Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фланци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    NPD написа:
    А тези "адаптери" за централния болт ли са монтирани или как?
    Не.4 отвора през които се захващат с болтове за главините.И нормалното е 4 шпилки да стърчат от тях (понеже се правят от алуминиеви сплави).Само че тук са направени (на снимката) с 4 резби и с болтове - или са стомана и тежат по 10 кила, или са алуминиева сплав и риска да се разбие резбата е голям (освен ако се ползват разни марки авиационен дурал).

    Коментар


      #17
      jamie написа:
      Това са вече адаптери, а не фланци.
      Правилно, моя грешка. И наистина, опасни.

      Коментар


        #18
        jamie написа:
        Iv4o_M написа:
        аз лично не сам пробвал нишо просто приятели и познати са ми казали защото съм питал ... а иначе за шпилки знам че стават от блока на жигула и се правят само гаики а за фланци днес точно гледах във видин в 1 магазин 40лв фланеца и по 5лв болтовете но мисля че е солена цената и то много
        Солена е, кажи им Видински тунинг - от стиропор да ти ги направят....
        ако ме питаш мен аз неразбирам ама ако искаш ела и си питаи а ако си мислиш че ще ми накривиш си се излъгал тай че по добре спри .......
        ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

        Коментар


          #19
          Оригинални фланци са много скъпи...Само един съвет-внимавайте колко големи фленци слагате на задните гуми защото типота-пунтата и т.н. страдат от разчекване на задния мост заради лагерите на задните носачи...Аз не бързам много много с фланците щото са ми за летните гуми а преди тва требва да се ремонтирам задния мост и да смена един лагер на главината отпреде
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #20
            Според мен на мястото на оригиналните болтове са завити тези с които се държат адаптерите а на самите адаптери има отвори с резба за болтовите за джантите поне това виждам на снимките

            Коментар


              #21
              Selqatin на една снимка бесхе показал 127-ца с двигател от 131-ца какжа скоростна кития си ползвал там че двигатела стои прав а на е наклонен напред ? ако не е таина де :"))

              Коментар


                #22
                icecool написа:
                Според мен на мястото на оригиналните болтове са завити тези с които се държат адаптерите а на самите адаптери има отвори с резба за болтовите за джантите поне това виждам на снимките
                И според мен е така.А между другото и аз си джиткам с такива фланци(не адптори)на 15 мм дебелина ,и карам джанти на 100 междуосово.Фланците са хванати към главината(98мм),а джантите са хванати към фланците(100мм)
                125s/1600ccm/100ps

                Коментар


                  #23
                  FIAT 125s написа:
                  icecool написа:
                  Според мен на мястото на оригиналните болтове са завити тези с които се държат адаптерите а на самите адаптери има отвори с резба за болтовите за джантите поне това виждам на снимките
                  И според мен е така.А между другото и аз си джиткам с такива фланци(не адптори)на 15 мм дебелина ,и карам джанти на 100 междуосово.Фланците са хванати към главината(98мм),а джантите са хванати към фланците(100мм)
                  Ами jamie е написал същото...

                  Коментар


                    #24
                    Ами не точно същото тои казва че стърчат шпилики а такижа няма просто има разпробити нови отвори за болтожете (и на снимката са 5 а не 4 болтовете ) (без да се заяждам)

                    Коментар


                      #25
                      Да, няма смисъл да си играем на думи, аз останах с такова впечатление.
                      jamie написа:
                      Не.4 отвора през които се захващат с болтове за главините.И нормалното е 4 шпилки да стърчат от тях (понеже се правят от алуминиеви сплави).Само че тук са направени (на снимката) с 4 резби и с болтове - или са стомана и тежат по 10 кила, или са алуминиева сплав и риска да се разбие резбата е голям (освен ако се ползват разни марки авиационен дурал)
                      Просто човека е написал 4 вместо 5 отвора. Както и да е, няма значение.

