Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моето ново Пунто ГТ - ^_^

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Малйййй туй мойто пунто много лошо бре , днес реших да му раздам малко газ.... 1-2 ръчки му дадох на 2-ра и 3-та и спирам пред нас и нещо тече .... викам яяя пунтака се напика хехеххе :D И кво се оказа водния маркуч се е спраскал на две... яво си трябва да сменя всички водни маркучи и вакомни. След като съм сменил вакомните това е 2-тия воден който се пука и днес смених всички водни съединения та дано засега съм си решил проблемите :D
    Fiat Punto GT

    Коментар


      #47
      sen7ineL написа:
      Малйййй туй мойто пунто много лошо бре , днес реших да му раздам малко газ.... 1-2 ръчки му дадох на 2-ра и 3-та и спирам пред нас и нещо тече .... викам яяя пунтака се напика хехеххе :D И кво се оказа водния маркуч се е спраскал на две... яво си трябва да сменя всички водни маркучи и вакомни. След като съм сменил вакомните това е 2-тия воден който се пука и днес смених всички водни съединения та дано засега съм си решил проблемите :D
      С тез дето ги сменяш трудно ще стане.
      uno turbo 1.3 i.e' 86
      renault 19 1.8 16v
      uaz 469 4.0 turbo
      renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
      trabant 601 69'

      Коментар


        #48
        Наистина с тези пари можеше да се понаправят някой неща но не мисля,че колата е умряла...Никак даже

        Коментар


          #49
          намирисва ми на спукана глава на мене , водни маркучи не се цепят туку така от нищото и то 2 вечеможе и гарнитура да е щото този мотор не е отварян никога
          Power Under Pressure

          Коментар


            #50
            Еми ако гръмне и 3-ти може и да надува .... Знае ли човек , сега смених капака на клапаните поне нямаме теч на масло вече :D
            Fiat Punto GT

            Коментар


              #51
              Оххх малйййй днес забелязах че по малко тече пак от някаде , довечеа в 17:00 ще я карам в сервиза да видя от каде тече стискайте палци да нее нещо сериозно
              Fiat Punto GT

              Коментар


                #52
                Орлинка оказа се че нее спукан блока и нее духнало гарнитурата , нее била обезъздушена колата след смяната на маркуча. Та всичко за момента е ОК , но ще видиме ... относно това че нее отварян мотора недей да ме калнеш :D
                Fiat Punto GT

                Коментар


                  #53
                  sen7ineL написа:
                  Орлинка оказа се че нее спукан блока и нее духнало гарнитурата , нее била обезъздушена колата след смяната на маркуча. Та всичко за момента е ОК , но ще видиме ... относно това че нее отварян мотора недей да ме калнеш :D
                  Е кой ги сменя тез маркучи Това е като да си обуеш обувките и да не ги вържеш.
                  uno turbo 1.3 i.e' 86
                  renault 19 1.8 16v
                  uaz 469 4.0 turbo
                  renault espace 99' 2.2dt + автоплатформа
                  trabant 601 69'

                  Коментар


                    #54
                    Еми моят приятел си купи кола и отидохме да и правиме гражданска и преглед и в дружба 2 понеже там се спука на 200 метра имаше някякъв сервиз и я оставих докато оправиме документите на другата кола да го сменят.... Затова попринцип ходя само при познати , а не при селски майстори че така става. Но добрече небеше лошото.....
                    Fiat Punto GT

                    Коментар


                      #55
                      Оня ден колата почна да прави мизерий и да се дави и да не пали. След снощното диагностициране от бай Орлин , се оказа датчик за температурата на главата и на термустата , ступково моторче заминало.Днес закупих датчика на термустата смених го , колата почна да пали от веднага не с 5 минутно въртене на стартер.Другото което се останови че лагера на съединителя е заминал и трябва да се смени. Ноооо лека по лека ще се отремонтират и отстранят проблемите , за да влезе в правия път количката.
                      Fiat Punto GT

                      Коментар


                        #56
                        колега я кажи какви показания ти даваше датчика спрямо тези от аутодатата?че и аз имам тоя проблем с давене сутрин, и се бях вторачил в тоя датчиксвалих го и ги измерих с един мултицет от 0 до 40 градуса в една чаша и ми даваше отклонения на съпротивлениетозначи на 20 градуса ми даваше съпротивление 1800-1900 ома , а трябва да са 2600

                        Коментар


                          #57
                          Колега , немога аз да ти помогна обърни се към колегата WhitePower (Орлин) той я гледа на диагностиката и той може да ти отговори Поздрави!!
                          Fiat Punto GT

                          Коментар


                            #58
                            доста дефекти излизат от тая кола да не е гт-стига си писал за проблемите че се лоша слава се носи така за модела хахха

                            Коментар


                              #59
                              Е то ние си го знаем , кажи ти кво стана с твоето .... ич те няма :X
                              Fiat Punto GT

                              Коментар


                                #60
                                Бах това пунто , смених му вчера температурния датчик на главата , който е за стрелката вътре , гарнитура на водната помпа и гарнитура на термостата и нов антифриз. След това я разглобих и смених 2-те гарнитури на смукателния колектор ИиИИИИ най- интересното колата нещо неще да върви и се чува едно сускане от някаде.... Хората са казали като неразбираш непипай ... но уви... Скоро ще отиде пак при Орлинката да я преслуша и да смени пак 2-те разнитури на смукателния колектор с по добри да види какво и се случва :Х
                                Fiat Punto GT

                                Коментар

                                Working...
                                X