в ориента и то не в добрият смисъл. За мен ориента винаги е символ на упадък и лоша хигиена...въпрос на гледна точка може би NB Където и да изберете да спите - изисквайте на тръгване да ви издадат адресна регистрация. Те са длъжни по закон, а на границата ще ви го искат като документ. Ако си бил в Македония повече от 24 часа и нямаш адресна регистрация на излизане плащаш 600 евро глоба. Красота. Не се шегувам. На излизане към Албания на македонската граница ми поискаха адресните регистрации на всички (жена ми, аз и детето (нямаше и две годинки още) и май очакваше да ги нямам, защото когато му ги дадох малко се озадачи. Явно беше решил, че ще пише глоба, ама не му върза АлбанияПродължихме пътя си през Албания. Границата я минахме лесно. Изобщо албанците са много любезни хора. Полицаите не спират чужденци. Даже когато срещахме патрули ни отдаваха чест. След границата спрях до един извор в скалата, за да налея вода и за мое учудване цялата опашка ми направи място да си налея бутилката, благодарих им и те ми благодариха. С жестове разбира се Много държат на туристите. Категорично мога да кажа, че Албанците са се запътили с огромни скокове към прогреса в туризма.След границата имаше много бункери. Пълно е стях. Превърнали са се в туристическа атракция. Пътя се вие в планината, за да ни отведе до полето долу. Много е красиво! Ако успея днес ще кача и снимки.Пътищата им са добри. Строят се и нови. Газта беше под левче. (1 лев = 72 лекета) Цените на всички стоки са по-надолу от нашите. Пихме три чая с мед в едно крайпътно заведение за два лева общо. Направо ми стана неудобно...Където има автомивка (LAVAZH) седи маркуч, от който се лее вода като от фонтан. Така си обозначават автомивките. Тия хора водомери нямат ли ??? Минахме Елбасан и продължихме през Пекин за крайната ни точка за деня - Дуръс, където щяхме да спим и да видим залеза в Адриатическо море. Не ми се минаваше през Тирана. Още ми държеше влага идиотщината от Скопие, а освен това бяхме тръгнали да гледаме природа, а не градове. Градовете ги гледаме всеки ден. В интерес на истината в Албания джамии почти не видях. Жени със забрадки нямаше. Хората си имат европейско мислене, навици и светоглед. Поне от местата които минах съм много приятно изненадан. Само не ми хареса, че където има път има и постройкиоколо него. В някакъв момент ми писна и ми се искаше да видя малко дивотия, но не би. Пътя ни изплю директно в Дуръс. По принци по-малко градче щеше да е по-добър избор, но и така беше добре, защото сезона им още не е започнал и беше спокойно. Не искам и да знам какво е в сезона. Снимките, които гледахме в нета на хотела явно са били старички, защото беше сам на плажната ивица, а наоколо имаше гора. Към днешно време гората се е превърнала в хотел до хотела и зад тях още мнооого хотели...албанският Слънчев бряг...Както и да е. Беше спокойно. Още нямаше маймуни. Иначе залеза беше фантастичен Пак ще се върнем, но в някое по-малко градче. В Албания ни хареса На другият ден продължихме покрай Шкодренското езеро към Черна гора. Минахме границата лесно и бързо. Между другото навсякъде минахме границите лесно и бързо. Единствено в началото на излизане от Македония ни забавиха, но никъде другаде не е имало ни най-малко забавяне.П.П. Нямат такси за пътищата.
                            == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                            На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                            Коментар


                              #29
                              Черна гораЧерна гора е спретната и чиста държава. Хубави пътища, нова маркировака, хубави селца и красиви планини. Газта там е 0.70 евроцента (1.36 лева/литър) Всеки може да си ги сметне от евро, но нали почнах да пиша и в левове Нямат такси за пътищата. Валутата им е евро.Преминахме я транзит, за да стигнем Хърватска. Вълнуващото в Черна гора за малката беше качването на ферибот, за да пресечем Которският залив от едната до другата страна. Така спестихме време и път срещу 4.50 евро. Оставихме си Котор и Будва като дестинации за следващото пътуване Говорят сръбски. Оправихме се и тук на български с други думи. Всъщност навсякъде ( не само Черна гора), където и да тръгнеш да говориш на англииски ти казват да си причаш по бугарски и си се разбирахме Даже в Албания рецепциониста знаеше да прича руски и сръбски, но не и англииски На италиански също можете да се разберете, защото много италианци посещават Албания, Черна гора и Хърватска. Възползвах се да си попреговоря италианския по този случай
                              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                              Коментар