                      Коментар


                        #26
                        Важно е че останалите са разбрали за какво става вапрос все пак

                        Коментар


                          #27
                          Iv4o_M написа:
                          jamie написа:
                          Iv4o_M написа:
                          аз лично не сам пробвал нишо просто приятели и познати са ми казали защото съм питал ... а иначе за шпилки знам че стават от блока на жигула и се правят само гаики а за фланци днес точно гледах във видин в 1 магазин 40лв фланеца и по 5лв болтовете но мисля че е солена цената и то много
                          Солена е, кажи им Видински тунинг - от стиропор да ти ги направят....
                          ако ме питаш мен аз неразбирам ама ако искаш ела и си питаи а ако си мислиш че ще ми накривиш си се излъгал тай че по добре спри .......
                          Споко пич - забавлява ме тенденцията да се произвеждат подобни компоненти ако може - и от дунапрен Това не е интериор или светеща пръскалка - ако нещо се прецака по ходовата част - нещата може да завършат и трагично. Просто умната !

                          Коментар


                            #28
                            jamie написа:
                            Iv4o_M написа:
                            jamie написа:
                            Iv4o_M написа:
                            аз лично не сам пробвал нишо просто приятели и познати са ми казали защото съм питал ... а иначе за шпилки знам че стават от блока на жигула и се правят само гаики а за фланци днес точно гледах във видин в 1 магазин 40лв фланеца и по 5лв болтовете но мисля че е солена цената и то много
                            Солена е, кажи им Видински тунинг - от стиропор да ти ги направят....
                            ако ме питаш мен аз неразбирам ама ако искаш ела и си питаи а ако си мислиш че ще ми накривиш си се излъгал тай че по добре спри .......
                            Споко пич - забавлява ме тенденцията да се произвеждат подобни компоненти ако може - и от дунапрен Това не е интериор или светеща пръскалка - ако нещо се прецака по ходовата част - нещата може да завършат и трагично. Просто умната !
                            Никъде не виждам Iv4o_M да е написал нещо за материала от който се правят фланците та да се заяждаш с него че са от стиропор или дунапрен
                            _______________________________________
                            0885261834

                            Коментар


                              #29
                              Selqatin написа:
                              jamie написа:
                              Iv4o_M написа:
                              jamie написа:
                              Iv4o_M написа:
                              аз лично не сам пробвал нишо просто приятели и познати са ми казали защото съм питал ... а иначе за шпилки знам че стават от блока на жигула и се правят само гаики а за фланци днес точно гледах във видин в 1 магазин 40лв фланеца и по 5лв болтовете но мисля че е солена цената и то много
                              Солена е, кажи им Видински тунинг - от стиропор да ти ги направят....
                              ако ме питаш мен аз неразбирам ама ако искаш ела и си питаи а ако си мислиш че ще ми накривиш си се излъгал тай че по добре спри .......
                              Споко пич - забавлява ме тенденцията да се произвеждат подобни компоненти ако може - и от дунапрен Това не е интериор или светеща пръскалка - ако нещо се прецака по ходовата част - нещата може да завършат и трагично. Просто умната !
                              Никъде не виждам Iv4o_M да е написал нещо за материала от който се правят фланците та да се заяждаш с него че са от стиропор или дунапрен
                              споко бате то нали наеш че и такива с комплекси трябва да има все пак без тях неможе така че да не ти пука ))))) а ти като направиш фланците ги снимаи ) искам да ги видя че и на мен ще ми трябват и успех )
                              ®Iv4o_M® Fiat Uno Turbo I.E.

                              Коментар


                                #30
                                Е хайде ВИЖ !
                                аз съм виждал и фланци от гитенакс правени на струг и пак става
                                Да покажа 1 грозно снимче - ей-така на 50мм дебели все още неразпробити адаптери - ето ти КОМПЛЕКСИ:ПП: Леко тунинговане - като тръгне да ти бяга джантата с луфт поне 10мм при 150 км/ч ще се сетиш за тази тема и за Видинския тунинг

                                Коментар

                                Working...
                                X