                                #30
                                ХърватскаГаз в Хърватска има, но не на всяка бензиностанция. В по-малките населени места има обособе3ни само газостанции - както е при нас. Цената е 4.80 куни ( 1.25 лева/литър) Газта им е по-хубава от нашата. Колата вървеше повече, харчеше по-малко. Има ли смисъл да коментирам ?Влизаме в Хърватска и навсякъде ма кипариси около пътя. Много е красиво. Няма две мнения. Отседнахме в Млини. Първо правило в Хърватска - пазарете се за цената на нощувката!!! По-надолу ще разясня защо!Отседнахме в едно студио, което беше чисто ново! Ама чисто ново. С напълно обзаведена кухня. Под напълно обзаведена имам предвид, че даже и сол имаше. Всичко беше ново неразпечатвано, но то е защото ние му направихме сефтето на мястото. Едва ли всеки път купуват нови От терасата се вижда морето (плажа е на една минута- буквално), колата беше точно пред къщата под една палма - красота Първоначално цената тръгна от 70 евра, но в крайна сметка ни го дадоха за 40 евра. Настанихме се и си направихме една разходка. За първи път виждам кристално чиста вода в пристанище. Кристално чиста! Навсякъде има зеленина, храстчета, дървета, палми, трева. И тишина. Чуваш само лекото шумолене на морските вълни, птичките и листата на дърветата при евентуален повей на вятъра. Има ли нужда да продължавам? А да - то могло да се развива туризъм и без да се застрои плътно с бетон около морето...странно, но факт Вечерите в цялата Хърватска, където и да отседнехме бяха тихи. Отникъде не се чува музика, викове, тропот, врява глъч. Просто седиш и се наслаждаваш на морския бриз и вълни. Къде го има това в БГ ? Да ползваш всичките съвременни удобства, да си на чисто място, сред природата на ТИШИНА и спокойствие. Да можеш да си чуеш мислите и да си почиваш? Няма такова място просто...вие сещате ли се ? :P На следващия ден си направихме малко круизче с кораб. От Млини минахме през Слано, после Цавтат, Дубровник и накрая остров Локрум. На острова беше пълно с пауни, зайци и патици. Разхождат се свободно и даже са нахални (пауните). Има форт, на който едиснтвеното му хубаво според мен е това, че можеш да се качиш и да огледаш отвисоко. Има маслинова горичка, един гьол с морска вода - наричат го мъртво море, заведение, църква, градини - ще сложа снимка при първа възможност на една карта на острова. За дете е супер! Много животни и поляни За корабчето се пазарихме също. От 160 куни ни свалиха на 140 куни за двамата (детето не го таксуват по принцип).На следващият ден отидохме до Дубровник. Автобусният билет за двама ни беше 36 куни. Значи в двете посоки 72 куни. Взехме си колата, защото реших, че за 8 километра (толкова е отиване и връщане) 19 лева за автобус няма да дам. Направо ми се видя нагло даже. Аз съм леко разочарован от Дубровник като цяло. Може би го бях гледал на снимки толкова пъти, че не успя да ме грабне с нищо. Разходихме се все пак де Колата я оставихме на синя зона (5 куни/час). Можеш да паркираш неограничено време. За колкото си платиш на автомата - за толкова. Може и цял ден да стоиш на синята зона. В старият град нежната част от семейството взе много вкусен сладолд за 1 евро. Цената беше 10 куни в хърватска валута, а за сравнение в обменното бюро 1 евро е равно на 7.41 куни. Оттогава половинката пазаруваше навсякъде, защото явно заради красивите й очи цените падаха Малко се прецакахме, че платихме 200 куни, за да се разходим по крепостните стени на Дубровник. гледката не си струва парите особено ако си гледал стотици снимки от същите гледни точки преди това :P Освен парите за градските "зидини" (така ги наричат) човек ще си спести и топлинен удар и слънчево изгаряне в разгара на сезона. Дори и сега едвам издържахме обиколката, а изходите са само три и не са никак близо един от друг. Както имаше и хора - пъплиш с тълпата и се печеш на бавен огън. Още нещо - веднъж слязъл следващото каване струва още 200 куни. Билета важи само за едно качване, а пък ти ако искаш и три крачки направи и се върни. После пак трябва да платиш за второто качване Готино, а ? Затова и го пиша - да се знае и да се преценява струва ли си или не си струва дрането После си направихме един хубав плаж, посъживих се от топването в морето и се прибрахме в Млини. Пазарувахме си от ГЕТРО (тяното МЕТРО). Цените са почти едно към едно с българските за хранителните продукти. Нужно ли е да коментирам какви са им техните доходи обаче ?? А нужно ли е да казвам, че всички плодове и зеленчуци имаха превъзходен вкус? Спомних си истинският вкус на кайсиите, доматите и ягодите. И други плодове и зеленчуци, но ги споменвам тези, че са ми едни от любимите :P И бирата...толкова вкусна бира отдавна не бях пил! Даже си взех от Карловачкото им пиво и за БГ Продължихме пътешествието си покрай Адриатическото крайбрежие, защото искахме да стигнем и до Плитвичките езера. Красота, красота и пак красота. Много красота и пак красота.
                                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                                Коментар

                                Working...
                                X